Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2622. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
332
Favori
3.371.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26202621262226232624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: casual

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Arkadaslar sarjim cabuk tukenmeye basladi.Bu attigim ss de 3 saat 40 dk ekran suresi var bunun %90 i 3g ile tarayici kullanimi oldu.Parlaklik en dusukte idi.

Birde telefonu sifirlama isleminde uygulamalar giderse gitsin sorun degil de hafiza karti icerigi ve tele yaptigimiz guncellemeler gider mi?
     *** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ ***

3saat 40dk ekran ve 3g açıksa bence normal, surf yapıldığı için işlemcide kullanılıyor haliyle gayet normal bence.. ayrıca 3g wifi ye göre daha çok güç harcıyor, hele ki avea sa..

Avea kullaniyorum hocam.Hic stabil degil.Bir full cekiyor,bir cekmiyor.Normalse eger sifirlamiyayim madem.Sagolun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar linke göre Andorid 4.4 önceki versiyonlar için Android'in kendi tarayıcısında açık tespit edilmiş. Çalıştırılan önceki sayfalardaki zararlı javascript kodları sonraki sayfalarda da kullanılmaya devam ediyormuş. Bu durum da sonraki sayfadaki login-şifre bilgilerini okumaya kadar gidebilir deniyor. Dolayısı ile 4.2 JellyBean'e devam edenler bence telefonla gelen tarayıcıdan ziyade Firefox, Chrome, Opera gibi alternatif tarayıcılara yönelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivanc89

Arkadaşlar telefonumun ekranında beyaz noktaların olduğunu fark ettim. Araştirdigimda pek çok kişinin de aynı sorunla karşılaştığını gördüm. Buna ek olarak ekranın sağında baştan aşağı sarı bir çizgi ortaya çıktı. Servise götürsem ücretsiz tamir ederler mi? Ekranında böyle çizgi oluşan var mı?

Ben kendim elden ,ekrandaki 2 küçük beyaz bulutlanma nedeni ile servise verdim. Pilin performansından memnun olmadigimi da belirttim. Ekran, anakart, pil vs herşey ücretsiz değiştirildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Merhaba arkadaşlar
    Ben Telefonunu 15 gün önce ekran sorunu yüzüne servise gönderdm .  Ekranı ve anakartı değiştirip gönderdiler. Şuan ekranda sorun yok ama geldiginden beri sebeke sık sık kopuyor.  Hizmet  yok diyor. Çogu Zaman geçmiyor sonrada  geliyor.sonra yine  saatlerce gelmiyor. Ne kimseyi arayabiliyorum. Ne de aranabiliyorum. Donanımsal soruna benzemiyor. Çünkü öyle olsa hiç şebeke olmaz. Başka sim kart denedim yine aynı. Tahminen cihaz 3g şebekesine gelince böyle okuyor. 2 gye alınca şebeke geliyor. Sonra yine gidiyor. Servise göndermek istemiyorum. Çünkü bi 15 gün daha telefonsuz kalmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Tekrar servise gönderirseniz sorunu çözerler. Ekran değişimi sonrası öncesinde şebeke sorunu yokken servisten geldikten sonra şebeke sorunu arkadaşta da olmuştu. Şebeke 2-4 dakikada geliyordu. Hat ile ilgili işlemler yapıldığında hatta kesilme durumu oluyordu. 15 gün sonra bu sorun çözülmüş olarak göndermişler.
  • Bu KitKat n'oldu bilen var mı?
  • Legolasx kullanıcısına yanıt
    Hayaldi masal oldu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu muzaffer denen sahtekardan kit kat icin ses yok dimi hala...

• Kitkat istiyoruz.
    Kitkat
    Kitkat
    Kitkat...

• Arkadaşlar telefonunu sifirlayip ilk haline döndürdüm güncellemeleriyaptim. Sallayinca aacil programların kapanması özelliği gitti. Nazil geri getirebiliriz.

• bediboy kullanıcısına yanıt
    yok.gelmezde.o iş yalan oldu.rom la falan yapılabilirse yapılır.bende pek anlamam da öyle akıl yürütmece yapıyorum.apple hariç düzenlik güncelleme firma yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Merhaba arkadaşlar
    Ben Telefonunu 15 gün önce ekran sorunu yüzüne servise gönderdm .  Ekranı ve anakartı değiştirip gönderdiler. Şuan ekranda sorun yok ama geldiginden beri sebeke sık sık kopuyor.  Hizmet  yok diyor. Çogu Zaman geçmiyor sonrada  geliyor.sonra yine  saatlerce gelmiyor. Ne kimseyi arayabiliyorum. Ne de aranabiliyorum. Donanımsal soruna benzemiyor. Çünkü öyle olsa hiç şebeke olmaz. Başka sim kart denedim yine aynı. Tahminen cihaz 3g şebekesine gelince böyle okuyor. 2 gye alınca şebeke geliyor. Sonra yine gidiyor. Servise göndermek istemiyorum. Çünkü bi 15 gün daha telefonsuz kalmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam ekrani IPS ile degistirmiyorlar gibi bir söylenti vardi fark gordunuzmu?
    Ayrıca anakart neden degistiki, 4 GB gonderenlere 16 teklif ediyorlarmis dogrumudur?

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Hocam Çokonatla idare edeceğiz.
    Alışmaya çalışın...
  • Arkadaşlar telefonunu sifirlayip ilk haline döndürdüm güncellemeleri yaptim. Sallayinca açıkprogramların kapanması özelliği gitti. Nasıl geri getirebiliriz.

Sanırım bu özellik shake özelliği ama bir yerde bulamadım.
  • furlaka kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben de korkuyordum ips ile degiştirmezler diye. ama ips ile degiştirmişler. hiç bir renk kayması solması yok. ben telefonu ekrandaki beyaz lekeler için yollamıştım. ama ekranla beraber anakartı da değiştirmişler. sebebini bilmiyorum.benim telefon zaten 16gbdı. yine 16gb ile değiştirmişler.
  • wf327 kullanıcısına yanıt
    kardeşim cevabın için teşekkür ederim. bir şey soracaktım . benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşa sorabilir misin. servise gönderince sorunu nasıl çözmüşler. çünkü ben cihazı bu aralar servise gönderirsem yine 15 gün boyunca telefonsuz kalacagım. en azından servisin ne yaptıgını bileyim belki göndermeden ben burdan yapabilirim
  • Telefona ROM atayim dedim orochi hocamızın gidgat romunu kurayim ama pittecehe üye olduk 2 gündür admin onayı bekliyor googleden bulayim dedim nerden bulduysam docs a kaydedilmiş indiremiyorum limit dolmuş diyor elinde 1.6 1.7 olanlar varsa paylasirsa sevinirim tesekkur ederim

• Merhabalar,

Telefonumun yanında bulunan kilitleme tuşunda bir sıkıntı var. Telefonu kilitlemem için tuşa biraz sert basmam gerekiyor. Nasıl çözebilirim?
  • Hocam servis süresi ne kadar sürdü acaba..

• muxo kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Arkadaşa sordum, anakartı değiştirmişler. Telefonu GMD 16 GB. Birde şebeke ile ilgili bir parçasını değiştirmişler. Şu anda sorun yok. İlkinde anakartını ve ekranını değiştirmişler sizinki gibi ama sorun devam edince ikinci kez gönderdiğinde sorunu çözmüşler. Telefon çok hızlı. ANTUTU testinde 16500 puan almıştı. Telefonsuz kalmak kötü bir şey ama sorunu her gün görmek daha da kötü. Bu yüzden servise gönderirseniz şebeke sorunu yaşadığınızı anlatan yazıyla göndermeniz halinde sorununuzu çözeceklerdir. En kısa sürede sorununuzun çözülmesi temennisiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wf327 -- 24 Eylül 2014; 19:48:01 >
  • furlaka kullanıcısına yanıt
    Telefonu gönderdikten 15 gün sonra tamir bitti. 2 gün sonra da kargo ile elime geçti

• 
Sayfa: önceki 26202621262226232624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.