Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (2624. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
332
Favori
3.371.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26222623262426252626
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anoren

Arkadaşlar linke göre Andorid 4.4 önceki versiyonlar için Android'in kendi tarayıcısında açık tespit edilmiş. Çalıştırılan önceki sayfalardaki zararlı javascript kodları sonraki sayfalarda da kullanılmaya devam ediyormuş. Bu durum da sonraki sayfadaki login-şifre bilgilerini okumaya kadar gidebilir deniyor. Dolayısı ile 4.2 JellyBean'e devam edenler bence telefonla gelen tarayıcıdan ziyade Firefox, Chrome, Opera gibi alternatif tarayıcılara yönelsin.

Çok anlamam da o yüzden soruyorum, dediğiniz durumda kim nasıl ulaşabilir geçmiş sayfadaki login şifre bilgilerine? Tarayıcı geçmişi, form verileri, şifre verileri Temizle yapınca kurtaramaz mıyız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FIFA 2015 ultimate team google olay indiremedim link onerirmisiniz

• Arkadaşlar adobe flash player kurma şansımız var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muco53

Arkadaşlar adobe flash player kurma şansımız var mı acaba?

http://www.tamindir.com/adobe-flash-player/android/
    Flash Player destekleyen tarayıcılarla kullanılıyor, dolphin, puffin, next gibi.
    4.4 ile çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

şu linkten indir at hafıza kartına yükle sorunsuz çalışır...

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

İndirdim, flash uygulamasını açınca bir web sayfası açıyor fakat hiçbir şey görüntülemiyor o ayar sayfası.
  • Uygulamayi yuklediysen sorun yok flash destekli siteleri acarsin sorunsuz ama telefonun kendi tarayicisini kullanman lazim.

• Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun.

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    saol senden de.
  • Bu güvenlik açığı için konuşursak benim anladığım kadarıyla o verileri temizle demeniz yeterli olmaz. Yazıda anlatılandan anladığım kadarıyla olay şöyle işliyor, browser ile web sayfalarını geziyorsunuz diyelim. Bir sayfada bir zararlı javascript yüklüydü ve web sayfasını açtığınızda yüklendi. Ondan sonra mesela o sayfada üstte adres satırına başka bir adres girdiniz örneğin paypal.com. Burada şifre login bilgileri kayıtlı ise otomatik gelecek olabilir, eğer otomatik gelmezse de bilgileri bu sefer siz elle gireceksiniz ve her halükarda login olmak için ilgili butona bastığınızda login olabileceksiniz ama bilgileri girdiniz ve arka planda çalışan önceki siteye ait javascript de sizin login bilgilerinize ulaşmış ve belki de bu işin peşindeki kişilerin eline ulaştırmış olacak. Çünkü açığa göre başka bir siteye ait javascript kodu başka bir sitede de çalışabiliyor. Yani sizin browserda gezdiğiniz sayfalar da önemli. Mesela donanımhaber'de bu tarz zararlı bir javascript olmasını beklemezsiniz çünkü bilindik, büyük bir site. Ama daha bilinmedik sitelerde açıkçası hiç bir şeyin güvencesi yok.
    Ki bu sitelere tahmininizden çok giriyoruz örneğin bir apk indirip kurmak için girilen sitelere ne kadar güvenilebilir ki?
    Şimdi bu olay niye tehlikeli çünkü bu browserın güncellenmesi indirilip kurulmuyor yani google'ın bir güncelleme ile bu açığı kapatması da imkansız.
    Gerçi bu açıkla ilgili, 2 patch yayınladık demişler. Ama bu patchler nasıl indirilir kurulur bilgim yok açıkçası.
    Google açıklaması: "We have reviewed this report and Android users running Chrome as their browser, or those who are on Android 4.4+ are not affected. For earlier versions of Android, we have already released patches (1, 2) to AOSP."
    Linkleri: Link 1, Link 2.
  • beyler telefonu kitkat beta sürümünde kullanan var mı hala?

telefona format atmayı planlıyorum. hazır atmışken betayı da denemeli miyim diye sorasım geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: 39nicolasanelka

beyler telefonu kitkat beta sürümünde kullanan var mı hala?

telefona format atmayı planlıyorum. hazır atmışken betayı da denemeli miyim diye sorasım geldi

Kaç kaç

• Arkadaslar bir ay olmadi ikinci sefer servise godecek ekran kirilmasi sonucu. cok ince arka crpte kiriliyor. Ekran kirik haline 200 tl veriyorlar s4 almak istiyorum. s4 nasil bir trrcih olur o da discovery gibi nazik mi memnun kalirmiyim

• Arkadaşlar Şu kit kat alfa sürümü çıksın artık ya bune ya hala kit kat beta sürümünü kullanıyorum sim deki numaraların bazıları silindi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.M.F.

Arkadaşlar Şu kit kat alfa sürümü çıksın artık ya bune ya hala kit kat beta sürümünü kullanıyorum sim deki numaraların bazıları silindi :/

Maalesef cikamaz alfa surum cunku alfa surum betadan da oncesidir.Bundan ya tam surum gelir gelir yada hic gelmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar mesela biriyle görüşüken bir başka arama geldiğinde benim telefon kulaklıktan küçük bir bip sesi veriyor ve çalıyor ama arkadaşın telefonu hiç çalmadan direk meşgul diyor onun telefona bunu nasıl yaparız. epey aradım ama bulamadım.
  • Ucuz ekran var mı bildiğiniz netten. Dokunmatik kırıldı 2. sefer bu kez 150 tl vermek istemiyorum tekrar dan. Uyguna bulabileceğim bir yer var mı? Ekran çalışıyor ama dokunmatik çalışmıyor. Sadece dokunmatik değişmiyormuş heralde bunlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar mesela biriyle görüşüken bir başka arama geldiğinde benim telefon kulaklıktan küçük bir bip sesi veriyor ve çalıyor ama arkadaşın telefonu hiç çalmadan direk meşgul diyor onun telefona bunu nasıl yaparız. epey aradım ama bulamadım.

arama ayarlarından arama bekletme seçeneğini aktif yapmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Arkadaşlar mesela biriyle görüşüken bir başka arama geldiğinde benim telefon kulaklıktan küçük bir bip sesi veriyor ve çalıyor ama arkadaşın telefonu hiç çalmadan direk meşgul diyor onun telefona bunu nasıl yaparız. epey aradım ama bulamadım.

arama ayarlarından arama bekletme seçeneğini aktif yapmalısınız.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapınca oldu
  • Arkadaşlar iki adet sorum olacak telefonun tecrübelisi olan arkadaşlara;

Birincisi telefon masa üstüne oluşturduğum kısayolları cihazı her kapatıp açtığımda kafasına göre değiştiriyor. Yani cihazı bir yeniden başlatıyorum, masa üstünde klasörlediğim bir çok uygulama klasörden uçmuş. Ama tamamen kafasına göre, bazen yeniden bir daha başlatıyorum geri geliyor. Böyle garip bir durum var baş edemedim gitti.

İkincisi elimdeki 4 GB olan versiyon. 16 GB SD kart taktım ve hafıza kartına uygulamaları kurmama rağmen telefon şişti, başka uygulama kurdurmaz oldu. Dahili depolama 1 GB olarak dolu görünüyor, bunu SD karta göstermek için ne yapabilirim. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 26222623262426252626
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.