Şimdi Ara

General Mobile Discovery Orjinal ROM ve Custom ROM'lar & Kurulum [Resimli Anlatım] (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
45
Favori
209.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deneme1

O kadar incelemezler sanırım.
    İncelerler ise root kalıntısı bir şekilde görünür ama uğraşmazlar öyle.

O değilde root çalışmıyor ya bidaha mı rootlasam rootlu geliyor ama root çalısmıyor :DSA
  • quote:

kardeşim garanti dışı kalması falan umrumda değil açıkçası donanımsal bi sıkıntı yüzünden gidince hiçbişey yapmadan geri gönderiyolarmış ya da ücret talep ediyolarmış zaten. tek merak ettiğim telefonu yeniden çalışır hale getirebilir miyim? en son telpaya gönderdiğimde discovery ekranında kalıyordu çünkü hiç açılmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hed-pe

quote:

kardeşim garanti dışı kalması falan umrumda değil açıkçası donanımsal bi sıkıntı yüzünden gidince hiçbişey yapmadan geri gönderiyolarmış ya da ücret talep ediyolarmış zaten. tek merak ettiğim telefonu yeniden çalışır hale getirebilir miyim? en son telpaya gönderdiğimde discovery ekranında kalıyordu çünkü hiç açılmıyordu.

bu telefonlarda şu ana kadar açılmama diye bir olay duymadım, en kötü ihtimalle full brick olsa bile (eğer anakartın yanmadıysa tabi) spflash ile açılıyor, ve bu spflash dosyaları ve yükleme talimatları forumda fazlasıyla mevcut, servise göndermeye falan gerek yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hed-pe

quote:

bu telefonlarda şu ana kadar açılmama diye bir olay duymadım, en kötü ihtimalle full brick olsa bile (eğer anakartın yanmadıysa tabi) spflash ile açılıyor, ve bu spflash dosyaları ve yükleme talimatları forumda fazlasıyla mevcut, servise göndermeye falan gerek yok.

kardeşim telefon en başından beri arada bir açılıp kapanma yapıyordu zaten ama fabrika ayarlarına döndürdükten sonra kafayı yedi sürekli kapanmaya başladı ben de bu flashlama işini duydum aynen belirtildiği şekliyle yaptım ama yine açılsa da 5 dk içinde takılıp kapandı tel anakart yanıp yanmadığını nasıl anlarız?

• Wipe ları yaptınmı.
    Anakart yanarsa cihaz hiç tepki vermez,..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DOSYALAR:
    GM_Discovery_OrjinalROM_v1_SPFLASH.rar
    SPFLASH + Driver

lütfen şu linkleri yenilermisiniz sırf bunu söyleyebilmekk için üye oldum teşekkürler iyi calismalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Discovery cihazıma nexus rom kurdum sorunsuz çalışıyor ama bazen dokunmatik kendi kendine işlem yapıyor. Nedenini ben anlayamadım. Hiç dokunmadan tarayıcıyı açıyor ya da başka uygulamaları rastgele açıyor. Yardım edebilir misiniz?

merhabalar;
    arkadaşdaki sorun bizde(amcam) de var. ama sadece nexus 2.0 da oluyo. nexus 1.0 da sorun yokmuş.

çözümü nedir bilen var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme tahtasi -- 17 Kasım 2013; 11:16:43 >
  • hocam eline koluna saglik orjinal roma geri donmek istiyordum paylasmisiniz sagolun bisey sormak istiyorum ben orjinal romu yukledikten sonra general mobile dan gelen guncellemeleri alabilecek miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: berrak18

hocam eline koluna saglik orjinal roma geri donmek istiyordum paylasmisiniz sagolun bisey sormak istiyorum ben orjinal romu yukledikten sonra general mobile dan gelen guncellemeleri alabilecek miyim?

kardeş bu sorunu ben cevaplıyayım.. supersu programıyla telefonu root yaptım ve root yaptığım telefonda işe yaramaz orjinal dosyaları silmiştim ne olduysa artık güncellemelerde hata veriyordu bende orjinal romu anlatıldığı gibi yükledim ve bütün güncellemeleri yükleyebiliyorum
  • orjinal rom aşağıdaki linkte

http://forum.donanimhaber.com/m_82956148/tm.htm
  • direk hafıza kartından yazılım atabiliceğimiz orjinal yazılım yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adimavi

Dosyalar geldiğinde evde bir denerim.

hocam bu konudaki linkler çökmüş. GM_Discovery_OrjinalROM_v1_SPFLASH.rar dosyasını buldum ama SPFLASH + Driver dosyasını bulamadım. Driverlar konusunda yardımcı olur musunuz?
  • Arkadaşlar linkler uçmuş lütfen yardım edin, romdan sonra telefon bug da kaldı.
  • arkadaşlar selam cwm den flashlanabilr orjinal rom var mı kimsede linkler ölmüş hep
  • ya arkadaşlar telefon güzelde ne kadar sorunları çıkıyor.bazı yerlerde telefonla ilgili şikayetler var.eniştemde var bu telefon hiçbişey yapmadan durup dururken ekran gitti.bende de bilgisayar telefonu sadece şarj ediyor usb olarak görmüyordu ve telefonu şarj ederken bazen temassızlık oluyordu şimdi şarjda olmuyor.

telefonu telpaya göndericem ama üzerinde custom rom var.bilgisayar görmüyorken de sp flash tool'u kullanamam.tek yol kalıyor cvm den flashlanabilir orjinal rom onun da linkleri ölü.

cvm den flashlanabilir orjinal romun linkini bulabilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • GM Discovery 4 GB olan versiyona cvm ile yüklemek için çalışan iki link buldum.

GM_Discovery_O​rjinalROM_v1_C​WM.zip

http://yadi.sk/d/YBMrTSoF877EC
    https://drive.google.com/uc?id=0BwRsWf0o0yVmYWRxdzM4dC1YVTQ&export=download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter89 -- 4 Aralık 2013; 15:29:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter89

cvm ile yüklemek için çalışan iki link buldum.

GM_Discovery_O​rjinalROM_v1_C​WM.zip

http://yadi.sk/d/YBMrTSoF877EC
    https://drive.google.com/uc?id=0BwRsWf0o0yVmYWRxdzM4dC1YVTQ&export=download

Yalnız bunlar sadece 4 gb için

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    benim telefonda 4 gb olanı zaten.uyardığınız için teşekkürler mesajı değiştireyim.
  • ohoo biz baya bi geride kalmışız. millet haziranda rootlamaya başlamış biz kasımda anca elimize aldık teli. rom root kernel vs nasıl olacak pek bilmem. şimdi bu işe bir başlasam, 1000 tane soru sorup kafanızı şişirmek zorunda kalıcam onun için en güzeli böyle şeylere bulaşmadan teli olduğu gibi kullanmak. yapabilenler adına sevinmekle yetinicez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonicar

ohoo biz baya bi geride kalmışız. millet haziranda rootlamaya başlamış biz kasımda anca elimize aldık teli. rom root kernel vs nasıl olacak pek bilmem. şimdi bu işe bir başlasam, 1000 tane soru sorup kafanızı şişirmek zorunda kalıcam onun için en güzeli böyle şeylere bulaşmadan teli olduğu gibi kullanmak. yapabilenler adına sevinmekle yetinicez.

kendinden alıntı yapan ilk insan :) telefonu rootlamayı başardım, yani şimdilik rootlamadım ama meseleyi çözdüm. yalnız rom un linkleri kırık. uzun zamandır da güncelleme yapılmamış. konu ilgisini yitirmiş görünüyor. bir sorunla karşılaşırsam yapayalnız kalıcam. onun için şimdilik beklemeye geçiyorum..
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.