Şimdi Ara

General Mobile Discovery için Sıcak Fırsatlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.152
Cevap
52
Favori
222.634
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nétwork - 12 Ekim 2013

Son 1-2 aydır 10 TL fark için bile açılan konulardan sonra fiyatın yükselip düşmesi ile birlikte furya yine canlandı bu seferde sitedeki çekleri düşüp yeni konular açılmaya, sonra kredi ve banka kartları puanlarını düşürüp konular açılmaya başlandı derken 16 GB çıkarttılar 4 GB yetmedi birde buna konular açılmaya başlandı. Zaten her konuda yorumlar başa dönüyor. Bu konu altından fırsatlarınızı paylaşın herkes kurtulsun. Android bölümündeki konuyu yansıtmıyorum çünkü o konu çok uzadı ve mesaj trafiği fazla olduğu için bu bölümü işgal edecektir. Bir süre sonra konu ile ilgilenebilecek arkadaşlara konuyu devredebilirim. Diğer ana konularda olduğu için sadece fırsat odaklı konu olsun lütfen.

Teşekkürler.

Başlıcaları belirteyim,
    Bireysel satışlar kural dışı olarak nitelendirilir.
    Çek satış işlemleri kural dışıdır.
    Kart kombinasyonları ile yardımcı olacak birilerini arayanlar kredi kartı yardımlaşma konusundan devam edebilir.

General Mobile Discovery 16GB

750 ve üzerine 100 parapuan
    http://www.gold.com.tr/general-mobile-discovery-16gb-siyah-cep-telefonu_u

Forumdan çek bul al
    http://www.hepsiburada.com/liste/general-mobile-discovery-4-gb/productDetails.aspx?productId=telcepgmdiscov&categoryId=371946

%5 doğum günü ve 50 tl bonus
    http://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?k=general+mobile+discovery&sra=hpa

10luk hesap ve avantajix ile
    http://www.sanalpazar.com/urunara?criteria=General+Mobile+Discovery

enpara + 50 tl hediye çekiyle
    http://www.n11.com/cep-telefonu-ve-smartphone-C456/ara?sortingType=PRICE_LOW&categoryId=456&includeWords=discovery

Akakçe
    http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-general-mobile-discovery-16gb-fiyati,1526238.html

Not: Sanalpazar, n11 ve gittigidiyor tarzı sitelerden alışveriş yapmadan önce satıcıların daha önce yaptığı satışlara bakmadan alım yapmayınız. Satıcılardan daha önce alışveriş yapanlar varsa konu altına yazsınlar, mağdur olmayalım.

Arkadaşlar diğer indirimli olan siteler varsa gönderin konuya ekleyelim. konu altına yazarken nickimden alıntı yaparsanız sevinirim çünkü diğer türlü bazı fırsatlar arada kaynıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan03 -- 7 Kasım 2013; 13:06:56 >

• n11 de şu an 589 TL ( Link )

enpara kampanyası + bkm + pepsi kodu ve forumdan alınacak 50 liralık bir çek ile

589-100-11-7-25(50 liralık çekin ücreti çıkarıldığında) = 446 liraya geliyor. enparaya başvurdum kartı bekliyorum bende
  • bende arkadaşa 4 gb almayı düşünüyorum. fakat 4 gb alacaklar bunun yanında en az 16 gblık bir class 10 hafıza kartı almayı unutmasınlar
  • 16 gb olana bende güzel bir indirim bekliyorum bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

16 gb olana bende güzel bir indirim bekliyorum bakalım...

16 gb ile 4 gb olanında fark yok heralde. elimdeki 4 gb liği satabilirsem 16 gb almayı düşünüyorun n11 üzerinden. 50 çek ve 100 tl en para ile bayağı uyguna gelecek bakalım hayırlısı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

16 gb olana bende güzel bir indirim bekliyorum bakalım...

16 gb ile 4 gb olanında fark yok heralde. elimdeki 4 gb liği satabilirsem 16 gb almayı düşünüyorun n11 üzerinden. 50 çek ve 100 tl en para ile bayağı uyguna gelecek bakalım hayırlısı..

n11 deki 4 gb değilmi benmi yanlış görüyorum
  • bkmexpress11 bu kodu girmeden bkmexpress den faydalanamıyoruz galiba ben pepsi kodunu kullandım ödemeyi bkmexpress ile yaptım ama bkm indiriminden faydalanamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zokur

bkmexpress11 bu kodu girmeden bkmexpress den faydalanamıyoruz galiba ben pepsi kodunu kullandım ödemeyi bkmexpress ile yaptım ama bkm indiriminden faydalanamadım

hocam çift hatlı demi bu cihazlar...
  • GOLDFALCON kullanıcısına yanıt
    EVET 4 GB.
    16 gb link
  • htepeli kullanıcısına yanıt
    n11.coma bir türlü güvenemiyorum ben nedense, sonuçta gittigidiyor gibi her kullanıcı satış yapabiliyor. Ucuza gelecek diye ürün başımızı ağrıtmasın ?
  • Mertcan03 kullanıcısına yanıt
    yıldızlı mağazaları tercih ediyorum kendimce. beşken elektronikten 4 gb modelini aldım. memnunum. sıkıntı yaşamadım.
  • 16 gb beyaz modeli ne zaman gelecek acaba ya onu bekliyorum yoksa beyaz 4 gb alcam sıkıldım artık :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan03

n11.coma bir türlü güvenemiyorum ben nedense, sonuçta gittigidiyor gibi her kullanıcı satış yapabiliyor. Ucuza gelecek diye ürün başımızı ağrıtmasın ?

Ordakileri cogu bildigin telefon dukkanlari..O yuzden sonucta sikinti cikinca telefoncuda sende garantiye gondereceksin..Bir hepsiburada yada hizlial tarzi dusunmemek lazim.
    Ben mesela cepporttan aldim sansima dukkanlari oturdugum semtte cikti..Hatta soyle komik birsey olduki onlarin telefonu biraktigi kargo subesinden ben gidip teslim aldim 1 saat sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlylegend

16 gb beyaz modeli ne zaman gelecek acaba ya onu bekliyorum yoksa beyaz 4 gb alcam sıkıldım artık :(

aynen ya bende beklıyorum fırma cevap da vermiyor beyaz 16 gb bulsam hemen alacam
  • fatih999 kullanıcısına yanıt
    Ya bende telefonu almayı düşünüyorum fakat benimde beklediğim renk mavi. Bir de hep 4 Gb'lık modelde kampanya oluyor. Birazda 16 Gb'lık modelde yapsalar ne var.
  • bende n11 589 olandan aldım ürünüm kargoda pazartesi gelicek inşallah
    enpara 100 tl
    n11 50 tllik çek (ben 20 tl verdim buna 30 tl kar)
    bkm express üzerinden yaptım ama bkm bişey vercek mi bilmiyorum ve pepsi kodu eklenmiyo onu biliyorum

yani 589 - 100 - 30 : 459 tlye geldi bana şuan için gayet iyi fiyat

N11 BKM Express Anında 11 TL İndirim

Kampanya,03.10.2013-03.11.2013 tarihleri arasındawww.n11.com üzerinden yapılan BKM Express ile tek seferde yapılan 100 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.
    Kampanyadan yararlanabilmek için “Ödeme Onayı” sayfasındaki “Kod Girişi” alanına veya Hesabım>Kuponlarım sayfasındaki “Yeni kupon Gir” kutusuna BKMEXPRESS11 yazılması gerekmektedir.
    Bu kampanya BKM Express üyesi bankaların kampanyaları hariç n11.com'un diğer kampanyaları ile birleştirilemez.
    BKM ve n11.com kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.Aynı üye kampanyadan sadece 1 kez yararlanabilir.
    Kampanya "Ziynet, Külçe Altın ve Gümüş" ve "Seyahat, Otel ve Bilet" kategorilerinde geçerli değildir.
    Kampanyadan ilk 6.364 işlem yararlanabilir; belirlenen işlem adedine ulaşıldığında kampanya otomatik durdurulur.

yani bkmde indirim yapmıyo benim anladığım kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErsinBoz -- 12 Ekim 2013; 19:10:20 >

• Sayfayı baştan aşağı okudum ama en ucuz nerde anlamadım :) 4gb için 1 tane link verilmiş, onda da ürün tükenmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 12 Ekim 2013; 20:08:14 >
  • 16 gb modeli için sıcak fırsat yok anlaşılan
    ayrıca sıcak fırsat demek detay'la uğraşmadan herkes için geçerli fiyat demektir.diğerleri ayrıcalıklı fırsat oluyor.
  • General Mobile Discovery 16GB

10luk hesap ve avantajix ile
    http://www.sanalpazar.com/General-Mobile-Discovery-2-Yil-Garanti.-Adiniza-Fatura__isp10550668

750 ve üzerine 100 parapuan
    http://www.gold.com.tr/general-mobile-discovery-16gb-siyah-cep-telefonu_u

Forumdan çek bul al
    http://www.hepsiburada.com/liste/general-mobile-discovery-4-gb/productDetails.aspx?productId=telcepgmdiscov&categoryId=371946

%5 doğum günü ve 50 tl bonus
    http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/general-mobile-discovery-cep-telefonu-16-gb-95951912

Akakçe
    http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-general-mobile-discovery-16gb-fiyati,1526238.html

S3 mü Discovery mi?(Alıntıdır)
    General Mobile Discovery'nin iyi yönleri;
    Galaxy S3'e göre GM Discovery biraz daha inceymiş, biraz daha küçükmüş, biraz daha hafifmiş, mobil bağlantı da, 3G'de biraz daha iyiymiş, çift hat varmış ve piksel yoğunluğu biraz daha fazlaymış.
    Hemen bakalım..
    İncelik: GM Discovery 7.59 mm, Galaxy S3 8.6 mm. Aradaki fark 1 mm. Önemli mi? Bence değil. (Kişisel tercih meselesi.)
    Boyutlar: GM Discovery 134 x 68 mm, Galaxy S3 136.6 x 70.6 mm. Yani Galaxy S3 2.6 mm daha uzun ve 2.6 mm daha geniş. Bence Galaxy S3 için dezavantaj yaratmıyor. (Kişisel tercih meselesi.)
    Ağırlık: GM Discovery 125 gram, Galaxy S3 133 gram. Yani Galaxy S3, 8 gram daha ağır. Büyük bir fark mı? Siz karar verin. (Kişisel tercih meselesi.)
    Mobil ve 3g: Mobil bağlantıda GM Discovery'nin hspa değerinin daha fazla olduğu söyleniyor yani daha hızlı internet sunduğu söyleniyor. Fakat, kullanıcıların internetteki yorumlarına baktığımda internet bağlantısından şikayet edenler yok değil.. Gerçi mobil operatörlerimizden ötürü ne GM Discovery ne de Galaxy S3 gerçek mobil performansını ortaya koyamıyorlar. Bize ne sunulursa onu alıyoruz yani "yavaş bir mobil internet".
    3g bağlantıda aradaki fark 52 dakika. Yani 3G modunda GM Discovery 52 dakika daha fazla konuşturuyormuş. Testler nasıl yapıldı bunu bilemiyorum. İki telefonu alıp denemek gerekiyor. Gerçekten 52 dakika fark varsa bu yönden GM Discovery iyi olabilir.
    Çift hat: Bu özellik için yorumum! "Olsada olur olmasada." Çift hat tercih edenler için iyi olabilir ama çin üretimi telefonların değişmez özelliği çift hattı ben tercih etmiyorum. (Bu arada GM Discovery'de karasal tv özelliği olmamasına şaşırmadım değil.) (Kişisel tercih meselesi.)
    Piksel yoğunluğu: GM Discovery 312 ppi, Galaxy S3 306 ppi. Aradaki fark 6 ppi. Telefonları yanyana koymadan buna yorum yapamam. Aradaki 6 ppi ips ekranlı GM Discovery'e, Süper Amoled ekranlı Galaxy S3 karşısında büyük bir avantaj sağlar mı? Allah bilir. Şayet ben Galaxy S3'ün ekranından gayet memnunum. (Kişisel tercih meselesi.)
    Samsung Galaxy S3'ün iyi yönleri;
    GM Discovery'nin Galaxy S3'e karşı üstünlüklerini yukarıda gördük. Bakalım Galaxy S3'de olup, GM Discovery'de olmayan neler var?
    Gorilla Glass 2, hd süper amoled, sağlam ve biraz daha büyük ekran, Nfc, Dahili fm radyo, daha fazla dahili hafıza ve hafıza arttırma olanağı,daha güçlü işlemci, daha güçlü pil, 2g ile 2 kat pil ömrü, kendine has yazılım desteği, daha fazla aksesuar seçeneği.
    Galaxy S3'ün ekranı: Samsung Galaxy S3'de Gorilla Glass 2 çizilme ve kırılmaya dayanıklı ekran bulunuyor. Ayrıca Galaxy S3'ün ekranı diyelim ki kırıldı 80 TL gibi bir ücrete kırılan ekranı değiştirme imkanınız var. Ve hd süper amoled ekran kullanıldığı için Galaxy S3'de renkler daha canlı, parlak, gerçekci. İps ekran (Nexus7 tabletimden biliyorum) ise daha sönük. Tabi kırılma ve çizilmelere de dayanıklı olmadığından ileride ekran hasarı olursa tamiri çinde mi yapılıyor? Türkiye'de mi? Bunu bilemiyorum? Sadece 1 mm'lik ekran büyüklüğünün ise lafını etmiyorum.
    Nfc: Samsung Galaxy S3'de yakın alan iletişim desteği yani Nfc var. Bu donanım pek çok telefonda olmuyor. İlerleyen zamanda daha yaygın kullanılacağı söyleniyor. Merak edenler Nfc'nin kullanım alanlarına bakabilirler. GM Discovery'de ise ne yazık ki (gördüğüm kadarıyla) Nfc yok.
    Dahili FM Radyo: Galaxy S3'de dahili fm radyo var fakat GM Discovery'de(gördüğüm kadarıyla) yok. Çünkü hiçbir yerde bahsedilmemiş. (General Mobile'in Discovery tanıtım sayfasına da bakabilirsiniz.) Bildiğiniz gibi İphone'larda da dahili fm radyo bulunmuyor. Bu nedenle Apple serisini de hiç sevmem. (Kişisel tercih meselesi.)
    Daha fazla hafıza: Galaxy S3, 16, 32 ve 64 gb dahili hafıza seçenekleri ile satılıyor. Ve hafıza kartı takarak 64 gb daha katabiliyorsunuz.GM Discovery ise 4, 16 gb dahili hafıza ile geliyor ve en fazla 32 gb'lık ek kapasite koyabiliyorsunuz. (Kişisel tercih meselesi.)
    Daha güçlü işlemci ve pil: Galaxy S3'ün işlemcisi 1.4 ghz hızında, GM Discovery 1.2 ghz. Galaxy S3'ün pili 2100 mAh, GM Discovery'nin ki 1800 mAh. Her ikisinde de Galaxy S3, GM Discovery'den üstün çıkıyor. (Çok pil tüketen süper amoled ekranı unutmayın! Galaxy S3 böyle bir ekrana rağmen GM Discovery'nin önüne geçiyor.) (Kişisel tercih meselesi.)
    Yazılım desteği ve Aksesuar seçeneği: Dünya genelinde 60 milyon adetten fazla sattığı söylenen Galaxy S3 için hem yazılım yönünde, hemde aksesuar yönünde sağlam bir destek bulunuyor. Şimdiden Android 5.0 sürümünü alacağı söylenen Galaxy S3, birçok dock, kılıf, kablo, aksesuar çeşitliliği ile de GM Discovery'nin önüne geçiyor. Ayrıca bildiğiniz gibi Galaxy S3'de "Akıllı bekleme", "S Beam", "En iyi fotoğraf", "Akıllı arama", "Akıllı uyarı", "Popup play", "Allshare play", "Allshare cast", "S Voice", "çoklu pencere" gibi Samsung'un özel olarak geliştirdiği yazılım özellikleri de bulunuyor.
    Bilinmeyenler!
    İki cihaz arasındaki farkları yukarıda gördük. Bunun haricinde pek çok özellik örtüşüyor fakat birde GM Discovery hakkında bilinmeyenler var. Yani Galaxy S3'de olup, GM Discovery'de olup olmadığı muamma özellikler listesi bulunuyor..
    GM Discovery'de Wifi Direct özelliği var mı? Galaxy S3'deki bu özellik sayesinde iki cihaz arasında internet ağı olmadan bluetooth'dan kat kat hızlı dosya paylaşımları yapabiliyoruz.
    GM Discovery'de Glonass var mı? Gps'den sonraki ikinci önemli uydu konumlandırma sistemi olan Glonass Galaxy S3'de var fakat GM Discovery'de var mı?
    DLNA, MHL 1.0, HDMI 2: Galaxy S3'de bulunan DLNA, MHL 1.0, HDMI 2 desteği GM Discovery'de var mı? Ürün tanıtım sayfalarında bunlardan bahsedilmemiş.
    1080p video: Galaxy S3 8 mp kamerası ile 1080p hd video kayıt edebiliyor fakat GM Discovery hakkında bilgi yok.
    Ram türü: Galaxy S3'de kullanılan 1 gb ram Samsung üretimi LPDDR2. Daha az yer kapladığı, daha az güç tükettiği söyleniyor fakat GM Discovery'deki 1gb ram'in türü hakkında bilgi bulamadım.
    Grafik işlemci: Galaxy S3'deki grafik işlemci ARM Mali 400. GM Discovery'nin grafik işlemcisini bulamadım.

• thundere kullanıcısına yanıt
    Hocam eline sağlık, çok güzel özetlemişsin, teşekkür ederim..
    Ben de bahsetmediğin ama aralarında olan çok önemli hatta en önemli farktan bahsedeyim:

Samsung Galaxy S3 16gb minimum 999tl, General Mobile Discovery 16gb maximum 699tl (indirimsiz)
    (Kişiye göre değişmez) ;)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.