Şimdi Ara

General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
4
Favori
23.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim cihaz 2 saattir %99 da kaldı gıdım ilerlemiyor varmı öyle sorun yaşayan hala bekliyorum çaresiz :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit

http://forum.donanimhaber.com/m_82409111/tm.htm

evet beyler aynen düşündüğüm gibi kırpışma sorunumuz artık bitti

gerekli dosyalar

http://yadi.sk/d/kRuSMlTNAjFge (v6000 sürümü)

http://yadi.sk/d/yKHIQMDuAipyt (32mb lık güncelleme)

http://yadi.sk/d/jvQ-2s6oAb5hH (103mb lık güncelleme)

http://yadi.sk/d/HkaIWVAoAjH5q (Driver ve SPflash)

1) Telefonunuzun şarjı en az %50 olsun ve istediğiniz yedeklerinizi alın
    2) 32mb lık ve 103mb lık güncelleme zip lerini harici sd kartınıza atın
    3) Telefonu bilgisayardan ayırın ve kapatın,
    4) ses açma ve power tuşuna ünlem işareti görene kadar basılı tutun. ünlemi gördükten sonra bir kez power tuşuna basıp kaldırın karşınıza recovery ekranı gelecek bu ekranda ses kısma tuşu ile "wipe data/factory reset" sekmesine inin ve ses açma tuşuna bir kez basıp içine girin sonra tekrar ses kısma tuşu ile aşağı inip wipe işlemini ses açma tuşu ile onaylayıp işlem bitene kadar bekleyin.
    işlem bittikten sonra telefonunuzu pilini sökerek bir kenara kaldırın
    5) Üstte verilen driverı bilgisayarınıza yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın (işletim sistemi olarak xp ya da win 7 tavsiye ederim, bunlarda hiç sorun yaşamadım)
    6) Kapalı ve pilsiz telefonunuzu yeniden başlatılmız bilgisayarınıza usb kablosu ile birkez bağlayıp 1 dk kadar bekleyin sonra sökün
    7) Şu anda bilgisayarınıza driverler yüklenmiş ve telefonunuz pilsiz olarak bir kenarda durmakta

SP FLASH TOOL UYGULAMASI
    (RESİMLİ ANLATIM:http://forum.donanimhaber.com/m_77696597/tm.htm)

8) SPflash tool klasörü içindeki Flash_tool programını çalıştırın
    9) Scatter-loading e tıklayarak v6000 klasöründeki MT6589_android_scatter_emmc dosyasını seçip tamam a basın
    10) Download tuşuna basın, bu tuşa basınca yalnızca Stop tuşu aktif oluyor diğerleri sönüyor
    11) Kapalı ve pilsiz durumdaki telinizi usb kablo ile bilgisayara bağlayın. hiç bişeye dokunmuyoruz. Kurulum işlemi otomatik başlıyor
    12) Ekranda yeşil çember gördüğünüzde kurulum tamamlanmış oluyor. Kabloyu çıkarıyoruz
    13) Pili takıyoruz ve telefonu SES AÇMA + GÜÇ tuşlarına basılı tutarak recovery modunda açıyoruz. Ünlem işareti gelene kadar bırakmıyoruz. Ünlem işareti gelince bi kere daha güç tuşuna basıyoruz. Şimdi seçenekler göründü

SP flash sonrası

14) SES KISMA tuşu ile "wipe data/factory reset" yazan seçeneğe iniyoruz ve SES AÇMA tuşu ile onay veriyoruz. YES'e aynı şekilde inip SES AÇMA tuşu ile onay veriyoruz
    15) wipe data/factory reset işlemi bittikten sonra ses kısma tuşu ile "apply update from sdcard" seçeneğine gelip ses açma tuşuyla içine giriyoruz önümüze çıkan listede önceden sd karta atmış olduğumuz 32mb lık güncellemeyi bulup ses açma tuşu ile kurulmasını onaylıyoruz.
    16) kurulum bittikten sonra tekrar ses kısma tuşu ile "apply update from sdcard" seçeneğine gelip ses açma tuşuyla içine giriyoruz önümüze çıkan listede önceden sd karta atmış olduğumuz 103mb lık güncellemeyi bulup ses açma tuşu ile kurulmasını onaylıyoruz.
    17) 14. adımda yaptığımızı tekrarlayıp bittikten sonra "reboot system now" seçeneğini SES AÇMA tuşu ile onaylıyoruz.

hepsi bukadar, artık kırpışmasız ve güncellemeleri alabilen sıfır bir sistemimiz oluyor.

Cavit kardeş teşekkürler.
    Bende fotodaki gibi bir sorun oldu!

General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhun -- 12 Ekim 2013; 20:58:55 >

• @seyhun

Hangi aşamada oluştu bu sorun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@seyhun

MT6589_android_scatter_emmc dosyasını seçip tamam a basınca oldu.
    2 adet güncellemeyi önce 32 lik sonra 102 mb lik güncellemeyi sd karttan yükledim.
    Sizin tarif ettiğiniz yöntemden eksik bir durum sözkonusu mu?

Ayrıca ilginize teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhun

quote:

@seyhun

2 adet güncellemeyi önce 32 lik sonra 102 mb lik güncellemeyi sd karttan yükledim.

Sp flash ile daha kurulum yapamadan 32 ve 100 mb lık güncellemeleri yükleme kısmına geçmenizi ve yüklemeyi yaabilmenizi anlamadım. Sıralama dışınamı çıktınız? Daha ayrıntılı anlatmalısınız neler yaptığınızı

• quote:

Orijinalden alıntı: mourah

Güncelleme çok güzel olmuş ancak hafiza sorunu ile beklediğim güncelleme gelmemiş
    telefonun uygulama yüklemek için bize ayrılan dahili hafızası yaklaşık 800 küsür mb her ne kadar uygulamaları sd karta taşıma gibi avantajı olsada zamanla dahili hafıza doluyor şu an 100 mb civarı bi yer kaldı ..sormak istediğim şu telefonun 4 gb olan tüm dahili hafızasını sistem hafızası olarak kullanma şansımız varmı yani 2,25 gb sistem kapasitesini 1,75 gb telefon kapasitesi ile birleştirmemiz mümkünmü?

Bunu ben de çok merak ediyorum. Tek çözüm root mu acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyhun

quote:

@seyhun

Sp flash ile daha kurulum yapamadan 32 ve 100 mb lık güncellemeleri yükleme kısmına geçmenizi ve yüklemeyi yaabilmenizi anlamadım. Sıralama dışınamı çıktınız? Daha ayrıntılı anlatmalısınız neler yaptığınızı

Cavit bey

Hangi aşamada oldu sorununuz demiştiniz ya?

Hata verip o aşamayı geçemeyince bende telefonu normal açıp 2 adet güncelleme dosyasını tek tek yükledim..
    Demek istemiştim..Teşekkürler..

• Güncellemeler başarılı bir şekilde yüklendiyse yukarıdakilere gerek yok, güle güle kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sizce discovery ye 4.3 gelir mi yada gelecek mi?
  • Merhabalar discovrry ile bir kaç sorum olacak
    1 bende Twitter da dolaşırken belli bir süre sonra resimleri yüklemiyor ikonlar boş geliyor telefonu kapatıp açınca düzenliyor sizde böyle bir sıkıntı var mi
    2 telefonun ekran görüntüsünü nasıl alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emilll -- 13 Ekim 2013; 17:38:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emilll

Merhabalar discovrry ile bir kaç sorum olacak
    1 bende Twitter da dolaşırken belli bir süre sonra resimleri yüklemiyor ikonlar boş geliyor telefonu kapatıp açınca düzenliyor sizde böyle bir sıkıntı var mi

Ekran görüntüsü almak için kapatma tuşu+ses azaltma tuşuna sırasıyla aynı anda basıyoruz çıkırt diye ses geliyor işlem tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: jayjay_83

quote:

Ekran görüntüsü almak için kapatma tuşu+ses azaltma tuşuna sırasıyla aynı anda basıyoruz çıkırt diye ses geliyor işlem tamam

Ekran görüntüsü için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: jayjay_83

quote:

3 telefon rehberine resimli bir kayit yaptigimda resim cikmiyor neden olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Fiber

quote:

Orijinalden alıntı: cehesto

onu size özel msj atıym forumda onu paylaşmam suç olabilr :)

Bana da atar mısınız rica etsem

Hocam rica etsem bu hava durumu widgetini banadaatarmisiniz

• galali1980 G kullanıcısına yanıt
    Yolladım hocam. Beautiful Widgets diye bir uygulama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets.free
  • Carbon Fiber kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler kardesim

• Son güncelleme ile sonunda gereksiz sayfa sonu animasyonunu kaldırmışlar. Çok sevindim buna. Pek çok uygulama ile uyumsuzluk yaratıyordu. Gördüğüm kadarıyla Wifi İkon rengi de duzeltilmis. Iki güncellemeden de memnun kaldım baya. 3. De gelir inşallah.

• Bu son güncellemede, Telefon arama sayfasından kişi bulamıyor. Mesela anne yi arayacağız. Telefon tuşlarından 2663 tuşlasak bu harflere uyan kişi listesini sıralıyordu (Bir önceki güncellemede yapıyordu. Fakat ilk aldığımda güncellemesiz aynı bu durumda idi). Bir çözümü varmı yoksa EXDialer gibi bişi vardı sanırım bunumu yüklemek gerekecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 14 Ekim 2013; 9:50:30 >
  • Bu güncellemeden sonra telefon kilit ekranındayken parlaklığı azaldı? Otomatik bi ayar mı oldu acaba? Kilit ekranındayken parlaklığı az, bi ayarını falan da bulamadım.
  • yeni güncellemeyle kamera sorunu var tüm kullanıcılarda kayıt yeri ayarı gelmiş hafıza kartını secince telefonda resim cektikden sonra galeriye girdigimizde kamera içindeyken galeriinin içinde iki adet camera klasörü oluşturuyor sonra kapatıp tekrar açtıgımızda kamerayı sola altta en son cektigimiz resim görünmüyor yain iki adet camera dosyası açıyor tabii home tuşuna basıp komple uygulamayı kapatınca oluyor bu bu genel bir hata en son resmi göremiyoruz ve iki adet resim klasörü açıyor resimlerini devamına bakmak için diger klasöre girmek lazım

resimlerde solda en son resim cıkmıyor bir çok ayar denememe ragmen fabrika ayarlarınada döndüm ve elimde üç adet tel var hepsinde böyle sizde deneyin hatayı göreceksiniz uygulamadan komple cıkın kamera açın resim cekin hemen ordan galeriye girin bakın sonra home tusuna basıp ekranı sallayıp kapatın uygulamayı sonra kamerayı tekrar acıp resim cekin ve galeriye girin o ekranda iki adet camera klasörü olacak ayrı ayrı foto atmış olacak ve en son foto ekranında boş bir sayfa görünecek bastıgımza hiçbirşey görünmeyecek hata yapmışlart bunu küçük bir güncelleme ile düzetlmeleri lazım sizde bunu yapın göreceksiniz bu hatayı giderelim
     General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013 General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013 General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.