Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.115
Cevap
204
Favori
895.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

Arkadaşlar CPU Z den baktım benim 4 cekirdek sürekli aktif arkada hic birşey açık değilken bile 4 cekirdek
    900-1200 MHz hızında çalışıyor bu cihazın ısınmasına ve pil kullanımın düşmesine neden oluyor nasıl çözerim bunu

lollipopda governor ayari yok suan galiba, guncellemeyle duzelir, yeni bir sistem cunku, android lolipopla ekosistemini farkli bir duzeye getirmeye calisiyor benim anladigim, bu da kullanicilarin isine gelir. Gecen bir incelemede okudum lolipopda arka planda oyunun sesinin devam ettigini soylemislerdi, buda demek oluyorki gercek zamanli multitasking... Ha kullanici icin iyimi? Bence degil cunku daha fazla batarya harcamasina sebep olur. Uygulamalari iosdaki gibi otomatik uyutabilecek bir yenilik yapabilirse google, iste o zaman android gercekten rakipsiz bir sistem olur.

Sanirim cihazin uykuya gecmemesinin sebebide islemcinin hangi durumda ne yapacagini bilmemesinden kaynaklaniyor; kernelin governor ayarlariyla ilgili birsey, google bunu rahatlikla duzeltebilir.

Simdi biraz dusundumde bence google o kadar amator bir firma degil 😃 dort cekirdegin surekli calismasi, cihazin deep sleep moduna dusmemesi bilerek yapilmis seyler, ilk izlenimde kullaniciya vay cihaz ucuyor izlenimi vermek 😃 insallah boyle degildir. Sonra guncelleme geldiginde bu cihaz niye yavasladi diye sasirmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saykoman -- 31 Mayıs 2015; 20:54:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar cihazin olumlu veya olumsuz gordugunuz hususlari buraya not duserseniz cihazi almayi dusunenler icin daha iyi bir rehber olur burasi. Bende daha almadim dusunuyorum almayi bu cihazi. Biraz daha kullanici yorumlarini bekliyorum acikcasi. Sonra elimizde patlamasin 😃

• root yapmiyor.

http://androidmakale.com/general-mobile-4g-android-one-root-yapma-rehberi/

yukardaki adreste belliki eski surum windows root uygulamasinin ekran goruntusu ! Yani kimse General Mobile 4G nin rootlandigini kanitlayamadi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kral_Jumong

quote:

Orijinalden alıntı: bugris66

Beyler bende ekran koruyucusu çıkardım. Cidden çok fark etti.

Bise dicem yurtici aldık diyelim içinden yapısık olarak tanıtma jelatini değilde normal jelatşn yapışık cıkıyo mu yada içinden yapıştıravilmek için jelatin cıkıyor mu

Kendin yapistiriyosun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler kötü tarafı kamerası karanlık ortamda biraz bulanık tek sorun bu başka hiçbir sorun yok çok memnunum

• Ben karanlik ortamlarda gayrt iyi sonuc veren telefon kamerasi daha gormedim hocam gece cekimi dedinmi telefonlarin hepsi sinifta kaliyor

• saykoman kullanıcısına yanıt
    Hocam cogu sorun ya da artilar ilk sayfada yaziyor. Onlar disindakiler ya sans isidir ya da kullanici tarafindan olusturulmus sorunlardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: saykoman

quote:

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

Arkadaşlar CPU Z den baktım benim 4 cekirdek sürekli aktif arkada hic birşey açık değilken bile 4 cekirdek
    900-1200 MHz hızında çalışıyor bu cihazın ısınmasına ve pil kullanımın düşmesine neden oluyor nasıl çözerim bunu

lollipopda governor ayari yok suan galiba, guncellemeyle duzelir, yeni bir sistem cunku, android lolipopla ekosistemini farkli bir duzeye getirmeye calisiyor benim anladigim, bu da kullanicilarin isine gelir. Gecen bir incelemede okudum lolipopda arka planda oyunun sesinin devam ettigini soylemislerdi, buda demek oluyorki gercek zamanli multitasking... Ha kullanici icin iyimi? Bence degil cunku daha fazla batarya harcamasina sebep olur. Uygulamalari iosdaki gibi otomatik uyutabilecek bir yenilik yapabilirse google, iste o zaman android gercekten rakipsiz bir sistem olur.

Sanirim cihazin uykuya gecmemesinin sebebide islemcinin hangi durumda ne yapacagini bilmemesinden kaynaklaniyor; kernelin governor ayarlariyla ilgili birsey, google bunu rahatlikla duzeltebilir.

Simdi biraz dusundumde bence google o kadar amator bir firma degil 😃 dort cekirdegin surekli calismasi, cihazin deep sleep moduna dusmemesi bilerek yapilmis seyler, ilk izlenimde kullaniciya vay cihaz ucuyor izlenimi vermek 😃 insallah boyle degildir. Sonra guncelleme geldiginde bu cihaz niye yavasladi diye sasirmayin.

İnşallah öyle degildir

• Kamerasına bi telefon örneği verseniz?
  • arkadaşlar mrb, sayfayı sürekli takip ediyorum telefonu yaklaşık 2 hafta önce aldım eşim için, şunu söyleyebilirim kamerası bence çok başarılı telefonun, hatta benim kullandığım Z1 den iyi çekiyor, kaç defa test ettim, çok şaşırdım az kalsın elimdeki telefonu kıracaktım, hatta bu konuyu Z1 konusunda da paylaştım, telefonun sorunları var yok değil ama umarım güncellemelerle düzelir, herkese hayırlı olsun, iyi forumlar.
  • Beyler daha demin kameraya bi dokundum yapış yapış gibi bi his verdi siz de de oylemi yüzeyini boyle

• bu cihaz gm tarafından ürettirilenlerden farklı... bunu üreten nexus gibi ürünler üreten şirket... kalitesi daha yüksek şarj soketinde sorun çıkmasını beklemeyin illa sorun olur diyorsanız SAMSUNG usb kablosu alın SAMSUNG en hassas milimetrik ölçüde üretim yapan şirkete yaptırdığından kablosu daha sorunsuz oluyor...
  • Hayırlı,faydalı olsun hocam.
    Beni de ekleyin bir zahmet...

Kamerası bence iyi.3 gündür kullanıyorum,HIZLIAL dan almıştım. sms gönderirken kafasına göre takılılıyor, bir gönderiyor,10 göndermiyo,çoklu mesaj göndermede baya problemli,GÖNDEREMEDİM..Bügün facebookta turkcell internet üzerinden yerini bildir dedim 1 ay önce dolaştığım yerleri gösteriyor.Karşı tarafa sesim bir gidiyor bir gitmiyor.Oyunla hayatta işim olmaz biraz kurcalayınca ısınıyor.Telefonu elimize aldığımızda solda kalan hopörlörden müzük sesi çok az ses geliyor.oğlumun 1 yıllık general mobile vardı,fena değildi.Ona istinaden aldım ama daha ilk günden pişman etti.Az yukarıda bir arkadaş 3G açık olsun demiş,nen telefona baktığımda 4G açıkmış.İnşallah sorunlar bundan kaynaklanıyordur.Şarj geceden sabah %10 anca düşmüştü benimkinde,birisi% 100 den % 60 a düşmüş demişti...
    Yukarıda saydığım sorunları yaşayanlar var mı ?Varsa çaresini bulmuşlar mı?

• Arkadaşlar gece arka kamera ile çekim yaptım resim tam kalite görebilmeniz için drive attım flaş patladı resimde
    mekan özellikleri farkedeciğiniz üzere karanlık bir ortam ztn sanatçıların üstünde ayrı bir ışın war normalde sadece o ışık aydınlatıyor onları arka plandada farklı renklerde bir sürü ışık war
    gm1 gm2 war arkadaşlarda aynı açıdan çektiğimzde 4g daha kaliteli bi arkadaştada m8 wardı tabi o ışığı daha iyi aldı derinlik weya netlik açısından fark yoktu ama ışıkda m8 üstündü ztn m8 de
    arasında uçurum kadar fiyat farkı war kaşılaştırma yapılamaz bile :D arka kamera güzel hele sabah odaklanarak yapıcağnz çekimler mükkemmel ayrıca ön kamerası çoğu üst segment telfnların ön kamerasından iyi diyebilirim :)

https://drive.google.com/file/d/0Bw0fQvo-OzHlQVhNTU0wOTIyYW8/view?usp=sharing

resim drive zoom yapabilrsnz orjinal yada sağ tık indirerekde test yapabilrsnz

• quote:

Orijinalden alıntı: selimtezz

Hayırlı,faydalı olsun hocam.
    Beni de ekleyin bir zahmet...

Kamerası bence iyi.3 gündür kullanıyorum,HIZLIAL dan almıştım. sms gönderirken kafasına göre takılılıyor, bir gönderiyor,10 göndermiyo,çoklu mesaj göndermede baya problemli,GÖNDEREMEDİM..Bügün facebookta turkcell internet üzerinden yerini bildir dedim 1 ay önce dolaştığım yerleri gösteriyor.Karşı tarafa sesim bir gidiyor bir gitmiyor.Oyunla hayatta işim olmaz biraz kurcalayınca ısınıyor.Telefonu elimize aldığımızda solda kalan hopörlörden müzük sesi çok az ses geliyor.oğlumun 1 yıllık general mobile vardı,fena değildi.Ona istinaden aldım ama daha ilk günden pişman etti.Az yukarıda bir arkadaş 3G açık olsun demiş,nen telefona baktığımda 4G açıkmış.İnşallah sorunlar bundan kaynaklanıyordur.Şarj geceden sabah %10 anca düşmüştü benimkinde,birisi% 100 den % 60 a düşmüş demişti...
    Yukarıda saydığım sorunları yaşayanlar var mı ?Varsa çaresini bulmuşlar mı?

3g ve 4g de web browserde bile takilsaniz isinmasi normal, 3g yi sadece lazim oldugunda acin. 3g bataryayida cok yer. En iyi pil omru icin 2g de kullanin, lazim olunca 3g gecisi yaparsiniz.

• arkadaşlar alarm telefon kapalı iken çalmıyor.
  • Aynen haklisiniz. Bende konuyu surekli takipteyim. batarya performansi konusunda biraz daha temiz bilgiye ihtiyac oldugunu dusunuyorum.

Kullanici deneyimlerini okudukca, kafalardaki soru isaretlerinin azalacagi kanaatindeyim. Genel anlamda general mobile'in orta seviyede guzel bir f/p urunu cikardigi ve google is ortakligi yapmalari kullanicilar acisindan cok iyi bir gelisme oldu.

• bide gece belirli saatte kapanıp sabah belirlenen saatte açılma özelliği var mı?
  • h_tunc kullanıcısına yanıt
    Akilli telefonlarin hicbirinde yok hocam bu ozellik.

• quote:

Orijinalden alıntı: h_tunc

arkadaşlar alarm telefon kapalı iken çalmıyor.

bu olay çok can sıkıcı.bir çözümü var mı?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.