Şimdi Ara

Genel Not ortalaması ( yardım )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aof Halkla ilişkiler 2.sınıftayım aslında yıllardır 2.sınıftayım bir süre kayıt yeniletmedim öyle kalmıştı dersler. 1.sınıfı yıllık sistemde okumuştum. Şu an da GNO 1,85 ve 1.-3. yarıyıllardan hiç dersim yok. 2.yarıyıldan 2 ders, 4.yarıyıldan 3 dersim var bu dersler daha önce sınavlarına girip FF aldığım dersler. Şimdi ben bu dönem bu 5 dersi alacağım not ortalamamı 2.00 ‘ın üzerine çıkarmak için bu derslerden hangi notu almam dönem ortalamasını kaç yapmam gerekiyor, bu dersler ayrı bir dönem olarak mı hesaplanacak yoksa 4.yarıyılda daha önce geçtiğim dersler ile beraber mi hesaplanıp ortalama alınacak? eğer öyleyse 2.yarıyıldan kalan 2 dersim 2.yarıyıl ortalamasına mı dahil olacak? Çok karmaşık bir durumdayım belkide çok basit ama bilmediğimden ben çözemiyorum. Bu sene mezun olmam gerekiyor. Lütfen aramızda bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok çok sevinirim ve dua ederim gerçekten çok önemli bir durum benim açımdan. Ayrıca birde şöyle bir fikrim var mantıklı mı bilmiyorum geçmiş dönemlerden koşullu geçtiğim derslerin 1-2 tanesinide alsam ve CC ve üstünde not alsam faydası olur mu bana ya da daha düşük alırsam çok zararı olur mu bu riske girmeme değer mi? İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dönem ortalamaları geriye dönük bir etki yaratmadığı için koşullu geçtiğiniz dersleri tekrar almanıza gerek yok. FF olan 5 dersinizi bu dönem CC üstüne çıkarsanız yeter. Hatta hepsi en az CB olursa genel ortalamanızın 2.00 üstüne çıkması garanti olur. O yüzden derslerinize biraz asılacaksınız ki bu hedeflere ulaşasınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.