Şimdi Ara

Genel kültür için dergi tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
3
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar elektriğin nasıl bulunduğundan, ay'a ilk kimin ayak bastığına kadar böyle bilgiler içeren dergiler biliyorsanız tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Popular Science dergisine bir bak. Bilim ve teknoloji alanındaki güncel gelişmelerden ve sorunlardan bahsediyor. Ayrıca her ay bir bilim adamından bahsediyorlar. Fiyatı uygun zaten 4 lira. Beğenmezsen devam etmezsin. Ama bence çok güzel bir dergi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratch -- 8 Eylül 2015; 0:35:03 >
  • Teşekkür ederim hocam bilim bilgileri için bu dergiden alacağım tavsiyenize uyarak fiyatı uygun zaten

• DegmesinYagliBoya kullanıcısına yanıt
    Bilim teknik. Ücreti 5TL
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    İçeriği nedir hocam ?

• National Geographic - Fiyatı 10 lira - Genel olarak birçok şey üzerinde içerik oluyor. Kesinlikle tavsiye ederim, genel kültür için birebir.
    PopularScience - Fiyatı 3.5 veya 4 lira - Çok bilimsel içerik yok, açıkçası ben çok tatmin olamıyorum okurken adından da anlaşılacağı üzere popüler bilim dergisi. Ama fiyatına göre iyi bir dergi bunu da tavsiye ederim.
    Bilim Teknik - Fiyatı 5 lira - Bu dergi de PS gibi fakat bana kalırsa daha kötü, son zamanlarda saçma konular ele alınıyordu ya da benim çok ilgimi çekmiyordu. Ama yine de fena sayılmaz okunabilecek düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Fe4R] -- 11 Eylül 2015; 11:22:29 >
  • DegmesinYagliBoya kullanıcısına yanıt
    Adı üzerinde işte, bilim konuları ve teknik, elektronik, uzay alanında gelişmeler.
  • Geçmişe ait bilgiler için insan ve hayat dergisini alabilirsin. Geçen yıl ben aboneydim bu sene maddi sıkıntılardan dolayı abone olamadım. Yıllık 50-60 TL falan olması lazım. Şahane konular içeriyor. Belki günlül hayatta hiç değer vermediğimiz farkında bile olmadığımız şeyleri biraz gözümüze sokabiliyor.

Tavsiyemdir.

• Yardimci olan herkese teşekkür ederim. Hepsini gözden gecirecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bilim teknik. Ücreti 5TL

Bu dergilere şimdi abone olup geçmişteki birçok konuyu kaçırmış olmuyor muyuz hocam?
  • Bilim Teknik e abone olunca geçmişte çıkan tüm sayılarına da internet üzerinden erişim imkanı sunuyor, ben bu yıl abone oldum ama yeni sayıları benim de hoşuma gitmiyor açıkçası
  • [Fe4R] kullanıcısına yanıt
    PopulerScience konusunda benim düşüncelerimi yazan birisini görmek güzel. Türkiyede ilk yayınlanmaya başladığında takip ediyordum; fakat sonradan baya bozdular bence yani bu kadar "popülerlik" biraz fazla. Yinede piyasada daha iyisi yok gibi bir şey. Bilim ve teknoloji alanında ciddi anlamda yayın açığı var ülkemizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

PopulerScience konusunda benim düşüncelerimi yazan birisini görmek güzel. Türkiyede ilk yayınlanmaya başladığında takip ediyordum; fakat sonradan baya bozdular bence yani bu kadar "popülerlik" biraz fazla. Yinede piyasada daha iyisi yok gibi bir şey. Bilim ve teknoloji alanında ciddi anlamda yayın açığı var ülkemizde.

Atlas dergisini inceleyeceğim bi de hocam denk geldi aldım bi tane.

• ntv yayinlarinin dergileri de fena degildir. ntv tarih ntv bilim falan. genel kultur, felsefe, bilim her konuda dergi disinda faydali kitaplari da var. yani genel olarak ntv yayinlarina bakmani oneririm.

• Haklısınız duymuştum ama unutmuşum onlarada bakarım ilk fırsatta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.