Şimdi Ara

GENEL KÜLTÜR ( Bu konu tutar ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
19
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -TRioN-

quote:

Orijinalden alıntı: Platinum IV

-Şu anda resmi anlamda san marino denen bir ülkeyle savaş halindeyiz.Osmanlı döneminde bize savaş açmışlardı ve hiç bir zaman barış yapılmadı.Sonuçta öyle kaldı.

Bir yerde okumuştum o yüzden tam hatırlamıyorum. 2.Dünya savaşında göstermelikte olsa Almanya'ya savaş açtık. Ama sonrasında bir barış anlaşması imzalamadık.

Kızılordu berlin'e yaklaştığında ve nazi almanyasının düşeceği kesinleştiği zaman birleşmiş milletlere üye olabilmek için almanya'ya savaş açtık almanya yenilince bizde yenilmiş sayıldık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MyOldFriend

Teşekkürler netten uzun uzun okuduktan sonra yazdın gerçi ama neyse. Böylece birşey daha öğrenmiş olduk
    Bu arada kargalar 100 yıldan fazla yaşayabiliyorlarmış.Birde yaz aylarında çok karşılaşırız sivrisineklerle Sadece dişileri ısırıyormuş.Az önce öğrendim.Bir ara 7 yerimde sokmuştu bir tanesi Tadıma doyamamış galiba

Gecen yarismada cikti en uzun yasayan hayvan hangisi diye şiklarda karga vardi:-)

• kendini bilen insan 1000 sene okuduktan sonra her şeyi biliyo musun denildiğinde estağfurullah sadece haddimi biliyorum diyebilendir.
  • No ss no güven değildir
  • Fargo isimli filmde 181 tane "yeah" kelimesi geçiyor.
  • quote:

-Şu anda resmi anlamda san marino denen bir ülkeyle savaş halindeyiz.Osmanlı döneminde bize savaş açmışlardı ve hiç bir zaman barış yapılmadı.Sonuçta öyle kaldı.

Şu anda savaş halinde olmamız mümkün değil çünkü şuan osmanlı diye bi devlet yok.

• otlansın

• aya yollanan apollo aracı saniyede 20 ton yakıt harcıyordu ve 2800 ton ağırlığındaydı.
  • Michelangelo'nun ünlü ünlü Davut heykeli İtalya'nın Floransa kentinde sergilenmektedir.
    Sistine Şapelindeki ünlü "Adem'in Yaradılışı" freksi Michelangelo'nun eseridir.
    Maya Takvimine göre dünya 13 Baktunluk evreden geçmiştir.

Brezilya'nın başkenti Brasília dır Rio değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEISENBERG -- 21 Temmuz 2013; 16:50:29 >
  • Otlansin

• Arkalardan...
  • Sadece bir tane kovboy filmi kadın yönetmen tarafından çekilmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: quad4core

quote:

Şu anda savaş halinde olmamız mümkün değil çünkü şuan osmanlı diye bi devlet yok.

Tc kurulduğunda osmanlının bütün yazılı belgelerini de kabul ettik.Borçları da dahil.
  • Çinlilerin gözleri neden çekiktir ?

Aslında göz yapısı bütün dünyada aynıdır. Farkı yaratan göz kapaklarıdır. Çekik gözlü diye nitelendirilen ırklarda gözün üzerindeki göz kapağının ikinci kıvrımı, gözün üstüne daha çok inmiştir. Bazı teorilere göre bu kıvrım insanların gözlerini yoğun kar tabakasının, göz kamaştıran ışığından korumak için bir çeşit kar gözlüğü gibi gelişmiştir. Çinde ve öteki bölgelerde her ne kadar yoğun kar yağmıyorsa da onların atalarının buzul çağında kuzeyde yaşadıkları daha sonra güneye indikleri kanıtlanmıştır. Yalnız gözleri değil, burunları da rüzgara karşı korunmak için küçülmüş, burun delikleri soğuğu engellemek için daralmıştır. Ciltleri de koruma amaçlı olarak yağlıdır. Göz kapakları da yağlıdır. Gözü ve iç tabakalarını kara ve buza karşı korur. Yani çekik gözlü değil, düşük göz kapaklı, demek daha doğrudur.

• Kemanın telleri yukarıdan aşağıya doğru sol-re-la-mi olarak takılır. (batı müziği için)

bach çok fazla nota okuduğu ve yazdığı için görme kaybı yaşamıştır.

mozart ın sağırlığının nedeni küçükken babasının attığı tokattır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne bilim ben ya adamı -- 21 Temmuz 2013; 16:54:01 >
  • karalara en uzak okyanus ortasını geometrik olarak noktalarsak o noktanın karalara en uzak nokta olduğunu biliyo muydunuz , bilemezsiniz ben uydurdum ama doğru bişey
  • Mustafa Topaloğlu aslında uzaylı değil medyanın yalanıdır.
  • guguk kuşları yumurtalarını başka yuvalara bırakırlar.

ebabiller uçarken uyuyabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne bilim ben ya adamı -- 21 Temmuz 2013; 17:00:31 >
  • Bermuda seytan ucgeninin bulundugu yerden dogal gaz cikiyormus püfür püfür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

Kemanın telleri yukarıdan aşağıya doğru sol-re-la-mi olarak takılır. (batı müziği için)

bach çok fazla nota okuduğu ve yazdığı için görme kaybı yaşamıştır.

mozart ın sağırlığının nedeni küçükken babasının attığı tokattır.

Mozart'ın sağır olduğunu ilk defa senden duyuyorum. Beethovenla karıştırmış olmayasın?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.