Şimdi Ara

Geliriniz ne kadar ? Hangi arabaya biniyorsunuz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu konunun bayağı sayfalı olan bir tanesi daha vardı.

Bu ne arkadaş? Herkes 3-4 binden aşağı maaş almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylık 10.000 TL altı gelirle ve kira yada ev borcu ödeyen bir aile maksimum csınıfı modellerin orta donanımlı araçlarını alabilir. Tabi buna istisnalar olabilir. Fazla bir sosyal yaşamın olmaz evden çıkmazsın arada bir lokantaya falan gitmeden daha üstünü de alabilirsin. Ben ortalama olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aylık 14000 civarında gelire kadarda ortalama D sınıfı bir araçların donanımlı versiyonlarına rahatlıkla binersiniz. Bunun üstü de istediğini alır genelde :) Tabi yaşınız epey geçkinse ve ev borcu falan derdi kalmadıysa bu miktarlardan daha düşüklere de çok daha iyi arabalara binilebilir. Türkiye de insanı en çok yoran ev borcu oluyor. Benim paramın aylık 5000 lirası eve gidiyor. O parayı vermesem gayet güzel araçlara binebilirim. İnşallah borcum bitince kısmet olursa
  • 5 yıldır çalışıyorum 2 yıllık evliyim.4 ay öncesine kadar gelir 3400 tl idi.şuan gelir 7000e dayandı.aracım 2013 1.5dci fluance.not aracı 3400 gelir varken borçsuz almıstim.şuan 7000 gelirle bisiklet bile alamam gibi..gelir arttıkça fakirleşiyoruz :)

• 9000+ TL. 2004 Megane 2 Sedan 1.4 Authentique + 2016 Megane 4 HB Icon 1.2 Tce. D sınıfı araca binmek için 15000'den fazla gelirin olması lazım yoksa arabaya çalışmak gibi durum söz konusu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adurgun -- 1 Mart 2017; 14:20:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Klasik olarak birileri başlamış birazdan başka birileride sıkmaya başlayacak. Gelir ile araç arasında net bi korelasyon kuramazsınız. Çok fazla etken var.

Aynen

İşsizlik maaşı alıyorum yıldıza biniyorum

Gereksiz konular

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 tl civari aylık
    araba yok alamamda
  • 5000 Tl Çöp civic 1.6 atmosferik (2016)

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

4 bin lira gelirle cc alınır ev gecindirmiyorsanız tabi:)

Geliri 4 binlira olan kişi evli ve kiradaysa cc almaya gözü kesiyorsa 1 taksitini ben öderim :)

• 2 kişi çalışıyor , ev kendimizin , öğretmen + mühendis : 12.000 aylık ortalama.
    Araç : İmza
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vedo0101

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

4 bin lira gelirle cc alınır ev gecindirmiyorsanız tabi:)

Geliri 4 binlira olan kişi evli ve kiradaysa cc almaya gözü kesiyorsa 1 taksitini ben öderim :)

Yemeyip içmesse belki alabilir :) öğünlerde peynir zeytin felan olursa Meseela

• quote:

Orijinalden alıntı: DrMobile

2 kişi çalışıyor , ev kendimizin , öğretmen + mühendis : 12.000 aylık ortalama.
    Araç : İmza

Fazla Borç vs var mı bilmiyorum da o gelire şahsen en azından bmw 3 serisi felan alırdım.

• Bekar 6000 TL gelirim ve kendi evim var arabam yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ev kira değil. gelir değişiyor. 2015 mazda 3 var. kredisi yeni bitti.

• Gelirim çok arabam yok.Para çok değerliTükkanda büskiviyi bile yerken hesabını yaparımzengin olmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 2 Mart 2017; 2:53:48 >
  • 2009 doblo maxi panelvan

kamp yap heryere git
  • Babam muteahhit annem ingilizce ogretmeni.Gelir degisken yani eve giren para hep farkli oyle belli bir gelir yok.Babamda 5 serisi annemde tiguan var.

Bendede 218i coupe var

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Klasik olarak birileri başlamış birazdan başka birileride sıkmaya başlayacak. Gelir ile araç arasında net bi korelasyon kuramazsınız. Çok fazla etken var.

Aynen öyle. 1 sene yurt dışında şantiyede çalıştım ve Golf 7 2016 sıfır aldım şuan 2200 liraya çalışıyorum. bu şartlar araç almayı geçtim benzini zor alıyoruz zaten. dediğiniz gibi çok etken var.
  • Gelir 12.000+

Araç: 2 yıldır yok

İş için : makam aracı
    İhtiyaç halinde şehir içi : Canımın çektiği araç. (çevre)
    Şehir dışı izin vb : kiralama (şu an almaktan ucuza geliyor, bakım vergi, kasko derken)

Emeklilik yaklaştı. Şu sıralarda C sınıfı sıfırlara bakıyorum. Haziran gibi alırım tahminimce.
  • Gelir her ay değişiyor, giderde geldiği kadar. Araç bmw 3.20
  • Ben yeni işe girdim maaşım 1700 mesailerle 2 , 2

5 olur henüz ilk maaşımı almadım hatta işimdeki ilk haftam :) , bindiğim araç 2011 mini cooper s.

Bu aracı tamamen koyun güderek aldım. bu iş maaş ile olmuyor yanlış orantı kurmuşsunuz bence ben arabaya benzin koyamıyordum düne kadar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.