DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
GELİN SIFIRDAN BUGGY YAPALIM
5
Cevap
0
Favori
2.064
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      640 Mesaj
      14 Temmuz 2010 21:09:14 Konu Sahibi
      dh nın kendısının yaptıgı bı atv buggy sı olsun arkadaslar.herseye ortak karar verelım ben yapayım

|
      |

• Er
      11 Mesaj
      11 Ağustos 2011 02:59:12
      Ben aslında kendim yapmak istiyorum çift kişilik bir buggy kasasını kaportasını kendim yaparımda şasi beni biraz işkillendiriyo demir kesim kaynak falan felan :(
      |
      |

• Yarbay
      2704 Mesaj
      16 Ağustos 2011 14:21:24
      go kart yapalıma gelin yardımcı oluruz ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

"Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."
    • Teğmen
      122 Mesaj
      17 Ocak 2017 10:56:16
      ben de böyle bir proje peşindeyim şu ana kadar yapanlar ve yapılanları saatlerce okudum, okuduklarımdan çıkardığın sonuç şu ki, bu işler mühendislik işi, biz de mühendis değiliz. fazla da öyle fizik kanunlarını zorlamamak lazım. ordan burdan toplama ANTİN KUNTİN malzemelerle ANTİN KUNTİN şekilde montaj işi hiç sağlıklı değil. bence motor, şanz"U"man , diferansiyel,yürüyen aksam hepsi aynı markadan olması lazım. üzerinde çalışmamız gereken kısım , cantlar, lastikler, şase, roll barlar, ve şoför mahalli tasarımı olmalı..

en azından yok bu motor bu şaseyi kaldırmadı, yok tofaş şanzuman bilmemne motoruyla aktarmada sorun yaşadı derdi olmaz.

parçası nisbeten bulunabilen çekme belgeli suzuki kamyonet ya da minibüs , tosbağa volkswagen gibi araçları alıp motor, şanzıman ve diferansiyeli adam etmeye çalışmak , ve kupayı kaldırıp şase üzerinde çalışmak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 18 Ocak 2017; 11:2:52 >
      |
      |

• Teğmen
      122 Mesaj
      17 Ocak 2017 11:16:21
      illa özgün bir çalışma yapılacaksa elektrikli birşey yapmak lazım. 4 lastiğe 4 elektrik motoru takılmış 4x4 bir sistem hiç fena olmaz.

ben de kıçtan takma deniz motoru ile bir şey yapmak istiyorum ama henüz bilgi toplama aşamasındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 17 Ocak 2017; 11:20:0 >
      |
      |

• Teğmen
      151 Mesaj
      28 Ocak 2017 02:35:40
      tesisatsız tam otomatik şanzıman tercihinizi mercedes-benz den yana kullanınız,
      sanyong 4x4 jipten 124 kasaya, 140 kasadan özel işlere hala kullanılıyor, bir tanesini ilk ben açmıştım, 30 yaşındaydı :p
      uzunlamasına şanzımandır, arkadan tek çıkış
      roket (kick down) kullanacaksanız ufak bir elektrik bağlantısı gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 28 Ocak 2017; 2:40:10 >
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
SEO
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
1,116
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.