Şimdi Ara

MAGİRUS YERİNE BMC MİNİBÜS DEVRİMİ BAŞLADI.... Levend 14+1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
62.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul'un ve Bursa'nın pek çok yerinde (Gözlemlediğim..) ağırlıklı olmasada Artık LEVEND 14+1 ÇİFT LASTİK Minibüs tercih ediliyor..
    Yeni çıktığı söylenen Magiruslarada çok az rastladım İstanbul'da...

Bursa : PEUGEOT- KARSAN J9'lart çoğunlukta
    İstanbul : OTOKAR S 5.5 ve MAGIRUS SPORT & STANDART MODEL MEVCUT GENELDE..

Sizce neden MAGİRUS yerine artık BMC ve görüşleriniz nelerdir..?

Magirus : KALİTE VE UZUN MOTOR ÖMRÜ
    Bmc : BOL SERVİS ve BOL YEDEK PARÇA..

• Magirus modernleşme çabası içinde ama modernleşicem estetik olucam derken bizlerin kafasına kazınan eski minibüsü yok etti.Ama Bmc hala eski modelinde kaldı.
  • quote:

Ama Bmc hala eski modelinde kaldı.

Levend XL pekte eski bir model sayılmaz .Bilemediniz 2-3 yıl olması lazım.M 2000 yıllardır aynı..
    Levend İn en büyük özelliği daha ucuz ve daha ekonomik bir motora ve yaygın bir ağa sahip oluşudur.Bursa'da Gözükara ve BMC ortaklığıyla üretiliyor.Polonya ve yakınlarında satılma ihtimali olabilir Fuarlarda yer almaya başlamış..
    www.gozukara.com.tr

www.OTOMETRE.com
    WWW.magazinulasim.com

• bence bmc
  • Magirus'un yerini tutamaz.Bmc ucuza bol yedek parça yapar.Hergün arıza yapsada şöförünün cebine dokanmaz.Çünki ucuz.Ama bir oturup hesapladığın zaman Bmc daha pahalıya gelir.Magirus'un birçok avantajlı yanı var.Arabada bir kere sağlam bir kasa var, şase var.Pejo'ların menevra kabiliyetide düşük.Ama Karsan'ın ürettiği araçlar birşeye benzemiş.Diğerlerini esgeç.Transit, master,siprenter, peugeot..Bu arabalar bu işlerin aracı değil.
    Dediğin gibi ben 4-5 sene önce Bursa'ya gitmiştim.Erikli mahallesinde otobüslerin son durağı vardı.O aralar yeni bmc almışlardı.Yeşil..Ufak tefek.Güzel otobüstü..
    BENCE MAGİRUS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cargo3230C -- 6 Ağustos 2008; 13:13:21 >

• bmc iyide hızlanınca hızlanıyor gayetten ama titreme gibi sorun yok ama şaşesi sağlam değil magiruslar gibi onlar ise iyi yanlız titreme sorunu var bmc ise çok motor sesini olduğu gibi içeri alıyor yavaş giderken hızlı halınde ses kesiliyor klima ise bazı modellerine mevcuttur geçen geldiğimde bir tanesinde rastladım klimalı bmc ye..
    bizim buralarda yavaş yavaş çıkmaya başladı levendler..
    magiruslarda varda eskileride kalmadı sayılır hemen hemen..
  • tüerkiyede dolmş magirusla özleşmiştir bi kişiye dolmuş diyince hemen aklına magiruslar gelir
  • Ama sanırım artık Magirus devri yavaş yavaş kapanıyor galiba..
    Yeni minibüsler Bmc Levend'ler olmaya başladı...
    Arada tek tük Iveco Daıly'ler ve başka markalarda var ama nadiren tabii...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bico

Ama sanırım artık Magirus devri yavaş yavaş kapanıyor galiba..
    Yeni minibüsler Bmc Levend'ler olmaya başladı...
    Arada tek tük Iveco Daıly'ler ve başka markalarda var ama nadiren tabii...

magıruslar artık onlar nostalji olur gibi geliyo bana..!!
  • dolmuş gerçek adıyla minibüs ismi ford ismiyle özdeşleşmiştir. magırus sadece büyük şehirlerde özellikle istanbulda mevcuttur. Diğer şehirlerde bulmanız neredeyse imkansız gibidir.
  • İzmir'dede çok var.Ama artık azalmaya başladı.Bizim buralar hep yokuştur.Arkadaşın babasıda dolmuşçu.Onlar Pejo j9 almışlar.Karsan'ın ürettiklerinden.Kalkışları magirus gibi olmuyor diyor.Magirus'un parçaları daha ucuz dedi.Akşam bi olaya tanık oldum.Man SL232 tip 98 model, önünden bi adam geçti, şöförüde adam geçerken görmedi kalkış yaptı, adamda bağırdıyodu hop dur diye.Kısacası adamı tampon peşliyo gibiydi.Tamponu vurdu biraz adama ama Man bir fren koydu, hayran kaldım.Araba olduğu yerde kitlendi.Bi duman çıktı ön balatalardan.Araba 20-25 km hızla olduğu yerde kitlendi.İnanılmaz bir fren koymuşlar.
    Bmc'ye gelince;Bu Man'lardan kullanan bir tane söförle muhabbet eetim.Yeni Bmc'lerden memnun kalmamışlar.Araba körüklüymüş birde.Bmc minübüsden anlamaz, aynı zamanda otobüstende.Onlara verilen paraya acıdım.Onların yerine merso alsalardı daha iyi olurdu.Zaten alındı bir kaç tane körüklü..

• magiruslara laf yok zaten çünkü 20 den fazla kişiyi bile rahatlıkla kaldırıyor..
    şükrübeye giderken araç 15 kişi civardı yada daha fazla iken gaza bir abandı..
    başladı 3-4 serisinde ilerlemeye ama hızı 66 km yapmıştı rahat hızlanıyor basarsan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaRgO4030

İzmir'dede çok var.Ama artık azalmaya başladı.Bizim buralar hep yokuştur.Arkadaşın babasıda dolmuşçu.Onlar Pejo j9 almışlar.Karsan'ın ürettiklerinden.Kalkışları magirus gibi olmuyor diyor.Magirus'un parçaları daha ucuz dedi.Akşam bi olaya tanık oldum.Man SL232 tip 98 model, önünden bi adam geçti, şöförüde adam geçerken görmedi kalkış yaptı, adamda bağırdıyodu hop dur diye.Kısacası adamı tampon peşliyo gibiydi.Tamponu vurdu biraz adama ama Man bir fren koydu, hayran kaldım.Araba olduğu yerde kitlendi.Bi duman çıktı ön balatalardan.Araba 20-25 km hızla olduğu yerde kitlendi.İnanılmaz bir fren koymuşlar.
    Bmc'ye gelince;Bu Man'lardan kullanan bir tane söförle muhabbet eetim.Yeni Bmc'lerden memnun kalmamışlar.Araba körüklüymüş birde.Bmc minübüsden anlamaz, aynı zamanda otobüstende.Onlara verilen paraya acıdım.Onların yerine merso alsalardı daha iyi olurdu.Zaten alındı bir kaç tane körüklü..

Birkaç tane değil,300 adet Mercedes Körüklü sipariş ettiler.

• 200 adet körüklü sipariş edildi
  • BMC yakıt tasarufu ucuz yedek parça millet minibüste az yakmaya bakar ivecoda var babamın çalıştığı durakta ama artık herkez BMC alıyor günlük 40 lira mazot yakıyor maguros'a zaten magırus m3000 gibi bir yarım otobüs tipi araç çıkarınca çok yakıyor diye fazla tutulmadı ama yolcusu yoğun olan duraklarda tutuldu babaım çalıştığı durakta artık magırus devri kapanmaya başladı Hepsi BMC almaya başladı şimdiden 5 tane sipariş ettiler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: genius350

200 adet körüklü sipariş edildi

Benim aklımda 300 adet diye kalmış..
  • 300 adet diye biliyordum bende izmirli bir kaç kişinin msnsinde görmüştüm kişisel ileti bölümünde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Se_co

300 adet diye biliyordum bende izmirli bir kaç kişinin msnsinde görmüştüm kişisel ileti bölümünde..

Herneyse yahu,biz gidip binemedikten sonra 200 olsa ne olacak,300 olsa ne olacak ..

İzmirli'in malı Bandırma'lının çenesini yorar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 12 Ağustos 2008; 17:00:49 >
  • Ankara

Keçiören'in geneli:
     MAGİRUS  YERİNE BMC MİNİBÜS DEVRİMİ BAŞLADI.... Levend 14+1

Çankaya tarafı:

bu ya da

Pursaklar tarafı:

• MAGRUS misyonunu tamamladı artık müşteri ulaşımda rahat ve konfor lu araçlar istiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.