Şimdi Ara

Gelin artık hangi bölümü seçecegime karar vermeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi arkadaşlar şimdiye kadar hedefim doktorluktu ama 6 sene okuması ve iş ilk bitince maaşın 4 binli birşey olması beni biraz tedirgin etti baktım avıkatın maasıda aynı doktorla.şimdi benim üniye 19 yasında basladıgımı farzedersek 25 26 yasında doktor olucam sonra maasım 4 bin e sonra bu maası artırmak için kariyer sınavları filan uzman doçent olacam peki dediklerine göre uzman doktor da devlette 5 binli birşey alıyor uzman olabilmek için en az 3 yılda okumap gerekiyor yani ben 28 yasındamı net maas almaya baslıyacam lütfen birisi bi yardım etsin?birde benim amcamın kızları var doktor ve özel hastanede calısıyolar annemgil hem söylüyor yok bilmem anastesicimi yoksa uzmanmı doçentmi anlamadım şimdi onların maaşları 15 binmiş sizce bu dogrumu dediklerine göre özelde calısıyolar memorial diye bir hastane.sizce doktorluğun bu kadar cazip olması kolay iş bulmasındanmı?mesela avukat ve mühendis te aynı 4 binli parayı alıyor ve onlar 4 yıllık olurken doktorluk 6 yıl sizce ne yapmalıyım tavsiye verin???

• Yeni mezun doktor 5500-6000'den aşağı almaz ablam 6k alıyor yeni mezun. Git kitap oku lütfen, kendi yazdıklarına bak anlarsın dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quaick kullanıcısına yanıt
    http://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/01/04/iste-kurusu-kurusuna-2017-memur-maaslari KB DOSTUM ben buna bakarak konustum tam bir bilgim yok.ablan kaç sene okudu tıp ilk senesinden kazandımı?
  • Yeni mezun avukat - mühendis nereye 4.000 alıyor, saçma

• Gelecegi fazla kurcalarsaniz altindan bir dunya çer çöp çıkacaktır. Sevdiginiz/severek yapacaginiz meslegi secin. Gerisi teferruat.

• Magoalene kullanıcısına yanıt
    http://www.ahaber.com.t...suna-2017-memur-maaslari bak kanka ben buranın yalancısıyım.buraya bakarak konusuyorum.cidden bilmek istiyorum doktorluk 2 sene fazladan okumaya degermi?
  • defterimkareli kullanıcısına yanıt
    abi sevdigim şey asker olmak ama aileye bakmak zorundayım evin en büyügü benim ve benden birşeyler bekleniyor onun için böyle yazıyorum.ha askerlik dersen tam bana uygun boy 1.95 civarında yani rahat bir özel harekat yada komando olabilirim diye düşünüyorum ama işte dedigim sebeblerden dolayı doktorluk düşünüyorum sizce doktorluk 2 sene fazla okumaya degermi_?
  • Doktor her türlü mühendisler avukatdan fazla alır ama öyle bilindiği gibi 10 bin alamaz her doktor. Pratisyen hekim maaşı batıda 5 6 bin TL. Asistan oluncada bu civarlarında uzman olunca 7 8 civarı.

• primepars kullanıcısına yanıt
    http://www.ahaber.com.t...suna-2017-memur-maaslari hocam buraya bakarak konustum suan kafam karıstı.sence doktorluk için 2 sene fazla okumak değermi?yani 6 senenin sonunda avukatlıktan ve mühendislikten alacagım maddı ve manevi kazanclardan daha fazla olurmu doktorluk?
  • O meslegi severek isteyerek yapacaksan evet deger. Yaşın daha cok genc. İleride bu yaş hesapları ve sene hesaplari yaptigina pisman dahi olursun. Sene hesabı ve yaş hesabını bir tarafa koyarak hareket et. Bu birincisi.

Güzel kardesim ailenede bakmak istemeni saygiyla karsiliyorum. Hatta takdir edilecek bir şey. Ama yarın bu meslegi sevmezsen sizin icin girdim bu meslege gibi cumleler sarfedeceksen ileride insanlari sozlerin altinda ezeceksen girme. Ama doktorlugu istiyorsan ve sadece seneye ve yaşa takildiysan bir dakika bile düşünme gir. O sevdigin meslegede gelince gercekten seviyomusun, isminimi seviyorsun zorluklarina katlanabilecekmisin. Bunlari iyice bir degerlendir zihninde. Sense haklisin cunku. Yaşayacak bir omrun var ve dogru secimlerle hayatin şekillenecek. Bu yuzden kafanin karışık olması normal. Ama işin ismi, parası, biritme yaşı senesinden once ileride bu sececegin meslegin calisma ortamini sevebilecekmisin. Bunlari hesapla.

Cunku ileride 19 yasindaki enerjin olmayacak belki ozel harekatci olman ileride sana kulfet olarak gelecek. Yada doktorluk surekli kapali bir hastanede yogun bir tempo seni sıkacak. Avukat olmak milletle ugrasmak seni ileride bunaltacak mı? Olumsuz yonlerinede bak. Ama guzel karseşim dedigim gibi paraya gore hareket etme. Iyi bir avukat olursun milyonlar kazanirsin iyi bir doktor olursun milyonlar kazanirsin. Meslegini seversen kazanirsin tabi. Ilerleyecegin meslegi ilerleyebilecegin meslegi sec.

• 1-Avukatlık işi kumardır,şansdır.Çevren veya şansın olusa yeni mezunken 4-5k para alabilirsin.Yakınımdan bir böyle.Çok yakınım hemde xd. Ama yeni mezun avukat 1500-2k ya da para alabilir.Amele gibi getir götür dosya işleri de yapabilir.Şans yani.Çevrene,ağzına bağlı.Kafa dengiysen avukatlar sever seni.
    10 yıllık olunca avukatlar doktor maaşlarını geçer genelde 10kya yakın para alırlar.

2-Doktorluk ise kuzenim hacettepe tıpı bitirip tus kazandı.Şu an 6-6.5k para alıyordur sanırım.Doktorlar 4 falan almıyorlar.

Doktorluk evet risksizdir. Ama avukatlık risktir.Ağzın yoksa,girişimci değilsen ,pasifsen tutunman zor olur özelde.KPSS girip 3-3.5k kamu avukatı olursun.Hakim-savcılık şuanlık için gg zaten .Ama dediğim gibi yeni mezun avukatların iyi para aldığını yakınımdan biliyorum.

Yani dediğim gibi özelliklerin varsa avukatlıkta 10k para belki senin için yalan olabilir belki ayda 15k alırsın.Veya kendin hiç gitmesin davalara falan.Avukatları alırsın bürona onlar uğraşır sen onlara maaş bağlarsın.Senin sadece adın olduğu için millet sana gelir."Ad" yapmak için gerekli özellik ve "zaman " lazım.Sonra bir sürü ev alıp kiralardan free para kazanırsın.(Bi tane bildiğim avukat taktiği xd)

Yani uzun vadede avukatlık öndedir.
    Ama doktorluk risksizdir.

• defterimkareli kullanıcısına yanıt
    hocam biraz düşündüm yazdıklarınızı.ben asosyal biriyim yani insanlarla iletişim kuramam bu sebebten dolayı avukatlık bana göre deil sanırım.özel harekat içinde dediğiniz gibi ileride şuanki gücüm olmayabilir.şuan dediğiniz gibi ismine(sokaklarda gördügüm bazı özel harekatçıların karizmasına .d)aldanarak düşünuyordum ve hiç zorluklarını vs düşünmüyordum biraz düşününce sanırım bu zorluklar beni aşar en azından 30 yasından sonra enerjiden düserim.sanırım bana en uygunu doktorluk.fen derslerini seviyorum.benim için olumsuz yönleri 6 sene okumak ve 6 sene okurken cok zzorlayacagını düsünmek(bu arada bununla ilgili yorumunuzu bekliyorum).dediginiz gibi şu kaç senede biter mantıgını bıraktım artık yani bana en uygunu tıp okumak kararımı verdim.yazdıklarınız için cok teşekkürler hocam.
  • risk bir yana ben asosyal biriyim insanlarla ilişki hiç kuramam.ben hem fen derslerinide sevdigim için tıp okuyacam.kararımı verdim.yorumunuz için teşekkürler hocm.
  • özel harekat işinde şunu da düşünmeni öneririm, diyelim ki girdin özel harekat oldun, lise mezunu bir özel harekatçısın ilerleyen zamanda başına herhangi bir şey gelirse lise mezunu olarak ortada kalacaksın şuanda yaşın genç üniversiteni okuduktan sonrada polis asker olabiliyorsun hiç olmazsa bu meslekte başına bir şey gelirse arkanda okuduğun üniversite olacak bir alternatifin olacak ama lise mezunu olarak özel harekatçı olmak geleceğin için baya risklidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 22 Ocak 2017; 13:13:51 >
  • Ahaberden alinti mi yapilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: PüsküllüBela

hocam biraz düşündüm yazdıklarınızı.ben asosyal biriyim yani insanlarla iletişim kuramam bu sebebten dolayı avukatlık bana göre deil sanırım.özel harekat içinde dediğiniz gibi ileride şuanki gücüm olmayabilir.şuan dediğiniz gibi ismine(sokaklarda gördügüm bazı özel harekatçıların karizmasına .d)aldanarak düşünuyordum ve hiç zorluklarını vs düşünmüyordum biraz düşününce sanırım bu zorluklar beni aşar en azından 30 yasından sonra enerjiden düserim.sanırım bana en uygunu doktorluk.fen derslerini seviyorum.benim için olumsuz yönleri 6 sene okumak ve 6 sene okurken cok zzorlayacagını düsünmek(bu arada bununla ilgili yorumunuzu bekliyorum).dediginiz gibi şu kaç senede biter mantıgını bıraktım artık yani bana en uygunu tıp okumak kararımı verdim.yazdıklarınız için cok teşekkürler hocam.

Asosyallikle avukatlığın ne alakası var? Tıp okuyacaksın diye insanlarla iletişiminin az mı olacağını sanıyorsun? Her meslek insanlarla iletişimi gerektiriyor kardeşim. Lisede de asosyallikte nirvanaya ulaşmış, kimseyle konuşmayan, derste ayağa kalkmaktan utanan bir tanıdığım, şu an üniversitede yapmadığı ortam, girmediği kulüp, konuşmadığı adam yok. Yani demem şu ki asosyallik yeni ortamlar, yeni insanlar tanıyarak kolayca çözülebiliyor. Tıpı parası için seçersen ilerde hayatın cehenneme dönüşecek benden söylemesi.

• doktorlugun 6 yıl olmasının sebebı doktorası egıtımın ıcınde olan tek bolum.yanı bır bolum okuyup ustune yuksek lisans yapmanla eşdeger.o yuzden fazla bır egıtım suresı degıl bence.eline net para gecmesı ıcın uzmanlıgı btırmene gerek yok.eger uzmanlıgı kazanırsan egıtımını alırken aynı anda zaten calısıyorsun bu yuzden yıne paranı alıyorsun.bunlar cok kucuk detaylar kanımca.tek dusunecegın sey sevıp sevmeyecegın olsun.zira uc dort tane ıstemeyerek tıp sectıgını soyleyen arkadasım var zaten bolum zor bu sekılde daha da zorlastırıyorlar kendılerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: PüsküllüBela

risk bir yana ben asosyal biriyim insanlarla ilişki hiç kuramam.ben hem fen derslerinide sevdigim için tıp okuyacam.kararımı verdim.yorumunuz için teşekkürler hocm.

asosyalsan tutunamazsın tıpa geç
  • TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt
    aynen hocam.
  • Yeni mezun hiçbir öeslek kolay kolay doktor kadar maaş almaz. 4k üstü alıyor doktorlar ama bu kafayla olma zaten lütfen. Hazırlık okumazsan bir yıl fazla okuyorsun sadece mühendisliklere göre. Her işin zorluğu eksisi var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.