Şimdi Ara

Geleneksel sallama Taktikleri....... ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
3
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xay. -- 26 Nisan 2013; 20:50:11 >

• Otur çalış.
  • içe doğuş metodu.. yüzde 20 şansın var :
  • birader mümkünse sen üniversite okuma, verdiğin paraya yazık.
  • 5 şıktan birini eledin geriye kalan 4 şık arasında seçim yapmakta zorlanıyorsan elediğin şıkkı işaretle.

sallayacanda ne olacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorudaki sayilari carp, bol, topla, cikar mutlaka tutturursun bir seyler

• Kardeşim herkes dalga geçmiş fakat ben ciddi olarak geometride mantıklı sallamalarla sonuca gidiyorum.YGS öncesi her sınavda 8-9 geo çıkardı 1-2 tane salladıgım oluyordu yüzde 90 tutuyor.Mesela nasıl yaptıgımı söylüyorum,soruda bir yeri vermiş üçgen sorusu yada paralelkenar sorusu vs, bakıyorum başka hiçbir veri yok.Diklik vs hiçbirşey yok.Cevap 2.işaretliyorum.ve evet bingo.tutuyor.

Yine başka bir soru dik üçgen vermiş şıklara bakıyorum köklüler var tek şey var elde oda 5.şıklara gidiyorum 5kök2 yi basıyorum.bingo yine dogru.

Evet nasıl oldugunuda söyleyeyim.Bu tamamen kafadan sallamak değil yani biraz geometri vizyonuyla alakalı.Mesela şöyle tahmin ediyorum,diyorumki kesin bu sorudan eşkenar gelir yada ikizkenar dik üçgen gelir burdan da zaten elde tek veri var 5kök 2 biyerden hipotenüsü alır fln gibisinden yorum yapıyorum.Çoklu verilerdede mesela 2kök 13,kök 34 kök 37 gibi cevaplar çok çıkıyor.Ayrıca araştırdım ösym tarihindede birçok bunnu gibi vaka var.

• quote:

Orijinalden alıntı: viper_3

Kardeşim herkes dalga geçmiş fakat ben ciddi olarak geometride mantıklı sallamalarla sonuca gidiyorum.YGS öncesi her sınavda 8-9 geo çıkardı 1-2 tane salladıgım oluyordu yüzde 90 tutuyor.Mesela nasıl yaptıgımı söylüyorum,soruda bir yeri vermiş üçgen sorusu yada paralelkenar sorusu vs, bakıyorum başka hiçbir veri yok.Diklik vs hiçbirşey yok.Cevap 2.işaretliyorum.ve evet bingo.tutuyor.

Yine başka bir soru dik üçgen vermiş şıklara bakıyorum köklüler var tek şey var elde oda 5.şıklara gidiyorum 5kök2 yi basıyorum.bingo yine dogru.

Evet nasıl oldugunuda söyleyeyim.Bu tamamen kafadan sallamak değil yani biraz geometri vizyonuyla alakalı.Mesela şöyle tahmin ediyorum,diyorumki kesin bu sorudan eşkenar gelir yada ikizkenar dik üçgen gelir burdan da zaten elde tek veri var 5kök 2 biyerden hipotenüsü alır fln gibisinden yorum yapıyorum.Çoklu verilerdede mesela 2kök 13,kök 34 kök 37 gibi cevaplar çok çıkıyor.Ayrıca araştırdım ösym tarihindede birçok bunnu gibi vaka var.

Aynen kardeşim aynısını bende yapıyorum birde mantıklı tahmin yapıyorum mesala üçgende sadece 9 u vermişse 9 12 15 vardır diyerek yapıştırıyorum yada bi 12 gördüm 5 12 13 vardır felan diye sallıyorum ve genelde tutuyor

• Geometride 2 sayı verdiyse topla 2ye böl yüksek ihtimal cevap odur

• Fen bilimlerinde şunu keşfettim; Biyoloji de Hangileri doğrudur sorularında genellikle çok şıklı olanlar doğru cevap oluyor(I, II,III, IV) gibi mesela ve dolayısıyla genelde D yada E oluyor. İddaalı olmadığım halde biyoloji-lys de 20 net yapmıştım 30da. Ösym'de ne olur bilemem.
  • geo da alan sorularında tek kenar verlimişsse kendisi ile carp 2 ye böl
  • öncüllü hiçbir soruda bir maddenin 4 sçenekte olduğu maddeyi elemeyin bari 25 yapın olasılığı
  • geometride soruda tek bir uzunluk verilmişse ve bir uzunluk isteniyorsa cevap verilen uzunluktur:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.