Şimdi Ara

GeForce RTX 4090 hayal kırıklığı oldu: DisplayPort 2.0 yer almıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben monitörü display porttan bağlayıp kullanıyorum mesela yeni karta dünya kadar para verip ne ile bağlayacağız monitöre ?

• 5000 serisi ile gelir ne olacak sanki kaç kişi alabilecek 4000 serisi de dp 2.0 lazım olacak? Bırakın tam pişsin teknolojisi de 5000 serisinde gelir ne olacak sanki her sene yeni ekran kartı çıkıyor zaten.

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    DisplayPort hiç olmayacak değil, en güncel sürümü olmayacak. Yani 3000 serisi ve öncesindeki bir çok cihazda gördüğümüz, artık eskimiş bir versiyon ile gelecek. Destekledikleri maksimum çözünürlükler farklı oluyor.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Kısmen katılıyorum ancak PCI 5.0 ekran kartları için hiçbir şey ifade etmiyor. Depolama sürücüleri için gerekli bir standart bu aşamada. Gerçi en ucuz kartı 1000 dolardan satıyorsan ne varsa koyacaksın içine.

• Herkes AAA+ oyunları örnek vermiş ama atıyorum 4K 240hz Valorant,Lol şubu oynamak isteyen yayıncılar, e-sporcular falan illa ki vardır. Bana da büyük bir eksiklik gibi görünmese de illa ki hitap edebileceği bir kitle vardır o nedenle dp 2.0 olmaması büyük olmasa da bir eksiklik. Ayrıca dp 1.4 2016 da duyurulmuştu 7 sene geçmiş artık bir gelişme,iyileştirmenin zamanı gelmişti bence. Umarım AMD tarafında görürüz dp 2.0'ı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolwes kullanıcısına yanıt

Amd de olması kuvvetle muhtemel. Amd rakibi nvidia ya göre görüntü girişlerinde genelde daha üst seviyeleri desteklemiştir. Bakalım bu sefer de öyle olacak mı onu göreceğiz.

• Tüh, bak gördün mü nvidia da seni kaybetti diye karalar bağladı.

• Gerekliliği, gereksizliği tartışılır ancak RTX 4000 serisi kart yapıp en tepe, en pahalı modeline Display Port 2.0 koyamıyorsan bu eksikliktir. Daha kart yeni çıktı, bu standardı yakalamış olması gerekirdi. Bu kartı alacak olan adamın muhtemelen monitör gibi diğer bileşenleri de premium seviyesindedir ve bunu alan adam muhtemelen kartın sınırlarını zorlayacaktır. Nvidia büyük bir saçmalığa imza atmış.

• 4K - 240 hz monitör almak isteyen biri nasıl kullanacak şimdi bunu. Dönüştürücüyle de kullanamaz değil mi ?

kim alabilecek o fps’i gibi mesajlar gördüm de adamların öve öve bitiremediği DLSS3 ile 240 fps yüksek bütçeli bir bilgisayarda 4K’da mümkün gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th3mpo -- 29 Eylül 2022; 1:10:43 >
  • ne yani 16k 240hz ekrani olanlar kullanamayacak mi karti

• th3mpo kullanıcısına yanıt

Kaç oyunda dlss 3 olacak dostum sanki :)

Dp 2 olmamasının tek sonucu 32:9 oranlı 2160p 240hz vb monitörler 2 sene daha piyasaya gelmeyecek demek onun dışında hayat değiştiren bir durum yok

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Hocam yine de versiyonunu yükseltmemeleri saçma bir davranış olmuş bence. Gerek çok vardır az vardır tabii ki o kişiden kişiye değişir ama bana cok garip geldi portu bu seviyeye taşımamaları.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.