Şimdi Ara

## GeForce 9900 Serisi de G92 Tabanlı Olabilir Mi ? ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok garipsenecek bir durum değil. Ati R300 ü 4 senede geliştirmişti. 9700 olarak sürdü. Bir sonraki seride 9800 yaptı. Hatta çok değişiklik yapmadan x8xx serisini çıkardı. 18xx ve 19xx ile mimari değişmişti. Kısacası Nvidia nın 4 ve 5 serisinde ezik kalmasının avantajını kullanıp nm düşürüp yola devam etmişti.

G80 5 senede geliştirildi. Eminim büyük yatırım(ar-ge) yapılmıştır. Nvidia şimdi rakibin geri kalmasından dolayı bu parayı fazlasıyla çıkartmak istiyor. Bir yandan da mecbur kalıyor. Çünkü 65nm ile bir yere kadar. 65nm ile 8800gtx i ikiye katlayan kart yapmak epey zorlar. G92b ile 55nm çalışması yapıp bir sonraki seride bunu yaygın olarak kullanacaktır. Intel' in tik tak olayı gibi. Ayrıca çok üst seviye kartlar % 1-2 oranlarında satış rakamlarına ulaştığı için pek getirisi olmuyor. Bu yüzden hazır Ati geri kalmışken fiyata oynuyorlar.

10 serisi ile Nvidia yeni mimari sevenler derneğini faaliyete geçirecekmiş.

• nvidia hızını alamamıs halen
  • nvidia 10.nesil gpu sunu üretemiyor. yani gt200'ü .. sebebi ise oldukça açık ve net.. işlemcinin içerisinde 1 milyardan fazla transistör olacak ve bu 1 milyar üstü transistörü 65nm üretim teknolojisi ile üretemiyorlar.. Yani aslında üretilebilir ama 65nm bu üretim için yeterli değil.. oluşacak ısı çekilecek watt gibi etkenler işlemcinin çıkması için büyük engel.. üretim teknolojisinin daha da geliştirilip nanometrik olarak daha aşağı seviyelere inmeleri gerekiyor.. aksi taktirde çok fazla güç çeken ve çok ısınan bir gpu ile nvidia ismine leke sürmektense eski teknoloji ile önce kendini ve üretim teknolojisini geliştirip tecrübe kazanıyor daha sonra üretimi mümkün oldu an yeni 1 milyar üstü işlemciyi çıkaracaktır.. bence nvidia nın beklediği tek şey üretim teknolojisini geliştirmek.. bunun içinde g92'yi kobay olarak kullanıyor.. bence olay budur.. aynı mimarinin farklı bir revizyon ile 9900 serisi adı altında gelmesi ise hiç şaşırtıcı değil.. nvidia gt200 ile 10.nesil gpu şovu yapacak diye tahmin ediyorum ama bayağı bir yaygara kopartacağa benziyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

quote:

Orjinalden alıntı: airea

ATİ'ye gün doğdu bence...

evet şayet haber doğru ise, r700 ler g92 ler karşısında zorlanmayacaktır

G92B ve R700'u saglam bir sekilde test ettin de konusuyorsun herhalde... Kafandan salliyor olamayacagina gore... Degil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 18 Nisan 2008; 15:32:42 >
  • Nvidia 45 nm'ye geçene kadar yeni nesil bir grafik işlemci üretemeyecek sanırsam. Bu yüzden G92'yi temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp yeniden sunuyorlar.
  • fx 57 haberleri

'yıl 2007 nvidanın amiral gemisi 8800 ultra'
    'yıl 2008 nvidanın amiral gemisi 8800 ultra'
    'yıl 2009 nvidanın amiral gemisi 8800 ultra'

...

ve 2011 dh yorumları:

'8800 ultra, 19980 GTX'i havada karada tokatlar

.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Ne mimariymiş be Aslında halen yeni bir şey olmaması atiden kaynaklanan bir olay. 9600 bile 3870i geçiyor oyun ve uygulamalarda yarı yarıya. Yani aslında adamlara da hak vermek gerek. Rakibin en iyi kartı bile bu mimarinin en altındaki kartı tam olarak geçemiyor. Atinin yeni çıkaracağı kartlar bu mimariyi geçecek gibi olursa zaten eminim bu haberin aksini iddaa edilecektir nvidia.

Kesinlikle haklısınız.Bunu bende daha önce belirttim.
    Herhangi bir zorlama olmadığı sürece önde giderken neden daha iyisini çıkartsınlar?
    Tüketiciler haberi duyduğunda nvidia'ya laf püskürtceğine ati'ye laf duyursun biraz.
    Cümlelerimde ufacık bir fanatiklik belirtisi yoktur.

• quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

quote:

quote:

G92B ve R700'u saglam bir sekilde test ettin de konusuyorsun herhalde... Kafandan salliyor olamayacagina gore... Degil mi?

dostum benle bi alıp veremediğin var heralde
    bu g92 daha nekadar geliştirirlerse geliştirsinler fazla bi fark olacağını zannetmem.r700 ün ise r670 e göre %50 fark atacağı söyleniyor buda demek oluyorki 4870x2 3dmark06 dan tek başına 30k alması demek anlayabildiğini umarım.kafadan sallama meselesine gelince sallama değil kendi tahminim . neden seni bukadar ilgilendiriyor

• O zaman bunun hic bir dogrulanmis bilgiye dayanmadigini, nette oradan buradan duyduklarindan olusturulmus bir dusunce oldugunu da bir zahmet o cok kesin bir edayla yazdigin "R700 zorlanmayacaktir" cumlesine ekleyiver...

4870x2 30.000 puan aliyormus, R700 R670'e %50 fark atiyormus... Kim soyluyor bunlari?

Biz neler duyduk. FX57'nin yaptigi haberi hatirliyorum, 9800GTX'in 2GB'lik modelleri olacakti 320 shader islemcisi 1.5 teraflop islem gucu olacakti...

Guvenilir siteler veya ATI'nin kendisi tarafindan dogrulanmamis veriler uzerinden yorum yapmayin.
  • yalnız arkadaşlarım 9900 serisinin G92'nin b versiyonu olacağı da bir iddia ve bunun da gerçeği yansıtmama ihtimalinin yüksek olduğunun altını özellikle çiziyorum...
    belki de GT200 yepyeni bir mimari ile karşımıza çıkacak, şu an hiçbir şeyden emin olamayız...
  • quote:

O zaman bunun hic bir dogrulanmis bilgiye dayanmadigini, nette oradan buradan duyduklarindan olusturulmus bir dusunce oldugunu da bir zahmet o cok kesin bir edayla yazdigin "R700 zorlanmayacaktir" cumlesine ekleyiver...

4870x2 30.000 puan aliyormus, R700 R670'e %50 fark atiyormus... Kim soyluyor bunlari?

Biz neler duyduk. FX57'nin yaptigi haberi hatirliyorum, 9800GTX'in 2GB'lik modelleri olacakti 320 shader islemcisi 1.5 teraflop islem gucu olacakti...

Guvenilir siteler veya ATI'nin kendisi tarafindan dogrulanmamis veriler uzerinden yorum yapmayin.

peki ben sana sorayım kim internetten ve bu gibi donanım sitelerinden duyduğu haberlerden aldığı bilgiyle yorum yapmıyor he.
    bu arada kimse başkasının mesajından sorumlu değil dimi bu benim mesajımsa kendi görüşümü yansıtır başkasının değil ben herkesin görüşüne saygı gösteririm kim nasıl düşünüyorsa düşünsün çünkü kendi görüşüdür.
    ''''4870x2 30.000 puan aliyormus, R700 R670'e %50 fark atiyormus... Kim soyluyor bunlari?''''' sen ya bu sitede haber okumuyorsun yada gelip burda boş boş konuşuyosun r700 ün r670 e göre %30-%50 arası fark atacağı bu ve buna benzer sitelerde defalarca haber yapıldı.madem sen hiçbirine inanmıyorsun ne diye forumda dolanıyorsun ozaman
    '''''Guvenilir siteler veya ATI'nin kendisi tarafindan dogrulanmamis veriler uzerinden yorum yapmayin'''''burasını güvenilir bir site bulmuyorsan sana ne anlatsam ne söylesem boş .lütfen vaktimi harcama
    seni yok sayıyorum(birazda gülelim dedim)
     ## GeForce 9900 Serisi de G92 Tabanlı Olabilir Mi ? ##
    saygılar sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 18 Nisan 2008; 17:38:53 >

• Ya tartışmayı boşverin de bişey sorcam. Bu nvidia 10 serisinin ismini 10800GTX filan mı koymayı planlıyor? Çok saçma bi isim be ben isminden dolayı bile almam bu kartı. 5 haneli rakam var bi de 3 haneli harf yeni bişey bulsun artık adamlar...
  • ati daha tek kartta nvidia g92 ye rakip çıkartamazzsa daha çokk çıkar g92 revizyonları, bu yüzden ati'ye
  • quote:

peki ben sana sorayım kim internetten ve bu gibi donanım sitelerinden duyduğu haberlerden aldığı bilgiyle yorum yapmıyor he.
    bu arada kimse başkasının mesajından sorumlu değil dimi bu benim mesajımsa kendi görüşümü yansıtır başkasının değil ben herkesin görüşüne saygı gösteririm kim nasıl düşünüyorsa düşünsün çünkü kendi görüşüdür.
    ''''4870x2 30.000 puan aliyormus, R700 R670'e %50 fark atiyormus... Kim soyluyor bunlari?''''' sen ya bu sitede haber okumuyorsun yada gelip burda boş boş konuşuyosun r700 ün r670 e göre %30-%50 arası fark atacağı bu ve buna benzer sitelerde defalarca haber yapıldı.madem sen hiçbirine inanmıyorsun ne diye forumda dolanıyorsun ozaman
    '''''Guvenilir siteler veya ATI'nin kendisi tarafindan dogrulanmamis veriler uzerinden yorum yapmayin'''''burasını güvenilir bir site bulmuyorsan sana ne anlatsam ne söylesem boş .lütfen vaktimi harcama

Ya sen Donanimhaber'de verilen haberlerin guvenilir haber oldugunu nereden cikardin. Al iste verdigim ornek. Guya 9800GTX acayip inanilmaz bir kart olacakti. Fx57 haber yapti bunu. Nooldu sonra? 8800 Ultra'yi bile gecemedi. Ama o zamanlar yorum yapanlar (ayni simdi senin yaptigin gibi) "off 9800 gtx ati'ye koyacak inanilmaz olacak bye bye ati" falan gibi laflar ediyorlardi.

Herkesin mantiksiz mantiksiz yorum yapmasi, senin de yapmani gerektirmiyor.

• quote:

quote:

Ya sen Donanimhaber'de verilen haberlerin guvenilir haber oldugunu nereden cikardin. Al iste verdigim ornek. Guya 9800GTX acayip inanilmaz bir kart olacakti. Fx57 haber yapti bunu. Nooldu sonra? 8800 Ultra'yi bile gecemedi. Ama o zamanlar yorum yapanlar (ayni simdi senin yaptigin gibi) "off 9800 gtx ati'ye koyacak inanilmaz olacak bye bye ati" falan gibi laflar ediyorlardi.

Herkesin mantiksiz mantiksiz yorum yapmasi, senin de yapmani gerektirmiyor.

tamam sensin
    kal sağlıcakla

• quote:

quote:

pardon ama r700 gpularının rakibi yine gt200 olucak bir zaman ertelemesi değil bu olucak olayda kücük değişim yani daha önceden zaten g92b 55nm revizyonu cıkıcaktı sadece ismi 9900 olucağını ögrendik ki gt200 temmuzda gelip tegra-1 uzay aracının temeli olucak
  • artık takip edemeycez 6 ayda bir yenibir gpu yeni bir seri ekran kartı cıkıyo
  • dun bakalım atı r700 iyi cıkarsa belki ortalık bulanır yoksa buna devam ama ben atıden pek umutlu değilim o başka
  • resmen enayi yerine koyuyolar insanları artık herkes beklemekten yoruldu crysis çıkalı 1 yıl oluyo oyunu tüm detaylar açık oynatan kart çıkmadı piyasaya çok yazık!!!atinin teknolojisiyle başbaşa gitmeye çalışıyo ama maliyeti yüksek tutuyo atiden 200$ fazlasına satıyo sonra kartı..ekran kartı piyasası gerçekten çok kötü durumda...
  • ya yinemi g92.. bi yenilik yapın bişey yapın bu ne ya.. hala aynı tas aynı hamam...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.