Şimdi Ara

## GeForce 9800GX2'nin Maliyeti 8800 Ultra'dan Daha Fazla ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
4.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya benim merak ettiğim konu, örneğin 3870X2 den alacağımız performans, normal 3870 in cf yapılmış halindekinden fazla olacak mı? İkisinin de tamamen optimizeli oyunlarda ve optimizeli sürücü desteğiyle çalıştığını varsayalım. Yani, HD3870X2 ya da, 9800GX2 , anakartı cf ya da sli desteklemeyen kullanıcılara yardım niteliğinde mi, yoksa ROP ya da paralel işlemci birimlerindekş artışlardan mı kurtarıyorlar?
  • Bir x2 kartna hayatta o parayı vermem ultra olsa tamam ama buna asla!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Ultra 1200 YTL'den satiliyor, 600USD'ye cok diyorsunuz ilginc ? Herkese hitap etmeyecek cift grafik islemcili acayip bir ekran kartindan bahsediyoruz.

+1 ewtt arklar ne bekliodunuz yeni bir f/p kralımı
  • ürün fiyatı(üretici firmaya göre)+psu+kasa maliyetleri===???
  • Fiyatı gerçekten yüksek ama performansı bu fiyata değermi göreceğiz
  • ultra alanlardan baska kimse almaz zaten bu karti bence
  • quote:

Ultra 1200 YTL'den satiliyor, 600USD'ye cok diyorsunuz ilginc ? Herkese hitap etmeyecek cift grafik islemcili acayip bir ekran kartindan bahsediyoruz.

kesinlikle katılıyorum..

ayrıca ultradan sadece %30 performans farkı olacağını da sanmıyorum.. yeni gts ultraya yaklaşabiliyorsa bundan iki tanesini düşünemiyorum.
  • en az 800$ +kdv olacak öylemi
    valla öyle olursa nvidia, 3870X2'nin ekmeğine yağ sürer
    çünkü arada nerden baksan 300 dolarlık fark olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

en az 800$ +kdv olacak öylemi
    valla öyle olursa nvidia, 3870X2'nin ekmeğine yağ sürer
    çünkü arada nerden baksan 300 dolarlık fark olacak

+1
  • Bence de 600 USD uçuk bir rakam. Ama aşağı bir rakam olacağını da sanmam. Kısaca bana göre değil arkadaş
  • desenize meydan ati'ye kaldı
  • FX57 saolsun bize ilginç haberler gönderiyor. Görünen o ki AMD-ATI'nin fiyat politikası meyve vermeye başladı. Son çıkardığı kartlar hem performans/görüntü hemde fiyat olarak Nvidia'dan düşük olması kullanıcıların, bu kartları tercih etmesine neden oluyor. İlerki günlerde bir Ati patlaması yaşanabilir. Haberden de anlaşıldığı üzere GF98'ler el yakacağa benziyor.

Üretim maliyetinin yüksekliğinin cezasını, kullanıcının ödeyeceğine işaret ediyor. 600 dolarda kalırsa iyi fazla olacağı kesin.
  • Neden herkez kartın fiyatının 600$ olacağını zannediyor?Mantıken zaten ultranın 800$+KDV olduğu ülkemizde bunun fiyatının biraz daha fazla olacağı apaçık.
  • 8800gtlerde ilk çıktığında öyleydi sanırım
  • guzel bir kart ve guzel bir kasanın( BOMBOŞ KASANIN) fiyatı 1500ytl'i buluyor ama PS3'un yarısı kadar optimize degil oyunlar Pehhhh SİZ ALIN);

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 14 Ocak 2008; 20:36:24 >
  • fiyat çok yüksek bu karta ilgi pek olmaz 600$ çok pahalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertekin

Neden herkez kartın fiyatının 600$ olacağını zannediyor?Mantıken zaten ultranın 800$+KDV olduğu ülkemizde bunun fiyatının biraz daha fazla olacağı apaçık.

Sadece tahmin yürütüyoruz. Çift GPU'lunun daha pahalı olacağı kesin acaba teklisi ne olacak? Ati 3870 tahmini 300 civarlarında yeni GF98 400-500 olur mu?

Olması durumunda ne olur? Bi de bunu düşünmek lazım. Unutmadan Nvidia bu yıl birnci şirket şeçildi satışlarından dolayı bu yerini korumak için nasıl bir strateji izleyecek? Bu açıkçası bende merak uyandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zargana_11 -- 14 Ocak 2008; 20:42:19 >
  • bu kadar parayla araba alanlar nerde
  • G80 ultra 90 nm ile gt ise 65 nm ile üretiliyor. Üretim maliyeti epey düşüyor ama *2 olunca doğaldır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hzrcn

quote:

kesinlikle katılıyorum..

ayrıca ultradan sadece %30 performans farkı olacağını da sanmıyorum.. yeni gts ultraya yaklaşabiliyorsa bundan iki tanesini düşünemiyorum.

tek kart üzerinde iki kart düşünebiliyorsan sana diyecek birşeyim yok. yeni gtsin tek değil iki işlemci olanı, birazdaha yüksek ramlisi işte saat hızlar falanda daha yüksek. fark %30 olacaktır üstü olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanozugenc -- 14 Ocak 2008; 22:26:56 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.