Şimdi Ara

GeForce 950GTX ekran kartı satın alacağım sistemime uyum sağlar mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistemime ekran kartı ve güç kaynağı yükseltmesi yapacağım. Sizce sistemim kaldırır mı? Bilgisayarımın özellikleri ve seçimlerim aşağıdaki gibi:

ASUS Strix GTX950-DC2OC-2GD5 Gaming GTX 950 2GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
    http://www.eksenbilgisayar.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=105583

CORSAIR VS Series VS450 CP-9020096-EU 450W 80 Plus 12 cm Fan Güç Kaynağı
    http://www.eksenbilgisayar.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=105195

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only_raziel -- 3 Temmuz 2016; 16:27:36 >

• Q8300 köpek gibi darboğaz yapar.
  • only_raziel O kullanıcısına yanıt
    Islemciniz ekran karti icin yeterli degildir. Bu nedenden dolayi sistemde darbogaz olusacaktir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcim darboğaz yapar dediniz, yani oyunlar ekran kartı iyi olduğu halde yavaş mı çalışır? Bütçem kısıtlı olduğundan işlemciyi veya komple sistemi yenileyemiyorum. Bana hangi ekran kartını tavsiye edersiniz? Yardımlarınız için teşekkür ederim
    Aynen daha yavaş çalışır.gtx 750 ti alın. Psu almanızada gerek kalmaz.
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Peki Radeon R7 360 nasıl sizce? GeForce Ti750ye göre?
    750 ti daha iyidir.Amd almak istiyorsanız r7 360'da alabilirsiniz fakat bu sefer psu'da almak zorunda kalırsınız.
    Anlaşıldı teşekkür ederim GeForce GTX 750Ti de karar kıldım. Fakat şunu da sormak isterim. GTX 950 alırsam işlemcimden ötürü performansta darboğaz yapar denildi. Buna rağmen GTX 950 alsam benim sistemimde GTX 750Ti'ye göre daha mı yavaş çalışır? GTX 950 satın almak istememdeki sebep gelecekte komple yeni sistem toplayacağım içindi. O zaman yeni ekran kartı ve güç kaynağı almama gerek kalmayacaktı. Bu durumda tavsiyen nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only_raziel -- 3 Temmuz 2016; 18:15:11 >
    gtx950 alırsan ondan daha düşük olan 750ti performansı alırsın.İleride güncelleme yapacaksan gtx950+ kaliteli bir psu al.
    Bu durumda ben, gelecekte sistemimi komple yenileyeceğim için şimdiden GTX 950 satın almam daha mantıklı o halde. GTX950 bu durumda varsın GTX 750Ti ayarında çalışsın ama ilerde sistem yenileyeceğim için tekrardan ekran kartı ve güç kaynağı almama gerek kalmaz en azından. Sence de mantıklı değil mi ydagli42? :) Ve iki sorum daha olacak yanıtlarsan sevinirim;

1- 950GTX bilgisayarda oyunlarda benim sistemimde kilitlenmelere sebep olur mu?

2- Corsair marka PSU alacağım 450Watt olanı mı almalıyım? Yoksa yine geleceğe yönelik olarak 650Watt olanını mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only_raziel -- 3 Temmuz 2016; 18:22:51 >
    bence mantıklı.
    1-kitlenme olmaz.
    2-vs 450 yertlidir.artık fazla güç tüketmeyen ürünler üretiyorlar.gelecekteki sistemler bugünkülerden daha az enerji harcayacak.
    Anlaşıldı çok teşekkür ederim yardımların için
    Önemli değil.Hayırlı olsun şimdiden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.