Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ## (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
0
Favori
5.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: RedLabel

quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel
    Bir kart ureticisi firmanin bu grafikleri kutusuna basmasi aptalca bir hareket, amac 2950 serisini bekliyenleri beklemeden 8800gt yi almaya yoneltmek ama komik olan 8800gt yi secicek iinsanlarin kacta kacinin leadtek i secicegi, sonuc olarak cikmamis urun ve bu performans oranlari dogruysa bile degisebilir, eger degisirse mahkemelik olur bu kutu...

Kimse 8800gt almaya mecbur değil pclabs gibi ciddi bir donanım inceleme sitesidemi palavra atıcak adamlar test etmiş crysis oyununda gtx ile aynı performansı vermiş ve 2900xt ye fark atmış 38xx ünde mimarisi aynı olduğuna göre sonuç aynı demektir

...

Ne pclabsi ne palavrasi, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Sadece driver guncellemesiyle bile kart degisir ve kart cikmamis sen hala 2900 ile ayni kart olayinda kalmissin.

Bu tip bir iddia bir kutuda cikmamis bir kart icin bulunamaz, dava konusudur bu kadar basit.

Burada leadtek sadece benim kartımı alırsanız bu sonucu elde edersiniz manasında değil 8800gt gpu su için konulmuş ama sonuç doğru bile olsa çıkmamış bir kart için kutusuna böyle bir test resmi koyması pek doğru sayılmaz driver konusuna gelince hiç bir driver ile %30 a varan kazanç sağlanmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 14:03:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Arkadaşım bilmiyorsun ya da okumuyorsun bari konuşma oradaki kart 8800GT ve 8800GTS den daha güçlü olup daha ucuz. Git bak bakalım 8800GT kaç para.

Sen Ultra ile karıştırdın sanırım.

quote:

Orjinalden alıntı: yaman01

ama sende haklısın, biraz empati kurunca hak veriyorum sana
    bende gidip 1500 ytl civarı bir ekran kartı alıp, bu kartın hemen hemen 1/3 fiyatına satılan bir ekran kartına ite kaka %10-20 gibi bir fark atabilsem bende böyle çamur grafikler bulur koyardım buraya
    hatta utanmadan neden kilitlendi diye sorardım.

ben 1/3 fiyat derken 8800gt ile karşılaştırıyorum gibi birşeyler yazmadım
    belki ekran kartı hakkında fazla bilgim yok ama okuma-yazma durumum oldukça iyidir
    orada karşılaştırdığım kart kumandan arkadaşımızın ekran kartıdır

• Saçmalık ya yüzde 35 ne ya..Bugüne kadar yeni çıkan hiç bir kart eskisini yüzde 35 le geçemedi ki..O zaman yeni çıkacak kart 2900xt den de yavaş..Yada gt 2900xt ye de yüzde 60 fark atıyo..Ahmet Çakar ağzı ile konuşursak kolpa laflar bunlar yüzde 35 falan.
  • yaa şu varki su götürmez bir gerçek 2900XT daha önceki sonuçlara göre gayet iyi sonuçlar veriyor.

quote:

ben 1/3 fiyat derken 8800gt ile karşılaştırıyorum gibi birşeyler yazmadım
    belki ekran kartı hakkında fazla bilgim yok ama okuma-yazma durumum oldukça iyidir
    orada karşılaştırdığım kart kumandan arkadaşımızın ekran kartıdır

e tamam işte ULTRA 'nın 1/3 fiyatı dedin bende sana bul diyorum 1/3 fiyatına 2900 XT 10 tane cash alacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 29 Ekim 2007; 14:13:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

8800 ULTRA = 1.050 YTL
    1050/3=350 YTL

yani senden 350 YTL 'den 10 tane 2900 XT istiyorum cash

edit : bu arada dün benim kapıştığım kart 2900 XT idi bana Pro fiyatı gösterme

kesin bir fiyat vermedim ben dikkatli oku lütfen
    "hemen hemen" ve "civarı" gibi kelimeler kullandım

neyse uzatmayacağım
    senin yaptığın hiçbir testin benim gözümde değeri yoktur
    sadece canım sıkılınca gülmek icin senin yorumlarını okuyorum
    kolay gelsin sana
  • Bu markaya güvenirim ama belki testlerde ufak bir oyun vardır!!! Ama amd nin işi zor benimde beklediğim kart 3800 yani bu kadar fark şaşırtıcı bakalım kartlar çıksında karar vereceğiz.
  • quote:

Bana mı anlatıyorsun?

Bilmediğin mimariler üzerinde yorum yapma.. 2 spec vermek kolay.

HD2900XT 740mhz gibi core hızı ile bile gayet başarılı idi. HD3870 ise 825 core hızı ile gelmesinin yanında ROP ve AA da geliştirmeler yapılmış. Overclock potansiyeli 55nm olması dolayısı ile çok daha yüksek. Ek olarak dx10.1 desteği ile gelmesi de ekstra bir başarı ve yeni dx10.1 nimetlerinin AA performansına nasıl bir etkisi olduğunu bilmiyoruz..

Sen atinin gpu arge mühendislerindenmisin yoksa aa da geliştirmeler olduğunu ispatla o zaman oc ilede hiçbirzaman 20fps artmaz rop arttı diyelim shader hızı ne olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 14:26:09 >
  • yaw arkadaslar HD2950pro veya HD2950XT lerin gpusu rv670 degilmi?? o zaman bu iddia dogrudur. fakat haberde 3800 serisi diyince isler degismiyormu??? 3800 serisinin gpusu lari rv670 nun gelismis halleri degilmi?

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ##

burada leadtek in kastinin ( kelime oyunu ile) 2950 serisi oldugu cikiyor bence. cunku haberin kaynagi neresi bilmiyorum ama kutunun ustundeki resimde sadece rv670 var!!! kaynak haberi yapan kisiler 3800 serisi olarak yorumlamamis mi?
    konuya hakim olanlardan yorum bekliyorum

• 2950 diye bir model olmıyacak rv670 38xx serisi olarak piyasaya sürülecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 14:42:31 >
  • her modelin bi alcısı vardır 3800 lerde çok satacak eminim çünki fiyat politikasında amd daha ne olur. 8800 270$ olur 3800 200$ ben memnuniyetle alırım 200 dolara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atilgan26

her modelin bi alcısı vardır 3800 lerde çok satacak eminim çünki fiyat politikasında amd daha ne olur. 8800 270$ olur 3800 200$ ben memnuniyetle alırım 200 dolara.

öyle diyorsun ama adamlar 2900 Pro 'ları 300$+kdv den yedirdiler millete ve halada agresif fiyat politikası yapıyormuş. Ne olacak şimdi 2900 Pro alanlar 8800 GT karşısında ezilip büzülecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orjinalden alıntı: atilgan26

her modelin bi alcısı vardır 3800 lerde çok satacak eminim çünki fiyat politikasında amd daha ne olur. 8800 270$ olur 3800 200$ ben memnuniyetle alırım 200 dolara.

öyle diyorsun ama adamlar 2900 Pro 'ları 300$+kdv den yedirdiler millete ve halada agresif fiyat politikası yapıyormuş. Ne olacak şimdi 2900 Pro alanlar 8800 GT karşısında ezilip büzülecek.

Boşver boşuna laf tüketme ati fanatikleri kolay kolay anlamaz 2900pro ları dediğin gibi alanlara iyi kakaladılar 8800gt ile kıyaslama bile yapamazsın hemde daha pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 14:51:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce
    ... driver konusuna gelince hiç bir driver ile %30 a varan kazanç sağlanmaz

Bu soyledigin tamamen yanlis, sadece bu yaz 8800 serisi ve 2900 serisinde bazi oyunlarda o soyledigin farktan fazlasi saglandi. Driver problemleri yeni cikan oyunlarda sikca karsilasilan sorunlardandir bu yuzden firmalar surekli driver guncelliyorlar.
  • Kimse 8800gt almaya mecbur değil pclabs gibi ciddi bir donanım inceleme sitesidemi palavra atıcak adamlar test etmiş crysis oyununda gtx ile aynı performansı vermiş ve 2900xt ye fark atmış 38xx ünde mimarisi aynı olduğuna göre sonuç aynı demektir

strikeforce böyle demiş...

mimari degişim olmasımı lazım performans artması için.

8800gt in mimarisi stream 112 ye cıkmasından baska ne var mimaride?hızları daha fazla okadar.

rv670 de rop sayıları arttı ve işlem gucu daha arttı.rop artınca aa acıldıgındaki darbogaz gecebilir belki..

daha cıkammıs seye 2 3 kişi bişeyler diyo die atlamayalım.

2900xt gts i gecti

8800gtx de en ustte(crysiste denkgibi xt ile ama neyse)

8800gt ise clockla bence ultrayı gecebilir

dusunelim..

eger rop artması ile baya işlem hacmi artan rv670 neden gecilsin=?

gecilse bile 35 olucagını kim nerden bilebilir

• Kimse yoğurdum ekşi demez

Gerçek kullanıcı testleri daha inandırıcı olur
  • bir yalan test daha

DX9

DX10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 29 Ekim 2007; 14:59:45 >

• acaba şaşırtmaya yönelik bi hareket olabilir mii diicem ama saçmamı oluucak...

ama bi de şöle bişey var performans %38 düşük fakat 8800gt dx10.1 i desteklemio ki bu da bence hd3800 e çok şey kazandırıo...her ne kadar performans düşük olsa da ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whiteshark -- 29 Ekim 2007; 15:02:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

Kimse 8800gt almaya mecbur değil pclabs gibi ciddi bir donanım inceleme sitesidemi palavra atıcak adamlar test etmiş crysis oyununda gtx ile aynı performansı vermiş ve 2900xt ye fark atmış 38xx ünde mimarisi aynı olduğuna göre sonuç aynı demektir

strikeforce böyle demiş...

mimari degişim olmasımı lazım performans artması için.

8800gt in mimarisi stream 112 ye cıkmasından baska ne var mimaride?hızları daha fazla okadar.

rv670 de rop sayıları arttı ve işlem gucu daha arttı.rop artınca aa acıldıgındaki darbogaz gecebilir belki..

daha cıkammıs seye 2 3 kişi bişeyler diyo die atlamayalım.

2900xt gts i gecti

8800gtx de en ustte(crysiste denkgibi xt ile ama neyse)

8800gt ise clockla bence ultrayı gecebilir

dusunelim..

eger rop artması ile baya işlem hacmi artan rv670 neden gecilsin=?

gecilse bile 35 olucagını kim nerden bilebilir

Ben %35 fark atar diye bir laf etmedim o test sitelerinin vardığı sonuç performansı yakın olabilir sadece geçemeyeceğini savundum bekleyip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 15:04:43 >

• ya herkes kullanici incelemeleri diyor

ama ben forumda yapilmis bir tane kapsamli 2900xt kullanici incelemesi goremedim (kendi yaptigim 2900 pro incelemesi haric)

lutfen birisi bana cikarir mi boyle kapsamli olarak yapilmis 2900xt kullanici incelemesi

tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 29 Ekim 2007; 15:08:43 >
  • bu leadtek ni yaptığı resmen manyaklık.doğruluk payı yoksa direk mahkemelik.doğru olsa bile mahkemelik bi durum.bu aynı doğmamış çocuğa don biçmek.saçmalık.senin neyine, ne bulaşıyon.sahiden de bunlar reklam kokan hareketler leadtek.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.