Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
5.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ##

Tansiyon düşmek bilmiyor, GeForce 8800GT'nin Radeon HD 3800 ile olacak olası rekabeti Kasım ayına damga vuracak gibi gözüküyor. Nvidia'nın önemli partnerlerinden biri olan Leadtek'in GeForce 8800GT için hazırladığı kutu tasarımları üzerinde kullandığı test sonuçlarına göre, GeForce 8800GT Raden HD 3800 serisindne %35'e varan oranda daha hızlı.

Bu kadar ciddi fark yaratan testler ise S.T.A.L.K.E.R ve Company Of Hereos. Açıkçası bu iddiaları bir üreticinin yapıyor olması işin en ilginç tarafı. Zira Leadtek rakip AMD-ATi'nin henüz çıkmayan bir kartına yönelik test sonuçları yayınlayarak ciddi bir sorumluluğun da altına girmiş oldu. Ama eğer Leadtek'in iddiaları doğru ise AMD-ATi'nin işi gerçekten zor. Gerçek test sonuçları için 2 hafta daha beklememiz gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Ekim 2007; 10:46:21 >

• bu süper oldu dx10.1 onların olsun benim için hız önemli
  • Daha ortada bir şey yokken buna pek inanılmaz
  • tabiki doğrudur neden yalan söylesin
  • litek yaptıysa kesin doğrudur yalan demek çok yanlış olur kos koca firma sadece gt satmak için bu derecede yalan bir haber çıkartamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hastrombol

litek yaptıysa kesin doğrudur yalan demek çok yanlış olur kos koca firma sadece gt satmak için bu derecede yalan bir haber çıkartamaz

+1

Yalan olamaz
  • amd-ati ye masraf üstüne masraf.. bu kartlar ellerinde patlayacak
  • Daha kart çıkmadan böyle bir yorum yapılması entresan, ama fx57 nin belirttiği gibi leadtek böyle bir sorumluluğun altına neden girsin. Acaba Leadtek in iddaları doğruysa düşük ihtimal ama HD3800 de driver sorunları olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

Daha kart çıkmadan böyle bir yorum yapılması entresan, ama fx57 nin belirttiği gibi leadtek böyle bir sorumluluğun altına neden girsin. Acaba Leadtek in iddaları doğruysa düşük ihtimal ama HD3800 de driver sorunları olabilir mi?

Valla açıkçası 2008 yılında ATİ öne geçemeyecek dememe rağmen, ben bile böyle bir farkı düşünemezdim.

Bir de şu var bu durumda mantıken yeni kartın 2900XT den güçsüz olması gerekir. Ya da bizim bilmediğimiz bir şeyler var.

Kafam allak bullak oldu valla. Açıkçası şokedici bir haber. Ki biz de böyle haberleri bekliyoruz FX57 den. Bazıları tam kavrayamamış olabilir.

Koskoca firma elini taşın altına koydu. Ciddi bir sorumluluk aldı üzerine.

• Bunlar reklam kokan hareketler
  • hangi çözünürlükte, test sistemi, driver versiyonları ne

hiç bir şey belli değil.

bende bu kadar fark olacağını düşünmüyorum.
  • Leadtek e güvenirim , çok kartini kullandim. Umarim tr fiyati 8800gt nin ucuk olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslan22

bu süper oldu dx10.1 onların olsun benim için hız önemli

Benim içinde hız önemli directx10.1 hikaye şuan için ayrıca ati mimarisinde ciddi değişiklikler yapmadığı sürece nvidia karşısında hep ikinci planda kalıcak ama atinin piyasada olması iyi birşey rekabetten dolayı nvidia nın daha hızlı hareket etmesini sağlıyor ve fiyatlar düşüyor buna güzel örnek 8800gt bence şu an en iyi f/p ekran kartı budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 11:21:14 >

• Bu doğruysa Ati'nin yeni kartları fos olacak o zaman.
  • Yakında çıkar kokusu merak etmeyin...
  • Şu anki Ati kartlarına %30 fark atsa bile yeni çıkacak ati kartları hiç mi eskilerinden hızlı olmayacak?
  • çok saçma sapan bir test, bu işin sonunda Leadtek suçlu çıkarsa defterden silerim
    Aklınız alıyor mu, bir firma yeni ekran kartı çıkarıyor, eskilerinden daha dandik,
  • kesin sonuçlar gelmeden yorum yapmak bence doğru olmaz... 3800 serisinin hangisi ile kıyaslayama yapılmış???
  • haberler gerçekse 2900prosu da iş yapmayan ati batmasa da baya bi zarar eder..
  • Saat hızları mı %35 daha fazla? Yoksa %35 daha mı performanslı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.