Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ## (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
5.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orjinalden alıntı: XIII

quote:

Kullanıcı testlerinde evet sonuçta yine Nvidia önce ortalama fark % 30, ayrıca kullanıcı testleri farklı sistemler üzerinde olduğundan pek sağlıklı birşey söyleyemiyoruz ama burada aynı sistemde yapılan testler sözkonusu.

ozaman benim testlerim sağlıksız diyorsun doğrumu hani sistemler farklı ya ? aşada verdiğin ssler senin aldığın performasını deiştiyormu ? yok weya dün verilen okadar ss leri deiştiyormu yok ..... Başka söze gerek warmı şuanda ?

Bak bak bunlarda yalan

http://www.pclabs.gen.tr/2007/10/29/crysis-benchmark-directx10-ekran-karti-8800gt-inceleme/

Benim dün yaptığım test sonuçları benim açımdan değil karşı taraf açısından sağlıklı değildi. Sistemlerimiz çok farklı ve arkadaş sonradan o-c sonuçlarını verdi vs.. Ama o kadar 2900 Pro alan ve hatta elinde benim sistemime eş değer olan 2900 xt sahipleride var ama ne hikmetse kayıplara karıştılar.

verdiğin teste yalanmı dedim ? sen diyorsun kullanıcı testleri sağlıksız die ozaman dün neyin savaşını veriyordun ? bunu açıklarmısın? egonun savaşımıydı biraz tutarlı olmayı denesen artık
  •  ## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ##

Su gorunen grafigin cizimi idyotluktan baska birsey degil. Ozellikle yeni testlerde bu tip grafigi uc bir noktadan baslatip cizerek performans farkinin buyuk gosterilmesi moda olmaya basladi.

Bir kart ureticisi firmanin bu grafikleri kutusuna basmasi aptalca bir hareket, amac 2950 serisini bekliyenleri beklemeden 8800gt yi almaya yoneltmek ama komik olan 8800gt yi secicek iinsanlarin kacta kacinin leadtek i secicegi, sonuc olarak cikmamis urun ve bu performans oranlari dogruysa bile degisebilir, eger degisirse mahkemelik olur bu kutu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman01

yukardaki performans grafiğinin çok adil bir grafik olduğuna inanmak için, gözlerinin nvidia aşkı ile kör olması gerekir
    ama sende haklısın, biraz empati kurunca hak veriyorum sana
    bende gidip 1500 ytl civarı bir ekran kartı alıp, bu kartın hemen hemen 1/3 fiyatına satılan bir ekran kartına ite kaka %10-20 gibi bir fark atabilsem bende böyle çamur grafikler bulur koyardım buraya
    hatta utanmadan neden kilitlendi diye sorardım.

grafiği ben hazırlamadım tamammı

orjinali neyse koydum. Aradaki rakam farkı küçük ama bunu böyle hazırlayan kimse git ona artistlik yap.
    1/3 fiyatta olan kart hangisi bana göndersene 5-10 tane lafını yeme ama.
  • 2900xt ye gore sadece saat hizi farki ile gelicek

2900xt nin gtx den fark yedigi zaten malum

8800gt ninde gtx e denk oldugu hemen hemen ortada

o yuzden bu durum gerceklesebilir
  • Gerçekten çok komik bir haber..

Rv670 in piyasaya sızmış hiçbir testi yok. Zaten mimari olarak HD2900XT den daha gelişmiş ve hızlı olduğunu da spec lere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumda rv670 in gayet başarılı bir kart olacağını kestirmek zor değil.

Leadtek sadece ortaya komik bir iddia ile çıkmış oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel
    Bir kart ureticisi firmanin bu grafikleri kutusuna basmasi aptalca bir hareket, amac 2950 serisini bekliyenleri beklemeden 8800gt yi almaya yoneltmek ama komik olan 8800gt yi secicek iinsanlarin kacta kacinin leadtek i secicegi, sonuc olarak cikmamis urun ve bu performans oranlari dogruysa bile degisebilir, eger degisirse mahkemelik olur bu kutu...

Kimse 8800gt almaya mecbur değil pclabs gibi ciddi bir donanım inceleme sitesidemi palavra atıcak adamlar test etmiş crysis oyununda gtx ile aynı performansı vermiş ve 2900xt ye fark atmış 38xx ünde mimarisi aynı olduğuna göre sonuç aynı demektir

quote:

Orjinalden alıntı: HellBlazer

Gerçekten çok komik bir haber..

Rv670 in piyasaya sızmış hiçbir testi yok. Zaten mimari olarak HD2900XT den daha gelişmiş ve hızlı olduğunu da spec lere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumda rv670 in gayet başarılı bir kart olacağını kestirmek zor değil.

Leadtek sadece ortaya komik bir iddia ile çıkmış oluyor.

Ben sana 38xx serisinin teknik detaylarını hatırlatıyım

Radeon HD 3850'nin çekirdek hızı 700MHz bellek hızı 1800MHz olarak hazırlanırken Radeon HD 3870'in çekirdek hızı 825MHz bellek hızı 2400MHz olarak hazırlanıyor. İki ekran kartının işlemcisi 55nm ve bu iki ekran kartı tamamen PCI Express 2.0 ve DirectX 10.1'i destekliyor.

İşte belirlenen özellikler:

# 320 Grafik İşleme Ünitesi sp sayısında artma söz konusu değil
    # 256-Bit arabirim
    # DirectX 10.1
    # Shader Model 4.1
    # PCI Express 2.0
    # ATI CrossFireX multi-GPU destekliyor.
    # 128-bit HDR
    # 24x Anti-Aliasing
    # 55nm işlemci ünitesi
    # ATI Avivo
    # HDMI ve 5.1 surround
    # ATI Radeon HDMI kablosu
    # UVD destekliyor
    # ATI PowerPlay
    # Dinamik Geometrik şekilleri hızlı çizebilme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Ekim 2007; 13:39:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: XIII

verdiğin teste yalanmı dedim ? sen diyorsun kullanıcı testleri sağlıksız die ozaman dün neyin savaşını veriyordun ? bunu açıklarmısın? egonun savaşımıydı biraz tutarlı olmayı denesen artık

ben gayet tutarlıyımda karşımda tutarlı rakip yok kaçıyorlar bu gibi durumlar. Dünkü test yaptığımız arkadaş bu konuda en cesur ve mert adamdır daha öncede hep aynı tutumu sergilemiştir. Diğerleri nerde onlarıda çağır o zaman ölçeyim boylarını
  • quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Fx57 bile 3800'ün test sonuçlarını yayınlamadığına göre bunların hiç bilme şansı yok hangi kart daha iyi.Leadtek sallamış.

FX57 yi kimle karıştırdın bilmiyorum ama bu firmaların kaynakları çok daha güçlü. Her ne kadar baya şaşsam da bu bilgilere (açıkçası kayaklarının üstünde oturuyorlarmış gibi geliyor. ) doğru ya da yanlış demek için erken. Tabi Leadtek in de çıkıp böyle bir iddia da bulunması şaşırtıcı. Yani büyük risk.

Ayrıca bir de şu var bu kart sizin elinizde yok diye ortada da yok sanmayın. bir çok kullanıcıya kartlar önceden gönderiliyordu zaten, tabi bazı yasaklar da söz konusu şu an.

Zaten sanayide bilgi sızmayan neresi var. İki firma da birbirinin kartlarını bir şekilde elde eder kanısındayım. Ver çalışanlardan birine yükklü bir para varsın olsun. Hele formula da falan da çok olay çıktı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

# 320 Grafik İşleme Ünitesi
    # 256-Bit arabirim
    # DirectX 10.1
    # Shader Model 4.1
    # PCI Express 2.0
    # 128-bit HDR
    # 24x Anti-Aliasing
    # 55nm işlemci ünitesi
    # ATI Avivo
    # HDMI ve 5.1 surround
    # UVD destekliyor
    # ATI PowerPlay

O kadar çok başarılıki AA konusuda birde 24X miş
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Fx57 bile 3800'ün test sonuçlarını yayınlamadığına göre bunların hiç bilme şansı yok hangi kart daha iyi.Leadtek sallamış.

FX57 yi kimle karıştırdın bilmiyorum ama bu firmaların kaynakları çok daha güçlü. Her ne kadar baya şaşsam da bu bilgilere (açıkçası kayaklarının üstünde oturuyorlarmış gibi geliyor. ) doğru ya da yanlış demek için erken. Tabi Leadtek in de çıkıp böyle bir iddia da bulunması şaşırtıcı. Yani büyük risk.

Ayrıca bir de şu var bu kart sizin elinizde yok diye ortada da yok sanmayın. bir çok kullanıcıya kartlar önceden gönderiliyordu zaten, tabi bazı yasaklar da söz konusu şu an.

Zaten sanayide bilgi sızmayan neresi var. İki firma da birbirinin kartlarını bir şekilde elde eder kanısındayım. Ver çalışanlardan birine yükklü bir para varsın olsun. Hele formula da falan da çok olay çıktı.

ya zaten mantiken bakinca bile sonuclar ortada

oyunlarin genelinde 2900 xt 8800gts ye ezildi

simdi cikan 8800gt ise ultra ya modlanan bir kart

yani doal olarak 2900xt ye gore hic bir avantaji olmayan 2950 ezilecektir

yanlissam soyleyin
  • quote:

quote:

# 320 Grafik İşleme Ünitesi
    # 256-Bit arabirim
    # DirectX 10.1
    # Shader Model 4.1
    # PCI Express 2.0
    # 128-bit HDR
    # 24x Anti-Aliasing
    # 55nm işlemci ünitesi
    # ATI Avivo
    # HDMI ve 5.1 surround
    # UVD destekliyor
    # ATI PowerPlay

O kadar çok başarılıki AA konusuda birde 24X miş

• bu işin sonu nerde biter bilemiyorum walla
  • Daha çıkmamış bir kart için böyle bir duyuru yapmak ne kadar doğru sizce?
  • quote:

grafiği ben hazırlamadım tamammı

orjinali neyse koydum. Aradaki rakam farkı küçük ama bunu böyle hazırlayan kimse git ona artistlik yap.
    1/3 fiyatta olan kart hangisi bana göndersene 5-10 tane lafını yeme ama.

ben sen yapmışsın demedim
    çok gerçekci ve adil bir grafik gibi gelip burada yayınlaman doğru değil
    bilmeyen insanlar bu forumdaki yorumlara göre ekran kartı alıyorlar
    bu şekilde taraflı yorum yaparsanız hem siz hemde bu forum güvenilirğini kaybeder

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ##

hesap makinesi için
    başlat -> çalıştır -> calc

quad crossfire bekliyoruz senden
  • quote:

hesap makinesi için
    başlat -> çalıştır -> calc

quad crossfire bekliyoruz senden

vayy hesapta yapabiliyor arkadaş ama hangi aritmetik mantığı olduğunu çözemedim ben yardımcı olayım

8800 ULTRA = 1.050 YTL
    1050/3=350 YTL

yani senden 350 YTL 'den 10 tane 2900 XT istiyorum cash

edit : bu arada dün benim kapıştığım kart 2900 XT idi bana Pro fiyatı gösterme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 29 Ekim 2007; 13:53:46 >
  • quote:

quote:

Buda benim daha önce açtığım kilitlenen konu

Intel Core 2 Quad Q6700 @ 2.66 GHz
    Intel X38
    DDR3-1066 1GB×2

LİNK

yukardaki performans grafiğinin çok adil bir grafik olduğuna inanmak için, gözlerinin nvidia aşkı ile kör olması gerekir
    ama sende haklısın, biraz empati kurunca hak veriyorum sana
    bende gidip 1500 ytl civarı bir ekran kartı alıp, bu kartın hemen hemen 1/3 fiyatına satılan bir ekran kartına ite kaka %10-20 gibi bir fark atabilsem bende böyle çamur grafikler bulur koyardım buraya
    hatta utanmadan neden kilitlendi diye sorardım.

Arkadaşım bilmiyorsun ya da okumuyorsun bari konuşma oradaki kart 8800GT ve 8800GTS den daha güçlü olup daha ucuz. Git bak bakalım 8800GT kaç para.

Sen Ultra ile karıştırdın sanırım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel

Kimse 8800gt almaya mecbur değil pclabs gibi ciddi bir donanım inceleme sitesidemi palavra atıcak adamlar test etmiş crysis oyununda gtx ile aynı performansı vermiş ve 2900xt ye fark atmış 38xx ünde mimarisi aynı olduğuna göre sonuç aynı demektir

...

Ne pclabsi ne palavrasi, ben ne diyorum sen ne diyorsun. Sadece driver guncellemesiyle bile kart degisir ve kart cikmamis sen hala 2900 ile ayni kart olayinda kalmissin.

Bu tip bir iddia bir kutuda cikmamis bir kart icin bulunamaz, dava konusudur bu kadar basit.
  • @Kumandan

Evet Şifaen bu testler sızmış olabilir, Ama böyle bir reklamı yapabilmek için elinde resmi belge olması gerekir. AMD nin sitesinde yayimladıgı xeon vs barcelona testleri gibi. Hepsi noter onaylıdır. İntel kalkıpta hayır bu testler yalandır, yanlıdır diyemez... Eger Leadtek de böyle yaptıysa tamam. Ama bu mümkün degil cünki kartın lansmanı henüz yapılmadı. Dolayısıyla "Ati'de çalışna Şaban verdi bize bu rakamları" şeklinde bir savunma yapamaz Leadtek.

Gerci sen Nvidia boy oldugun icin bunlar senin için bir şey ifade etmeyebilir. Normaldir...
  • quote:

Ben sana 38xx serisinin teknik detaylarını hatırlatıyım

Radeon HD 3850'nin çekirdek hızı 700MHz bellek hızı 1800MHz olarak hazırlanırken Radeon HD 3870'in çekirdek hızı 825MHz bellek hızı 2400MHz olarak hazırlanıyor. İki ekran kartının işlemcisi 55nm ve bu iki ekran kartı tamamen PCI Express 2.0 ve DirectX 10.1'i destekliyor.

# 320 Grafik İşleme Ünitesi sp sayısında artma söz konusu değil
    # 256-Bit arabirim
    # DirectX 10.1
    # Shader Model 4.1
    # PCI Express 2.0
    # 128-bit HDR
    # 24x Anti-Aliasing
    # 55nm işlemci ünitesi
    # ATI Avivo
    # HDMI ve 5.1 surround
    # UVD destekliyor
    # ATI PowerPlay

Bana mı anlatıyorsun?

Bilmediğin mimariler üzerinde yorum yapma.. 2 spec vermek kolay.

HD2900XT 740mhz gibi core hızı ile bile gayet başarılı idi. HD3870 ise 825 core hızı ile gelmesinin yanında ROP ve AA da geliştirmeler yapılmış. Overclock potansiyeli 55nm olması dolayısı ile çok daha yüksek. Ek olarak dx10.1 desteği ile gelmesi de ekstra bir başarı ve yeni dx10.1 nimetlerinin AA performansına nasıl bir etkisi olduğunu bilmiyoruz..
  • http://www.tomshardware.com/2007/10/29/geforce_8800_gt/ Leadtek 8800gt incelemesi.........

Kartın performansı gerçekten iyi .
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.