Şimdi Ara

## GeForce 8800GT Radeon HD 3800'den %35 Daha Hızlı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
0
Favori
5.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: joe-black

haberler gerçekse 2900prosu da iş yapmayan ati batmasa da baya bi zarar eder..

sana göre yapmadı iş 2900pro

300usd ye 2900xt in oluyor
    tabi clock yapmayacak kullanıcılar içn okdr iyi degil ama clockla iyi bildigin xt

şimdi bu testte şöylebi olay var
    bilindigi uzere stalker da ati nin driver sorunu var ve 2600 leri fln dökuluyor ztn bu oyunda.

ha eski driverla yaptı desek eski driver hd3800 yada 2950xt yi nasıl tanıcak yani nasıl %35 fark oluyor?

bikere 2900xt ye okadar fark atamıyor.

gts i 2900xt geciyo 2900xt yide 8800gt ile gtx geciyor ama 8800gt 2900xt yi %10 civarı geciyor %35 nerden cıktı.

256bit cokmu frenledi 2950 yani 3800 u anlamadım gitti

ama bence asılsz.

zamanında leadtek a340td almıstım fx5200 onunda ustunde bi suru sey yazıodu grafik test mest sevmem leadteki zaten dahada kıl oldum

• quote:

Orjinalden alıntı: tokatli6061

şu stream işlemci hızları konusunda ATi nin bu kez yanıldığını düşünüyorum. daha yavaş çalışan ama daha fazla olan stream işlemci sayısı bu işde pek işe yaramıyo galiba. çünki ATi nin stream işlemcileri gpu ile aynı hızda çalışıyo ama nvidia da öyle değil, 1500mhz stream işlemci hızına sahip olacak 8800gt. ATi stream işlemcilerinin gazına basmak zorunda kalacak anlaşılan. fakat 320 stream işlemcinin gazına basınca skorlar büyük değişiklik gösterecekdir bence. sonuçda nvidia çok daha az stream işlemci kullanıyo kartlarda.

Ati nin mimarisinde dediğin gibi shader üniteleri gpu ile aynı hızda çalışıyor birinci kayıp bundan ikincisi sp ler nvidiadaki gibi değil 64 tane 5 erli gruplarla yani 64*5 oluca 320 oluyor anlaşılan unified shader yapısı ile bu mimari pek uyumlu olmuyor

• Daha çıkmamış bir kartın, sürücü veya herhangi bir durumdan ötürü sürünen performansını yayamazsınız internete. Çünkü o firmayı baltalamış olursunuz. Bunun yerine araştırma, geliştirme ve hata düzeltme yapılır. Eğer Leadtek bunu bilerek yaydıysa ve de bu sebepten suçlu duruma düşerse Ati dava açmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 29 Ekim 2007; 11:50:54 >
  • Arkadaşlar yıllardır bu işlerle uğraşıyorum.Nvidianın zamanında 8Mb larını bile kullandım.Bence Nvidianın savaşı kaybetmesi crossfire ın dağıtılmasıyla olur.Düşünün zaten Ati ve Amd kırıkırk getirip çalışıp didinen firmalar.

Crossfire testlerine göre (3d programlar ve genel) Sli ın geride kaldığını söylüyor.Kaldıki AMD işlemci üreticisi.Yarın öbür gün fx ayarında işlemciler kullanmayacakları ne malum.Belkide böyle yaparak öldürücü darbeyi saklıyor.

Abi bana kimse Leadtek firmasını övmesin beni nvidia'dan nefret ettiren firmalardan biri Winfast Biri Leadtek'tir.Kaç tane makina kurdum topladım sayısı belli değil.Sırf bu ekran kartlarının performans farkı yüzünden kaç kere sabahladım.Adam tutturmuş bu iki markadan birini alıcam diye.Abi Msi,Asus vb. gibi markalar arge yapıyor.Bu iki salak firmada anca yazılımla bi şeyler yapmaya çalışıyor.

Gelelim habere bence çıkmayan bir ekran kartına yapılan bu saldırı yanlış.Ama bir yandan bakarsan bu tür firmaların işleri bu.Yoksa Malum sağlam markalar varken kim gidip Leadtek alır.Dikkat edin Leadtek ekran kartlarının fanları görünüşleri çok sağlamdır.Kutuları dahil.Hatta bilmemkaçtane oyun bilmemkaçtane iyileştirme programı verirler.Emin olun performans satmıyorlar.Hediyeyle uyutuyorlar.

Uzun lafın kısası FAKE FAKE FAKE bu firma anca böyle bok atarak satış yapar...

Bu arada 3dmarı çalıştırmadan önce nvidia exe dosyasının adını değiştirin öyle çalıştırıp puan alın bakın kaç puan alacaksınız.Programsız nvidia bi moka yaramaz....:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Wall -- 29 Ekim 2007; 11:55:38 >

• C.H.da Daha önce 8800Gt nin çıkan test sonuçlarına göre;

http://forum.donanimhaber.com/m_18652157/tm.htm ki bu linkte var, 1024x786 çözünürlükte, 8800gt(175,6fps) 512mb 2900xt (123,8fps) ye %14 fark atmış, bu durumda ati salakmıki 2900xt den daha dandik kart çıkartacak ve 8800gt den %35 fark yiyecek. Bana pek inandırıcı gelmedi. Bide utanmadan kutunun üstüne koymuş bu testi peh leadtek kartları çıkınca kutularına bakıcam valla, şahsen ben atinin böyle bir salaklık yapacağını sanmam.
  • Fx57 bile 3800'ün test sonuçlarını yayınlamadığına göre bunların hiç bilme şansı yok hangi kart daha iyi.Leadtek sallamış.
  • bencede ati dava acmalı leadteke cıkmamıs bir kartın testini nerden buluyorsun.

2900xt 1gb gddr4 nerdeyse gtx lerle kafa kafaya cry siste adam gibi oyunlar geldikce driverlar oturdukca dahada iyileşio 2xxx serisi

8800gt nasıl %35 fark atıyor acıklasın bakalım

2600xt ile karıstırdı heralde leadtek
  • Mimaride köklü bir değişiklik yapmadıysa ATI,512bit ile bile yavaş olan kartları 256bite düşünce böyle bi sonuç çıkması çok normal. 8800GT zaten 2900XT'den hızlı ve bu RV670 serisi kartlar üst değil orta sınıfa daha yakın kartlar.200$ civarı piyasaya girerlerse yine satar 8600GTS yerine.AA açınca sürünmüyordur inşallah bunlarda.

Leadtek ise kaynak,uydurma olacağını sanmıyorum.8800GT alanları tek pişman edecek şey olabilir o da yeni GTS.112 yerine 128 sp + çekirdek bellek hızları biraz yüksek olursa mesela 675/2000 sallar ortalığı GTX falan yalan olur.100$ kadar daha pahalı olması muhtemel.
  • erken verilmiş bir test sonucudur bu.ati şimdi bu kutu üzerindeki reklamı görse kendince dicek öyle mi öyle deyip kartlarını çıkarmayı bile ertelicek.tabi gerçekten de %35 lik bir fark varsa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

bencede ati dava acmalı leadteke cıkmamıs bir kartın testini nerden buluyorsun.

2900xt 1gb gddr4 nerdeyse gtx lerle kafa kafaya cry siste adam gibi oyunlar geldikce driverlar oturdukca dahada iyileşio 2xxx serisi

8800gt nasıl %35 fark atıyor acıklasın bakalım

2600xt ile karıstırdı heralde leadtek

Muahahaha...Diyorum ya anca bok atıp satış yaparlar bunlar yoksa elemanlarına dağıtırlar ürettikleri ekran kartlarını..Yakında palitte çıkar bende sağlamım der.Muahahaha...Ozaman harbi gülerim NVİDİA a....
  • Daha ortada kartın kendisi yok. Kaldı ki 3800 serisi kartlar directx 10.1 destekli olacağı kesinleşen kartlar. Microsoft 10.1 ve üzeri destekli kartlarda 4xaa seçeneğinin standartlaşacağı açıklamasını yapmıştı. Sadece bu öngörülen standart AA desteği bile 8800'ler yerine bu kartı tercih etmemiz için yeterli bir sebeptir bence.

Son olarak, Ati-Amd ile birleştikten sonra genelde beklentilerin altında bir performans gerçekleştirdi. 3800 serisi hamlesinin Ati'nin ekran kartı piyasasında yeni bir sayfa arayışı olduğunu, daha önce bu sayfada ilgili kartın haberlerinde bahsedilen ekran kartı isimlerinin değiştirilmesi projesiyle destekeleyebiliriz. Bence Ati yeniden isim yapma peşinde ise hiçbir kullanıcıyı sıkıntıya sokmayacak bir ürün sunmaya çalışacaktır.

Saygılar

• Bence bizlerde de biraz ön yargısız infaz var, şu anda piyasaya çıkmamış kartların şu şuna bunu yaptı bu bua bunu yaptı demek gibi bi lüksümüz birde, eğer söylenilenler yalan çıkarsa bunu leadtek nasıl milletin yüzüne bakacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Bence bizlerde de biraz ön yargısız infaz var, şu anda piyasaya çıkmamış kartların şu şuna bunu yaptı bu bua bunu yaptı demek gibi bi lüksümüz birde, eğer söylenilenler yalan çıkarsa bunu leadtek nasıl milletin yüzüne bakacak?

Leadtech öyle milletin yüzüne bakmayı çok kafasına takan bir firma değil üretim gücüne bakın sitelerinden zaten asusun pda üretimi leadtech in ekran kartı üretiminden fazla....
  • ardaşlar bu arada kart çıkmış dfs bilgisayarda 415 ytl 2 kasımda gelecekmiş
  • ya sen dfs ye bakma.o 2900 pro yuda ilk getirmişti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Wall
    Abi bana kimse Leadtek firmasını övmesin beni nvidia'dan nefret ettiren firmalardan biri Winfast Biri Leadtek'tir.

Winfast ile Leadtek aynı arkadaşım sen önce ne sattığını öğren :D Leadtek sağlam marka değil ha? komiksin valla distribütör problemleri çıkmadan önce Türkiyede en çok satan ekran kartı markasıydı.TnT2-M64 ten beri Leadtek kullanırım Fx5700'ü,6600GTsi,6800GTsi elimden geçti hiç bir sorun yaşamadım,soğutucuları daima Leadtek e özel tasarım olmuştur ve kutu içeriği çok iyidir.Keşke eskisi gibi yaygın olsada Extreme modelinden bi 8800GT alsam.
  • bırakssınlar bunlar bos kardesım yok yuzde 35 ıs yok yuzde 40 mış...hepsinın yuzu dun cıktı ortaya crysıs da hepsı sınıfta kaldı hepsı..derslerıne ıyı calışmamışlar sonra saga sola fırca atıyolar gosterı yapıyolar..hanı nerde crysıs ..yok..
  • heralde litekin bi tane 2950pro alıpta test etmesi çok zor olmasa gerek kartı nerden bulmuş nernde gelmeş demek biraz saçma duruyor 2. si bu kartın 2900xt den daha iyi olacağını nerden çıkardınız bilmiyorum sonuçta bir pro modeli nasıl bi 7900gs 7800gt den daha kötüyse doğal olarak buda diğerinden kötü olabilir 3. su 8800gt gtx de diyebiliriz bi yerde 2900xt 8800gts 320 leri geçemiyor çoğu oyunda aa+af açık halde bence gerçek olma ihtimali çok yüksek sonuçta koskoca ekrankartı üreticisi yalan şeyleri kutuya bastıracak değil heralde
  • Soruma cevap verilmedi. Neyse...

Ama cidden doğmamış bebeğe don biçmeye benziyor bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ñolofinwë -- 29 Ekim 2007; 12:10:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExBlau

quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Wall
    Abi bana kimse Leadtek firmasını övmesin beni nvidia'dan nefret ettiren firmalardan biri Winfast Biri Leadtek'tir.

Winfast ile Leadtek aynı arkadaşım sen önce ne sattığını öğren :D Leadtek sağlam marka değil ha? komiksin valla distribütör problemleri çıkmadan önce Türkiyede en çok satan ekran kartı markasıydı.TnT2-M64 ten beri Leadtek kullanırım Fx5700'ü,6600GTsi,6800GTsi elimden geçti hiç bir sorun yaşamadım,soğutucuları daima Leadtek e özel tasarım olmuştur ve kutu içeriği çok iyidir.Keşke eskisi gibi yaygın olsada Extreme modelinden bi 8800GT alsam.

Dostum bak ben yanlı değilim ama sen kullandığın ekran kartını göklere çıkarıyosun sen tnt den beri kullanıyor olabiliyorsun ben kaç tane sistem topladım biliyormusun bu markalarla ...Sen ne işle uğraşıyorsu dicem (malum oyun)yani oynuyorsa problem yok bide 3dmarktan sağlam puan aldın mı tamam dimi...O yüzden bi şey demiyorum...Hayatında hiç aynı anda 3dmax ve maya ile render aldın mı aynı anda 6 makinadan...Almadın o zaman konuşma...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.