Şimdi Ara

Geçici olarak muhabbet kuşu besleyeceğim yardım.(Kuş artık benim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam, sahibi gelene kadar geçici olarak muhabbet kuşu beslicem arkadaşlar . Yardımlarınızı bekliyorum

Buda konu dışıdaki konum arkadaşlar https://forum.donanimhaber.com/gecici-olarak-muhabbet-kusu-besleyecegim-yardim-ss-geldi--122779659

Arkadaşlar kuş pek hareket etmiyor anca yemek yiyeceğinde ve şimdiye kadar hiç su içmedi bu normal mi ? Kuşa geçiçi bakıyoum en az 1 ay bende kalır ama 1 aydanda fazla sürebilir . Eski sahipleri kızına almışlar kızıda biraz bakınca istememiş sanırım, dayımda duruyordu ben aldım vereceğim kişi şehir dışında olduğu için şimdilik bende kalıyor . Dayım kuş için biraz agresif dedi elimi falan uzattığımda saldırmaya çalışıyor . Bugün kafesini biraz açtım uçsun diye ama dışarı çıkmadı . İlk defa kuş bakıyorum.

Yaklşaık 2 gün olacak su içmemesi normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 4 Şubat 2017; 2:32:56 >

• Geçici olarak muhabbet kuşu besleyeceğim yardım.(Kuş artık benim)
  • Arkadaşlar selam , kuş halen kafesınden çıkmıyor şimdi açtım biraz kafesi ama çıkmadı . Kuşun popsunda biraz pislik var kakası yapışmış sanırım . Yanınada yaklaştırmıyor ne yapmam lazım? Bu arada halen su içmiyor
  • Kafeste suluğunu göremedim ama siz uyurken falan içiyordur mutlaka. Poposuna yapıştıysa ishal olmuş olabilir takip edin gerekirse veterinere danışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

Arkadaşlar selam , kuş halen kafesınden çıkmıyor şimdi açtım biraz kafesi ama çıkmadı . Kuşun popsunda biraz pislik var kakası yapışmış sanırım . Yanınada yaklaştırmıyor ne yapmam lazım? Bu arada halen su içmiyor

suluk filan var demi. yemini koy sen suyunuda koy değiştir 2 günde 1.

Suyu sabah filan içiyordur su olsunda o içer. eğer dışkısı varsa popoda ishal olmuştur ya heyecandan yeni ortam yada soğuk ev. Dikkat edin emanet kuş iyi bakın salın arada uçsun
  • Arkadaşlar poposuna kakası yapışıyor demiştim şimdi fotosunu yakalayabildim . Bu normal mi kuşlar için yardım eder misiniz?

• Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle normal değil,orayı ıslak mendil ile temizleyin, takip edin geçmez ise hastalık olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Kesinlikle normal değil,orayı ıslak mendil ile temizleyin, takip edin geçmez ise hastalık olabilir

Hocam sevemiyorum yani dokanmama pek izin vermiyor yoksa temizlicemde. Aslında artık elimden falan korkmuyor elimle besleyebiliyorum . Ama ıslak mendille nasıl temizlicem bilemiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Hocam sevemiyorum yani dokanmama pek izin vermiyor yoksa temizlicemde. Aslında artık elimden falan korkmuyor elimle besleyebiliyorum . Ama ıslak mendille nasıl temizlicem bilemiyorum

arada sırada oluyorsa normal. ishal oldumu filan oluyor. yeşillik verin suyunuda her gün değiştirin
  • Selamlar kuş geçici olarak gelmişti ama artık benim kimseye vermicem :D 1 ayı geçti 34 gündür falan benimle yaklaşık olarak. 2 haftadır kendisi elime gelmeye başladı artık alıştı iyice bana bilgisayar oynarken gelip üstüme falan cıkıyor :D Görüntüsüde değişti davranışlarıda :D

Böyleydi ;

Böyle oldu

[simage][/simage]

• Arkadaşlar son koydugum fotolardan yaş tahmini yapabilir misiniz?
  • 5aylık falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende uzun yıllar muhabbet kuşu besledim sana tavsiyem arasıra yumurta maması vermen çok iyi gelir kuşa haşlanmış yumurtayı sarısıyla beyazını püre haline getiriyorsun ayriyetten kabugunuda toz haline getirip mamayla karıştırıp kuşa verirsen çok iyi bir besin takviyesi olur benim kuş bayılırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsuk773

bende uzun yıllar muhabbet kuşu besledim sana tavsiyem arasıra yumurta maması vermen çok iyi gelir kuşa haşlanmış yumurtayı sarısıyla beyazını püre haline getiriyorsun ayriyetten kabugunuda toz haline getirip mamayla karıştırıp kuşa verirsen çok iyi bir besin takviyesi olur benim kuş bayılırdı

Evet hocam, vermeyi düşünüyorum bende . İçine havuç ile bisküvide karıştırsam nası olur ? ve ayrı bi yemliğe mi koysam gün boyu orada kalsın mı ? Nasıl vermeliyim ?
  • mamaya havuçta koyabilirsin havuçta çok iyidir lakin bisküvi vermeni tavsiye etmem şekerli oldugundan zararlıdır mamayı çay tabagı gibi bişeye koyup verebilirsin 1 gün filan dursa bişey olmaz kıvırcık filan vermeyide düşünüyorsan çok az ver çok severler ama çok yerse isal olur
  • kardeşim fotolara baktımda göremedim aklıma gelmişken söylim kuş kumu ve gaga taşı olmazsa olmazdır mubabbetler için yoksa kafeste hemen temin et bu kuşlar hava sirkilasyonuna maruz kalınca hasta oluyorlar ceryanda kalmaması lazım geceleride belli bir saatten sonra kafesin üstünü örtebilirsin uyuması için
  • quote:

Orijinalden alıntı: porsuk773

kardeşim fotolara baktımda göremedim aklıma gelmişken söylim kuş kumu ve gaga taşı olmazsa olmazdır mubabbetler için yoksa kafeste hemen temin et bu kuşlar hava sirkilasyonuna maruz kalınca hasta oluyorlar ceryanda kalmaması lazım geceleride belli bir saatten sonra kafesin üstünü örtebilirsin uyuması için

Hepsi var hocam Dediğiniz gibi üstünüde örtüyorum . Aramız çok iyi :D Bilgisayar oynarken geliyor elimin arasına giriyor :D Üstüme çıkıyor omuzuma orda duruyor gibi gibi :D
  • Hocam yem dışında ekstradan ne verdin ? Kuşa bi renk gelmiş. Bende 1.5 hafta önce aldım, bir türlü elime gelmiyor. Elimden yem falan yiyor ama parmağa çıkartamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çükütüs

Hocam yem dışında ekstradan ne verdin ? Kuşa bi renk gelmiş. Bende 1.5 hafta önce aldım, bir türlü elime gelmiyor. Elimden yem falan yiyor ama parmağa çıkartamıyorum.

Havuç , Yulaf . Bazel elma :D Ama en çok havucu seviyo benimki. Daha erken hocam kuşa zaman ver . Ortamına alışsın iyice . Kafesinden çıkıp girebilmei için kapının dışına ve içine tünek tarzı bişey koy ki kendisi çıkıp girsin kafesine. Bu çok etkili oldu benim kuşta
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Çükütüs

Hocam yem dışında ekstradan ne verdin ? Kuşa bi renk gelmiş. Bende 1.5 hafta önce aldım, bir türlü elime gelmiyor. Elimden yem falan yiyor ama parmağa çıkartamıyorum.

Havuç , Yulaf . Bazel elma :D Ama en çok havucu seviyo benimki. Daha erken hocam kuşa zaman ver . Ortamına alışsın iyice . Kafesinden çıkıp girebilmei için kapının dışına ve içine tünek tarzı bişey koy ki kendisi çıkıp girsin kafesine. Bu çok etkili oldu benim kuşta

Hocam haftada kaç kez veriyorsun ve nasıl veriyorsun? Bazı meyveleri falan fazla yedirincede ishal oluyorlarmış galiba ne kadar veriyorsun?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.