Şimdi Ara

Geceleri nasıl çalışıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
4.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sabah 6.30'da kalkıp okula gidiyorum. 2.20'de okul bitiyor. Okulda matematik,geometri,fizik,kimya, biyoloji gibi önemli dersler işleniyor. Diğerleri ise serbest bırakıyor.
    Serbest olan derslerde test çözüyorum. Okul bittikten sonra arkadaşlarla yemeklerimizi yiyip dağılıyoruz. Dershanede 2 saat vaktim oluyor. Elimden geldiğince bir şeyler yapıyorum.
    3-4 saat ders görüyorum ve dershane bitiyor. 20.45 gibi evde oluyorum. Yemeğimi yiyorum biraz takılıyorum odamda. Derse oturuyorum fakat bir ağırlık bir isteksizlik çöküyor.
    Kitabı kapatıp yatıyorum. Fakat bu iş böyle gitmez ödevleri yetiştirememeye başladım. Ne yapmam gerek? Her gün kahve mi içmeliyim yoksa supradyn, pharmaton gibi bir ilaç mı kullanmalıyım bilemiyorum. Siz ne yapıyorsunuz? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkür ederim.

• Çok önemli bir konuya değinmişsin dostum Up up.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlaçla olcak şeyler değil bunlar iraden sağlam olucak istersen yaparsın önce kafada bitir işi bu arada aynı program nerdeyse 2,20 de bizde çıkıyoruz okulu ve şehri pmden atarmısın
  • Günde 10 saat dersin üzerine +(boş bırakılan dersler,teneffüs ve aralarda çalışılan vakit) 17 18 yaşında bi adamda irade falan bırakmaz pestilimiz çıkıyor ne yapmak gerek cidden çok yorucu oluyor bide sabah akşam istanbul trafiği...

• quote:

Orijinalden alıntı: sezeresim

İlaçla olcak şeyler değil bunlar iraden sağlam olucak istersen yaparsın önce kafada bitir işi bu arada aynı program nerdeyse 2,20 de bizde çıkıyoruz okulu ve şehri pmden atarmısın

Eve gidene kadar her şey tamam. otobüste planımı yapıyorum işte şunu yapacam bunu yapacam fakat eve gittiğimde hiç halim kalmıyor.
  • Hocam ayni dertten bende muzdariptim, aksam 8 9 olur bi isteksizlik coker uykum gelirdi ve gun oyle biterdi. Sonra dayanamayip supradyn all day aldim kullanmaktayim 1 haftadir,belki abarti gelicek ama gunun sonunda halisaha yapacak enerji hissediyorum. Psikolojik etkisi illa ki vardir ama icerdigi vitamin mineraller sayesinde bi dinclik veriyor. Denemek sana kalmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reddo

Hocam ayni dertten bende muzdariptim, aksam 8 9 olur bi isteksizlik coker uykum gelirdi ve gun oyle biterdi. Sonra dayanamayip supradyn all day aldim kullanmaktayim 1 haftadir,belki abarti gelicek ama gunun sonunda halisaha yapacak enerji hissediyorum. Psikolojik etkisi illa ki vardir ama icerdigi vitamin mineraller sayesinde bi dinclik veriyor. Denemek sana kalmis.

İştah yapıyor mu hocam çünkü aperatif şeyler yemekten zaten kilo alıyorum bir de ondan almayım?

• The Sheeper kullanıcısına yanıt
    Ben pek istah acici etkisini goremedim stres yuzunden pek aclik hissi olmuyor bende ama icerdikleri itibariyle kilo aldirabilr

• quote:

Ben pek istah acici etkisini goremedim stres yuzunden pek aclik hissi olmuyor bende ama icerdikleri itibariyle kilo aldirabilr

Sonra bi yan etkisi çarpmasın bizi hocam ve nasıl temin edebiliriz reçete ile mi alınıyor ?

• quote:

Anladım çok sağolun

• Noel Babanın Oğlu kullanıcısına yanıt
    Ilacin icinde prospektus yok yani okunacak bi yan etkisi yok bende daha bir sey cikmadi. Eczaneden recetesiz alabilirsin

• quote:

Ilacin icinde prospektus yok yani okunacak bi yan etkisi yok bende daha bir sey cikmadi. Eczaneden recetesiz alabilirsin

Tam etkisi nedir ?

Kullanmadan önce nasıldın kullandıktan sonra neler değişti hocam :) ve kaç gün oldu.

• Noel Babanın Oğlu kullanıcısına yanıt
    Bizim okul 8 de basliyor aksam 15.30 - 16.00 a kadar, dershane oluyor zaten 18.00 a kadar eve gelip yemek yiyip derse baslayana kadar saat 20.00 yi buluyordu. Ama cok halsiz kaliyordum surekli uyumak istiyordum zaten o haldeyken verim alamiyordum derken gun bitiyordu.

Ilaci 1 haftadir kullaniyorum daha oncesinde hic bu tarz seyler kullanmadim benim de ilk oluyor. Ilk zamanlar pek etki etmedi ama zamanla dinc oldugumu hissediyordum. Dedigim gibi isin psikolojik boyutu da olabilir emin degilim ama neticede ise yaradi. Ama bu hapi kullanayim olumsuz olayim gibi bir sey degil hani o kadar mucizevi degil, gida takviyesi gibi dusun. Bende deniyorum aslinda ters giden bir seyler olursa hemen birakicam.

Ters bir sey olursa editlerim

• Sabah okuldan gelince 2 saat uyumadan akşam ayakta duraman dostum hap falan hikaye.

• Böyle eğitim sisteminin... Allah yardımcın olsun öncelikle,

İnsanlar iş yerlerinde performansı artsın diye (Film oyuncularının da yaptıklarını duydum) bizde şekerleme denilen power nap yaparlar. Kısaca 20-30 dk. süreli bir nevi uyumak diyebiliriz. Eve gelince bunu yaparsan eğer en azından 2 saat daha çalışabilirsin çok uyku bastırmadan diye düşünüyorum. Burada önemli olan REM uykusuna geçmeden uyanman. Bildiğim kadarıyla yarım saatten daha fazla uyursan REM uykusuna geçiyorsun ve 1,5 saat aralıklardan birinde kalkman lazım, yoksa daha yorgun hissedersin kendini. Bu konuyu bir araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad_Jak -- 27 Eylül 2014; 23:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Jak

Böyle eğitim sisteminin... Allah yardımcın olsun öncelikle,

İnsanlar iş yerlerinde performansı artsın diye (Film oyuncularının da yaptıklarını duydum) bizde şekerleme denilen power nap yaparlar. Kısaca 20-30 dk. süreli bir nevi uyumak diyebiliriz. Eve gelince bunu yaparsan eğer en azından 2 saat daha çalışabilirsin çok uyku bastırmadan diye düşünüyorum. Burada önemli olan REM uykusuna geçmeden uyanman. Bildiğim kadarıyla yarım saatten daha fazla uyursan REM uykusuna geçiyorsun ve 1,5 saat aralıklardan birinde kalkman lazım, yoksa daha yorgun hissedersin kendini. Bu konuyu bir araştır

1 buçuk saat uyusak oluyomu yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Jak

Böyle eğitim sisteminin... Allah yardımcın olsun öncelikle,

Teşekkür ederim araştıracağım

• Uyuma süresi sana bağlı, power nap için diyorsan yarım saat en fazla diye biliyorum ama kafana göre uyuyacaksan 2 saat uyumak yerine 1,5 saat uyu veya 1,5'un katları olacak biçimde. Tam geçiş sırasında uyanırsan yorgun hissetmezsin kendini.
  • Aferin ilac içip daha da berbat edin düzeninizi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende böyle düşünüyorum, şimdi faydası var gibi görünse de ileri ki zamanlarda ilaki bir yan etkisi vardır. Sonuçta her ilacın yan etkisi var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.