Şimdi Ara

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tanıtımı (GYTE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
3.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar okulumuzun adını çoğu kişi bilmiyor.Bu nedenle okulumuzu 2 yıllık sanıyorlar halbuki öyle değil.Ben size okulumuzu en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağım.

1994 yılından bu yana 4 fakültesinde çeşitli disiplinlerde yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren Enstitü; 2001 yılından itibaren Malzeme Bilimi, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri ile Matematik ve Fizik bölümlerinde, 2008 yılından itibaren ise Mimarlık ve İşletme bölümlerinde lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim programları İngilizce desteklidir (en az %30 dur)

Lisans eğitiminin verildiği Çayırova Yerleşkesi, 245 bin metrekarelik yeşil alanıyla bölgede doğal hayatı koruyabilmiş ender örneklerden birisidir.

4 Fakültesinde Lisans Egitimi için 9 Bölümü vardır ve hemen hemen hepsinde Yüksek Lisans ve Doktora ögrenimide görülmektedir.

Fakülteler ve Bölümler;

Mühendislik Fakültesi:
    Lisans:
    Bİlgisayar Mühendisliği
    Elektronik mühendisliği
    malzeme bilimi ve mühendisliği

Yüksek Lisans & Doktora:
    Deprem ve Yapı Bilimleri ABD
    Kimya Mühendisliği
    Makine Mühendisliği
    Biyomühendislik
    Çevre Mühendisliği
    Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği

Fen Fakültesi:
    Matematik
    Fizik
    Kimya
    Moleküler Biyoloji ve Genetik

Mimarlık Fakültesi:
    Mimarlık

Yüksek Lisans:
    Şehir ve bölge planlama

İşletme Fakültesi:
    Lisans:
    İşletme

Yüksek Lisans & Doktora
    İktisat
    Strateji Bilimi
    .....
    Bazı Kısa Bilgiler;
    1.Okulumuz mezun olan öğrencilere normal diplomanın yanında mavi diploma adı altında uluslararası geçerliliği olan bir diploma daha verir ki bu çoğu üniversitede yoktur.
    2.Türkiye'de sadece 2 tane bulunan enstitüden biridir.
    3.Ülke genelinde yapılan teknik üniversite toplantılarına GYTE de katılmaktadır ve teknik üniversite olarak görülmektedir.
    4.Tübitakla sürekli işbirliğinde olup Tübitak MAM a çok yakın bir konumdadır.
    5.GYTE 4 yıllık lisans egitimi veren bir Enstitü'dür.2 yıllık değildir ve bu genelde böyle yanlış bilinir.
    6.Formula G de GYTE'nin güneş arabası bulunmaktadır.
    7.GYTE çayırova-tuzla sınırında bulunup çayırova diye geçmektedir.
    8.2 kampüsü vardır.Biri çayırova da diğeri ise muallimköy de bulunmaktadır.Lisans Egitiminin tamamı ve Yüksek lisans & Doktora egitimlerinin büyük çoğunluğu çayırova yerleşkesinde verilmektedir.
    9.Türkiyede sadece 4 tane bulunan Nanateknoloji Lab. ı GYTE'de bulunmaktadır.
    10.Malzeme tercih edeceklere yönelik, GYTE'ye yapılan yatırımların çoğu malzeme mühendisliğine yapılmaktadır.
    11.GYTE,Sabancı Üniversitesi'nce 18 Temmuz 2011 tarihinde yayımlanan, 2000 yılından önce kurulan üniversiteler sıralamasında 454,59 toplam puanla birinci olmuştur.
    12.Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde, Türkiye'deki Üniversitelerin Akademik Performansları (University Ranking by Academic Performance¦URAP) çalışmasında da, 2011 senesi Tıp Fakültesi Olmayan Üniversiteler Genel Sıralamasında ikinci olmuştur.
    13.Gelelim şehir dışından gelenlerin başvurabileceği KYK Yurduna
    Gebze Yurdu Muallimköyde yer alıyor.
    Deniz manzaralıdır.
    Bloklarda tek kişilik ve çift kişilik odalar vardır.
    700 kişiliktir.
    Şehir dışından gelenler diye söylediğime bakmayın yurt o kadar güzel ki ben ilçede olmama rağmen orda kalıyorum.
    14.Gelelim yeni gelenler için hazırlığa
    Hazırlıkta geçme notu 60 tır.
    Eğer geçemezseniz Upper-İntermediate e kadar ingilizce eğitimi verilir ve hocalar gerçekten kalitelidir.

NOT:Eğer merak ettiğiniz başka şeyler de varsa burdan yardımcı olmaya çalışırım.

• okul ile ilgil sorularınız olursa kesinlikle çekinmeden sorun hayatınız ın en önemli kararlarınızdan biri olacak bizde elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemdu

okul ile ilgil sorularınız olursa kesinlikle çekinmeden sorun hayatınız ın en önemli kararlarınızdan biri olacak bizde elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışalım
    Okulun Muallimköydeki yurdu hakkında bilgiyide buradan alabilrsiniz.

http://www.****.com/yurtlar/4660910-gebze-kyk-ogrenci-yurdu.html#post43363444

• quote:

Orijinalden alıntı: CagatayYL

Okulun Muallimköydeki yurdu hakkında bilgiyide buradan alabilrsiniz.

http://www.****.com/yurtlar/4660910-gebze-kyk-ogrenci-yurdu.html#post43363444

Alıntıları Göster
    Gebzenin havası adamı kanser yapar hacı. Ben öyle bir pis hava görmedim. Birinci dilovasıdır ikinci gebzedir. Zaten köy gibi yer. Hem istanbula uzak hem kocaeliye arada derede bir yer.
    Kısacası burayı yazsan olmuyor yazmasan olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: DeBroglie

Gebzenin havası adamı kanser yapar hacı. Ben öyle bir pis hava görmedim. Birinci dilovasıdır ikinci gebzedir. Zaten köy gibi yer. Hem istanbula uzak hem kocaeliye arada derede bir yer.

İstanbul'a o kadar uzak değil. Zaten okulun bilgisayar, elektronik ve genetik bölümü istanbul sınırları içerisinde :) Okulun önünden ister otobüse ister trene binip istanbula rahatlıkla gidebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aizanoi

quote:

İstanbul'a o kadar uzak değil. Zaten okulun bilgisayar, elektronik ve genetik bölümü istanbul sınırları içerisinde :) Okulun önünden ister otobüse ister trene binip istanbula rahatlıkla gidebilirsin.

Alıntıları Göster
    bu okul konum ve isimden kaybeder :)

aynı okul haydarpaşada ve adı istanbul yüksek teknoloji enstitüsü olsa varya bak sen puanlara

• quote:

gebzeye köy dediğine gerçekten inanamıyorum :) ... çok hızlı gelişim gösteren bir yer zaten arada kalmasından dolayı hem izmit merkeze hemde istanbula yakın olmasından dolayı :)
  • quote:

aynı okul haydarpaşada ve adı istanbul yüksek teknoloji enstitüsü olsa varya bak sen puanlara

Sana katılıyorum . Okul aslında Tuzlada sayılır. İsmi İstanbul YTE olsa en düşük 20 binden alır ilk zamanlarına döner ama isimden kaybediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aizanoi

quote:

Sana katılıyorum . Okul aslında Tuzlada sayılır. İsmi İstanbul YTE olsa en düşük 20 binden alır ilk zamanlarına döner ama isimden kaybediyor.

Alıntıları Göster
    kazananlara tavsiyem hazırlığa kalmamaya bakın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sherlock Holmes

kazananlara tavsiyem hazırlığa kalmamaya bakın :)

Alıntıları Göster
    O kadar da değil Gebze'ye köy demişsin, Sanayisi oldukça gelişmiş ve gelişiyorda ,İstanbul ve Kocaeli aralarında paylaşamıyorlar. Yakın tarihte bilişim vadisini kurulacagını söylemiyorum bile. GYTE de olan bi öğrenci çok rahatlıkla gebze de veya İstanbulda iş hayatına atılabilir.Enstitünün yarısı İstanbul'un içindeyken burası İstanbul'a uzak diyemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

O kadar da değil Gebze'ye köy demişsin, Sanayisi oldukça gelişmiş ve gelişiyorda ,İstanbul ve Kocaeli aralarında paylaşamıyorlar. Yakın tarihte bilişim vadisini kurulacagını söylemiyorum bile. GYTE de olan bi öğrenci çok rahatlıkla gebze de veya İstanbulda iş hayatına atılabilir.Enstitünün yarısı İstanbul'un içindeyken burası İstanbul'a uzak diyemeyiz.

Yukarıdaki ifade doğrudur. Y.lisans'a gyte de başladıktan 1 dönem sonra gebze'de iş bulmuştum ve bir çok sınıf arkadaşım da aynı şekilde iş bulabiliyorlardı.
    Yalnız, hissiyatım şudur ki, hocalar eskiden çalışan öğrenci tercih ederken, çalışan öğrencilerin doğal olarak enerjilerinin çoğunu işine vermesi sebebiyle şimdilerde çalışmayan bütün vaktini okula veren öğrenciyi tercih eder konuma gelmişler (Y.lisans ve Doktora için).

• quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

Yukarıdaki ifade doğrudur. Y.lisans'a gyte de başladıktan 1 dönem sonra gebze'de iş bulmuştum ve bir çok sınıf arkadaşım da aynı şekilde iş bulabiliyorlardı.
    Yalnız, hissiyatım şudur ki, hocalar eskiden çalışan öğrenci tercih ederken, çalışan öğrencilerin doğal olarak enerjilerinin çoğunu işine vermesi sebebiyle şimdilerde çalışmayan bütün vaktini okula veren öğrenciyi tercih eder konuma gelmişler (Y.lisans ve Doktora için).

Alıntıları Göster
    Ben de geçen sene okula istemeyerek gelenlerdenim tanıştığım çoğu insan gibi ama biraz vakit geçirince anladım ki gerçekten yanılmışım. Okulun fiziki durumuna bakarsak; olduğu yer çok iyi, yeşillikler içinde, bazı insanlara göre bu önemsiz olabilir ama benim için çok önemliydi, bölümler ayrı ayrı binalarda binalar küçük ama nüfusa göre yeterliymiş , okul kalabalık değil sessiz ve sakin, yemekhanesi diğer üniversitelere göre pahalı (2,5 TL'ydi) ama gerçekten kaliteli ve temiz, kütüphanesi biraz küçük onu da 1-2 yıl içinde büyüteceklermiş.

Gelelim hazırlığa. Hazırlığı okudum ve pişman değilim, iyi ki okumuşum yoksa bu ingilizce eğitimini bir kurstan almaya kalksam vereceğim onca para bir yana en az 2 yılım giderdi. Hazırlıkta hocalar, derslere olan ilgiye ve gösterilen çabaya çok önem veriyorlar, bunları kanıtlarsanız, ki çok zor değil, kendi çocuklarıymışsınız gibi ilgileniyorlar, yol gösteriyorlar.
    Şu an sadece hazırlığı okuduğum için kesin konuşabilirim bu konuda, ama her bölümden bir çok kişiyle tanıştım, onlarla olan konuşmalarımdan da bölümlerde de durumun çok farklı olmadığı sonucunu çıkardım.

Okul bilinmediği için puanları düşüyor, bu da GYTE'yi kötü bir kurummuş gibi gösteriyor ama aslında yok öyle bir şey, yoksa en baştaki puanları azımsanacak puanlar değil. Eğitimi kaliteli bir ilim irfan yuvası.

Aklında soru işareti olan arkadaşlara tavsiye ederim. GYTE, bir çok insan bilmese de duymamış bile olsa da iyidir, güzeldir her anlamda.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikiodayediduvar

Ben de geçen sene okula istemeyerek gelenlerdenim tanıştığım çoğu insan gibi ama biraz vakit geçirince anladım ki gerçekten yanılmışım. Okulun fiziki durumuna bakarsak; olduğu yer çok iyi, yeşillikler içinde, bazı insanlara göre bu önemsiz olabilir ama benim için çok önemliydi, bölümler ayrı ayrı binalarda binalar küçük ama nüfusa göre yeterliymiş , okul kalabalık değil sessiz ve sakin, yemekhanesi diğer üniversitelere göre pahalı (2,5 TL'ydi) ama gerçekten kaliteli ve temiz, kütüphanesi biraz küçük onu da 1-2 yıl içinde büyüteceklermiş.

Gelelim hazırlığa. Hazırlığı okudum ve pişman değilim, iyi ki okumuşum yoksa bu ingilizce eğitimini bir kurstan almaya kalksam vereceğim onca para bir yana en az 2 yılım giderdi. Hazırlıkta hocalar, derslere olan ilgiye ve gösterilen çabaya çok önem veriyorlar, bunları kanıtlarsanız, ki çok zor değil, kendi çocuklarıymışsınız gibi ilgileniyorlar, yol gösteriyorlar.
    Şu an sadece hazırlığı okuduğum için kesin konuşabilirim bu konuda, ama her bölümden bir çok kişiyle tanıştım, onlarla olan konuşmalarımdan da bölümlerde de durumun çok farklı olmadığı sonucunu çıkardım.

Okul bilinmediği için puanları düşüyor, bu da GYTE'yi kötü bir kurummuş gibi gösteriyor ama aslında yok öyle bir şey, yoksa en baştaki puanları azımsanacak puanlar değil. Eğitimi kaliteli bir ilim irfan yuvası.

Aklında soru işareti olan arkadaşlara tavsiye ederim. GYTE, bir çok insan bilmese de duymamış bile olsa da iyidir, güzeldir her anlamda.

Alıntıları Göster
    okulumuz bu sene odtünün yaptığı TÜRKİYENİN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİ sıralamasında 7. olmuş
    buyrun,
    http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.74857/iste-turkiyenin-en-iyi-10-universitesi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: fkocogullari

okulumuz bu sene odtünün yaptığı TÜRKİYENİN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİ sıralamasında 7. olmuş
    buyrun,
    http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.74857/iste-turkiyenin-en-iyi-10-universitesi.html

Alıntıları Göster
    hazırlıkla ilgili soru yok mu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: fkocogullari

hazırlıkla ilgili soru yok mu ??

Alıntıları Göster
    ArkadaşLar ŞişLi GençLik MecLisi YıLın Projesine Aday Bir Proje Yarattı KatıLımLarınızı BekLiyoruz . 81 ilden 162 temsilciyle İstanbul’da buluşuyoruz. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için;www.sisligenclikmeclisi.com

• Gyte Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü seçmeyi düşünüyorum.Bu bölüm hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bilen bir arkadaşınız varsa ona sorabilirseniz çok iyi olur.Yurt durumu,eğitimi,ingilizce hazırlık ,başka üniversitelere göre avantajları ,dezavantajları.Erasmus durumu nasıl,giden kişiler varsa yönlendirebili misiniz.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sutenekesi

Gyte Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü seçmeyi düşünüyorum.Bu bölüm hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bilen bir arkadaşınız varsa ona sorabilirseniz çok iyi olur.Yurt durumu,eğitimi,ingilizce hazırlık ,başka üniversitelere göre avantajları ,dezavantajları.Erasmus durumu nasıl,giden kişiler varsa yönlendirebili misiniz.
    Teşekkürler.
    Yüksek Lisans için tavsiye edermisiniz ? Akademik kariyer düşünmüyorum sadece amaç ünvan aynı anda çalışarak bitirebilirmiyim ? Hocalar çok sıkı mı nefes aldırmıyorlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdP 10

Yüksek Lisans için tavsiye edermisiniz ? Akademik kariyer düşünmüyorum sadece amaç ünvan aynı anda çalışarak bitirebilirmiyim ? Hocalar çok sıkı mı nefes aldırmıyorlar mı ?

sakın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sutenekesi

Gyte Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü seçmeyi düşünüyorum.Bu bölüm hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Bilen bir arkadaşınız varsa ona sorabilirseniz çok iyi olur.Yurt durumu,eğitimi,ingilizce hazırlık ,başka üniversitelere göre avantajları ,dezavantajları.Erasmus durumu nasıl,giden kişiler varsa yönlendirebili misiniz.
    Teşekkürler.

MBG okumadıgımdan, bu bölüm için Gyte'nin avantajının laboratuvar imkanının fazla olduğunu söyleyebilirim, ingilizce hazırlığı dersi veren hocalara göre değişiyor ama yinede çok çok iyi olduğunu söyleyemem tabi kötü de değil. Yurt durumu gayet iyi tek veya çift kişilik odalar mevcut, kampuse 15-20 dk mesafede(araç ile). Erasmusa MBG den bu yıl 6 kişi gönderdi İtaly,İspanya ve Almanya..Gyte de erasmus kolaydır, erasmus yönünden avantajlı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdP 10

Zaten buranın kuruluş amacı yüksek lisans ve doktora öğrencileri yetiştirmektir. İlk lisans öğrencisini 2000li yıllardan sonra almıştır. Dolayısıyla kadrosu yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim veren bir kadrodur. Kısacası yüksek lisans için Türkiye'de yazabileceğin en iyi yerlerden biridir.

Hocaları nefes aldırmayacak kadar değiller ama sıkıdırlar. (Bilgisayar Müh hariç)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.