Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
5
Favori
34.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • quote:

  Orijinalden alıntı: cikolatti~Barış

  Bilhisayar muhendisligi nasil ?
  Bilgisayar Mühendisliği okulun prestijini de yukarı çeken bir bölüm. Bölüm başkanı Yusuf hoca işinin ehli, öğrencilerle ilgili ve çok çok iyi bir akademisyen. Yukarıda (forumun içinde) Bilgisayar Mühendisliği bölümünün akademisyen kadrosunu da paylaştık. Bölüm ,çoğu yurt dışı doktoralı değerli akademisyenlerden oluşuyor.

  Bilgisayarda eğitim ödevle yapılıyor. Sürekli yeni bir proje veriliyor ve bu projelerle öğrencinin gelişmesi sağlanıyor.Genelde 10 günde bir, bir projenin bitmesi isteniyor. Yani sürekli bir kod yazma ve geliştirme halinde oluyorsunuz. bununla öğrencinin proje geliştirme, bilgisayar dili öğrenme ve kod yazma yetenekleri geliştiriliyor. Ödevler münhasıran veriliyor. Yani başka bir yerde, mesela internette çözümünü veya benzerini bulamıyorsunuz. O döneme özel olarak geliştiriliyor.

  Gerçekten zor bir bölüm. Öyle her babayiğidin altından kalkacağı bir bölüm değil. Çok çok iyi bir Bilgisayar Mühendisi olacağınızı göstermezseniz sizi mezun etmiyorlar. Çalışan yapıyor çalışmayan okul değiştiriyor. Bölümün zorluğundan daha basit bölümlere geçen de var okul değiştiren de.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 13 Kasım 2019; 3:11:53 >
 • Selamlar;
  mimarlık alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. Birinci sorum şu; referans mektubu isteniyor fakat şablon olarak herhangi bir şey göremedim yoksa da kendim mi hazırlayacağım? ikinci sorum yüksek lisans giriş sınavında ne soruluyor ve bu mülakat olarak mı adlandırılıyor? son sorum yüksek lisans olarak uzmanlaşmak istediğim alanı nasıl belirleyeceğim? programlar ayrı ayrı değil. Kontenjan olarak mimarlık için 20 denmiş fakat hangi programa kaç kontenjan ayrılmış o konuda bilgi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archeknc -- 30 Aralık 2019; 17:2:41 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: archeknc

  Selamlar;
  mimarlık alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. Birinci sorum şu; referans mektubu isteniyor fakat şablon olarak herhangi bir şey göremedim yoksa da kendim mi hazırlayacağım? ikinci sorum yüksek lisans giriş sınavında ne soruluyor ve bu mülakat olarak mı adlandırılıyor? son sorum yüksek lisans olarak uzmanlaşmak istediğim alanı nasıl belirleyeceğim? programlar ayrı ayrı değil. Kontenjan olarak mimarlık için 20 denmiş fakat hangi programa kaç kontenjan ayrılmış o konuda bilgi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
  Merhaba

  Zor ve spesifik bir soru sordunuz. referans mektubu şablonu yoksa kendiniz bir referans mektubu hazırlayın. yüksek lisans için ales'den iyi bir not gerekiyor. bu ne kadar iyi olmalı bu da başvuran sayısı ve kontenjana göre değişir. ayrıca ingilizce yeterlilik belgenizin olması lazım.

  hangi konularda uzmanlaşabileceğinizi ise şu altta linkini koyduğum listede bulabilirsiniz. Kontenjan geneldir, alt bölümlere göre bölünmez. Kontenjan 20 ise bu kişiler ales , lisans ve ingilizcelerine göre seçilir sonra hangi alt dalda uzmanlaşmak istiyorlarsa bu dersleri almaları sağlanır. Ben gene de bu sorduklarınızı net şekilde öğrenebilmek için GTÜ Mimarlık bölümü sekreteryasına başvurmanızı öneririm.

  http://abl.gtu.edu.tr/ects/?duzey=ucuncu&bolum=326&tip=yukseklisans  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 31 Aralık 2019; 3:50:20 >
 • Gucluturk2018 G kullanıcısına yanıt
  Gayet açıklayıcı oldu.Umarım dil ve ales puanı olarak 80 yeterli olur. Teşekkür ederim.
 • Gebze Teknik Üniversitesinde yüksek teknoloji donanımlı "Sayısal Tasarım Laboratuvarı" açıldı.

  Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler

  http://www.gtu.edu.tr/icerik/8/9289/display.aspx?languageId=1


  Sanayi - Üniversite dayanışmasının en güzel örneklerinden biri hayata geçirildi. Accenture tarafından GTÜ’de yüksek teknoloji donanımlı laboratuvar kuruldu.

  Accenture firması tarafından laboratuvar için üniversiteye 15 adet deney masası, tasarımların yapılacağı yazılımları kullanmak için 15 adet laptop, laptoplara bağlanabilen 15 adet Intel FPGA Geliştirme Kiti, FPGA içindeki devrelerini test edebilmek için, laptoplara bağlanabilen ve hem sayısal hem de analog ölçüm yapabilen USB osiloskoplar, gelişmiş ve yüksek hızda örnekleme yapabilen hem analog hem sayısal ölçüm yapabilen 2 adet RIGOL masaüstü osiloskop hibe edildi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 8 Mayıs 2020; 20:20:30 >
 • Gebze Teknik Üniversitesinde Covid 19 tanı laboratuvarı kuruldu.

  Hastaneler dışında ilk covid taramasının yapıldığı, sanayi kuruluşlarına bu kapsamda hizmet verecek pilot uygulama olan GTÜ COVİD-19 Tanı Merkezi kurularak faaliyetine başladı.

  Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler
 • Gucluturk2018 G kullanıcısına yanıt
  Ya gtü de okuyorum ne 8-10 u tam olarak 15 km mesafe var,eğer 490 la gidersen aksam 1.30 saatte yurda vardığimi hatırlarım okuldan
 • Gebze Teknik Üniversitesi önde gelen bazı bölümlerin 2019 Taban-Tavan Puanları


  Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler
 • 2019 Üniversiteler istihdam endeksine göre mezun olduktan sonra en hızlı iş bulan üniversite mezunları şöyle.

  Gebze Teknik Üniversitesi Hakkında Bilgi İsteyenler
 • Bilgisayar Mühendisliğinin Telegram Grubu hala aktif. Sorularınız için Telegram'dan da ekleyebilirsiniz.

  https://t.me/GTU_CSE_2020  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 28 Haziran 2020; 9:10:38 >
 • Onlarca satır yazı yazıp sildim. Okuldaki elektronik mühendisliği okumuş biri olarak 5 yıllık tecrübeme binaen sadece şunu söyleyeceğim sana tercih dönemindeki kardeşim. Bir kaç yıl gelme buraya. Şu jenerasyonu atlatsın okul ondan sonra gel geliyorsan ama şimdi gelme. üniversiteyi üniversite gibi okumak istiyorsan eğer şimdilik buradan bir kaç dönem uzak dur kardeşim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misimove55 -- 10 Haziran 2020; 23:5:49 >
 • okuldaki aktif kulüpler hakkında nereden bilgi alabilirim
 • oea01 o kullanıcısına yanıt
  Bu sayfada bir liste var ama bu listede eksik olan kulüpler de var. Listeye eklenmemiş bazı kulüpler olduğunu biliyorum.

  Bu linkteki logolara basarak kulüp hakkında bilgi alabilir, alt tarafta kulübün yetkilisinin mail adresini vs. bulabilirsiniz. Bu arkadaşlar size daha detaylı bilgi verebilir.

  Okulda en etkili kulüp IEEE'dir. Bir sene içinde bir çok etkinlik yapıyorlar. Bilgisayar ve Robotik toplulukları da çok aktiftir.


  http://aday.gtu.edu.tr/topluluk/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 8 Haziran 2020; 23:47:34 >
 • maden duracak bu konu sana önerim arkadaşım yazma . Covid-19 sürecinde bilgisayar mühendisliğinde yapılanlardan sonra bu bölümü yazma hocalar evdeyiz diye yatıyoruz ya sanki sürekli ödevlerin dozunu ve ayarını kaçırıp projeleri ardı arkasına veriyor buna alıştık neyse sonra ödev veriliyor ödevin deadline gününe kadar tam 10 kez üzerinde değişiklik yapılıyor. Bu da tamam ödevler 2 ay sonra açıklanıyor bu da tamam ama bir şey var ki en kötüsü ödev açıklandıktan sonra illaki demo yapman gerekiyor çünkü okuyanlar artık kimseler 0 verip geçiyor sonra puanın 100 falan oluyor bu kadar fark oluyor arada . ödevler falan bu kadardı asıl olay üniversite sınav ile ilgili aldığı kararlarda ne kişi hakkı ne kvkk ne de başka bir şey dinleyip yasal zemini olmayan kararlar alabiliyor . bu üniversiteyi yazacağına git harran yaz daha en azından gençliğinde sinir stres hastası olmazsın . yok akademisyen öğrencilerle çok ilgili falan filan hikaye defol git beğenmiyorsan diyor adam . Hangi hakla ? Öğrenciyle kavga ediyor koridorda .. Bunlar olmuş şeyler kardeşim arka yüzlerinde de öğrenciler haklı ..

  Yazma güzel kardeşim onca iş görüşmesine gittim hiçbirinde üniversitemi sormadılar ortalamamı sormadılar .. yazıp kanser olma .. en azından bilgisayar yazma . git işletme iktisad falan yaz makine endüstri yaz ne bileyim bilgisayar kesinlikle yazma .
 • quote:

  Orijinalden alıntı: okuonemli

  maden duracak bu konu sana önerim arkadaşım yazma . Covid-19 sürecinde bilgisayar mühendisliğinde yapılanlardan sonra bu bölümü yazma hocalar evdeyiz diye yatıyoruz ya sanki sürekli ödevlerin dozunu ve ayarını kaçırıp projeleri ardı arkasına veriyor buna alıştık neyse sonra ödev veriliyor ödevin deadline gününe kadar tam 10 kez üzerinde değişiklik yapılıyor. Bu da tamam ödevler 2 ay sonra açıklanıyor bu da tamam ama bir şey var ki en kötüsü ödev açıklandıktan sonra illaki demo yapman gerekiyor çünkü okuyanlar artık kimseler 0 verip geçiyor sonra puanın 100 falan oluyor bu kadar fark oluyor arada . ödevler falan bu kadardı asıl olay üniversite sınav ile ilgili aldığı kararlarda ne kişi hakkı ne kvkk ne de başka bir şey dinleyip yasal zemini olmayan kararlar alabiliyor . bu üniversiteyi yazacağına git harran yaz daha en azından gençliğinde sinir stres hastası olmazsın . yok akademisyen öğrencilerle çok ilgili falan filan hikaye defol git beğenmiyorsan diyor adam . Hangi hakla ? Öğrenciyle kavga ediyor koridorda .. Bunlar olmuş şeyler kardeşim arka yüzlerinde de öğrenciler haklı ..

  Yazma güzel kardeşim onca iş görüşmesine gittim hiçbirinde üniversitemi sormadılar ortalamamı sormadılar .. yazıp kanser olma .. en azından bilgisayar yazma . git işletme iktisad falan yaz makine endüstri yaz ne bileyim bilgisayar kesinlikle yazma .
  Evet ben de bu konu ne zaman gelecek diyordum :)

  Korona sürecinde uzaktan eğitim ve sınavlarla ilgili sıkıntılar çıktı. Uzaktan eğitim ile ilgili sıkıntı çıkmayan okul yok sanırım. Herkes bu sürece hazırlıksız yakalandı.

  Ama uzaktan sınavların zorlaştırılması konusunda bu arkadaşa katılıyorum. Sınavları kameralı yapmaya kalktılar ve sınav esnasındaki en ufak kesintide sınav geçersiz sayılacak gibi hem uygulaması imkansız hem de öğrencilere güvensiz bir karar aldılar. Bu konuda her mecrada öğrencilerin yanında oldum. Sonradan bu kararlarını değiştirdiler.

  Gebze Teknik Üniversitesi sinir bozucu derecede zor bir okul. Bunu öğrencileri donanımlı yetiştirmek ve iş hayatına hazırlamak için yapıyorlar biliyorum. Ancak öğrencileri zorlamak ile onların hakkını yemek arasında da ince bir çizgi var. Bazen alınan kararlar bu çizginin aşılmasına sebep oluyor. Buna yönetimin daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

  Nasılsa evdeler diye yüklenmeyi abartmamak lazım. Bu süreçte herkes psikolojik anlamda negatif etkilendi. Bu yarım dönemi de biraz daha hoşgörü ile atlatmak lazım. Öğrencilere destek olmak lazım, yanlarında olduğunuzu göstermeniz lazım.

  Bunu yönetime yazdım okuyan varsa.

  Şimdi mesaj gönderen arkadaşa da bir şeyler yazacağım.Değerli arkadaşım yaklaşık 20 senelik iş hayatı tecrübem var. Ve büyük firmalarda üst düzey yöneticilik de yaptım ve hala yapıyorum. İş hayatı bu isyan ettiğiniz öğretim hayatından daha acımasız emin olabilirsin. İş hayatına girince anlayacaksınız her zaman sizi pişpişlemeyecekler. sırtınızı sıvazlamayacaklar. çok zorlu mücadelelere maruz kalacaksınız. İnanın belli süre sonra bu dediklerimi hatırlarsanız hak vereceksiniz.Hatta bu isyan ettiğiniz öğretim hayatını büyük ihtimalle arayacak , özleyeceksiniz.

  İsyanına sonuna kadar katılmakla birlikte sabırlı olmanı öneririm sana. Bu yıllar öyle ya da böyle geçecek ve burada öğrendiklerin çok işine yarayacaktır. İş görüşmelerine de başlamışsın zaten. Umarım gönlüne göre bir işe girer başarılı olursun.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 15 Haziran 2020; 12:38:38 >
 • Değerli arkadaşlar. Gebze Teknik Üniversitesine bağlı Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kuruldu !

  Hayırlı olmasını dilerim. Bu sene öğrenci alır diye düşünüyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gucluturk2018 -- 16 Haziran 2020; 14:8:32 >
 • fakültenin linki varsa atabilir misin merak ettim
 • quote:

  Orijinalden alıntı: oea01

  fakültenin linki varsa atabilir misin merak ettim
  Henüz link yok. Resmi gazetede fakültenin kurulduğu bildirilmiş.


  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200616-2.pdf
 • Gucluturk2018 G kullanıcısına yanıt
  Hocam öncelikle selamlar.Bu konuyu açıp bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler.Danışmak istediğim bir konu var size

  Hocam ben Sözel konuları hiç sevmiyorum.Ve 5 dakika bile çalışamıyorum.Tam tersi Matematik çok seviyorum hatta hocalardan çözemedikleri soruları falan ister çözmeye çalışırdım.Problemleri çözmeyi özellikle.Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ama diğer derslerimden dolayı biyoloji ve tyt çok kötü 38-40 mat yaparken 3 biyoloji yaptığım olmuştu.2. sınav senem belki bu sene bunları çalışırım dedim ama istediğim gibi yine olmadı.Ve puanımın Boğaziçi-İTÜ-ODTÜ gibi üniversitelerin bölümlerine yeteceğini düşünmüyorum bu netlerle.Ve ne yapacağım konusunda geleceğim konusunda endişeliyim.İstediğimi yapamadığım içim potansiyelimi kullanmadığım içinde mutsuzum çünkü 30 mat yapıp 13 biyo yapan la aynı seviyedeyim.Aklıma sınava bir hafta varken mezuna kalsan yine aynısı olur kafayı yersin bu şehirde Adanalıyım bu arada.Odtü Matematik falan yazıp ilk sene sadece tyt çalışıp diğer sene ayt çalışıp geçen seneki tyt puanını kullanarak puanım kesilmeden o istediğim yerlere mi gitsem düşüncelerinden kurtulamıyorum.Ve en sonunda yapabilceğimi yapmadığım için üzülüyorum.Yada direk Odtü Matematik yazıp soru çözmeyi anlatmayı seviyorum çünkü öğretmen mi olsam yada İTÜ Matematik Mühendisliği yazıp çünkü Hem Matematik hem de yazılım sektörüne açık bir bölüm oraya mı gitsem falan bu düşünceler sarıyor.Gebze Teknik Bilgisayarda de aklımda olan bir bölüm.Farkları ve gelecekleri arasındaki fark nasıldır? Sınavdan sonra da yardımcı olur musunuz bu tercih ile alakalı.Teşekkürler.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmaths -- 20 Haziran 2020; 17:2:33 >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: drmaths

  Hocam öncelikle selamlar.Bu konuyu açıp bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler.Danışmak istediğim bir konu var size

  Hocam ben Sözel konuları hiç sevmiyorum.Ve 5 dakika bile çalışamıyorum.Tam tersi Matematik çok seviyorum hatta hocalardan çözemedikleri soruları falan ister çözmeye çalışırdım.Problemleri çözmeyi özellikle.Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ama diğer derslerimden dolayı biyoloji ve tyt çok kötü 38-40 mat yaparken 3 biyoloji yaptığım olmuştu.2. sınav senem belki bu sene bunları çalışırım dedim ama istediğim gibi yine olmadı.Ve puanımın Boğaziçi-İTÜ-ODTÜ gibi üniversitelerin bölümlerine yeteceğini düşünmüyorum bu netlerle.Ve ne yapacağım konusunda geleceğim konusunda endişeliyim.İstediğimi yapamadığım içim potansiyelimi kullanmadığım içinde mutsuzum çünkü 30 mat yapıp 13 biyo yapan la aynı seviyedeyim.Aklıma sınava bir hafta varken mezuna kalsan yine aynısı olur kafayı yersin bu şehirde Adanalıyım bu arada.Odtü Matematik falan yazıp ilk sene sadece tyt çalışıp diğer sene ayt çalışıp geçen seneki tyt puanını kullanarak puanım kesilmeden o istediğim yerlere mi gitsem düşüncelerinden kurtulamıyorum.Ve en sonunda yapabilceğimi yapmadığım için üzülüyorum.Yada direk Odtü Matematik yazıp soru çözmeyi anlatmayı seviyorum çünkü öğretmen mi olsam yada İTÜ Matematik Mühendisliği yazıp çünkü Hem Matematik hem de yazılım sektörüne açık bir bölüm oraya mı gitsem falan bu düşünceler sarıyor.Gebze Teknik Bilgisayarda de aklımda olan bir bölüm.Farkları ve gelecekleri arasındaki fark nasıldır? Sınavdan sonra da yardımcı olur musunuz bu tercih ile alakalı.Teşekkürler.
  Merhaba. öncelikle sınavında şimdiden başarılar dilerim.

  Sorduğun sorulardan henüz tam olarak bölüm seçemediğini görüyorum. Benim sana tavsiyem öncelikle okuyacağın ve çalışacağın bölümlerde bir karara varmandır. bundan sonra iş kolaylaşıyor. Maalesef adaylar puana göre bölüm tercihi yapıyorlar ve bunda çok yanılıyorlar. Puan yüksek gelince "ya bu puanı heba etmeyeyim" deyip başarılı olamayacakları bir bölüm tercihi yapanları da gördüm.

  Matematiğinin iyi olması güzel. Matematik bölümleri ve mühendisliklerinden mezun olanlar ağırlıklı olarak bankalar, sigorta sektörü ve endüstride çalışabiliyorlar. Öğretmen de olabiliyorlar.

  Bilgisayar Mühendisleri ise bu yukarıdakilerin yanı sıra hemen her sektörde çalışabilirler. Yani Bilgisayar mühendisliğinin çalışma alanı daha geniştir. Aslında Matematik mühendisleri de yazılım sektöründe çalışabiliyorlar. Ama elbette bir bilgisayar mühendisi kadar uzmanlaşmaları zor.

  İyi bir bilgisayar mühendisinin yurt dışına gitme ya da yabancı bir şirkette çalışma ihtimali de daha yüksektir.

  Bu anlamda tercihini yaparken bunları göz önünde bulundur. Sıralamanı yaparken en çok seveceğini düşündüğün ve zevkle okuyabileceğin bir bölüm seçmeye gayret et. Tercih döneminde de buraya yazabilirsin. Umarım her şey gönlüne göre olur.
 • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.