Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi(GYTE) Bilgisayar Mühendisliği 2015 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
22
Favori
17.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lablar,kutuphane,kantin yemekhane,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ikidnapwafflesben derslerden kaldım galiba finallerine girmedim ama vizelere girdim ve o bile yetti anlamama,hatta burda itiraz etmediğim nadir konulardan biri okulun zor oluşu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikidnapwaffles

Hadi ya. :/ Kimi de diyor ki çok iyi yerlerde iş buluyor GYTE'liler. Tabi o kişinin kendisine kalmış daha çok. Benim sıralamam 45 bin. Sizce nereyi tercih etmeliyim? Dersleri daha kolay bir üniversiteye gidersem yandal olarak İşletme okumayı düşünüyorum aslında.

quote:

Orijinalden alıntı: _brknt

Benimde 44 k

bu sıralara 9 eylül veya eskişehir anadolu üni bence çok daha mantıklı tercihler olur.
  • _brknt _ kullanıcısına yanıt
    hazırlığın kantini gayet iyi okulun çoğu orda takılır.Yemekhane desen 2 katlı orta doyutlarda (malum öğrenci sayısı fazla değil) mangal olduğu zaman yer dolup taşan, Yeni kütüphane binası bu yıl devreye girdi,dıştan gayet güzel gözüküyordu artık seneye içine bakarız,lablar hakkında söz üst sınıfların
  • @alp95
    Dağlara taşlara vurucam kafamı deliricem. T.T

@hackeralp24
    Ben sadece İstanbul içinde okuyabilirim. :/

Doğuş Üniversitesi hakkında ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikidnapwaffles -- 3 Temmuz 2014; 0:31:43 >
  • Selamun Aleyküm beyler.

Güzel bir tartışma var burada. Bu sene Gyte'de 4. senesine giren biri olarak ben de dahil olmak istiyorum konuşmanıza. Yazılanların çoğunu olmasa da bir kısmını okudum. Alp kardeşimin söylediklerinde haklılık payı var hemen üstüne gitmeyin. Eğitim başka bir şey tanınmışlık ve markalaşma başka bir şey. Her ne kadar bu düşünceyi sevmesem de ne yazık ki Türkiye'de yaşıyoruz ve markanın eğitimden önce geldiğini düşünen işverenlerle çalışacağız. Bu yüzden Gyte markalaşamamış bir üniversite. Bunun da ona olumsuz yönde bir etkisi oluyor.

Böyle bir giriş yaptıktan sonra varsa sorunuz 4 senedir Gyte'de olan biri olarak objektif bir biçimde yanıtlayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackeralp24

quote:

Hadi ya. :/ Kimi de diyor ki çok iyi yerlerde iş buluyor GYTE'liler. Tabi o kişinin kendisine kalmış daha çok. Benim sıralamam 45 bin. Sizce nereyi tercih etmeliyim? Dersleri daha kolay bir üniversiteye gidersem yandal olarak İşletme okumayı düşünüyorum aslında.

quote:

Benimde 44 k

bu sıralara 9 eylül veya eskişehir anadolu üni bence çok daha mantıklı tercihler olur.

9 eylül çok kötü bir tercih olur ,bence yanlış yönlendirme 9 eylül mühendislik nasıl bir yer biraz araştırın birde bilgisayar mühendisi olucaksanız eğer bir istanbul ankarada ki okullar dururken diğer yerleri yazmayın örnek izmir de 3.sınıf 4.sınıf ta part time bir bilgisayar mühendisi 850-950 alırken istanbul da 1.500 alır 2 side tanıdığım kişiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan1992 -- 3 Temmuz 2014; 0:35:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Selamun Aleyküm beyler.

Güzel bir tartışma var burada. Bu sene Gyte'de 4. senesine giren biri olarak ben de dahil olmak istiyorum konuşmanıza. Yazılanların çoğunu olmasa da bir kısmını okudum. Alp kardeşimin söylediklerinde haklılık payı var hemen üstüne gitmeyin. Eğitim başka bir şey tanınmışlık ve markalaşma başka bir şey. Her ne kadar bu düşünceyi sevmesem de ne yazık ki Türkiye'de yaşıyoruz ve markanın eğitimden önce geldiğini düşünen işverenlerle çalışacağız. Bu yüzden Gyte markalaşamamış bir üniversite. Bunun da ona olumsuz yönde bir etkisi oluyor.

Böyle bir giriş yaptıktan sonra varsa sorunuz 4 senedir Gyte'de olan biri olarak objektif bir biçimde yanıtlayayım.

hocam ben de elektronikte okuyorum da tamam birçok dezavantaj var sıralamaların düşmesi için ama 70k ile alması gerçekten de çok kötü değil mi? sizce bu sene nasıl olur elektronik sıralaması

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan1992

quote:

quote:

quote:

Benimde 44 k

9 eylül çok kötü bir tercih olur oranında bence yanlış yönlendirme 9 eylül mühendislik nasıl bir yer biraz araştırın birde bilgisayar mühendisi olucaksanız eğer bir istanbul ankarada ki okullar dururken diğer yerleri yazmayın örnek izmir de 3.sınıf 4.sınıf ta part time bir bilgisayar mühendisi 850-950 alırken istanbul da 1.500 alır 2 side tanıdığım kişiler.

haklılık payı çok yüksek bir yazı olmuş her ne kadar artık çok bilgisayar mühendisliği hakkında araştırma yapmasam da benim yazıcağım zaman herkes sektörün istanbulda ankarada toplandığını belirtiyordu.belki istisna olarak ege üniversitesini sayabilirim zamanında bu alanda güzel işler yapmış bi üniversite olduğu anlatılıyordu.

• Aranan kan bulundu...Labaraturvarların olanaklarından bahsedermisiniz.
  • Sahura kadar burdayiz
    kimse bir yere kaybolmasino

• gytenin iyi yönü yokmudur herkes kötülüyor yazma hayatının hatası vs diye bende yazmayı düşünüyordum vazgeçirdiler şimdi başka yerlere bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResultanteImportante

GYTE Bilgisayar Mühendisliği eğitimi açısından Boğaziçi ve İTÜ ile beraber Türkiye'de ilk 3'tedir. Bunu ben değil alanında deha olmuş, yurtdışında doktora yapmış hocalarımız söylüyor. Öğrenciyle inanılmaz ilgili bir akademik kadro var. Hocaya gece saat 2'de ödevle ilgili bir mail attığınızda saat 4'te geri dönüş alabiliyorsunuz mesela.

Dersler çok ağır bu da bir gerçek tabii. Aynı çalışmayla başka okullarda BA üzeri notla geçebileceğiniz dersten burada FF ile kalabiliyorsunuz. Aslında olması gereken bu. Özellikle programlama derslerinde her hafta ödev var. Bu ödev sistemi Türkiye'de çok nadir uygulanıyordur bence. Ama emin olun o ödevleri yapınca, derse vakit harcayınca en gerizekalı öğrenci bile çok iyi anlıyor anlatılanı. Üst dönemlerden daha 3., 4. sınıfta bir part time işe girip 1500 lira maaş alanları görünce öğrenciyi zorlamanın faydalarını görmüş oluyor insan, diğer okullarda bilgisayar mühendisliği okuyanlara kıyasla çok çok daha donanımlı oluyorsunuz. Yaptığınız ödevleri, projeleri anlatınca şaşırıyorlar.

Evet adı duyulmamış olabilir, evet kampüsü ve ulaşımı kötü olabilir (Bu sene Marmaray Pendik'e kadar açılacak, 1-2 sene sonra durmaksızın Kazlıçeşme'ye kadar gidecek. Durak da bölüm binasına 7-8 dk uzaklıkta) ama üst dönemden arkadaşınıza daha okul bitmeden Garanti bankasından iş teklifi geldiğinde anlıyorsunuz nasıl bir okulda okuduğunuzu. O nedenle sıralamanız 50K civarındaysa (bence bu sene sıralama artacak) ve bilgisayar mühendisliği düşünüyorsanız hiç düşünmeden yazın burayı. Ama öncesinde eğer yakın bir yerde oturuyorsanız tercih öncesi okula bir uğrayın ve hocalarla görüşün bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi alın.

Hocam cidden cok guzel anlatmissin acikcasi kocaelinde yasama ragmen adini dahi duymamistim, ama kafamda bazi soru isaretleri var öncelikle siralamam buraya göre iyi kaliyo (28080) sizce ulasim vs. bakimindan yakinomda olmasiylada değermi yinede yazik oldu puana denilebilirmi sonradan?

• hackeralp24 H kullanıcısına yanıt
    dostum arasında çok ince çizgi olan iki durum var eğer 40-55 bin bandındaysan gyte o klasmanın iyi üniversitelerindendir.itiraz edilen seslerin yükseltildiği nokta ayarın kaçırılıp itü odtü boğaziçi ile kıyaslanmaya başladığı noktadır beklenti yükselir hayal kırıklığır artar yani bende öyle olmuştu kabul etmek lazım gyte'yi eleştirdiğim noktalar birçok üniversitede böyle bu türkiyenin bir gerçeği ama oralara o beklentiyle gittiğin için yıkım olmuyor.gyte'de ise çok ayrı hayallere kapılıyorsun telafisi güç bir hayal kırıklığı oluyor yani bendeki durum oydu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

quote:

GYTE Bilgisayar Mühendisliği eğitimi açısından Boğaziçi ve İTÜ ile beraber Türkiye'de ilk 3'tedir. Bunu ben değil alanında deha olmuş, yurtdışında doktora yapmış hocalarımız söylüyor. Öğrenciyle inanılmaz ilgili bir akademik kadro var. Hocaya gece saat 2'de ödevle ilgili bir mail attığınızda saat 4'te geri dönüş alabiliyorsunuz mesela.

Dersler çok ağır bu da bir gerçek tabii. Aynı çalışmayla başka okullarda BA üzeri notla geçebileceğiniz dersten burada FF ile kalabiliyorsunuz. Aslında olması gereken bu. Özellikle programlama derslerinde her hafta ödev var. Bu ödev sistemi Türkiye'de çok nadir uygulanıyordur bence. Ama emin olun o ödevleri yapınca, derse vakit harcayınca en gerizekalı öğrenci bile çok iyi anlıyor anlatılanı. Üst dönemlerden daha 3., 4. sınıfta bir part time işe girip 1500 lira maaş alanları görünce öğrenciyi zorlamanın faydalarını görmüş oluyor insan, diğer okullarda bilgisayar mühendisliği okuyanlara kıyasla çok çok daha donanımlı oluyorsunuz. Yaptığınız ödevleri, projeleri anlatınca şaşırıyorlar.

Evet adı duyulmamış olabilir, evet kampüsü ve ulaşımı kötü olabilir (Bu sene Marmaray Pendik'e kadar açılacak, 1-2 sene sonra durmaksızın Kazlıçeşme'ye kadar gidecek. Durak da bölüm binasına 7-8 dk uzaklıkta) ama üst dönemden arkadaşınıza daha okul bitmeden Garanti bankasından iş teklifi geldiğinde anlıyorsunuz nasıl bir okulda okuduğunuzu. O nedenle sıralamanız 50K civarındaysa (bence bu sene sıralama artacak) ve bilgisayar mühendisliği düşünüyorsanız hiç düşünmeden yazın burayı. Ama öncesinde eğer yakın bir yerde oturuyorsanız tercih öncesi okula bir uğrayın ve hocalarla görüşün bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi alın.

Hocam cidden cok guzel anlatmissin acikcasi kocaelinde yasama ragmen adini dahi duymamistim, ama kafamda bazi soru isaretleri var öncelikle siralamam buraya göre iyi kaliyo (28080) sizce ulasim vs. bakimindan yakinomda olmasiylada değermi yinede yazik oldu puana denilebilirmi sonradan?

yakın olması evet iyidir fakat bence sıralaman burası için fazla iyi yani kendine yazık edersin daha iyi yerler yazmanı tavsiye ederim zaten kocaelinde oturuyorsan istanbuldaki üniversiteleri tercih etmen daha iyidir benim fikrim

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrofck

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

Selamun Aleyküm beyler.

hocam ben de elektronikte okuyorum da tamam birçok dezavantaj var sıralamaların düşmesi için ama 70k ile alması gerçekten de çok kötü değil mi? sizce bu sene nasıl olur elektronik sıralaması

Puanların düşmesini sadece okulla bağdaşlaştıramayız. Bu süre zarfında bir sürü yeni üniversite açıldı. Özellikle de İstanbul'da açılan özel üniversiteler puanları baya düşürdü. Eskiden zengin işi sayılan özel üniversitelere artık orta halli ailelerin de çocukları girebiliyor. Şehir dışında okutmak yerine ''çocuğum yanımda kalsın'' düşüncesi ile bu üniversitelere gönderilen bir çok öğrenci var.

Yukarıda bahsettiğim gerekçe dışında bir neden daha var ki o da bir önceki mesajımda söylediğim ''markalaşamama''.. Bu da Gyte'nin reklamının yapılmamasından dolayı puanlara negatif yönde yansıdı. Benim öngörüm bu sene 80 k sınırına dayanması.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

quote:

yakın olması evet iyidir fakat bence sıralaman burası için fazla iyi yani kendine yazık edersin daha iyi yerler yazmanı tavsiye ederim zaten kocaelinde oturuyorsan istanbuldaki üniversiteleri tercih etmen daha iyidir benim fikrim

Peki hocam cok tesekkur ederim yinede

• Şimdi ben 45 bininciyim ve ders çalışmayı sevmeyen biri olarak burayı tercih etmemeli miyim?
    Bir de konudan bağımsız olacak ama benim niye 0 mesaj görünüyor?
  • ikidnapwaffles İ kullanıcısına yanıt
    bence yazma dostum sonra çoluk çocuğa karışırsın hala 3.sınıfı geçmeye çalışırsın :D şaka bi yana büyük ihtimal gaza gelme falan olmazsa benim gibi okulu bırakır sınava hazırlanır boşa zaman kaybetmiş olursun.bu bölümde atılan mesajlar sayılmıyor galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmenn

Aranan kan bulundu...Labaraturvarların olanaklarından bahsedermisiniz.

lab imkanından kasıt anlamadım ama örnek lab ortamı : çeken doç dr yusuf sinan akgül bilgisayarla görme alanında türkiyedeki iyi hocalarından birihttp://www.youtube.com/watch?v=nWD_L4ELjss
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.