Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi(GYTE) Bilgisayar Mühendisliği 2015

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
22
Favori
17.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dendimon -- 6 Temmuz 2015; 21:53:23 >

• GYTE Bilgisayar Mühendisliği eğitimi açısından Boğaziçi ve İTÜ ile beraber Türkiye'de ilk 3'tedir. Bunu ben değil alanında deha olmuş, yurtdışında doktora yapmış hocalarımız söylüyor. Öğrenciyle inanılmaz ilgili bir akademik kadro var. Hocaya gece saat 2'de ödevle ilgili bir mail attığınızda saat 4'te geri dönüş alabiliyorsunuz mesela.

Dersler çok ağır bu da bir gerçek tabii. Aynı çalışmayla başka okullarda BA üzeri notla geçebileceğiniz dersten burada FF ile kalabiliyorsunuz. Aslında olması gereken bu. Özellikle programlama derslerinde her hafta ödev var. Bu ödev sistemi Türkiye'de çok nadir uygulanıyordur bence. Ama emin olun o ödevleri yapınca, derse vakit harcayınca en gerizekalı öğrenci bile çok iyi anlıyor anlatılanı. Üst dönemlerden daha 3., 4. sınıfta bir part time işe girip 1500 lira maaş alanları görünce öğrenciyi zorlamanın faydalarını görmüş oluyor insan, diğer okullarda bilgisayar mühendisliği okuyanlara kıyasla çok çok daha donanımlı oluyorsunuz. Yaptığınız ödevleri, projeleri anlatınca şaşırıyorlar.

Evet adı duyulmamış olabilir, evet kampüsü ve ulaşımı kötü olabilir (Bu sene Marmaray Pendik'e kadar açılacak, 1-2 sene sonra durmaksızın Kazlıçeşme'ye kadar gidecek. Durak da bölüm binasına 7-8 dk uzaklıkta) ama üst dönemden arkadaşınıza daha okul bitmeden Garanti bankasından iş teklifi geldiğinde anlıyorsunuz nasıl bir okulda okuduğunuzu. O nedenle sıralamanız 50K civarındaysa (bence bu sene sıralama artacak) ve bilgisayar mühendisliği düşünüyorsanız hiç düşünmeden yazın burayı. Ama öncesinde eğer yakın bir yerde oturuyorsanız tercih öncesi okula bir uğrayın ve hocalarla görüşün bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi alın.
    eger puaniniz yetiyorsa daha fazla dusunmeden yazin derim, yalniz sunuda soylemem de fayda var (gercekten cok cok zor, uzatmadan bitirebilmek her ogrencinin harci degil.) bilgisayar muhendisligi diyorsaniz ilk 3: İTÜ-BOĞAZİÇİ-GYTE (konu da zaten gereken açıklama fazlasıyla yapılmış, üstüne pek birşey söyleme gereği duymuyorum.)

buarada ulaşımı birazcık sıkıntılı, lakin aldığınız eğitim ve mezun olduktan sonra aranılan eleman konumuna gelmek isteyen varsa, devede kulağı sorun etmeyektir, buarada son duruma baktımda puanı önce ki yıllara nazaran düşüş gerçekleştirmiş, oda bizim kısmetimize
  • up
  • güzel konu. Seneye %90 orada olacağım tabi ki tutarsa !
  • GYTE Bilgisayar Mühendisliği eğitimi açısından Boğaziçi ve İTÜ ile beraber Türkiye'de ilk 3'tedir. Bunu ben değil alanında deha olmuş, yurtdışında doktora yapmış hocalarımız söylüyor. Öğrenciyle inanılmaz ilgili bir akademik kadro var. Hocaya gece saat 2'de ödevle ilgili bir mail attığınızda saat 4'te geri dönüş alabiliyorsunuz mesela.

Dersler çok ağır bu da bir gerçek tabii. Aynı çalışmayla başka okullarda BA üzeri notla geçebileceğiniz dersten burada FF ile kalabiliyorsunuz. Aslında olması gereken bu. Özellikle programlama derslerinde her hafta ödev var. Bu ödev sistemi Türkiye'de çok nadir uygulanıyordur bence. Ama emin olun o ödevleri yapınca, derse vakit harcayınca en gerizekalı öğrenci bile çok iyi anlıyor anlatılanı. Üst dönemlerden daha 3., 4. sınıfta bir part time işe girip 1500 lira maaş alanları görünce öğrenciyi zorlamanın faydalarını görmüş oluyor insan, diğer okullarda bilgisayar mühendisliği okuyanlara kıyasla çok çok daha donanımlı oluyorsunuz. Yaptığınız ödevleri, projeleri anlatınca şaşırıyorlar.

Evet adı duyulmamış olabilir, evet kampüsü ve ulaşımı kötü olabilir (Bu sene Marmaray Pendik'e kadar açılacak, 1-2 sene sonra durmaksızın Kazlıçeşme'ye kadar gidecek. Durak da bölüm binasına 7-8 dk uzaklıkta) ama üst dönemden arkadaşınıza daha okul bitmeden Garanti bankasından iş teklifi geldiğinde anlıyorsunuz nasıl bir okulda okuduğunuzu. O nedenle sıralamanız 50K civarındaysa (bence bu sene sıralama artacak) ve bilgisayar mühendisliği düşünüyorsanız hiç düşünmeden yazın burayı. Ama öncesinde eğer yakın bir yerde oturuyorsanız tercih öncesi okula bir uğrayın ve hocalarla görüşün bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi alın.
  • Sıralamam 69k tutma olasılığı varmıdır sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkburak08

Sıralamam 69k tutma olasılığı varmıdır sizce ?
    Zor dostum, başka okulları araştırmanı öneririm.
    @brkburak08
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResultanteImportante

Zor dostum, başka okulları araştırmanı öneririm.
    @brkburak08

Arastırıyorum önerin varmI ?
  • evet gyte eğitimi iyidir
  • Sıralamam 54k, eğitim kalitesinin çok üst düzey olduğunu duyduğum için ilk sıraya bu bölümü yazmayı düşünüyorum. Sorularımı sorayım...

1)Bölümü kazanma şansım yüksek mi?
    2)Kampüs ortamı nasıl? (Bunu ayrıntılı cevaplarsanız sevinirim)
    3)6. sınıftan beri dpy bursu alıyorum, ablam üniversitede ve kardeşim ilkokulda okuyor, ilk seneden kyk yurdu çıkar mı?
    4)Derslikler ve laboratuvarlar iyi seviyede mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1) Geçen sene 55300 ile kapatmış , bu seneki sıralama ne olur bilemiyorum ama yerleşemeyedebilirsin.
    2) Kampüs çok dağınık binalar arası mesafe çok var. İki tane büyük kantin var biri hazırlık kantini (genelde herkes burada olur), ikincisi ise kütüphane binasındaki kantin (genelde ders çalışmak için gidiliyor). Tek iyi yanı kampüsün içinde tren durağı olacak olması ve istanbul'a yakın olması.
    3) KYK yurdunda kalmadığım için bu sorunu cevaplayamıyorum.
    4) Bilgisayar bölümünü binasında sadece bir tane amfi şeklinde sınıf var. Diğerleri tekli şekilde. Laboratuvarlar hakkında pek bilgim yok 2. sınıfa geçtiğim için.
  • Siralama 42k. Iyte PC ile farklari nedir? Bu siralamayla daha iyi hangi unilere gidebilirim?

• Yurtta boş yer çok as olarak çıkmasa da okul açıldıktan birkaç hafta sonra yedek olarak çıkar. Bana öyle olmuştu.
  • 63bin sıralamaya gelme şansı nedir.puanım 359.sizce yazmalımıyım.gebze'de oturuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mæster

Siralama 42k. Iyte PC ile farklari nedir? Bu siralamayla daha iyi hangi unilere gidebilirim?

o sıralamayla gidebileceğin en iyi iki üniversite GYTE yada IYTE 'dir bence. Eğitimlerini kıyaslayamam ama yer bakımından, istanbul'a olan yakınlığından, bilişim vadisi gibi etkenlerden dolayı GYTE daha mantıklı bir seçim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giancarlo deposito

63bin sıralamaya gelme şansı nedir.puanım 359.sizce yazmalımıyım.gebze'de oturuyorum.

siz yinede yazın ama büyük ihtimalle gelmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dendimon

quote:

63bin sıralamaya gelme şansı nedir.puanım 359.sizce yazmalımıyım.gebze'de oturuyorum.

peki başka nereleri yazmalıyım.bu puana kesinlikle tutar dediğiniz ve tutabilir dediğiniz yerler var mı
  • quote:

quote:

quote:

peki başka nereleri yazmalıyım.bu puana kesinlikle tutar dediğiniz ve tutabilir dediğiniz yerler var mı

gyte elektronik mühendisliği yada çevre illerdeki mühendisliklere bakabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Siralama 42k. Iyte PC ile farklari nedir? Bu siralamayla daha iyi hangi unilere gidebilirim?

o sıralamayla gidebileceğin en iyi iki üniversite GYTE yada IYTE 'dir bence. Eğitimlerini kıyaslayamam ama yer bakımından, istanbul'a olan yakınlığından, bilişim vadisi gibi etkenlerden dolayı GYTE daha mantıklı bir seçim.

Tamam tesekkurler. Ikisi de sosyal okullar degilmis ki hic umrumda degil ama gercekten ogrenciyi cok mu zorluyorlar? O kadar calismaya, zorlanmaya ugrasamam ben. 42k'yi bile neredeyse tamamen yatarak yaptim.

• hazırlık var mı
    1. Sınıfta pc adına neler yaptınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Tamam tesekkurler. Ikisi de sosyal okullar degilmis ki hic umrumda degil ama gercekten ogrenciyi cok mu zorluyorlar? O kadar calismaya, zorlanmaya ugrasamam ben. 42k'yi bile neredeyse tamamen yatarak yaptim.

Çok zorluyorlar gerçekten az kalır. 1. sınıf 2. dönemden örnek veriyim. Her hafta ödev ve quizler vardı. Ödevler yüzünden diğer derslere dahi çalışamadığımız zamanlar oldu. Ama bu verilen ödevlerin hiçbiri boşu boşuna verilmiş ödevler olmuyor. Hepsinden bir şeyler öğreniyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.