Şimdi Ara

***GAZİ ÜNİVERSİTESİ*** GAZİ'Yİ KAZANANLARI BEKLİYORUZ. (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.979
Cevap
66
Favori
572.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr_nrdgn

Gazide okuyan arkadaşlara 2 sorum var:

1) Sıralamam 19.499 Bu sıralama ile Gazi Mühendislik (Elektirk-Elektronik- Geçen yıl 21.500 ile bitmiş) girme olasılığım nedir? Yani 2009 yılındaki gibi (26,500 ile bitmiş) ciddi sıralama oynaması olur mu?

2) Gaziyi ilk tercihi yazanlar, Gazinin web sayfasında doğrudan "Burs verilir" yazıyor. Burs miktarı ne kadardır? + Bursla ilgili extra bir bilgi veya açıklama/detay var mıdır?

1) 2009 yılına pek bakma bence bu duruma göre girersin gibi gözüküyor.
    2)Miktarı devletin verdiğiyle aynı yani 240 TL bildiğim kadarıyla. Okula girdikten sonra işlemler için uğraşman gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragornalican

quote:

Orijinalden alıntı: Tengere

Halkla İlişkiler 2. öpretim nasıldır,birde hazırlık varmı ve zorunlumu birde gazide bir çok kampüs varmış İletişim fakültesi hangi kampüste acaba?

Kampüs Emektedir. Hazırlık yok. Gazi iletişim fakültesi adını duyurmuş iyi hocaların olduğu bir fakültedir. Halkla ilişkilerde çok iyi bir bölüm. Çalışırsan rahatlıkla yaparsın diye düşünüyorum. 2. Öğretim olmasının harcın yüksek olmasından başka sıkıntısı yok. Mutlaka tercihlerinde yer vermelisin... Kolay gelsin...

Hocam umarım okumuşsundur biliyorsundur,iletişm fakültesinde ortam nasıl yani çevre takılıcak kafeler gitcek yerler kısacası hayat nasıl,gittiğimde ''ulan şu 4 yıl bitsede gitse'' demek istemiyorum,doya doya mutlu bir şekilde geçirmek istiyorum yani tam üniversite hayatı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: S_wWw

selam gençler, kardeşime tercih yapıyoruzda sizede danışalım dedim yeni başlık açmadan
    3 adet sorumuz var size umarım yardımcı olabilirsiniz

1)gazi iibf de iktisat-işletme bölümlerinde ingilizce hazırlık var mı? zorunlu yok anladığım kadarı ile ama isteğe bağlı gidilebiliyor mu?
    2)iktisat-işletme bölümlerinde ikinci öğretim saatleri nasıl?
    3)çankaya-başkent gibi üniversitelerin de aynı bölümlerinde burslu olarak gidebiliyor ne dersiniz gazi mi? çankaya-başkent burslu mu?

o bölümlerde diiilim çok yardımcı olamıcam ama şunları söleyebilirm
    iktisatta hazırllık yok isteyemiosun da ama işletme birinci öğretimlerde zorunlu hazırlık var
    bi sitede okuyan birinden yorum vardı orda gördüm iktisat işletme aarasnda iktisatı önerio belki bilmek istersniz (:

• Ankarada oturuyorum gaziyi tercih edicem ama gelirmi bilmiyorum iibf çeko bölümünü tercih edicem 2. öğretimi geçen senenın sıralaması 115 bin benim sıralama 121 bin gelirmiki acaba ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BoccAcio

quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

quote:

Orijinalden alıntı: ısless

meraba ben gazi üniversitesinin imalat müh. bölümünü yazmayı düşünüyorum .benim sıralamın biraz altında ama gazi iyi bir ünv. imalat müh. de heryere yok diye ciddi ciddi düşünüyorum eğitim kalitesi iş imkanları vb. ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim

Orası Teknoloji fakültesi biliyorsun demi hocam?

hocam benim anlamadıgım nokta simdi bu yıl açılan mühendislikler teknoloji fakültesi diye geçiyor ama benim arkadaşım otomotiv e girdi adamlar atolyede ders görüyor yani ben normal makina mühendisliğindeyim arada bi fark var mı? çünkü maltepedede inşaat müh var ordada var fark nerde anlamadım bir türlü???

İşte o konuda sıkıntı var bu teknoloji fakülteleri eskinin teknik eğitimi. Şuan bir düzenlemeyle Mühendis Fakültesi ve Teknoloji fakültesi diplomalarını eşit düzeye getirdiler ikisi de mühendislikten yararlanabiliyor yani. Fakat bu haksızlık bu nedenle davalar açıldı halen sürüyor. Teknoloji fakültelerinin durumu belirsiz...

öyle saçma şeymi olur ya ben mf4 ten giriyorum onlar ygs den bide 2 inşaat mühendisliğinde bizim maltepedeki labları nerden bulucaklar yani eğitim nasıl aynı olabilirki:S

• quote:

quote:

quote:

Halkla İlişkiler 2. öpretim nasıldır,birde hazırlık varmı ve zorunlumu birde gazide bir çok kampüs varmış İletişim fakültesi hangi kampüste acaba?

Kampüs Emektedir. Hazırlık yok. Gazi iletişim fakültesi adını duyurmuş iyi hocaların olduğu bir fakültedir. Halkla ilişkilerde çok iyi bir bölüm. Çalışırsan rahatlıkla yaparsın diye düşünüyorum. 2. Öğretim olmasının harcın yüksek olmasından başka sıkıntısı yok. Mutlaka tercihlerinde yer vermelisin... Kolay gelsin...

Hocam umarım okumuşsundur biliyorsundur,iletişm fakültesinde ortam nasıl yani çevre takılıcak kafeler gitcek yerler kısacası hayat nasıl,gittiğimde ''ulan şu 4 yıl bitsede gitse'' demek istemiyorum,doya doya mutlu bir şekilde geçirmek istiyorum yani tam üniversite hayatı olsun.

İletişim fakültesinde okumuyorum fakat iletişim fakültesini biliyorum. Açıkçası kampüs hayatı filan bekleme tam bir şehir üniversitesi kıvamında binadan oluşan bir yapı. Fakat bölümünü seversen sıkıntı çekeceğini sanmıyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: ft.caner

Ankarada oturuyorum gaziyi tercih edicem ama gelirmi bilmiyorum iibf çeko bölümünü tercih edicem 2. öğretimi geçen senenın sıralaması 115 bin benim sıralama 121 bin gelirmiki acaba ?

Gelebilir tercihlerin arasında mutlaka olsun...
  • @BoccAcio Burası Türkiye herşey mümkün.:):)
  • 1. sıraya yazıcam bakalım ne olcak gazi iibf nın egıtım kalitesini baya övdüler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_cool

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_cool

arkadaşlar bana sosyal bilgiler öğretmenliği geliyor bu sene ama öğretmen olmak istemiyorum daha çok memurluk düşünüyorum.dış ticaret bölümü nasıl sizce yazmalı mıyım ? alican usta özellikle sen cevapla.
    4 yıllık okumak ayrıcalık doğru diyosun ama benim zamana çok ihtiyacım var en kısa yoldan memur olmak istiyorum

Dostum hızlı bir şekilde iş hayatına atılmak istemeni anlıyorum. Fakat henüz normal bir insan yaşına göre belkide dörtte birini öğrencilikle geçirdiğin hayatının kalan üçte dördün hangi işi yapacağım konusunda bir karar aşamasındasın. Öncelikle eğer öğretmen olmak istemiyorsan. Kesinlikle yazma. Ama gerçekten istemiyorsan.
    İstatistik bölümünde okuduğumdan 'dış ticaretle' ilgilide az çok bilgim var. Güzel iş alanı olan bir meslek fakat okuduğum istatistik bölümü gibi pek çok bölümden 'dış ticaret' sertifikası bu özel bir kurstan yada açık öğretimden alıp bu işlerde çalışan donanımlı insanlar var. Dış ticarette iyi bir işe girebilmek için donanımlı olman gerekiyor. Bu bölümü bitirdiğinde 4 yıllık başka bölümlerden mezun olan adamlar muhakkaki bir çok yönden senden üstün olacaklardır.
    Bu noktada her zaman 4 yıllık bir okulu bitirmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü açılan üniversite sayısına göre Türkiyede artık diplomalar ucuzladı. Bu durumda 2 yıllık diplomalarında bazı özel bölümler dışında pek önemi kalmadı. Yani 2 yıllık okuayacağına git aöf'te 4 yıl oku aynı zamanda bir işe gir çalış bu daha iyi bir fikir gibi geliyor. Öğretmen olup olamayacağını ve diğer dört yıllık seçenekleri bir daha gözden geçirmen gerektiğine inanıyorum.

öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
    hocam öğretmenliği kesinlikle düşünmüyorum ben daha çok devlet dairesinde olmak istiyorum öğrencilerele uğraşmak filan bunlar bana göre değil :) şu anki puanmla gidebileceğim en iyi 4 yıllık sos öğ.liği ama bu bölüme gidersem illa öğretmenlik yapacam diye bi şe yok memurluğa da geçebilirim kpss ile öyle dgl mi? ama işte süre önemli benim için :S Gazi de adalet bölümü açılmış 2 yıllıklar içerisinde 1 numara diyorlar ne dersiniz ?

Zor bir karar dostum. Özellikle o bölümlerden mezun kişilerle konuş. Kararını kendin al sorumluluğu üstlen. Hayatta başaramayacağın hiç bir şey yok. Sadece hedefe kilitlen kararını ver. Bu noktada 2. bir kişiye laf düşmez bence sen hedefini koymuşsun...

hocam ikisinden de vazgeçmedim listeme önce sosyal bilgileri ardından da adaleti yazdım.gerçi adalet ölü tercih gibi oldu çünkü niğde sosyal bilgiler 2.öğretim kesin gibi :) hayırlısı

• İİBF ile ilgili bir sorum olacak.İlk sayfa da okudum gerçi ama soracağım yine;
    Küpeye falan karışırlar mı?

Edit:Maliye de hazırlık yok değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr. Corrado -- 27 Temmuz 2011; 3:59:26 >
  • maliyede yok

küpe konusu tartışmaya açık:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Darkforman

Arkadaşlar gazi üniversitesi ankara myo i.ö bilgisayar programcılığı yazıcam nasıl bir okuldur ortamı falan bilgisi olan varmı ?

Bildiğim kadarıyla Çubuktadır. Kampüsü güzel diyorlar. Sınırlı sayıda tanıdığım var onlardan aldığım bilgiye göre eğitiminden memnunlar. Kolay gelsin...

Bilginiz için teşekkür ederim :) heralde pek dh'den gelen yok :D
  • arkadaşlar bir sorum olucak.
    gazi iibf kamu yönetimi yazmayı düşünüyorum
    kamu sınavlarına hazırlanacağım ve gazi kamu yönetimi yazmam kamu sınavlarında bana avantaj sağlar mı?gazi iibf kaliteli diyorlar.
    birde kamu yönetimi 2.öğretimde hazırlık sınıfı var mı?
  • Ya sorumu mazur görün ama gaziye kızlar türban ile girebiliyor mu?
  • arkadaşlar bir sorum olucak.
    gazi iibf kamu yönetimi yazmayı düşünüyorum
    kamu sınavlarına hazırlanacağım ve gazi kamu yönetimi yazmam kamu sınavlarında bana avantaj sağlar mı?gazi iibf kaliteli diyorlar.
    birde kamu yönetimi 2.öğretimde hazırlık sınıfı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemolicK

Ya sorumu mazur görün ama gaziye kızlar türban ile girebiliyor mu?

ewt sıkıntın olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: rappper92

quote:

ewt sıkıntın olmasın

Benim niye sıkıntım olsun sadece merak ettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rappper92

quote:

ewt sıkıntın olmasın

Benim niye sıkıntım olsun sadece merak ettim

eğer tercih öncesi merak ediosan sıkıntın var demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft.caner

1. sıraya yazıcam bakalım ne olcak gazi iibf nın egıtım kalitesini baya övdüler.

Tabi doğru tercih bekleriz...:)
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.