Şimdi Ara

***GAZİ ÜNİVERSİTESİ*** GAZİ'Yİ KAZANANLARI BEKLİYORUZ. (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.979
Cevap
66
Favori
572.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sun20

dostum bnm şöyle bir sorum olacak bu sene tercih yapıcam ve iktisat veya işletme tercih etmeyi düşünüyorum eğer tutmazda 2.öğretimden girersem daha sonra gerekli şartları yerine getirip (ilk %10 a girmek vs.) birinci öğretime geçebilir miyim yani gazi de bu imkan var mı tşkler...

2.öğretim'den 1.öğretim''e geçiş yok diye biliyorum
  • Benim İng notum daha sonra girildiği için ing notu hesaba katılmadı galba ortalamam 2 puan düşük gözüküyor. 2.98 olması gereken yerde 2.96'da kalıyorum
    Ne yapmam lazım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sun20

dostum bnm şöyle bir sorum olacak bu sene tercih yapıcam ve iktisat veya işletme tercih etmeyi düşünüyorum eğer tutmazda 2.öğretimden girersem daha sonra gerekli şartları yerine getirip (ilk %10 a girmek vs.) birinci öğretime geçebilir miyim yani gazi de bu imkan var mı tşkler...

İkinci öğretimden birinci öğretime geçiş yok fakat bazı fakültelerde başarılı öğrencilere birinci öğretim harcı yatırması imkanı sağlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

Benim İng notum daha sonra girildiği için ing notu hesaba katılmadı galba ortalamam 2 puan düşük gözüküyor. 2.98 olması gereken yerde 2.96'da kalıyorum
    Ne yapmam lazım ?

Genel ortalamayı şu şekilde hesaplayacaksın. Dönem ortalaması çarpı o dönemde aldığın toplam kredi bunları bulup hepsini toplayacaksın. Sonra her dönem aldığın kredileri toplayıp toplam krediyi bulacaksın. Böldüğünde ortalaman çıkacak. Bu şekilde hesapla büyük ihtimalle yanlış yoktur.

• Merhaba arkadaşlar; ben Kimya Mühendisliği okuyorum, bu sene hazırlığı tamamladım ve 1. sınıfa geçtim. Neyse soruma döneyim, fakülteyle 1 yıl boyunca ilgim olmadığı için bilmiyorum; öğrenci işlerinden öğrenci belgesi almam gerek ehliyet için. Acaba fakülte artı öğrenci işleri açık mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nefha*

Merhaba arkadaşlar; ben Kimya Mühendisliği okuyorum, bu sene hazırlığı tamamladım ve 1. sınıfa geçtim. Neyse soruma döneyim, fakülteyle 1 yıl boyunca ilgim olmadığı için bilmiyorum; öğrenci işlerinden öğrenci belgesi almam gerek ehliyet için. Acaba fakülte artı öğrenci işleri açık mıdır?

Evet MMFye git öğrenci işlerinden al belgeni.
  • Teşekkür ederim hocam.
  • bu sene gazi kamu (i.ö) veya uluslarası ilişkiler (i.ö) tercih edicek gibiyim iibf den bir arkadaş cevaplarsa seviniriz öncelikle kalite bakımından gazi iibf önde gelir diyorlar tabi gitmeden bilemeyiz bu konuda bilgiye ihtiyacımız var özellikle i.ö hakkında ve maalesef malum siyasi bi parti adıyla anılan bi üniversite bu söylentiler ne kadar doğru ,yanlışsa bunları kim çıkarıyor sorularımızı cevaplarsanız seviniriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: usher78

bu sene gazi kamu (i.ö) veya uluslarası ilişkiler (i.ö) tercih edicek gibiyim iibf den bir arkadaş cevaplarsa seviniriz öncelikle kalite bakımından gazi iibf önde gelir diyorlar tabi gitmeden bilemeyiz bu konuda bilgiye ihtiyacımız var özellikle i.ö hakkında ve maalesef malum siyasi bi parti adıyla anılan bi üniversite bu söylentiler ne kadar doğru ,yanlışsa bunları kim çıkarıyor sorularımızı cevaplarsanız seviniriz

Gazi Üniversitesi İİBF başarılı bir fakültedir. Yıllarca iyi işler başaran kişiler yetiştirmiştir. İkinci öğretim de harcın fazla olması dışında sıkıntı yok. Dersler öğlen başlar en geç 17 gibi biter. Siyasi olaylar var diyenler yalan söyler. Her üniversitede olduğu kadar siyasi gruplar vardır. Eğer sen onlara bulaşmazsan onlarda sana karışmazlar. Özellikle İİBF bu konuda dahada rahattır. Söylenilenlere aldırmadan Gazi'yi tercih et geldiğinde o duyduklarının yalan olduğunu anlayacaksın.:) Kolay gelsin...

• Arkadaşlar Gazi İktisat hakkında düşünceleriniz neler ? Kamu sınavlarında çok başarılı olduğunu biliyorum.Ama bazı kişilerden Gazi'nin eğitimi devlete yönelik,özelde pek şansınız olmaz diyorlar.Gerçekten öyle mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarL anton

Arkadaşlar Gazi İktisat hakkında düşünceleriniz neler ? Kamu sınavlarında çok başarılı olduğunu biliyorum.Ama bazı kişilerden Gazi'nin eğitimi devlete yönelik,özelde pek şansınız olmaz diyorlar.Gerçekten öyle mi ?

Ben İktisatta okumuyorum ama o ve o tarz bütün genellemeler yanlıştır.:) Burası dershane değil arkadaşlar burası üniversite ezbere de mezun olursun, öğrenerekte mezun olursun. Bu tamamen sana bağlı...
  • DUYURU

Yaz Okulu Öğrencilerin Dikkatine

Yaz Okulu takviminde belirtildiği üzere, 30 Haziran – 01 Temmuz 2011 tarihleri arasında;

1- Seçtikleri Derslere onay vermeyen öğrenciler, danışmanları ile birlikte ders onaylarını yapabileceklerdir.

2- Öğrenciler ders ekleme, bırakma yapabileceklerdir.

3- Ekleme bırakma işlemlerinde oluşabilecek ücret farklarının ödenebilmesi için tüm Halkbank şubeleri Yaz Okulu öğrenim ücreti tahsilatı yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragornalican -- 29 Haziran 2011; 17:56:14 >
  • Ahhh ahh.. Yaktın beni gazi!!! Neyse yaz okulunda aldığım ders kapanmış, telafiye girip yırtarım inşallah :) Daha önce telafi sınavına giren var mı? Nasıl oluyor? Zor mu hazırlıyor hocalar? :)
  • Duyuru

2011-2012 ÖĞRETİM YILI YURTİÇİ YURT, BURS, ÖĞRENİM VE/VEYA KATKI KREDİSİ BAŞVURUSU DUYURUSU

İNDİR!
  • Arkadaşlar endüstri ve makine mühendisliği 2. öğretimi yazmayı düşünüyorum.Saatleri hakkında bilgi verebilir misiniz?Sitesinde bulamadım da.
  • güzel tanıtımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: trouble_at_sea

Arkadaşlar endüstri ve makine mühendisliği 2. öğretimi yazmayı düşünüyorum.Saatleri hakkında bilgi verebilir misiniz?Sitesinde bulamadım da.

Ne saati hocam ders saati mi?
    Eğer oysa klavuzda İ.Ö yazmasına rağmen gazide tüm mühendisliklerde ders 8:30da başlar 17:20de biter en geç.Normal öğretimden tek farkı harç ücreti başka bi fark yok.Makine İ.Ö deyim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ateşkes -- 9 Temmuz 2011; 2:10:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

quote:

Arkadaşlar endüstri ve makine mühendisliği 2. öğretimi yazmayı düşünüyorum.Saatleri hakkında bilgi verebilir misiniz?Sitesinde bulamadım da.

Eğer oysa klavuzda İ.Ö yazmasına rağmen gazide tüm mühendisliklerde ders 8:30da başlar 17:20de biter en geç.Normal öğretimden tek farkı harç ücreti başka bi fark yok.Makine İ.Ö deyim ben

Evet ders saatlerini sormuştum.Saat olayı çok iyiymiş.Harç ücreti baya oynuyormuş 387ye 1529.Birinci öğretimi kazansam da hiç bunlara gerek kalmasa.Bilgi için teşekkürler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

quote:

Evet ders saatlerini sormuştum.Saat olayı çok iyiymiş.Harç ücreti baya oynuyormuş 387ye 1529.Birinci öğretimi kazansam da hiç bunlara gerek kalmasa.Bilgi için teşekkürler...

Onlar 2dönemlik biliyorsun değil mi yani 15292 taksit ödüyorsun.İnşallah normal öğretimi olur çünkü yaz okulunda felan hep 2katı ödüyorsun parayı

• Mezunlar İçin Elektronik Posta Servisi

Üniversitemiz tarafından mezun öğrencilerimize yönelik elektronik posta servisi hizmete sunulmuştur. Öğrenci numaranız ve T.C. numaranızla sisteme kayıt olarak elektronik postanızı kullanıma açabilirsiniz.

Kayıt formuna ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.
    https://ms.gazi.edu.tr/
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.