Şimdi Ara

Gaz pedalına hızlı hızlı basınca tak tak vurma sesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
13.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsın ( ımzamdakı arac )oncelıkle bu olay motor sogukken daha cok oluyor gaz pedalına hızlı hızlı bastıgımda yani peş peşe bas çek yaptıgımda tak tak vurma sesi yapıyor bu düşük devirlerde oluyor araç 96 bin km de triger değişmedi çok çok aşırı soguk hava olmadıkça kayışlarda ses yok.

not ( triger zıncırlı degıl )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametsamett -- 15 Ağustos 2014; 22:29:11 >

• Kayış da vurabilirde soğukken neden basıp basıp çekiyosunuz bu arada balata veya volantta vuruntuya sebep olabilir.
  • Motor soğuk olduğu için devrini alamıyodur. Ayağınızı debriyajdan erken çektiğiniz zaman arabanın silkeleme yapması gibi bişey bu. Eski aracımda 1. vites rölanti devrinde giderken gaza birden yüklendiğimde aynı şeyi yapıyordu.
  • Herkes bir şey söylemiş ben de fikrimi söyleyeyim(büyük ihtimal budur) bence motor kulaklarindan biri kırılmış ani gaza yuklenmelerde titreşim fazla olduğu için ve motoru tutan bir şey de kalmadığı için gaza basınca motor öteye beriye vuruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metal sesi ise:

1-motor kulağı
    2-akslar

emin değilseniz sesten:

egzozda patlama olabilir, soğukken tam yanma olmadığından ötürü.
  • Krank

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Kayış da vurabilirde soğukken neden basıp basıp çekiyosunuz bu arada balata veya volantta vuruntuya sebep olabilir.

motor sıcakkende yapıyor ama soguk oldugu kadar degıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Krank

hocam sende ne yaptın ya daha 3 yaşındaki araba
  • vites kolu da aynı şekil ileri geri geliyorsa şanzımana baktırmanda fayda var hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merto

vites kolu da aynı şekil ileri geri geliyorsa şanzımana baktırmanda fayda var hocam.

yanlız vıtesteyken yapmıyor hocam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

quote:

vites kolu da aynı şekil ileri geri geliyorsa şanzımana baktırmanda fayda var hocam.

Vitesteyken yapmadığını en başta söyleseydin ona göre kimse aktarma ve yürüyen ile ilgili fikir yürütmezdi. Ben de diferansiyelde boşluk olabilir diyecektim ki artık demiyorum bunu okuduktan sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

quote:

Düşük devirlerde oluyor deyince öyle sandım. :D o zaman bilemedim
  • Trigeri seti,rulman,gergi rulmanı,hatta devir daim komple bir an önce yenilet,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bahsettiğiniz şey; gazdan ayağınızı çekince ve gaza dokununca küt diye vuruntu yapması ise aynı şey benim aracımda da oluyordu. En son MAP sensörünü (basit bir parça) temizledim belirgin ölçüde vuruntu giderildi. Denemekte fayda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.