Şimdi Ara

Gayrimenkul ( ev arsa tarla ) ALIM SATIM TAVSİYE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
24
Favori
19.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam usta, kaynarca iyi hos diyorsun ama 5 seneye usd bazli daha fazla cidden getirir mi? Mesela balikesir gomec-karaagac taraflari 1 senede 3 e katladi. Ayvalik altinova da m2 bazli 3-4 kat oldy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genius Uomo kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Benim bölgemde en fazla prim olasılığı olan yer olarak düşünüyorum. Tabiki ülkenin birçok farklı yerinde farklı fırsatlar vardır. Kısa zamanda 10-20 kat yapacak bizim hiç bilmediğimiz yerler de vardır. Kıyaslamanızı anlayamadım. Yatırımınızı inandığınız yere yapın, ben tek nokta olarak belirtmedim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • muratan61 kullanıcısına yanıt
    Mesela ben kendime hendek ilçesinden büyük bir yer aldım, daha doğrusu almak zorunda kaldım. Orası da m2 bazlı 4 kat yaptı 2 yılda ancak direk tavsiye edemem köy imarlı yer çünkü. Villa Projesi yapıp öyle satmayı düşünüyorum maddi olarak o seviyeye gelebilirsem. Yani kendi parsellerimi dahi pazarlamıyorum.

• Sizce hendek veya kaynarcada imarlu yer mi yoksa tarla mi?

Yatırım miktarına ve beklentiye göre değişir, diyorsan ki ben 10 sene satmam sonra değerlendiririm kendim de ilgilenebilir durumdayım üzerinde fındık olan tarla al derim. Ama kısa orta vadede prim yapsın satarım diyorsan imarlı yer almayı önerirm. Ben hendekte köy imarlı fındıklık aldım 62 dönüm %40 2kat villa imarlı, parselledim ama fındık duruyor üzerinde. Proje yapana dek senede 10-15 ton fındık getirisi olur kendim ilgilenemediğimden yarısı masraf say mesela.

• Koy imar 1/1000 proje degil ama dimi

Yok değil.

• Takip ettiginiz ilan var mi ustat firsat diye nitelendirdigin

bölgesel m2 bazlı fiyatlara bakın, yola yakınlık, manzara, toprak ve arazi yapısı gibi kriterleriniz olsun. 8-10 seçenek belirleyip mutlaka bölgeye gidip hepsini görün, Görmeden yer almayın. En uygununu seçin.

• Kaynarca topcular civari iyi mi bolge olarak ustat

• İhalelelere katılın arkadaşlar özellikle ilçede vs olanlara mirastan doğan izaleyi şuyu yani satış davalarında baya yer satılıyor. Bazen elektronik dışında fiyat verilmediği oluyor.

İhale yapılan taşınmazın özellikleri konumu elektrik su ulaşım imkanları gayrimenkul bilirkişisince tespit edilmiş rayiç bedeli her şeyi açık net bilmeyen adam bile yeterli bilgi sahibi olur.

Bu Taşınmazlar sulh hukuk satış memurluğuna satılıyor. İhalenin feshi davası açılması çok düşük bir ihtimal icradan borçlu malı kullanmak adına zaman kazanmak için açabiliyor ama izaleyi şuyu davası taraf sayısı fazla ise 4-5 yılda satış aşamasına geliyor sattıranlar pürüz çıkartmıyor. Satılmasını istemeyende artık bitsin kurtulalım parasını alalım diye hesap yapıyor.

İzaleyi şuyu ihalelerini takip ediyorum. Bazende icra veya satış memurluğu ihalelerine müvekkil adına katılıyorum. İcrada bazen borçlu son anda borcu kapatıyor satış düşüyor vs pürüz çıkması çok daha fazla satış memurluğu çok daha sorunsuz oluyor. Kadastral yola cephesi bulunan bir araziyi giren olmadı 30 bine aldık vekaleten (rayiç 53 bin elektronik ortamda teklif 29.000tl) arazi şu an bile dönümü 45 binden 95 bin TL olmuş...

Merkeze uzak bir yer değil değerlendirilebilir

• muratan61 kullanıcısına yanıt

Kaynarca kertil hocam ticari+konut m2 fiyati 550 tl. Yuzde 35 imar var mantikli geldi bana

• Storm Raider kullanıcısına yanıt

Usta ihale isi bence sakat ya baskasina yar olmayan mal bize hic olmaz :) bu arada bu davalarda davayi acan mi tum ucreti oduyor yoksa mal sahipleri ortak mi

Ortaklığın giderilmesinde davacılar yargılama aşamasında keşif vs masrafları ödüyor. Kararda masraflar haksız çıkan tarafa yükleniyor.

Satış masraflarını da davayı açanlar ödüyor. Burda ise satış bedelinden masraflar düştüğü zaman hissesi oranında masrafa katlanıp kalan yatırdığı parayı masraf iadesi olarak alıyor.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt

Anladim ustat. Izaleyi suyu da atiyorum 7 ortak yerleri bolusemiyor. Avukat tuttuklarinda hepsi davaya ortak sorumlu oluyor. Yani 1 ortak dava acti diye masraf vs ustlenmiyor. 1 ri acsa bile hepsi masraflardan sorumlu? Birde yerler satilinca masraflar ozaman yerlerin parasindan mi dusuyor yoksa avukat en basta mi aliyor ustat

• Merhaba arkadaşlar elimde TL ile kaldım durum çok hızlı ilerledi şimdi soruyorum 1999 yapımlı merkezi yerde 3+1 daire masrafları var alıp kendi oturduğum evi kiraya vereyim istiyorum yada uzak mesafe yeni daire mi alayım mantıklı mıdır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Avukat müvekkilinden ücret alır hizmet karşılığı, dava sonu vekalet ücretide var mahkeme sonunda kararda geçen ücret avukata ait oda müvekkili dışında diğer ortaklardan alacağı ücret (davanın kabulü halinde)

Yargılama giderleri payları oranında oluyor. Normal davalar gibi değil. Yukarıda yargılama giderlerine katlanmaya genel kuralı yazdım yargılama giderleri haksız çıkan tarafa yükletilir. Ortaklığın giderilmesinde haklı veya haksız taraf olmadığı için hisse oranlarında yargılama giderlerine katılırlar.

Satış masrafları ödenen paradan düşülür. Hisse oranında satış masraflarına ortaklar katlanır kalan parayıda hisselerine göre alırlar.

• karaca38 kullanıcısına yanıt

Deprem yonetmeligine gore mi yapilmis, nerede ve fiyat ne. Kredi cekecekseniz mantikli olabilir

• ademgoksel A kullanıcısına yanıt
    Üsküdar Çamlıca da daire kredi çekmeden peşin alacağım tabi teklif ettiğim 750tl emlakçı da ki fiyat 830 kira getirisi 4000 TL var ama 1999 yapımı cvp için teşekkür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.