Şimdi Ara

Garmin Akıllı Saat (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.603
Cevap
40
Favori
95.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tekrardan merhabalar,

Hocam, bende fenix 5s var. Ilk hafta ftp yi olcuyor ve degerini gosteriyordu hatta 186 cikmisti sonucum. Fakat artik gostermiyor. Sonki guncellemeden sonra olduysa ne oldu. Bu arada kosu yapiyorum. Bisiklet kullanmiyorum.

Bilginiz var midir ?

Tesekkurler,
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Ustad sis651,

Tekrardan merhabalar,

Hocam, bende fenix 5s var. Ilk hafta ftp yi olcuyor ve degerini gosteriyordu hatta 186 cikmisti sonucum. Fakat artik gostermiyor. Sonki guncellemeden sonra olduysa ne oldu. Bu arada kosu yapiyorum. Bisiklet kullanmiyorum.

Bilginiz var midir ?

Tesekkurler,
  • jupiter_ J kullanıcısına yanıt
    Bu cihazların koşu FTP'sini ölçüp ölçmediğini bilmiyorum açıkçası. FTP benzeri LT (Lactate Treshold) ölçüyorlar ama FTP'yi koşuda ölçüp ölçmediğini bilmiyorum.

FTP ölçümü için power verisi şart. Bunu Fenix 5X ile sadece nabız bandı ile alabiliyoruz. Nabız bandı olmadan HRV vs. net ölçülmediği için koşu gücünü de vermiyordu. Sizin cihazınız nasıl çalışıyor bilmiyorum ama power verisi üretmiyor ise FTP de hesaplamaz.
    Hocam dedigim gibi bende de 5 serisi var. Ayriyeten de heart rate chest strap kullaniyorum kosularda. Ilk gunler olcuyordu ftp yi hatta dedigim gibi 186W idi ortalamam. Ama simdi disappeared.
    Hangi ekranda gösteriyordu peki FTP değerini?
    Soyle izah edeyim.
    Saat menusunde settings-physiological metrics-auto detection-ftp (on) yapiliyor.
    Garmin connect web sitesinde de reports-All Activities-Functional Threshold Power tiklayinca, ekledigim resimde de goruldugu uzere 4 weeks secenegi altinda gozukuyor. daha once most recent altinda rakamsal olarak yani 186/2.78 seklinde gozukurdu. Ama simdi orada artik bu data yok ve 4 weeks altinda sadece kac W oldugunu grafiksel olarak gosteriyor.
    Dedigim gibi daha once most recent bolumune gelince guncel rate yazardi yani 184W/kg = Ama artik yok.

Tesekkurler,

Garmin Akıllı Saat
    Garmin Akıllı Saat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jupiter_ -- 5 Ocak 2019; 10:57:23 >

Öncelikle FTP değeri ölçümü biraz daha gelişmiş ve ciddiyet gerektiren bir şey. Bizim saatlerimiz power metre ile olduğunda bisiklette FTP ölçümü yapabiliyor ama bisiklet harici geri kalan her şey bir tahmin oluyor. Hani doğruluğunun ne seviyede olduğu tartışılır. Koşu gücü ölçümü bile hala tartışılıyor ki gerçek bir ölçüm ile karşılaştırmasını yapan oldu mu, sonuçları merak ediyorum.

Connect'e baktım da, bende de Ağustos'a kadar 222 vat olarak göstermiş, sonrasında da 123 vata düşürmüş ve o zamandan beri o şekilde devam ediyor.
    Forumlara sorunun ile ilgili baktım ama 5s ile ilgili sorun olarak kaydedilmiş benzer bir şey yok. Hani cihazın ile ilgili olabilir. Ya da aktivite sayısını azaltmışsanız falan da bir etkisi olmuş olabilir belki.
    Eywallah.
  • Selam arkadaşlar.
    İnternette bir site buldum öncelikle güvenilirliğini araştırıyorum. 4000 lira civarında bir fiyata Fenix 5x Plus satışı var. Satış sitesi buhttps://www.eglobalcentral.eu/garmin-fenix-5x-plus-black-sapphire-with-black-band-multisport-gps-watch-only-010-01989-64-us-and-canada-map-only.html?gclid=EAIaIQobChMI8aeZr83s3wIVVKWaCh3MsA-JEAQYASABEgKIrvD_BwE

Bu site de internet üzerinden alışveriş yapılan sitelerin güvenilirliğini gösteriyor kullanıcı yorumları ile.https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentral.eu

Asıl sormak istediğim şu. Yalnızca ABD ve Kanada haritaları mevcut diyor ve AB dillerini destekliyor. Bu saati alırsak Türkiyede kullanım açısından sıkıntı yaşarmıyız. Türkiye haritası ve Türkçe dil desteği falan yükleyebiliyor muyuz ?

Edit : Pek güvenilir bir site değilmiş bilginize. Ama sorum bakidir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dry35 -- 14 Ocak 2019; 9:31:29 >

• dry35 D kullanıcısına yanıt
    Turkce dil destegi var. harita ise 30 dolar ya da bedava olarak openstreetmap..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ustad,

Ya kafama takilan bir soru var. Bilsen bilsen sen bilirsin :) ben saatimi direkt amazondan satin aldim. Yani Ships from and sold by Amazon.com. Internette forumlarda asia versiyon us versiyon muhabbetleri var. Acaba ben saatimin hangi versiyon oldugunu nasil ogrenebilirim? Bir yolu var midir?

Tesekkurler,
    Aldığınız sayfada yazar o. Asya versiyon olanlarda zaten dil desteği vs. farklı. Hatta onların model isimlendirmeleri de farklı oluyor. Modelden sonra J oluyor falan. Dil menüsü farklı oluyor bir de, Avrupa dilleri vs. olmuyor içinde. Uzak doğu dilleri oluyor. Bu dillerin kullandığı karakter özelliklerinden dolayı da donanım olarak da farklar oluyor iç yapıda. Ayrıca güncellemeleri de çok geç alıyorlar genelde. Ha Tayvan için falan özel tasarım saatler olabiliyor altın renginde Fenix 3'ler falan vardı, özel kutu ile geliyordu alanlara.
    Saatinizde böyle bir şey olsa anlardınız zaten. Ama ABD ve EU versiyonlarında içlerindeki harita vs. haricinde pek bir fark yok.
    Tesekkurler,
  • Ben de Fenix 5 alarak kullanıcı oldum, hayırlısı

• fenix 5 plus türkçe dil desteğiyle geldi neden normal fenix 5lere tr dil gelmedi anlamıyorum..

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Garmin Vivosmart 3'ten sonra Türkçe dil desteği vermeye başladı diye biliyorum. Önceki saatlerde böyle bir şey söz konusu değildi hiç. Donanım farklılığından dolayı olduğunu sanmıyorum, Çince vs. gibi farklı bir dil değil sonuçta ama vardır belki bir nedeni.
    Teşekkürler 😊 gayet memnunum gerçekten iyi bir saat

• Arkadaşlar merhaba. Amazon.com dan bir Fenix 5x Plus aldım. Daha önce hiç Garmin kullanmadım. Türkçe kullanım kitapçığına ulaşabilmemin bir yolu varmıdır acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitalpalette

Arkadaşlar merhaba. Amazon.com dan bir Fenix 5x Plus aldım. Daha önce hiç Garmin kullanmadım. Türkçe kullanım kitapçığına ulaşabilmemin bir yolu varmıdır acaba.
    Kitapcikla olcak is degil arkadasim. Karistirarak ve youtube uzerinden videolari izleyerek ogrenebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.