Şimdi Ara

Garantisi devam eden araç aldım sel hasarı olup olmağını nasıl anlarım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben 2022 model yetkili servis garantisi devam eden 40binde bir araç satın aldım.

Ekspertizini bilindik bir markada yaptırdım ancak başka bir ekspertiz videosunda mekanik parça değişimini anlamanın zor olduğunu yazılım programlarının her eksperde olmadığı anlatılıyordu.

Zaten yapılan eksperde son sayfada mekanik değişime bakılamamaktadır işte yağ kaçağı yıkanmadan bilinmemektedir vs bir sürü madde ile kabul ettiğimizi imzalatmış oldular.

Peki ben bu işin en net halini nasıl öğreneceğim aracın 30bin bakımı serviste yapılmış bunu onaylattım ancak kafamda sorular bitmiyor

-bu araç sel hasarı aldıysa ve mükemmel bir temizlik yapıldıysa orijinal ile değişimler yapıldıysa 40bin bakımda servis bunu tespit eder mi? yoksa bakımı yapıp geçer mi?

-TSE belgeli bu konuda garanti verecek bir ekspertizde mekanik kontrol yaptırmalı mıyım?

-aracım hasar aldı sel gibi mesela içini dışarıda değişim yaptım yaptım garantisi devam ediyor diyebilir miyim? servisin bu konuda kontrolü yetkinliği var mıdır?

Bana lütfen yol gösterin içimdeki sıkıntıdan arabaya binemez oldum

• satın aracı 0km alın boyle de yaşanmaz birader. yanı kendine edersin. sel hasarı varsa da herşeyi değişmişse tertemiz yapmışlarsa ne olacak bin git işte.

• Sel hasarı almış olabileceğini tamamen kafada mı kurdunuz? Yoksa sel hasarı almış olabileceğine dair bir ipucu, gözleminiz mevcut mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metufkcr -- 25 Mart 2024; 9:38:28 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • vallahi yaşanmaz biraz toparlayıp satacağım zaten kur kur kafada olmuyor böyle

• tamamen kafada kurdum açıkcası fiyatının piyasanın 100bin aşağıda olması adamın şimdi gidip araç alıcam demesi ama instagramda buldum hesabını söylediği araca 2 aydır biniyor olması eksperin mekanik değişime bakmamış olması hepsi üst üste gelince kaportada bir durum yok görünüş iyi ne olabilir olsa olsa mekanikte değişim olabilir ve bunu teyit etmek istiyorum ama nasıl yapacağım bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdnes -- 25 Mart 2024; 9:56:4 >
  • ekspere götüreyim mi mekaniği için yoksa servis bakımında bilinir mi bir şeyler psikopat demeyin yardım edin bana:)

• Erdnes E kullanıcısına yanıt
    Kafada kurcaksanız detaylı ekspertiz yaptırın rahatlasınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

2022 model aracın neyini toparlacaksınız. dağınıkmı ki. sorunlar neler.

• Kafanızda kuracağınıza verin 10.000 TL full expertiz yaptırın, stres bir çok hastalığa sebebiyet verir; 10.000 TL bundan uzaklaşmak kurtulmak için hiçbir şey...

Expertize de şüphelerinizin hepsini anlatın ona göre baksınlar. Sonuç olumsuz olsa bile bilmeden binmek mi, bilerek binmek mi? Bilerek binmek...Kayıtsız sel hasarı var ise bile araç temiz bir şekilde onarıldıysa(EXPER SİZİ AYDINLATACAKTIR) hiç kaygılanmadan; kafanız, gönlünüz rahat binersiniz.

Tarcanlar expertiz öneririm.

• eksper parası hiç gözümde değil sadece gerçek yanıtı bana verir mi ikilemindeyim ve neresi verir.

tarcanlarda yapmıştık ilk eksperi iki sayfa bir kağıt verildi ikinci sayfa sigorta sorgulaması zaten ön sayfada da genel kaporta iskelet bilgileri mevcut yapılan işlemler kısmında ise sadece''kaporta'' seçilmiş bu sebeple bakılmış görülmüştür diyemiyorum

• mdindas kullanıcısına yanıt

görünürde bir sıkıntısı yok iç mekanikte bir değişim varsa bunu görmek istiyorum sadece

bunu 40bin bakıma gittiğinde serviste anlar mıyız yoksa bir daha mı detay ekspere girsin ikilemindeyim

Abi madem bu kadar kıl kuyruk insansınız. Ne diye full paket exper yaptırmazsınız ki anlamıyorum. Neyse umarım bir şey çıkmaz. Gidin expere sokun adam akıllıca iyi exper bulur zaten sel hasarı olup olmadığını

• sel hasarı olan araçta illa döşeme altı civata vs bi oksitlenme, çamur vs kalır bi yerlerde herhalde. kafada kurup iş yapılmaz. gider sıfır alırsın onda da sorun ya da tamir vs çıkar.

• Sıfır araçlarda hasarlı oluyor ya onlarda hasarlı çıkarsa. bence iyi bir psikologla görüşün araç işini sonraya bırakın.

• Arabayı hangi şehirden aldınız? Marka modeli nedir?

• Beetle Juice kullanıcısına yanıt

CIVIC SEDAN 2022 1.5 129 EXECUTIVE PLUS izmirden aldık

• Metufkcr kullanıcısına yanıt

ya tarcanlar paket sistemi çalışmamaktadır yazıyor ne biliyim ki neyine nasıl ne şekilde bakıldığını

bilsem paket paket çalışana giderdim

bana verilen kağıda bakıyorum bakıyorum bir güvence bulamıyorum iç mekanikle alakalı

• Skaninei kullanıcısına yanıt

evet bazı takıntı durumları var ancak olmaz diye de bir şey yok bilmek istiyorum sadece doğru yerden doğru bilgi almak için soruyorum

neresi bana garantili cevap verir

2022 den beri İzmir'de olan sel felaketlerine bakabilirsiniz. Ayrıca fitilleri çıkarıp ufak tefek göz kontrolü yapabilirsiniz. Tabii en mantıklısı tarcanlar gibi işin ehli bir yere götürüp kontrol edilmesinde fayda var.

• kasım 2023de sel yaşanmış maalesef bu hafta bakıma gidecek bir tanıdık bulduk gerekli şeylere bakacağını söyledi buradan bilgi paylaşacağım yine

Herkese teşekkür ediyorum inşallah sadece kafamda kurduğum ile kalırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.