Şimdi Ara

Garantisi bitmiş Asus notebook Yetkili Servise mi Yoksa Özel Başka bir Notebook Tamircisine mi Yaptırmam mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus x550j serisi var elimde açılırken sanki power tuşuna sürekli basıyormuş gibi kapanıp kapanıp açılıyor 1 saniye arayla. Notebooka power tuşuna bastığında hafif ekranda bi siyahlık gelir ve CD den tık diye bir ses gelir ilk powere bastığında bunu sürekli tekrarlıyor pc. Anakart diye düşünüyorum sizce orjinal asusa mı göndersem yoksa başka bir pc ciye mi? Fiyat olarak hangisi performans olarak hangisini önerirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam model nedir jk - jx i5 - jx i7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sofine_slash S kullanıcısına yanıt
    Jx xx099 galiba

• Once gidin bilgisayarcidan fiyat alin eger 20 30 liraya cozulcek biseyse yaptirin baktin eleman anakart falan degiscek derse asusa verin. Diger turlu acma kapama parasi falan alirlar tahminimce. Samsung ve hp aliyodu cunku.

• Serviste açma kapama parası yok garantisi devam ediyorsa yollayın bir çok şey kitliyebilir harici ram taktıysanız yapabilir mesela yada flexlerden yapabilir en kötü anakart oda jxde 1800 civarı ki garanti yoksa

Yanlış anlamayın ama arkadaş başlıkta garantisi bitmiş yazmış siz garantisi devam ediyorsa demişsiniz.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    İş yoğunluğu hocam uzun süre geçince kaynamış bakmamışım başlığa ama anakart net fiyat 1800 + servis ücreti 70 tl ama yollarsa ve farklı bişi çıkarsa bilemem tabi serviste değişimin avantajı 6 ay takılan parçaya garanti verilmesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Anladım. 6 ay kısa değil mi bir de benim bildiğim yasal olarak yeni parça takıldığında o parçanın garantisinin 2 yıl olması gerekir. Yanlış biliyor da olabilirim ama olması gereken 2 yıl diye aklımda kalmış.
  • Hayır sadece değişen parçanın 6 ay garantisi var en azından asusda öyle diğer firmaları bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sofine_slash

İş yoğunluğu hocam uzun süre geçince kaynamış bakmamışım başlığa ama anakart net fiyat 1800 + servis ücreti 70 tl ama yollarsa ve farklı bişi çıkarsa bilemem tabi serviste değişimin avantajı 6 ay takılan parçaya garanti verilmesi

Serviste degisimin avantaji 6 ay garanti demissin 1800 fiyat diyorsunuz. Pc yi 1670 e aldim ben. Ekranin ramin hdd nin klavyenin bataryanin fiyatları nerede onu anlayamadim 1800 neymiş. Anakart tamiri yaptirtacagim baska firmaya. Çoğunda 6 ay garanti var. En azindan 150-300 fiyat araligindalar

• Orasına bişi diyemem ben stok fiyatı söyledim gerisi size kakmış

• Ayni sorun oldugu icin bu konuya yazayim dedim. Garantisi bitmis laptobun fanini temizlemek icin servise mi yollayim yoksa pc tamircesine...

• Fan temizleme olmaz eğer kötü durumdaysa fan direk fan fiyatı verilirki 70 tl +servis olması lazım eğer iyi durumdaysa bakırı ve fan ozaman üstünden izin alıp sadece termal sürer ve fanı temizler size fiyat yansımadan gelir tabi kasada darbe dahi olmaması gerekir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.