Şimdi Ara

GARANTİDEN GELEN TELEFON (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Atını Seven Kovboy

o zaman ben garantisinin son günü vereyim değiştirsinler 2 yıl garanti baştan başlasın.

komik

Komik degil hizmet kalitesi. Kullanici hatasi veya garanti kapsami disinda birakan bir kusur olmadigi surece prosedur boyle. Bu yuzden Apple musteri memnuniyetinde en on siralarda. Dandik Android markalariyla kiyaslamayin.

Su an sitede yazan

Bir ikame parça veya ürün ya da onarılmış bir Apple Ürünü kalan orijinal Apple Ürünü garantisine devam eder veya değişim ya da onarımın yapıldığı tarihten itibaren doksan (90) gün boyunca garantili sayılır (hangisi sizin için daha uzun süreli bir kapsam sağlıyorsa).

Mac sitelerine bakarsaniz da garantinin sifirlandigini belirten bir cok kullanici gorebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Orijinalden alıntı: emre7107

Mesajınızı gördükten sonra sorguladım. Telefonum 3 hafta önce değiştirildi. Kalan garantim 1 yıldı yine aynı.

Cok enteresan. iPhone 6'yi Turkcell'den alip Akasya'ya vermistim, bir hafta sonra yeni telefon verip 2 sene garantiyle baslatmislardi. iPhone 7'yi Polonya'dan aldim, Saturn'e tamir icin verdim. Bir ay sonra yenileyip geri verdiler, onda da sonuc ayniydi.

Cihazı akasya ya veriyorsunuz ama bir hafta sonra alıyorsunuz.

Yukarıda garanti ile verdiğiniz bilgilerde yanlış, bu mesajınızı gördülten sonra yazdıklarınızın doğru olduğunu düşünmüyorum.

Cihazı akasyaya verseydiniz eğer değişim kararı çıktıysa 15 20 dakika içinde yeni cihazınız size teslim edilmiş olur. Eğer tamir kararı çıkarsa bir kaç saat içinde teslim edilir, eğer randevunuz geç saatte ise ertesi gün teslim edilir.

Öyle akasya veya zorluya verdim 1 hafta sonra aldım. Geç bunları...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

o zaman ben garantisinin son günü vereyim değiştirsinler 2 yıl garanti baştan başlasın.

komik

Komik degil hizmet kalitesi. Kullanici hatasi veya garanti kapsami disinda birakan bir kusur olmadigi surece prosedur boyle. Bu yuzden Apple musteri memnuniyetinde en on siralarda. Dandik Android markalariyla kiyaslamayin.

Su an sitede yazan

Bir ikame parça veya ürün ya da onarılmış bir Apple Ürünü kalan orijinal Apple Ürünü garantisine devam eder veya değişim ya da onarımın yapıldığı tarihten itibaren doksan (90) gün boyunca garantili sayılır (hangisi sizin için daha uzun süreli bir kapsam sağlıyorsa).

Mac sitelerine bakarsaniz da garantinin sifirlandigini belirten bir cok kullanici gorebilirsiniz.

Kendi kopyaladığınız yazıda ne yazıyor birkez daha dikkatli okuyun.

Anlamdıysanız eğer özet : Onarılan veya değiştirilen cihazın garantisi 90 günden fazla ise aynı süreden devam eder, eğer garantiniz 90 günden daha az ise apple onarılan veya değiştirilen cihaza 90 gün garanti verilir.

Edit : İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 8 Aralık 2016; 6:57:19 >

• Arkadaşlar burada ufak bir tartışma çıkmış sanırım ben de telefonumu verdim ve bugün aradım cihaz değişimi olmuş yanı sıfırını verecekler. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Tavsan -- 8 Aralık 2016; 13:21:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

quote:

quote:

komik

Su an sitede yazan

Anlamdıysanız eğer özet : Onarılan veya değiştirilen cihazın garantisi 90 günden fazla ise aynı süreden devam eder, eğer garantiniz 90 günden daha az ise apple onarılan veya değiştirilen cihaza 90 gün garanti verilir.

Ben telefonumu bluetooth'u ara sira cekmiyor ve hoparlorde sorun var diye verdim. Hic bir yer telefona 15-20 dakika bakip degisim karari veremez. Teknik servis kontrolu, yeni telefon onayi ve temin sureci zaten gunler suren bir olay.

Yapistirdigim yaziyi okuyarak yapistirdim, ama ben de diyorum ki bana gelen iki telefonunda garanti suresi sifirlanarak geldiler. Hatta bununla ilgili Mac forumlarinda da ayni seyi soyleyen bir cok kisi var. Yapistirdigim yazi Apple'in garanti politikasi ama bir cok kisi, buna ben de dahil, telefon degisimi yaptiginda garantisi de sifirlanmis telefonu aliyor. Kontrolunu de Apple'in sitesinden garanti sorgulama sayfasindan yapabilirsiniz diyorum..

Öyle akasya veya zorluya verdim 15-20 dakika sonra yeni telefon aldım. Geç bunları...

Neyse daha da tartisacak degilim. Istediginize inanmakta ozgursunuz.

• Apple Store'dan randevu alıp giderseniz ve cihazınızda kullanıcı hatası sebebiyle oluşmuş bir sorun yoksa 15-20 dk içinde değişim yapılıyor.

Apple store teknik yetkilisi cihazınıza bağlanıyor ve cihazın tüm geçmişi teknik yetkilinin ipad ekranında gözüküyor.
    Yine teknik yetkili ipad üzerinden tarama gerçekleştiriyor. Ve sorunun kaynığını bulmaya çalışıyor. Fiziksel bir sorun varsa, apple storelarda bulunan teknik ekip ciahaza müdaehele yapıyor. Her apple store da arka tarafta bir eteknik ekip var.
    Cihazın sorunu kullanıcı hatası veya kullanım sebebiyle değilse hemen değişim kararı veriliyor. Verdiğiniz cihazın aynı modelinde ve renginde cihazı alıyorsunuz. Bu işlem yoğunluğa bağlı olarak 20 dk civarında sürüyor.

Size verilen cihaz swap dedikleri apple fabrikalarında sorunları temizlenmiş cihazlar. Sizden alınan sorunlu cihazlar toplanıp apple'ın telefonlarını ürettiği fabrikaya gidiyor. Orada cihaz elden geçiyor gerekli parça değişimleri yapıldıktan ve sıfırlandıktan sonra tekrar paketlenip swap cihaz adıyla mağazalara gönderiliyor. Bu sebeple cihazın garantisi tekrar sıfırlanmıyor.

Eğer cihazı türkiyede Genpa , KVK veya benzeri 3.parti firmalara teslim ederseniz , orada işlemler dediğiniz gibi 1 hafta civarı sürer. Bazı durumlarda servis hizmeti veren şirketin insiyatifine bağlı olarak sıfır cihaz da verilebilir. Bu durumda verilen cihaz swap olmadığı için garanti süresi sıfırlanmış olur.

İyi forumlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

komik

Su an sitede yazan

Ben telefonumu bluetooth'u ara sira cekmiyor ve hoparlorde sorun var diye verdim. Hic bir yer telefona 15-20 dakika bakip degisim karari veremez. Teknik servis kontrolu, yeni telefon onayi ve temin sureci zaten gunler suren bir olay.

Yapistirdigim yaziyi okuyarak yapistirdim, ama ben de diyorum ki bana gelen iki telefonunda garanti suresi sifirlanarak geldiler. Hatta bununla ilgili Mac forumlarinda da ayni seyi soyleyen bir cok kisi var. Yapistirdigim yazi Apple'in garanti politikasi ama bir cok kisi, buna ben de dahil, telefon degisimi yaptiginda garantisi de sifirlanmis telefonu aliyor. Kontrolunu de Apple'in sitesinden garanti sorgulama sayfasindan yapabilirsiniz diyorum..

Öyle akasya veya zorluya verdim 15-20 dakika sonra yeni telefon aldım. Geç bunları...

Bir şey bildiğini sanıp cevap veriyoruz...

2 defa apple store'a gittim ikisinde de 20 dakika sonra yeni cihazımı getirip teslim ettiler. Görünen o ki yaşın oldukça küçük ve bayilere cihaz vermişsin onlarda tamir edip sonra sana teslim etmişler.

Bilgin yok ama fikrin ve yorumun var o da güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: CTU

Apple Store'dan randevu alıp giderseniz ve cihazınızda kullanıcı hatası sebebiyle oluşmuş bir sorun yoksa 15-20 dk içinde değişim yapılıyor.

Apple store teknik yetkilisi cihazınıza bağlanıyor ve cihazın tüm geçmişi teknik yetkilinin ipad ekranında gözüküyor.
    Yine teknik yetkili ipad üzerinden tarama gerçekleştiriyor. Ve sorunun kaynığını bulmaya çalışıyor. Fiziksel bir sorun varsa, apple storelarda bulunan teknik ekip ciahaza müdaehele yapıyor. Her apple store da arka tarafta bir eteknik ekip var.
    Cihazın sorunu kullanıcı hatası veya kullanım sebebiyle değilse hemen değişim kararı veriliyor. Verdiğiniz cihazın aynı modelinde ve renginde cihazı alıyorsunuz. Bu işlem yoğunluğa bağlı olarak 20 dk civarında sürüyor.

Size verilen cihaz swap dedikleri apple fabrikalarında sorunları temizlenmiş cihazlar. Sizden alınan sorunlu cihazlar toplanıp apple'ın telefonlarını ürettiği fabrikaya gidiyor. Orada cihaz elden geçiyor gerekli parça değişimleri yapıldıktan ve sıfırlandıktan sonra tekrar paketlenip swap cihaz adıyla mağazalara gönderiliyor. Bu sebeple cihazın garantisi tekrar sıfırlanmıyor.

Eğer cihazı türkiyede Genpa , KVK veya benzeri 3.parti firmalara teslim ederseniz , orada işlemler dediğiniz gibi 1 hafta civarı sürer. Bazı durumlarda servis hizmeti veren şirketin insiyatifine bağlı olarak sıfır cihaz da verilebilir. Bu durumda verilen cihaz swap olmadığı için garanti süresi sıfırlanmış olur.

İyi forumlar

Hocam ben başarı garantiden bir kere sıfır telefon aldım yani yeni telefon verdiler bana değişim cihazı. Telefonun garantisi nereden kaldıysa devam etti. 2 yıl garantiden başlatacaklarını sanmıyorum.

• Night_Noise kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi değil mi? Sıfırdan başlamaz diyoruz hayır başlar diye Apple sayfasından yazı koyuyor. Ama zaten yazıda da bizim dediğimizi diyor.
  • Garanti satilan mal karsiligi, o malin gizli ayipli cikmasi durumunda tuketiciyi korumak amaciyla getirilmistir. Degisen cihaz, zaten ureticinin secmlik hakkini kullanmasi sonucu verilir. Burada 3 secimlik hakki vardir

1) onarim

2) para iadesi

3) isterse diger secimlik haklarini kullandirtmadan yenisiyle degistirme. Appleda genelde bunu yapiyor ve bu eski garantinin devamidir. Yeni mal sayilmaz.

Bu kadarcik basit bir seyden konu nerelere gelmis hayret dogrusu....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Garanti satilan mal karsiligi, o malin gizli ayipli cikmasi durumunda tuketiciyi korumak amaciyla getirilmistir. Degisen cihaz, zaten ureticinin secmlik hakkini kullanmasi sonucu verilir. Burada 3 secimlik hakki vardir

1) onarim

2) para iadesi

3) isterse diger secimlik haklarini kullandirtmadan yenisiyle degistirme. Appleda genelde bunu yapiyor ve bu eski garantinin devamidir. Yeni mal sayilmaz.

Bu kadarcik basit bir seyden konu nerelere gelmis hayret dogrusu....

Aynen hocam iyi açıklamışsın ben kimseye yalancısın sen demek istemiyorum ama garantiden bir cihaz'ın sıfırını aldığımız zaman mevcut garantiden devam eder. Garantinin yenileneceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah Tavsan -- 8 Aralık 2016; 17:47:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

Şaka gibi değil mi? Sıfırdan başlamaz diyoruz hayır başlar diye Apple sayfasından yazı koyuyor. Ama zaten yazıda da bizim dediğimizi diyor.

Aynen hocam

Bide cevap vermicem triplerine giriyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

komik

Su an sitede yazan

Bir şey bildiğini sanıp cevap veriyoruz...

2 defa apple store'a gittim ikisinde de 20 dakika sonra yeni cihazımı getirip teslim ettiler. Görünen o ki yaşın oldukça küçük ve bayilere cihaz vermişsin onlarda tamir edip sonra sana teslim etmişler.

Bilgin yok ama fikrin ve yorumun var o da güzel...

Evet, Akasya Apple Store'u baska bayilerle karistiracak kadar gerizekaliyim. Yas olarak da senden cok daha buyuk olduguma eminim.

O zaman bende sana inanmiyorum, 2 defa Apple Store'a gitmismis. Apple yerine cakma fakir isi cin mali almis olma? Babacigin az para vermistir, belki Apple logolu etiket almissindir?

Bluetooth cekme sorunu var, ve hoparlorde sorun vardi. Aldi bir hafta sonra yenileyip geri verdiler. Diger telefonumda aldiktan bir kac saat sonra kapandi bir daha da acilmadi. Hic bir yerde stok olmadigindan bir ayda geldi. Apple ile olan yazisma kayitlari bile duruyor hala.

Insan gibi fikrimizi soyluyoruz adam gelmis abuk subuk laf ediyor. Ama merak etme insanlik bende kalsin bana yalanci ve cahil diyen bir mahlukat olan sizlere kufretmeyecegim.

Bak yakaladım yalanını yine.

Apple store da stok yok 1 hafta sonra gelin muhabbeti olmaz hoca !

Cihazınız 16 diyelim stok yoksa 64 gb vermek zorundalar.

5s 32 gb ım vardı apple store da 32 gb stok yok diye 64 gb vermişlerdi.

Ha 64 de yok diyelim ozaman bir üst model 16 gb veriyorlar.

• Hocam sizin bahsettiğiniz değişim cihazı swap oluyor. O konuda ki fikrimi belirtmiştim zaten

Benim bahsettiğim konu eğer ilgili firma 0 cihaz verirse garantisi 2 yıl olur diyorum.

Çünkü apple da garanti telefona sim kart taktıdığın zaman başlar. Eğer o telefona daha önce sim kart takılıp aktif edilmemişse garantisi 2 yıl olarak başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: CTU

Hocam sizin bahsettiğiniz değişim cihazı swap oluyor. O konuda ki fikrimi belirtmiştim zaten

Benim bahsettiğim konu eğer ilgili firma 0 cihaz verirse garantisi 2 yıl olur diyorum.

Çünkü apple da garanti telefona sim kart taktıdığın zaman başlar. Eğer o telefona daha önce sim kart takılıp aktif edilmemişse garantisi 2 yıl olarak başlar

Hocam yanlışınız yok mu? Ben şimdi telefonu garantiye vermiştim cihaz değişimi olmuş firmanın sitesinde yeni telefonun imeisini kopyaladım vr apple'ın sitesinde garanti sorgulattım ''Lütfen iPhone'unuzu etkinleştirin'' yazıyor. Ben sim kart takıp açtığım zaman cihaz'ın garantisi kaldığı yerden devam eder. Tekrar 2 yıl olarak başlayacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.