Şimdi Ara

Garanti Miles&Smiles Kredi Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
16
Favori
63.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle kartın yıllık aidatı 90 TL. Ve ben aidat alındıktan sonra geri almak için uğraşamayacağımı bildiğim için, en azından avantajlarıyla kendini amorti eder mi etmez mi onun hesabını yapıyorum.

En kötü ihtimalle iki ayda bir, genel olarak ayda bir THY ile yurt içi uçuşlarım oluyor (yani olacak artık). Buradan yaptığım harcamalar bana fayda sağlar mı?

Şu an kullandığım kredi kartı en basit Bonus Card, yıllık ücreti 6,90 TL ve 2300 TL de limiti var. Temiz :)

• YUKARI
  • 0nur! kullanıcısına yanıt
    Eğer uçak biletini kendi kredi kartınla almayacaksan limitin dahilinde alışverişle puan biriktirmen mümkün değil. Uçuş ile mil biriktirmek için kredi kartına ihtiyacın yok, THY nin "Miles&Smiles" sadakat kartına sahip olmak yeterli. Ücretsiz, site üzerinden bilgilerini doldurarak sahip olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Eğer uçak biletini kendi kredi kartınla almayacaksan limitin dahilinde alışverişle puan biriktirmen mümkün değil. Uçuş ile mil biriktirmek için kredi kartına ihtiyacın yok, THY nin "Miles&Smiles" sadakat kartına sahip olmak yeterli. Ücretsiz, site üzerinden bilgilerini doldurarak sahip olabilirsin.

Orada TK hesabım var hocam 3000 küsür mil puanım mevcut. Eğer cidden avantajı yoksa almak bir hayli yersiz o zaman. Gerçi normal Bonus kartların da aidatı 70 liraymış, bunla arada pek fark kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Orada TK hesabım var hocam 3000 küsür mil puanım mevcut. Eğer cidden avantajı yoksa almak bir hayli yersiz o zaman. Gerçi normal Bonus kartların da aidatı 70 liraymış, bunla arada pek fark kalmıyor.

Alıntıları Göster
    Evet artık Miles&Smiles kredi kartım var. Kullandıkça soruları almaya başlayabilirim :)

• Fatura ödemelerinden mil kazanabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydogan

Fatura ödemelerinden mil kazanabiliyor muyuz?

Yamulmuyorsam her türlü harcamadan mil kazanılıyor.

Ben hala kullanıma açmadım, aidatla ilgili bankayla anlaşamadık :)
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim cevap için. Sözleşmeyi imzalamadınız mı? Sonradan aidat pazarlığı oluyor mu ?
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim cevap için. Sözleşmeyi imzalamadınız mı? Sonradan aidat pazarlığı oluyor mu ?

Sözleşmeyi imzaladım, kartları (iki kart aynı anda geliyor, mastercard ve american express) teslim aldım ama eğer ki yanlış bilgilendirilmediysem (teyit için 2-3 kere sordum) ilk kullanıma kadar geçerli olmuyor hiçbir şey. Yani kartı ilk kullandıktan sonra sistem işlemeye başlıyor. Örneğin benim daha önceden TK hesabım vardı THY'de, bonus 5000 mil aktarılmamış kartı henüz kullanmadığım için.

• Amerikan expressi kullanmazsak herhangi kart ücreti de almıyorlar o zaman için amerikan express için
  • quote:

Amerikan expressi kullanmazsak herhangi kart ücreti de almıyorlar o zaman için amerikan express için

Aynen hocam.

Mastercard için 90 TL, American Express için de +45 TL alıyorlar. Kullanmazsanız sorun olmaz.
  • Anladım hocam. Hayırlı olsun, güle güle kullan.
  • quote:

Anladım hocam. Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Teşekkür ederim hocam sağolun :)
  • quote:

quote:

Anladım hocam. Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Teşekkür ederim hocam sağolun :)

Alıntıları Göster
    Uzun zamandır bu kartı kullanıyorum. Sorusu olan varsa bende cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakses

90 lira aidat vermeye değer mi? Mil kazandırma durumu nasıl?

Kullanmaya başladığımız ayın ekstresine yansıtılıyormuş ücret, yıl sonunda gelecek olsa kullanıma açacağım ama bu şekilde açamam maalesef.
  • quote:

quote:

90 lira aidat vermeye değer mi? Mil kazandırma durumu nasıl?

Kullanmaya başladığımız ayın ekstresine yansıtılıyormuş ücret, yıl sonunda gelecek olsa kullanıma açacağım ama bu şekilde açamam maalesef.

Alıntıları Göster
    Bonusun nasıl yıllık 7 lira aidatı var?
    Sadece maximum da 7 lira aidat veriyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

Bonusun nasıl yıllık 7 lira aidatı var?
    Sadece maximum da 7 lira aidat veriyorum ben

Yeni aldım bilgiyi, bonus card bize ücretsizmiş şirketimin maaş anlaşması gereği. Ama o 6,90 TL neden kesildi anlamadım :)
  • 0nur! kullanıcısına yanıt
    Ben değeceğini düşünüyorum. 80 TL aidat ödemiştim. Girişte 3000 mil hediye vermişlerdi. Daha sonra aradım aidat için birşey yapabilirmiyiz diye 2500 mil daha yüklediler.

Bu kart olunca bilet alırken vergileri de mil ile ödeyebiliyorsunuz. Her ay mutlaka 2-3 genel kampanya 2 size özel diye kampanya geliyor. Yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum 24.000 mil felen birikmiş. Yazın memlekete hanımla gideriz artık :)

Size özel gelen kampanyalarından normal milin üzerine ekstra güzel mil kazandırıyor. Aşağıdaki linkten sektör sektör ne kadar harcamaya ne kadar mil kazanabileceğinizi görebilirsiniz. Şu anda başvurana 5000 mil hediyesi var.

http://milesandsmiles.net/web/19-1961-1-1/miles___smiles/program/mil_kazanimi/harcama_yaptiginiz_sektorlere_gore_degisen_mil_kazanimlari

Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

• quote:

Ben değeceğini düşünüyorum. 80 TL aidat ödemiştim. Girişte 3000 mil hediye vermişlerdi. Daha sonra aradım aidat için birşey yapabilirmiyiz diye 2500 mil daha yüklediler.

Bu kart olunca bilet alırken vergileri de mil ile ödeyebiliyorsunuz. Her ay mutlaka 2-3 genel kampanya 2 size özel diye kampanya geliyor. Yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum 24.000 mil felen birikmiş. Yazın memlekete hanımla gideriz artık :)

Size özel gelen kampanyalarından normal milin üzerine ekstra güzel mil kazandırıyor. Aşağıdaki linkten sektör sektör ne kadar harcamaya ne kadar mil kazanabileceğinizi görebilirsiniz. Şu anda başvurana 5000 mil hediyesi var.

http://milesandsmiles.net/web/19-1961-1-1/miles___smiles/program/mil_kazanimi/harcama_yaptiginiz_sektorlere_gore_degisen_mil_kazanimlari

Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.
    Hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Benim harcamalarım ayda maksimum olacağı 1000 TL falandır, belki de daha az. Ama en kötü ihtimalle 2 ayda bir de uçuşum olacaktır THY ile. Her yıl o aidatı amorti etse bana kafi aslında :) Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.

Şimdi hali hazırda 6000 milim var, girişte de 5000 mil hediyesi var eğer aktif edersem 11000 mil edecek. Hala kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda :) Çünkü bir yanda da kart aidatı olmayan ING Pegasus Plus kart var, şimdilik o daha uygun görünüyor ama hala acayip kararsızım. Çünkü THY ile Pegasus arasında epey fark var :)

• quote:

Hocam çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Benim harcamalarım ayda maksimum olacağı 1000 TL falandır, belki de daha az. Ama en kötü ihtimalle 2 ayda bir de uçuşum olacaktır THY ile. Her yıl o aidatı amorti etse bana kafi aslında :) Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.

Şimdi hali hazırda 6000 milim var, girişte de 5000 mil hediyesi var eğer aktif edersem 11000 mil edecek. Hala kararsızım ne yapmam gerektiği konusunda :) Çünkü bir yanda da kart aidatı olmayan ING Pegasus Plus kart var, şimdilik o daha uygun görünüyor ama hala acayip kararsızım. Çünkü THY ile Pegasus arasında epey fark var :)
    Hocam bende aylık ortalama 1000-1500 harcıyorum. Size özel diye gelen kampanyalardan baya mil geliyor belirlenen rakamları yaparsanız, genelde düşük rakamlar.

Kararı siz verin artık.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.