Şimdi Ara

Garanti kapsamında (manuel) şanzımanı değişmiş araç alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Alındıktan birkaç ay sonra vites geçişinde sorunlar yaşandığı ve servise götürüldüğünde garanti kapsamında şanzımanı değiştirilmiş 2016 model manuel golf ile ilgileniyorum. aracın şase numarasından yaptığım hasar sorgulamasında hiçbir sonuç çıkmadı. satıcı yetkili servise gidip kayıtları birlikte inceleyebileceğimizi iletti. şanzıman değişimini kendim için sorun etmesem de 1-2 yıl sonra elden çıkarırken sorun yaratır mı diye merak ediyorum.
    aracı ekspertize sokacağım. ekspertizde bu değişim tespit edilir mi sizce?

Araç: 1.6 TDI Bluemotion Comfortline 2016 model dizel manuel
    36.000 km
    Gelen cevap üzerine düzeltme: araç manueldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirtalob -- 2 Mayıs 2019; 18:51:0 >

• Dsg alıyorsun pimi çekilmiş el bombası olduğunu bil buna göre al sonra ahlar vahlar etme bu soruyu soracaksan dsg almayacaksın şahsen bende kullanıyorum dsg patlarsa yaptıracaz bu kadar basit
  • Son sahibi olursun. Satsan satamazsın ,atsan atamazsın. DSG zaten sorunlu bir şanzıman bir daha patlamayacagının garantisi yok. Şu anki sahibide aracı sana kakaladı diye göbek atar.
  • hocam belirtmeyi atlamışım araç manueldir
  • Ben alırım, siz almış olsanız sizden de alırım. Ama piyasada araca sinek konsa fiyat kıran bir kitle var. Bu sebeple aracın fiyatı, muadil ama tamirsiz olandan biraz daha uygun olması lazım.
  • Bende öyle bir araba alacaktim ama ekspertize sokunca aracın geriye kaydırdigini söylediler vazgeçtim. Şimdi düşünüyorum da iyi ki almamisim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akremon

Bende öyle bir araba alacaktim ama ekspertize sokunca aracın geriye kaydırdigini söylediler vazgeçtim. Şimdi düşünüyorum da iyi ki almamisim.
    sizde şanzıman değişimi ekspertiz tarafından tespit edildi mi? ekspertize bu söylediğinizi ayrıca soracağım.
  • Manuel şanzuman değişimi hiçbir problem çıkarmaz gözünüz kapalı alın, daha önce benim bir aracımda da garantiden şanzuman değişmişti.
  • sirtalob S kullanıcısına yanıt
    dsg ayrı bir illet manueli ayrı bir dert nasıl illet bu vosvogen
  • sirtalob S kullanıcısına yanıt
    Sanırım tespit etmedi. Biz söyledik.
  • Üstat sağ olun bilgiler aşağıdaki gibi

Araç: 1.6 TDI Bluemotion Comfortline 2016 model dizel manuel

36.000 km
  • valla ben olsam hayatta almazdım fiyatı emsallerine göre uygunsa düşünülebilir...
  • Yetkili serviste sıfır şanzıman takılmış neden alınmasın ? Ayrıca dizel Golf'ün satılmama ihtimali yok. Fiyatı bir tık uygunsa alınır.
  • Arac kaldirima cikmis şanzıman altan hasar aldigi icin degismis olabilir buna dikkat edin. Eger boyle bir durum yoksa alinabilir. Bu arada satici durust davranip size bu durumdan bahsetmis ya degilse servis kayitlari disinda piyasadaki experlerin hic biri sanziman degistigini anlayamaz. bakmazlar bile zaten
  • Fiyat ne acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliCingene

Fiyat ne acaba ?
    Hocam araç 104.000 TL muadilleriyle kıyasladığımda (106-112 Bin arası) daha uygun bir fiyat. araç başında pazarlık da yapabileceğimizi düşünüyorum.
    Fikriniz nedir makul bir fark mı?
  • mustafa_atr kullanıcısına yanıt
    satıcı garanti kapsamındaki değişimle ilgili belgeleri elinde bulundurduğunu söyledi ama henüz görüntü istemedim. birlikte servisten de teyit edebiliriz dedi ama bu nasıl mümkün olacak? servisten bu değişimi gerçekleştirdiklerine dair ekstra bir doküman temin edebilir miyim sizce?
    kaldırıma çıkmış olsa başka sürtmelerden de eksperin fikir sunabileceğini tahmin ediyorum ama konuda tecrübesizim çok net fikrim de yok.
  • Valla ben aracın altında sürtme v.b yoksa, sadece garantiden değiştiyse düşünmeden alırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.