Şimdi Ara

Garanti Bonus kart yıllık aidatı ödememek için ne yapmalı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
2
Favori
82.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Therocqula

Valla bende bonus genç kart var 120 lira civarı para kesmişler toplamda, güven olmuyor bu banka işlerine ya ..

Şimdiye kadar benim bonus genç kartımdan hiçbir para kesilmedi. Ama garanti öğrenci hesabımdan hesap işletim ücreti kesmişti. Güven konusunda sizinle aynı fikirdeyim.
  • ulas1907 kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

quote:

Orijinalden alıntı: crmtrm

Benden az önce kestiler 75TL yıllık üyelik bedeli adı altında soyguna devam ama bende kapatırım olur biter

bir süre önce iade alıp konunun nasıl yapılacağını anlatmıştım.

http://www.bilginiz.biz/2015/03/kredi-kart-yllk-uyelik-aidat-nasl-geri.html

Peki bu yöntem sonrası banka bize dava açıp mahkeme ve avukat masrafları ile parayı geri istemesin ?

Aşağıdaki linkte 2013 de yargıtay ın aldığı karar sonrası bu tür durumlar olmuş, bu konuda bir bilginiz var mı acaba ?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23123025.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 14 Nisan 2015; 16:14:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: m_runo

quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

quote:

Orijinalden alıntı: crmtrm

Benden az önce kestiler 75TL yıllık üyelik bedeli adı altında soyguna devam ama bende kapatırım olur biter

bir süre önce iade alıp konunun nasıl yapılacağını anlatmıştım.

http://www.bilginiz.biz/2015/03/kredi-kart-yllk-uyelik-aidat-nasl-geri.html

Peki bu yöntem sonrası banka bize dava açıp mahkeme ve avukat masrafları ile parayı geri istemesin ?

Aşağıdaki linkte 2013 de yargıtay ın aldığı karar sonrası bu tür durumlar olmuş, bu konuda bir bilginiz var mı acaba ?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23123025.asp

oraya eklemeyi unutmuşum,

bana gelen cevap;

Sayın ...

Öncelikle alışverişlerinizde İş Bankası kredi kartını kullandığınız için teşekkür ederiz. Değerlendirmelerimiz neticesinde kredi kartı yıllık ücretinin bu seneye özel olarak kredi kartınıza iade edildiğini belirtmek isteriz. İşlemin detaylarını dönem içi hesap hareketlerinizde veya iadeyi izleyen ilk hesap özetinizde görebilirsiniz.

Maximum kredi kartınız, maxipuan ve taksit avantajlarının yanı sıra sizlere birbirinden farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Kredi kartınız ile ilave taksit ve ekstra puan kampanyalarından, kartınıza ücretsiz verilen ek hizmetlerden faydalanabilir, kartınızı yurtiçinde ve yurtdışında dilediğiniz ülkede alışveriş ve nakit işlemlerinde kullanabilirsiniz. Kredi kartları için verilen hizmetlerin eksiksiz olarak sürdürülebilmesi için deneyimli ve büyük bir personel kadrosuna, yüksek maliyetli teknolojik altyapıya ve oldukça kapsamlı bir operasyona ihtiyaç duyulmaktadır. İş Bankası komisyon ve ücretleri bu maliyetler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Öte yandan, portföyümüzde yer alan ve özelliklerinehttp://www.maximum.com.tr/TR/maximum-kartlar/maximum-aidatsiz-kart/Sayfalar/maximum-aidatsiz-kart.aspx adresinde yer verilen ürünümüz, Maximum Aidatsız Kart için, SMS ile veya Şubelerimizden başvuru yapabilir, aidat ödemeden kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası'nı tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
    Müşteri İlişkileri Birimi

• Benden de 75 lira kesilmiş bu ayki ekstrelerde gördüm. Ne yapayım sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce aradım 75 lira nedir diye sordum 3 yıldır kullanıyorum neden şimdi kesiyorsunuz dedim. 50 tl bonus olarak verebiliriz başka bişi yapamıyoruz dediler. Bende iptal edin kullanmayacağım dedim. Baktılar baş edemiyorlar 1 yıl garantide kalmak şartıyla parayı verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: st@rs

Az önce aradım 75 lira nedir diye sordum 3 yıldır kullanıyorum neden şimdi kesiyorsunuz dedim. 50 tl bonus olarak verebiliriz başka bişi yapamıyoruz dediler. Bende iptal edin kullanmayacağım dedim. Baktılar baş edemiyorlar 1 yıl garantide kalmak şartıyla parayı verdiler.

bana da aynı şekilde 75 tl geldi . Paracard tan da kesiyorlar . Bonus kredi kartından da daha önce aynısını bana da dediler cıkmayacagınza söz verirseniz falan bu senelik almayız diye . Ama paracard için miydi kredi kart için mi unuttum .

Bir daha arasım yer mi acaba . 50 tl bonus verseler yine iyi eve abur cubur alırım bari .
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

quote:

Orijinalden alıntı: st@rs

Az önce aradım 75 lira nedir diye sordum 3 yıldır kullanıyorum neden şimdi kesiyorsunuz dedim. 50 tl bonus olarak verebiliriz başka bişi yapamıyoruz dediler. Bende iptal edin kullanmayacağım dedim. Baktılar baş edemiyorlar 1 yıl garantide kalmak şartıyla parayı verdiler.

bana da aynı şekilde 75 tl geldi . Paracard tan da kesiyorlar . Bonus kredi kartından da daha önce aynısını bana da dediler cıkmayacagınza söz verirseniz falan bu senelik almayız diye . Ama paracard için miydi kredi kart için mi unuttum .

Bir daha arasım yer mi acaba . 50 tl bonus verseler yine iyi eve abur cubur alırım bari .

Denemekte fayda var. Ben blöf yapmadım kararlıydım iptal ettirmekte onu anladıkları için olabilir. 50 tl bonus verseler ne olacak yine sana parayı harcatmış oluyorlar üstelik 25 tl heba oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi st@rs -- 30 Nisan 2015; 15:29:59 >

• Size yine 50 tl vermişler. Bana, biraz once aradığımda 20 tl den fazla vermediler. 3-5 saat sonra açıp tekrar deneyeceğim şansımı.

• benden de 97 tl aidat kesmişler.platinıum bonus benimkisi.aradım iadesini aynen istiyorum dedim.yanlız 50 tl bonus verebiliriz dediler.bende bakın geçen yıl bu tarihlerde yine aldınız aradım en az 2 tane otomatik ödeme talimatınıza bir daha almayız dediniz ben de 3 tane ödeme talimatı verdim ve şimdi yine alıyorsunuz dedim.karşı taraf banka hesaplarında geçerli kredi kartı aidatlarına bişey yapamıyoruz diyince kafam attı kapatın o zaman sizinle bir daha görüşmek istemiyorum dedim bide bu kartı tam 17 yıldır bir fiil kullanıyorum şimdiye kadar tek kuruş eksik ödemedim(bunuda söyledim telefondaki kişiye)fakat umrunda değildi.yarın arayıp kapatıcam ama 97 tl yi nasıl alabilirim.tüketici hakem heyetinemi gideyim yoksa faks mı geçeyim bankaya tekrar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

benden de 97 tl aidat kesmişler.platinıum bonus benimkisi.aradım iadesini aynen istiyorum dedim.yanlız 50 tl bonus verebiliriz dediler.bende bakın geçen yıl bu tarihlerde yine aldınız aradım en az 2 tane otomatik ödeme talimatınıza bir daha almayız dediniz ben de 3 tane ödeme talimatı verdim ve şimdi yine alıyorsunuz dedim.karşı taraf banka hesaplarında geçerli kredi kartı aidatlarına bişey yapamıyoruz diyince kafam attı kapatın o zaman sizinle bir daha görüşmek istemiyorum dedim bide bu kartı tam 17 yıldır bir fiil kullanıyorum şimdiye kadar tek kuruş eksik ödemedim(bunuda söyledim telefondaki kişiye)fakat umrunda değildi.yarın arayıp kapatıcam ama 97 tl yi nasıl alabilirim.tüketici hakem heyetinemi gideyim yoksa faks mı geçeyim bankaya tekrar...

kapatma islemini telefonda onaylayinca, sistem simdi izin verdi bir yil kartinizi kapatmadiginiz takdirde bu kesintiyi size iade ediyoruz diyorlar.
    benim son 2 veya 3 senedir kart aidatimi bu sekilde geri oduyorlar(son olarak mart ayinda ayni senaryo yasandi). kararli olursaniz geri adim atarlar muhtemelen.

• spinoza17 kullanıcısına yanıt
    ben kararlıyım umrumda değil kapattırıcam fakat 97 tl mi almak istiyorum ayrıca kartım premium olmasına ragmen amerikan bilmem ne tarifesi uygulamışlar yani en yüksek ücreti almışlar...
  • Şimdi aradım 50 tl bonus yuklediler 30 hazirana kadar kullanın dediler.hiç yoktan iyidir :) bu ülkede ağlamayana meme yok.
  • Arayıp kapattırmak istediğinizi söyleyin, konuşa konuşa beyninizi yiyorlar, en sonunda kapatın deyince 50 lira bonus öneriyorlar veya aidat almayacaklarını söylüyorlar..
    Akbank'dan krediye başvurdum banka onay veriyor, şube vermiyordu krediyi.
    3 hafta sonra evime axess gelmiş imzaladığım kağıtların arasına demekki axess başvurusu sokmuşlar,
    kart eve geldi geri yolladım aradım sövdüm saydım, yıllık aidat için birşeyler söyledi kapattım suratına, sinirlendim mail attım, tekrar aradılar;
    1 yıl aidat almayacaklarını söylediler, zar zor kapattırdım kartı..
  • KAPATTIM RAHATIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

benden de 97 tl aidat kesmişler.platinıum bonus benimkisi.aradım iadesini aynen istiyorum dedim.yanlız 50 tl bonus verebiliriz dediler.bende bakın geçen yıl bu tarihlerde yine aldınız aradım en az 2 tane otomatik ödeme talimatınıza bir daha almayız dediniz ben de 3 tane ödeme talimatı verdim ve şimdi yine alıyorsunuz dedim.karşı taraf banka hesaplarında geçerli kredi kartı aidatlarına bişey yapamıyoruz diyince kafam attı kapatın o zaman sizinle bir daha görüşmek istemiyorum dedim bide bu kartı tam 17 yıldır bir fiil kullanıyorum şimdiye kadar tek kuruş eksik ödemedim(bunuda söyledim telefondaki kişiye)fakat umrunda değildi.yarın arayıp kapatıcam ama 97 tl yi nasıl alabilirim.tüketici hakem heyetinemi gideyim yoksa faks mı geçeyim bankaya tekrar...

benden de 86 kesmişler ekstrenin son günü. aradım ben maaş müşterinizin dedim benden alnmayacaktı güya dedim, size kim söylediyse bunu şubeye gidip dilekçe verin dedi. dedim böyle saçma iş mi olur, kapatın kartı. iyi dedi 40 lira verelim dedi, ya iptal edin ücreti ya kartı kapatın dedim, bu sene böyle olsun gelecek yıl aradığınızda iptal için konuşuruz dedi, yok dedim iptal edin bonus monus istemiyorum kapayın kartı dedim, iyi peki ben bu işlemi başlatıyorum dedi.

dedim bu karta bağlı american ekspres de var onu da kapayın, onun için ayrıca aramanız lazım dedi. kapattım yine aradım bu sefer american express için bağlandım, onun daha kart aidatı yansımamıştı ama 15 lira bonus verelim dediler kalsın, yok dedim kapatın. iyi dedi sizi 7 gün içinde arayacağız dediler, az önce aradı biri direk kapatın dedim kapattı onu ama,ü bonus gold için de işlem yapın dedim yok onun için ayrı aranıcaksınız dedi.

ben kartı falan geçtim bi işe yaramayan bi kart zaten, hiç bir kampanyaya katılamıyosun hepsi kişiye özel diyor. benim verdiğim aidatka millete kişiye özel kampanya yapıyorlar.
    geçen bana nakit avans kampanyası diye mesaj geldi 1,99 orandan, yanımdaki arkadaşa ertesi gün 0,99 diye geldi. üstelik benim harcamamın yanından bile geçemez.
    böyle rezil bir banka olamaz, maaşı burdan almasam bir dakika durmam bunlarda.

neyse uzun oldu baya ancak benim de derdim bu ekstreye yansıyan aidatı geri almak, sonra kapatsınlar kartı umrumda değil. bunun için ne yapmak lazım, yoksa her türlü ödeyecek miyiz? esktreyi de ödemiyorum sırf bu yüzden.

• valla arkadaşım ben şubeden en son arayınca önce kapatıyoruz dediler sonrada bir yıl kartı kullanma sözünüze 97 tl yi aynen önümüzdeki ayın ekstresine yüklüyoruz dediler.bende kabul ettim seneye yine bu ay kavga olacak bu aidat yüzünden ama mecbur bankalar bu taktiği kullanıp sürekli kartlarını kullandırıyorlar ama önemli olan düzgün akıllı kullanmak.ben bu şekilde devam ediyorum kullanmaya ...eminim sizide onlar arayıp aidat parasını size iade edecekler.çok yavşak bir banka bu garanti...
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler öncelikle cevap için;
    yani ekstreyi ödemekten başka çare yok diyosunuz öncelikli olarak.
  • aynen öyle düşününün kaç kişiden o parayı alacaklar kullanacaklar...
  • Benim de son ekstreye 86tl üyelik bedeli yansıtmışlar. Kartı kapatmak istiyorum, yukarıdaki mesajlardan anladığım ekstreyi ödemem lazım. Peki sonra 86tl'yi nasıl geri alıyoruz ya da alabiliyormuyuz? müşteri hizmetleri kesin bir cevap vermiyor, 15 gün içinde değerlendirilip geri dönüş yapılacaktır diyor, neyi değerlendirecekler anlamadım ya geri vereceksin ya da vermeyeceksin? ben sanki geri vermeye niyetleri yok gibi anladım. Başından böyle bir olay geçen varsa ve bilgi veren olursa şimdiden teşekkür ederim. Bu arada kartı gerçekten kapatmak istiyorum, aidatın geri verilmesi karşılığı bir yıl açık kalmasını istemiyorum.
  • Banada 86 lira yansıtmışlarr aydat parasi bugün aradım ısrar ettim ama tilki gibi adama denk gedim temsilci olarak. KONUŞ konuş en sonunda 20 TL bonus yüklenebiliriz kartniza dedi yok dedim hepsini iade istiyorum dedim olmasa diyor hizmet bedeli diyor bunu banka almak zorunda diyor en sonunda lanet olsun dedim ver tamam dedim. Peki size nasıl 50 TL verebiliyorlar ? Bizi kandirdimi tilki herif dersiniz. Kart bu arada garanti bonus gold

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.