Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok güzel cihaz gerçekten güle güle kullanın. Şunu sormak istiyorum toplam 1850$ ödedim dediniz 1500$ barajını geçtiği için ek olarak vergi ödediniz mi çünkü 1500$ veya 1500 Euro’yu geçmesi halinde ayrıca bir vergi alınıyor diye biliyorum, gümrükte sorun yaşadınız mı? Ayrıca bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar, bende bir oyun laptopu almak istiyorum hem ileriye dönük hem de gündelik işler için.

Oynadığım oyunlar; F1 2020, ETS2, GTA 5, PUBG, CS:GO, Cities Skyline, Total War oyunları. Hani ileriye dönük en fazla kastıracak çıkarsa eğer GTA 6 olur :)

Fiyat 10bin ₺ yi geçmezse sevinirim. Bana önerileriniz neler olur? 2021'de fiyatlar düşer mi? Ya da yılbaşında daha fiyatı düşen olur mu?

Şu mediamarkt'ta ki ASUS yine o fiyatlara düşse hemen alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu laptop fena değil gibi ama rtx2060'lı bir laptop kovalarken bunu alasım yok pek.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08H8VRWYF?m=A1UNQM1SR2CHM&tag=epey-21&_encoding=UTF8&aff_sub4=1&ref_=d6k_applink_bb_dls_failed

• quote:

Orijinalden alıntı: legolas_06

Merhaba arkadaşlar, bende bir oyun laptopu almak istiyorum hem ileriye dönük hem de gündelik işler için.

Oynadığım oyunlar; F1 2020, ETS2, GTA 5, PUBG, CS:GO, Cities Skyline, Total War oyunları. Hani ileriye dönük en fazla kastıracak çıkarsa eğer GTA 6 olur :)

Fiyat 10bin ₺ yi geçmezse sevinirim. Bana önerileriniz neler olur? 2021'de fiyatlar düşer mi? Ya da yılbaşında daha fiyatı düşen olur mu?

Şu mediamarkt'ta ki ASUS yine o fiyatlara düşse hemen alırım.

Paranızı çöpe atmayın, amazondan alın.

Örnek olması açısından diğer arkadaşlara da yardım baabında bir kaç model atıyorum

https://www.amazon.com/dp/B0863Y4QGV/ 15000tl

https://www.amazon.com/gp/product/B08842D7JS/ 12 küsür

https://www.amazon.com/ASUS-IPS-Type-GeForce-Gigabit-TUF706IH-ES75/dp/B0863Z4SLS/ 17 inç 10.700'e

https://www.amazon.com/Acer-i7-9750H-MaxxAudio-Keyboard-AN515-54-728C/dp/B08777BH1B/ 10200 tl

Burada en dandik laptop bile 144hz panele sahip ülkemizde maalesef 60 hz laptoplar bile daha pahalıya satılabiliyor. Ekran kartı gibi bileşenler zaten her türlü daha iyi amazonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 22 Aralık 2020; 14:51:6 >

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    15000 tl 1500 dolar barajını açtığı için ek vergilerle Türkiye fiyatlarına denk gelmiyor mu? Bu konuda bilginiz veya tecrübe etmişliğiniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peex

15000 tl 1500 dolar barajını açtığı için ek vergilerle Türkiye fiyatlarına denk gelmiyor mu? Bu konuda bilginiz veya tecrübe etmişliğiniz var mı?

Hayır ama amazondan çok uyguna bilgisayarlar alanları biliyorum, almadan önce iyice araştırın tabii ki. 1500 dolar sınırını bilmiyorum ancak 1500 doların altındaki bilgisayarlar da çok uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 22 Aralık 2020; 15:28:35 >
    1500 doları geçmeyecek iyi cihazlar var fakat gümrük vergisi+kargo eklenince o barajı geçiyor genelde ve ben de mecburen vazgeçiyorum. Tam olarak bilgi bulamadım bununla ilgili.
  • quote:

1500 doları geçmeyecek iyi cihazlar var fakat gümrük vergisi+kargo eklenince o barajı geçiyor genelde ve ben de mecburen vazgeçiyorum. Tam olarak bilgi bulamadım bununla ilgili.

Gümrükle kargo dahil mi ki hocam buna? Amazon müşteri hizmetlerine sorun isterseniz.

Gümrük ve kargo dahil evet. Amerikadan alışveriş sitelerine sordum yardımcı olamadılar çok fazla bilgileri yok. Amazon müşteri hizmetlerine sormadım.

Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro'yu aşması halinde ne işlem yapılır?
    Cevap: Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanacaktır.
    Kaynak:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti
  • quote:

Gümrük ve kargo dahil evet. Amerikadan alışveriş sitelerine sordum yardımcı olamadılar çok fazla bilgileri yok. Amazon müşteri hizmetlerine sormadım.

Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro'yu aşması halinde ne işlem yapılır?
    Cevap: Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanacaktır.
    Kaynak:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

Tek başına diyor, yani laptopun kendisi 1500ün altında olursa buna tabi olmaması lazım.

Farz edelim ki gümrük vergisi ve kargo ile 1500'ün altında olması gereksin, yine 1500ün altına inanılmaz uygun modeller getirtilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 22 Aralık 2020; 16:19:29 >

Ben de dediğiniz gibi anladım fakat tam emin olamadığım için almayı erteliyorum sürekli.
  • quote:

Ben de dediğiniz gibi anladım fakat tam emin olamadığım için almayı erteliyorum sürekli.

Ben forumda alanlara denk geldiğimi hatırlıyorum birkaç defa. Alıp kullananlar var yani sorunsuz. Amazon en kötü paranızı iade eder diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affection and Hatred -- 22 Aralık 2020; 16:24:18 >
    Forumda yeniyim o kişilere denk gelirsem sormayı düşünüyorum. Vergi ve kargo dahil olmadan 1500 euro üzerinde cihaz alıp gümrükte sorun yaşamayanlar varsa yardımcı olurlar umarım.
  • Merhaba arkadaşlar. Acer nitro 5 ryzen modeli alıpta ekranı 144 hz olanlar var mı? Varsa tam model numarını yazabilir misiniz? Memnuniyet durumunuz nedir? Şu zamanda alınıcak en mantıklı laptop gibi duruyor.

• 13 bin tl civarında veya aşağısında RTX 2070 ve RTX 2060lı iyi soğutucusu olan bir laptop önerir misiniz ?

• ylcdr kullanıcısına yanıt

Msi gf65 rtx2060 lı

• peex P kullanıcısına yanıt

Hocam amazon vergileri hesaplayarak sunuyor ekstra birşey ödemen gerekmiyor. yurtdisifiyati diye bir site var eğer aradığın cihaz burada var ise toplam fiyatı teyit edebilirsin. Yok ise istersen paylaş linkini vergi oranına bakıp yansıtıp yansıtmadığına bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Ben forumda alanlara denk geldiğimi hatırlıyorum birkaç defa. Alıp kullananlar var yani sorunsuz. Amazon en kötü paranızı iade eder diye tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster

Bir sürü kişi var alıp kullanan, technopatta daha da fazla konuşuluyor bu konu. Tek fark klavye oluyor onuda kolaylıkla hallediyorsun. Oyun bilgisyaarlarında ortalama 2000 tl fark oluyor amazon ve Tr arasında, newegg var birde ama genelde amazon'dan bir tık pahalı. Amazon.com dan alın geçin, hızlıda geliyor genelde.

• 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.