Şimdi Ara

. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
5.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rennes10

Bu mesaj silindi.
    kardeşim sen de anlamıyorsun galiba. o 6 fpsye inme olayı işlemci %100e vurduğu durumlarda oluyor diyorum. niye anlamak istemiyorsun?

60 fps civarlarında da vurmuyor diyorum, bunu niye anlamıyorsun?

şimdi oyunu açıp saint dennis'de 10 dakika dolaşıcam. %1 ve %0.1 değerleriyle buraya döneceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 10 Kasım 2019; 18:18:20 >
  • Sende şunu niye anlamıyorsun?

Bu intel işlemcilerin oyun perfomansı kötü işlemciler mimari buglu güvenliksiz sorunlu pahalı ve ısınıyor..

Eski nesil teknolojiler kullanıyor ve her geçen gün başka bir skandal ortaya çıkıyor daha uyguna veya aynı paraya kat kat daha iyi işlemciler varken bu işlemcilerin nesini önereceksin neden önereceksin senelerdir intelin çektirdiği son kullanıcıya yaptıkları yetmedi mi?

Ryzen serisi 1. 2. 3. Nesil ram frekansına bağlı Fsb overclockuna yatkındır intelde 4000mhz ram de kullansan bu seviyede verim artmaz Ryzen DDR4 hızı neyse NB clock / FSB bant genişliğide o derece overclock olur ve perfomans katlanarak artar.

.
    https://www.techspot.com/review/1627-core-i5-8400-vs-ryzen-5-2600/page8.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 10 Kasım 2019; 18:29:9 >

• Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Evet Gamers Nexus'u bende sık sık takip ediyorum Steve Burke çok iyi ve çok kaliteli bir editor ayrıca diğer kaliteli kanallara ve editörlerede yer veriyor yada beraber video çekiyor Buildzoid,JayzTwoCents,LinusTechTips gibi. Zaten bende Gamers Nexus'dan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu tamamen Rockstar'ın halt etmesi.GTA 5 2015 de PC için ilk yayınlandığında benzer şeyler yaşandı.Rockstar(Take-two interactive) sadece kâr odaklı bir firma ve PC kullanıcı deneyimi zerre umurunda değil. Zaten PS4 den kazanacağımızı kazandık gerisi bizi bağlamaz modundalar.Tabi her oyun stüdyosu böyle değil bir taraftada CD Projekt var.Rockstar bacağının kılı olamaz bana göre CD Projekt'in.

Dip not:RDR2 1.13 de rockstar launcherde ya açılmıyordu yada donuyordu 1.14 de düzelttiklerini iddia ediyorlar ama hala donuyor ayrıca ilerleyen süreçte GTA 5 de olduğu gibi sık sık optimizasyonlar gelecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 10 Kasım 2019; 19:19:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wolwes kullanıcısına yanıt
    Launcher AMD işlemcilerde sıkıntı çıkarıyormuş ve dediğin gibi güncelleme de sorunu çözememiş.

1080p de ht siz işlemcilerde sıkıntı çıkarması, launcher'deki problemler, aşırı yüksek sistem istemesi. Oyun hazır olmadan piyasaya sürülmüş gibi görünüyor. Hiç mi test etmediler ki?

https://www.youtube.com/watch?v=-L38QESnP-E&feature=youtu.be

• oklawa kullanıcısına yanıt
    Ben alıştım artık yadırgamıyorum Rockstar Games'i zamanında 199 TL verip kutuyla aldığım oyunu bile crackle oynuyorum çünkü biliyorum o launcher 5 yıldır piyasada olan oyunu bile yükleyemeyecek açamayacak oyuna girsen çalışmayı durdurdu grafik motoru hataları ve dahası için ROCKSTAR GAMES.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 10 Kasım 2019; 19:49:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

3.6 aşırı düşük değil mi? 4 ve üstünde olması lazım.
    bunu güç tüketimi için yapıyorlar.10. nesil mobil işlemciler 10nm zannediyordum ben çünkü güç tüketimi ısı falan düşmüş 9750h'ye göre ama onda iyice abartmışlar base 1 ghz ama turbo 4.7'ye çıkıyor.bu şu demek işlemci 1-4.7 arasında kafasına göre takılacak.

ryzene gelecek olursak stok kullandığımda gta5'te 55 60w tüketim görüyorum afterburnede bilmiyorum ne kadar doğrudur ama az göstermiyordur çünkü hwinfo ile baktığımda daha düşük gösteriyor ya da son biosun etkisi mi bilemiyorum.peki 4.2 4.3 sabitlersem ne oluyor 110 wattları görüyorum ciddi fark var.3800x zaten 105w TDP bir de sabitlersen 4.4 falan yanar o alet ki forumda alan arkadaşlar oc falan yapmadı biri bendeki soğutucudan aldı d15 ötekini takip etmedim.tam tersi downclock yapılıyor 3800x ile çünkü 4.2 4.3 gibi hızlara 3700x'ten daha düşük voltajla çıkılabiliyor ki ben de yaptım iyi güzel oyunlarda ama boşta sürekli aynı voltajı vermesi güzel değil.auto voltaj verince 1.45 oluyor deniyor ama 0.4 0.5 bile gördüm boşta.oyunda ne kadar 1.45 veriyordur bu da base turbo gibi sürekli değişiyor ama programlar yakalayamıyor mudur ayrı tartışma konusu fakat böyle tasarlamışlar ben böyle kullanmaya karar verdim temmuzdan beri yaptığım denemelerden sonra.ha ben 2k'da kullanıyorum işlemciyi rahatlatan bir çözünürlük ama ekran kartın kadar konuşuyorsun.bir 1060 1070 kullanıcısı olsam bu kadar pembe bir tablo çizemezdim ama işlemci konusunda yine oc gibi şeylere gerek duymazdım ayar kısardım.dün eski bir oyun olan dirt rally biri hediye etmişti testi yaptım 1080p ultra hani işlemci kaldırabilecek mi o kadar fps'yi diye.fx+1060 ile oc yaparak aldığım sonuçları perişan etti.ben 110 fps ortalama zor bela alıyordum min fps 119 çıktı 3700x'te.biliyoruz ki işlemcinin gücü yetmezse r9 380 de taksan 1060 da taksan aynı fps'yi alırsın ki bana böyle olmuştu.bu testi ultra da değil max 247 falan aldı gerçi ama medium yapıp uçuruyor mu sonucu bakmak lazım.

şu da gta5 bir iki gün önce aldığım resimlerden güç tüketimi en fazla bunda çıkmış.çipset sıcaklığı oyunlarda 70'i geçiyordu önceki biosta.

.

• Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Yine aynı şeyi yapıyorsun bir tane mobilden giremediğim hesabım var dedim daha önce, iftira atma, dediğin hesaplar faal bile değil. Belki sen basıyosun artıyı ne biliyim kim atıyor.senin başka hesabının canını yaktık belki geçmişte. Saydığın hesapların benle alakası yok deliormanli ve guzmann hesapları bana ait, neyin ezikliği anlamaDIM Kİ verilen artı oy mu bu herşeyin sebebi Beni bileN bilir kendi doğrularım var intel ve nvidiayı oyunculuk açısından amdye göre daha başarılı bulur çoğu kez giriş seviye için amd önerdiğimde olur. Biz burda çok biliyoruz deli gibi nvidia- intel savunup amdye geçince tersi tavırlara girenleri. Zamanında ryzen 1600 da önerdim 7600k yerine 8400 yerine 60/75 fps için r5 1600 de çok önerdim, hep 144 hz monitör için intel önermiştim o dönemde de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 10 Kasım 2019; 21:17:1 >

• Cahil diyebilirsin bana.

İşlemci %14 yükte ama anladığım kadarıyla tüm çekirdekler tam hızda çalışıyor (tam hızda olduğundan emin değilim), bu garip göründü bana.

Otomatik mi manuel mi hız ayarları?

• gpu da en sonda 3620rpm diyor. o fan devri mi öyleyse nasıl bir gürültüsü var??
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Her konuda bir amd savunmanızı görüyorum gereksiz yere yazmiyim diyorum tutuyorum kendimi ama artık dayanamıyıcam bu ne gereksiz iddaalaşmadır arkadaş ? 3900x aldım iki hafta sonra intele geri döndüm dayanamayıp 9900kf aldım 2700x aldım dayanamayıp 8700k aldım bırakın artık şu sentetik testleri gerçek kullanım senaryosunda Amd nin katetmesi geren daha çok yol var ben bunu hepsini kullanmış biri olarak diyorum 3900X de iki tane anakart bir de işlemci değiştim 8d q code yüzünden crosshair ve ace anakartlarda ne boost hızı adam gibi veriyordu nede voltajı boşta 1.475v veren bir işlemci daha kat etmesi gereken çok yol var intele döndüm rahatladım Amd bu yılda benim için hayal kırıklığı hee Amd düzelir stabil olur o zaman geçerim Amd ye yine parasıyla değil mi ? Bırakın artık şu fanboyluğu herkes istediğini alsın size ne arkadaş hayatında bi ryzen almışsın kendini avutmak için her konuda savunup savunup duruyorsun BAN!

Şimdi bana intel fan boyu deme :) kullandığım işlemciler

Ryzen 1700X - 2700X - 3900X
    İntel 6700K-7700K-8700K-9700K-9900KF

DEDİĞİM HER ŞEY KULLANIM TECRÜBELERİMDİR HİÇBİRİ İNTERNETTE GÖRÜLMÜŞ BİLGİ VEYA SENTETİK TEST DEĞİLDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtmnyars -- 10 Kasım 2019; 22:4:4 >

• dtmnyars kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Amd önce driver yapmasını öğrensin gelsin sonra işlemci testi falan ortaya kendini atsın 1 haftadır 5700xt ile uğraşmaktan bilgisayarda başka birşey yapamaz oldum. Hele işlemcisimi bırakın abi sentetik testleri hiç bir gerçeklik payı olmayan testleri ben kullanıcı deneyimi ne ise ona inanırım.

Kullandığım AMD işlemciler 2600x 2700x 3600x 3600x denilen o kendi adı sırf işlemci diye geçen yaratık 1080Tİ ye 1440P de dar boğaz yaptırıyor ben daha hiçbirşey demiyorum.

AMD PİŞMANLIKTIR KOCAMAN NOKTA.
    münşi kullanıcısına yanıt
    oklawa: est. öğrenmek için sormuşsun.

işlemci stok ayarda ve son hızı 4.4 ghz.bu hıza oyun içi çıkıyor ama bir kaç çekirdek olarak hepsi birden değil.

işlemci kullanımının az olmasını isteriz.boost kapatıp 3.6 ghz oynasam bu oyunu yine çok rahat oynatır ama %14 olmaz %30 olur mesela kullanım.bu durumda bir işimize yaramaz güç tüketimi benzer olacaktır.fps'yi bilemiyorum.bu hız fazla geliyor bence ama boost yine de Allah ne verdiyse yapıştırıyor.kullanım 14 olunca tüketim de düşük kalıyor belki kasten böyle yaptılar.tüketimi stok ayarlarda gayet güzel ama sabit 4.325 yaparım diye voltaj sabitlediğiniz anda tüketim fırlıyor ve gerek yok.benchlerde çok az farkediyor hatta bazılarında farketmiyor, oyunlarda bir fark göremedim.

münşi

evet o fan devri.tek fanlı referans tasarım kart ve aslında o kadar hızlı dönmüyor ben fan profili ile yüksek çeviriyorum.1060'la 1974 mhz oynamayı mı özlüyorum nedir böyle yapmazsam 1500'lere düşüyor.aslında kaslı bu kart 1500 de olsa zıplatır bu oyunu.m p 3 açtığım için ses sorun olmuyor ve açmasam bile %80'li devirler kafa ütülemiyor ama %100 yaparsan uçuyor alet.80 küsürü 3600 olan kartın %100'ü 4000 biraz üzeridir çok ses farketmez di mi?değil işte adamlar güvenmemiş midir nedir %100 üzerinde de fan devri var.bf5'i oc'li oynarken farkettim geçenlerde.5600 devir mi ne oluyor 100'ün üzerine çıkıyor bomba.peki ısı nasıl değişiyor dersen değişmiyor kart diyor ki abi sal beni 85'de falan sabitleneyim.

niye sansürlü ki m p 3 kopiraytını mı almış biri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Kasım 2019; 22:10:57 >

Dostum söylediklerin bizzat tecrübelerin olduğu için muhakkak doğrudur ama intelde i7 8700k ve i9 9900k ya da 9900kf alabilecek gücün varsa kralsın. Bu iki işlemciyi alamıyorsan malesef intel tarafında rezilsin. R5 3600 denen işlemci i5 9400f ve i5 9600k gibi işlemcilerden daha iyi. r7 3700x ise 9700k dan daha iyi. 8700k ve 9900k alamayanlar malesef AMD almak zorunda.
    Edit: intel 10.seri bi gelsin 6core 12threat i5 ler gelince bir kişi de r5 3600 ya da r7 3700x önermeyecek zannimca. Ama bakalim nasil bi seri gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 10 Kasım 2019; 22:17:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yetenek bro bazen yok.
  • Teşekkür ederim.

Sorulara cevap verebilecek bilgiye sahip pek kullanıcı yok forumda, aktif olanlar reklam-yerme peşinde, şunu da cevaplayabilirsen sevinirim;

Ekran görüntüsünü attığın oyundan masaüstüne döndüğünde ne oluyor frekanslar, minimum kaç mhz oluyor kullanılmayan çekirdekler?

evet amd kullanmak her zaman tecrübe işi olmuştur intel gibi kolay değil kabul ediyorum ama kullanabilenlerden çıkarmasanız diyorum hıncınızı.belki amd'nin düzelmesi değil sizin amd öğrenmeniz gerekiyordur en azından bilen biriyle toplayın bir dahaki sefer.boşta 1.47v vermiyor son bioslarla.0.4 0.5 verdiğini gördüm geçen gün.oyunlarda da öyle yazıyor ama o kadar voltajı yiyen işlemcinin bu kadar soğuk kalmayacağını biliyoruz programlar sabit 1.45 gösteriyor bu mümkün değil.amd piyasanın seviyesine ineceğine piyasa amd'nin seviyesine çıksın ve adam gibi bir afterburner çıkarsınlar artık ryzen master ile oyun içi bakmak zor oluyor!
  • münşi kullanıcısına yanıt
    Ben Amd yi kötülemiyorum zaten hocam rekabet iyidir ama körü körüne savunmak internetten bakılanlara göre konuşmak garibime gidiyor açıkçası Rdr 2 tartışılan oyun ve bir konsept l oyunu daha yeni çıktı bi update ler gelsin bakalım durum ney olacak sonra konuşulur aman intel yanlışlıkla geri kalmasın bir oyunda gereksiz bir şekilde yermeye başlanıyor intel fan boyu değilim ki hala diyorum Amd düzeltsin yine alırım Amd, Intel babamın malı değil sonuçta ama şunları okudukça yalan yok intel fanboyu olasım geliyor :)

bu sorunun şu anda ve öncesi var biosa göre değişiyor diyeyim.ilk çıktığında biosun biri 2.2 ghz'ye düşürüyordu voltaj zaten 1v civarında geziyor m p pardon şarkı türkü bile açsan.ilk bioslarda mouse kıpırtatsan 4.4 ghz 1.47v dayıyordu şimdi o yok ama 2.2 de yok 3.6 oluyor en düşük.sıcaklık da 38 oluyor fakat bunda kasa fanlarını neredeyse durdurmamın etkisi var ortam 25 derece.tabi benim soğutucu kıstas olmaz ne kadar onun da fanları yavaş dönse bile stok fandan iyi.diğer 2700x sistemimde stok fan kullanıyorum ses ve sıcaklık problemim yok.bu kadar iyi olduğunu bilsem temmuz 2018 parasıyla 600 lira vermezdim bu soğutucuya.fx'ten geçince aman abi ne olur ne olmaz mı dedik artık insan bi dener.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.