Şimdi Ara

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
24
Favori
62.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Armoury yeni çıktı onuda kullanabilir asus aurayıda kullanabilir iki tercih sundum maksat seçeneği olsun diye,aurayı ben pencerenin içine çektim normalde iki ayrı program.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jeem J kullanıcısına yanıt
    Bu arada yazmayı unutmuşum sata güç vermesi için 3 pin olanda renkleri kontrol etmek için anakarta veya kontrolcusune bağlamanız lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

Armoury yeni çıktı onuda kullanabilir asus aurayıda kullanabilir iki tercih sundum maksat seçeneği olsun diye,aurayı ben pencerenin içine çektim normalde iki ayrı program.
    auro biraz sıkıntılıydı. Aroury hiç sorun yaşamadım bugüne kadar, Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz de z490 baya sıkıntı çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 29 Temmuz 2020; 21:8:34 >
  • djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    Ben sanırım tam anlatamadım. Bunları yaptım zaten ama yapmama rağmen o bahsettiğiniz programlar hatta BIOS bile fanlarımı görmüyor. Acaba yanlış yada eksik bir bağlantı mı yaptım. Normalde görmesi lazım değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeem -- 29 Temmuz 2020; 22:48:46 >
    Hayır hocam siz tamamen net anlattınız bende net şekilde anlattım ama siz fanları görmek ve hızını ayarlamak istiyorsunuz oraya takıldınız :) bilgisayar ekranında görmek ve kontrol etmek istiyorsunuz fan hızını ama bunun olması için pmw soketi gerekiyor fan güç kablosu yani bu kabloda bizim fanda yok daha doğrusu var ama tek kablo yapıp kontrolcuye giren kablonun içinde bulunuyor, ve adamlar fan hızını ayarlamamız için kumandaya 2 düğme koymuş S+ S- diye bunlada kontrol ediyoruz bu kadar.. kısacası bağlantılarınız doğru herşey olması gereken gibi.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Asusun aurasına nedense alışamadım armoury daha hoş güzel geldi,keşke corsair icuenin yazılımı bütün herşeyle uyumlu olsa.

Bu arada siz galiba 3 pinli kabloyla fanların güç bağlantısını veya farklı birşeyi yapılacağını varsayıyorsunuz hayır anakarta takılan 3 pinli kablo sadece rgbsini kontrol etmek için başka bir işlevi yok.

Teşekkürler sabrınız ve yardımınız için :).

Peki hızları ayarlayamıyorum fanları anakarttan. Fanların ledlerini normalde ayarlayabiliyorum ama değil mi Armoury yada Aura Sync'dan? Benim fanlarım buralarda görünmüyor. Sadece İşlemci ve Ramleri kontrol edebiliyorum. Fanları sadece kumandadan kontrol edebiliyorum.
    estağfurullah yardım edebildiysem ne mutlu

evet hızlarını ayarlayamıyorsunuz anakarttan ledlerini ayarlayabilirsiniz her iki programdanda,fanların görünmemesi normal bu fanlara sahip herkeste gözükmüyor evet aynen dediğiniz gibi sonuca bağlamışız olayı
    Yani anlamadım :)) ledleri anakarttan kontrol edebilir miyim edemez miyim?

Devrik cümle kurmuşum kusura bakmayın kısacası evet ledlerini kontrol edersiniz

Merhaba Jeem

yanlış mı anladım anlattıklarından bilmiyorum ama mantık hatası var sanki dediklerinde,

Ana karttaki 5 V argb çıkışı sadece fanların ledlerinin yanması içindir. Dönmesi için değil .Fan expertte Chasis fan 1 ve 2 var. fanın güç kablolarını Ana kartta "cha fan 1" ve 2 diye adlandırılan çıkışlara takarsan ancak ozaman dönüş hızlarını görebilirsin. Sizdeki kasa kontrolcüsü bende olmadığı için bilemiyorum ama siz bu kontrolcünün elektriğini nerden alıyorsunuz ? kasa fanlarının hızlarını görmen için
    bu kontrolcüye güç beslemesini ( yada fanların güç kablolarını ) anakartın cha fan 1 pinlerinden beslemelisin. ( 6 adet fanı döndüreceksen tek cha fan 1 pini yetmez, 3 fanı cha fan1 e, 3 fanı cha fan2 ye bağlarsın )

auro sync ve armory create den sadece anakartın 5 V argb pin çıkışlarının enerjisini değiştirirsin. Fanların hızlarını değil.

diğer arkadaşlar da bunları anlatıyorlar sanırım

Aslında şöyle anlayatım bendeki kontrolcü cooler master rgb li sıvı soğutma var. onun kontrolücüsü USB den güç alıyor ve USB ile anakarta bağlanıyor içerden. Sürücünü kurarak
    o kontrolcüyü kontrol edip ledleri istediğiniz modda yakıyorsunuz. Ama ben onun efeklerini sevmediğimden cooler masterın sürücünden anakart modunu seçiyorum. böylece anakart rgb sinden
    kontrolcüye giren rgb sinyalleri kontrolcüden fanlara gidiyor.

Sizdeki kontrolcüde USB portu yok gördüğüm kadarıyla . FArk bu. Sizin kontrolcüde efektleri nasıl değiştiriyorsunuz ? kontrolcünün butonu filan mı var ona basarak mı ?
  • creepy050 C kullanıcısına yanıt
    kumandayla hocam,kumandada hız ve efekt değişme tuşları var fanın hızını arttırıp kısabiliyoruz efektler arası geçişte yapabiliyoruz eğer 5v 3pin argb girişi bulunan anakart var ise kontrolcudeki 5v argb 3pinli kabloyu anakarta bağlıyoruz anakarttan kontrol ediyoruz.
  • creepy050 C kullanıcısına yanıt
    evet bu dediklerinizi anlattım yukarıda problem yok olayı çözdü
    Bu arada 1. versiyonda molexden güç almanın ne sakıncası var. Zaten fanlar sessiz fan. Max hızda varsın dönsünler ses çıkmıyorki .
    ayrıca molexden almasının artısı şu : Bu kasaya 12 adet fan bağlanabiliyor. Anakartta 2 adet kasis fanı çıkışı var ve bunlar herbiri 2 Amper. Yani aslında 3 fan bile 1 pin e neredeyse fazla geliyor akım olarak.
    yani anakarta en fazla 6 adet kasis fanı bağlayabileceksin. diğer ihtiyaçların güç veremeyeceksin.
    Ve son olarak bukadar akımı anakarttan çekmek yerine psu dan çekmek bence çok daha iyi. Niye okadar akımı anakarta bindireyim.

bu sebeplerle 1. versiyon fanlar daha iyi bence. yanılıypr muyum ?
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    led 1 ve led 2 ler şerit led beslemeleri sanırım
    tüm mesajları okuyamadım ksr bakma. sevindim olayı çözdüğüne Jeem in :)

edit yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creepy050 -- 30 Temmuz 2020; 0:51:33 >
    anladım ozaman cooler masterın kontrolcüsü cidden bombaymış anakartta argb si olmayanlar için, kasa içinden düğmeye basmak da zor olur. USB ile bağlantı artı programla
    kolayca efekt değişiyor. Ama ben cooler masterin programını değil anakartın programını kullanıyorum. çünkü ozaman ramlerin ve anakartın rgb leri senkron olmuyor fanlar ile
    Daha önce resimlerle izah etmeye çalıştım. Ama bakmadiniz okumadınız sanırım beni. Benim kontrolcü de 3pin 5v çıkış var. Bunu anakartin 3 pin 5 v yerine bağlıyorum ve yine kontrolcü sata çıkışı var onu da güç kaynağına bağlıyorum fakat ankarta fanları görmüyor. Ne fan hızları için ne LED kontrolü için. Hatta şöyle söyleyim anakartin 3 pinli 5v olan yerine kontrolcunun çıkışı olan 5v 3 pinli kabloyu bilgisayar çalışırken çıkardığım zaman hiç bir değişiklik olmuyor. Yani bu kablo etkisini göstermiyor. Sorunum bu

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.