Şimdi Ara

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
868
Cevap
24
Favori
62.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Bu fanların 2 versiyonu var 1. si anakarttan kontrol edilebilen versiyon 2. si kontrolcü ile kontrol edilebilen versiyon. Videodaki 1. Versiyon.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-3-adet-argb-fan-gamepower-silence-anakart-kontrolculu-model-843936388/detay

İlandaki 1. Versiyon hatta adam bizim kontrolcülere dandik demiş haklıda😀
    adreslenebilir kısmı nasıl belki resim atarsan çözüm bulabiliriz.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hocam bendekiler bunlar 6 pinli kontrolcüye bağlı ve kontrolcününde 3 pinli Argb çıkışı var o da anakarta bağlı. Bendekilerde sanırım dandik versiyon dediği demi? Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeem

Hocam bendekiler bunlar 6 pinli kontrolcüye bağlı ve kontrolcününde 3 pinli Argb çıkışı var o da anakarta bağlı. Bendekilerde sanırım dandik versiyon dediği demi?
    evet seninki farklıymış çözümü uçları değiştirip öyle yapılabilir. Ama hangisi nedir bilmek lazım. Aşağıdaki kablo işini çözebilir. Veya eliniz yatkınsa siz böyle bir kablo yapabilirsiniz. Veya yapan insanları bulabilirsiniz. Ama şunu da bilmek lazım. gamepower açaba standarlara uygun 6 pin mi yaptı. Önce fanı test etmenizi tavsiye ederim. Aksi taktirde hepsini aynı anda test ederseniz. Fanın + ile led + kısmı denk gelip arıza çıkabilir. Fan düzgün çalışırsa arıza çıkarak bir durum olmaz. En kötü ihtaml ledler düzgün çalışmaz fanlar ters dönebilir. Arıza çıkarma durumu olmaz. Belki eli yatkın biri yapar satar

Gamepower WARCRY İNCELEMESİ [ 2 Odalı / Tasarım / Performans / Oyuncu KASASI ]

• Jeem J kullanıcısına yanıt
    Evga kartını mı sığdıramadınız ? tam olarak anlamadım sorununuzu ?

sorununuz buysa nu kartın genişlik olakarak sığmadığını biliyordum ama sonrasında bu kasayı yeni alanlarda
    yan kapağı uzatma civataları çıkmaya başlamış. onlar takılırsa sığar diye düşünüyorum. Yada o civataların daha uzunlarından takılarak.
    Yine olmazsa dikey takma aparatı kullanılır
    Merhaba

Kontrolücünüzün sürücüsü yoksa fanların argb sini kontrolcüye hiç takmayın ozaman. Fanların RGB sini birleştirip anakartın 5 V ARGB sine bağlayın. 6 Fanın ARGB si amper olarak fazla gelirse
    Anakartta 2. ARGB çıkışına bağlayın 3 fanı ( Her anakartta 2 adet olmayabilir ). 6 fan ARGB si kaç amper çeker bilmiyorum. 2. ARGB çıkışı yoksa isterseniz ilk başta 3 fanı bağlayın.

silah seslerine göre tepki için de asus aurosync programında müzik efektini seçin.
    takıldığınız yer olursa sorun yine

Düzeneleme : diğer arkadaşlardan gelen yazıları okudum da sizde fanların kablo yapısı farklı bizdekilerden. Acaba bu fanların soketlerinden ARGB ye ait olan kabloları
    ayırıp onları hepsini birşeltirip bir soket olarak anakarta takmak nasıl olur ?
    fanların soketlerinin fotosu atabilir misin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creepy050 -- 29 Temmuz 2020; 11:48:11 >
    tam tersine bunun elindekiler dandik olan,ilk versiyon sattığı fanlar.. bizdeki kontrolculu olan versiyonda kontrolcuden anakarta bağlantı veya ekstra 5vluk kontrolcu varsa ona takabiliyorsunuz.
  • djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    Ama kontrolcünün sürücüsü yok , Anakarttan sizin kontrolücüye input girip yazılımla anakarttan kontrol edemiyorsunuz diye anladım.

yani dandik olan 2. versiyonlar :)
    Fanlar elinize ulaşınca 6 fanlıdaki kontrolcünün kablo ısısını ve 9 fan da kontrolcünün kablo ısısını kontrol edebilirmisin merak ettim.
    Edeceğim,bende merak ettim şimdi buradaki yorumları görünce,şuanlık erindim kasanın arkasını açıp kontrol etmeyi ama işkillenmedim değil.

• creepy050 C kullanıcısına yanıt

Benim problemim galiba anakartim (Asus X570-e) fanları görmüyor. Fan Expert 4 de de kasa fanlarım görünmüyor. Acaba takmadığım bir kablo mu var ki. Kontrolcü den argb çıkışı ile anakarta bağlayabiliyorsam anakarttan da kontrol edebilmem gerekmez miydi?

Çıkartıp takıyorum 3 pinli Argb kontrolcü çıkışını anakarttan fakat herhangi bir değişiklik olmuyor sanki ya boşta çalışıyor yada anakart görmedi.

Kasanın satıcısına sordum anakarttan kontrol edilebilinir fanlar diyor.

Edit:Görüldüğü üzere asus programı fanlarımı görmüyor. Sebebi ne olabilir ? Bu sizde de böylemi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeem -- 29 Temmuz 2020; 15:6:49 >

Hocam dediğim gibi konrolcünün yazılımı olsa anakrta taktığınız 3 pinli argb kablosu ile bağlantı kurup yazılımla anakarttan kontrol edilirdi. Ben fanları sattığım için deneme imkanım yok.
  • creepy050 C kullanıcısına yanıt
    hocam zaten kontrolcunun sürücüsü veya programı olmasına gerek yokki 3pinli rgb kablosunu anakarta taktığınızda anakartınız neyse onun rgb programıyla kontrol edeceksiniz ? haa eğer 3 pinli girişim yok ben kendi programından kontrol etmek istiyorum diyorsanız oda olmaz anakarta tek bağlantısı 3 pinli 5vluk rgb kablosu kısacası 5v 3pin girişli argb portu bulunan anakartınız olmalı..

2-3 gün önce ekran kartı destek aparatımın kontrolcusu var sata bağlantıyla güç alıyor onun ucuna taktım kontrolcunun 3 pinli kablosunu kontrol edemedim,şu mali müşavir hocamdan aldığımda 3 ek fan daha gelsin o zaman bir daha deneyeceğim.

dandik olanlar ilk versiyonlar hocam molexden güç alıyorlar 2inci versiyonda,yeni versiyon kontrolcu ile olanlar kontrolcu üstünden kontrol ediliyor 3pinli rgb girişinide ekstra kontrolcu veya anakarta takarsanızda anakart yazılımından kontrol ediyorsunuz donanımarşivinin yaptığı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 29 Temmuz 2020; 16:21:3 >

hocam kontrolcunun yazılımı olmasına gerek yok veya farklı birşeye gamepowerın kontrolcusunden çıkan 3pinli kabloyu anakarta takıp anakart rgb programıyla kontrol edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 29 Temmuz 2020; 16:21:29 >
    Ben hem bunu anakart 3 pin olan Argb ye bağlıyorum hemde kontrolcü sata kablosunu psu ya bağlıyorum. Bu yanlış mı ya PSU yada ankarta mi bağlamam gerek acaba. Anlayamadım ki

Asus Aura veya Armoury Crate kullananız lazım Fanların hızını kumandadan ayarlarsınız sadece.
    tamam hocam bunu anakartında bulunan 3 pinli girişe takacaksın 4pinliye takamazsın uyuşmaz ve yakarsın dikkat et daha sonrada üst mesajda dediğim programlardan kontrol edebileceksin renkleri bu kadar.
  • Hocam bende onu sormak istiyorum zaten. O dediğiniz programlar fanlarımı görmüyor. Gönderdiğim fanların ekran görüntüsü zaten bu tarz programlardan.

Fanlarımı görmemesinin sebebi ne olabilir acaba? Eksik bir kablo mu taktım ne bios görüyor fanlarımı ne programlar

hocam sizin attığınız program Al Suite 3 programı anakarta bağlı aygıtları yönetmek için kullanırsınız,anakarttaki takılı bileşenlerin sıcaklarına vb bilgilerine ulaşırsınız o programdan rgbyle alakalı birşey yapamazsınız,Asus Aura veya ARMOURY CRATE indirmeniz lazım..

ve fanların hızlarını ayarlayamazsınız çünkü fanda pwm kablosu yok fanda pwm olsa anakarttan hızını ayarlarsınız o Al Suite 3 programı ile,sadece kumanda üstünden hızını ayarlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeem

Ben hem bunu anakart 3 pin olan Argb ye bağlıyorum hemde kontrolcü sata kablosunu psu ya bağlıyorum. Bu yanlış mı ya PSU yada ankarta mi bağlamam gerek acaba. Anlayamadım ki
    fanların dönmesi için extra güce ihtiyacın olduğu için bence düşünmüşlerdir led1 led 2 ve fan yerine takmadığın sürece ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum. diğer girişler imput

• quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

Asus Aura veya Armoury Crate kullananız lazım Fanların hızını kumandadan ayarlarsınız sadece.
    neden ikiside yüklü sizde hocam sadece armoury yetmiyor mu içinde auro var.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.