Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
66.514
Cevap
520
Favori
2.374.875
Tıklama
Giriş
    11345 Mesaj
    Bir sorum var cevap veren olursa sevinirim

Dany, John'un halası mı oldu tam anlayamadım ?

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Ya Spoiler diye bi tuş var onu kullanın artık kafanız almıyor mu? Sövdüreceksiniz kendinize.

Kardeş bölümü yeni izledim.Ve izleyene kadar ne bu başlığa ne ekşi sözlüğe ne Twitter'a girmedim.Spoiler yiyeceğini bile bile bu başlıkta ne arıyorsun.Yani spoilersız şu başlıkta ne umuyorsun anlamak güç.Hadi git izle bölümü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet, zaten bu önceki bölümlerden belliydi.
    |
    |
    RevivaL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bölümü izlemeyen birinin burada gezmemeai daha mantıklı değil mi sence ? :)

|
    |
    Yellow Claw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İsyanla beraber Robert reyizim feth etti "7 krallığı" toprak fethedenin malıdır since alparslan bu arada cersei'nin ilk sezonlarda bahsettiği öldüğünü söylediği bebek de gendry olabilir fakat elinde tutacağı bi krallık kalmadı maalesef
    |
    |
    alprklt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eh yani belliydi hep böyle gitmeyeceği. Adam birinci sezondan beri iş başında, haketmişti.
    |
    |
    Prof. Dr. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: bjkliburak92

quote:

Ya Spoiler diye bi tuş var onu kullanın artık kafanız almıyor mu? Sövdüreceksiniz kendinize.

Kardeş bölümü yeni izledim.Ve izleyene kadar ne bu başlığa ne ekşi sözlüğe ne Twitter'a girmedim.Spoiler yiyeceğini bile bile bu başlıkta ne arıyorsun.Yani spoilersız şu başlıkta ne umuyorsun anlamak güç.Hadi git izle bölümü.

Adam başka birşey için gelmiştir konuya. Spoiler butonu boşuna mı koyuldu ? Ben izledim bölümü sizin yaptığınız boş iş. 1-2 tane spoiler yedim.

@alprklt
    |
    |
    Bahsedilenler: alprklt

Orijinalden alıntı: RevivaL

Bir sorum var cevap veren olursa sevinirim

Dany, John'un halası mı oldu tam anlayamadım ?

Jon'un babası yani Rheagar'ın kardeşi Dany olduğu için,halası oluyor ve Ned Stark dayısı oluyor
    |
    |

Zaten önceki sezonlarda gördüğümüz görüntüyü biraz daha işlemişler. Jon'un Aegon olduğunu bizlere göstermişlerdi. Ekledikleri tek detay bir bastard olmadığı gizlice evlendikleri ve yönetime el koyulmak için tecavüz yalanı söylenmesiydi.

Benim aklımda tek bir soru işareti var açıkçası. Bran kaç sezondur nihai
    görevi için hazırlanıyor. Yani gerçekten senaryo tarafında da durum aynı. Bu sezon hiç bir detay vermeden ulu orta üç gözlü kuzgunum der oldu. Yani ekleme bir şey yok. Çok havada kaldır karakter. Bu kadar detay boşu boşuna verilmez, yani benim bildiğim verilmiyor.

Ben sızdırılmış senaryoyu okumadım. Herşey çok barizdi. Zaten önemli değil de. Asıl sıkıntı şu. Jon kaç bölümdür kış tepesine haber yollamıyor yani kayda değer bir haber yollamıyor. Şimdiden orada bir şeyler karışacağı belli.

Bilemiyorum, bilemiyorum Altan.

Sansa rolü direkt olarak boşta. Baelish öldü. Şuanda lafta leydi. Jon'da dönüyor. Bu karakter doldurulacak tekrardan.

Öte yandan Cercei'nin Arya tarafından öldürüleceği kesin ve bana göre finalde bunu yapacaklar. Jamie sezon ortalarında öldürülür. İlgili aile bağını bize vurguladılar. Pek bir işlevi kalmadı denebilir. Kel kafamızda bu sezon çok boşlandı sadece bir defa karakterini bizi gösterdiler.

Demek istediğim şu, karakterler rollerini tamamlıyor ve o karakter hakkında olabilecek ilerleyen bölümler ile ön görülüyor. Bunun yerine aynı bölümde bunları yapmalarını isterdim. Örneğin Baelish gibi. Onda bile ölüm sessizliği ile hareket eden Arya'yı farketmesi saçmaydı. Arya'ya oyun oynamalar falan. Sen o kadar Arya'yı doldurdun, kış tepesine çağırıp öldürtmezsin. Bir sürpriz yapacağın belli oluyor benim tarafımda.

....
    |
    |
    ∞ Battlestar Galactica ∞ Prison Break ∞ Friends ∞ How I Met Your Mother ∞ Supernatural ∞ The Big Bang Theory ∞ Breaking Bad ∞ Sherlock ∞ Da Vinci's Demons ∞ Game of Thrones ∞ American Gods ∞Watchmen ∞ Rick and Morty ∞ Limitless ∞ Gotham ∞ Wayward Pines ∞ Better Call Saul ∞ The Blacklist ∞ Sleepy Hollow ∞ The Messengers ∞ The Flash ∞ Daredevil ∞ South Park ∞ Suits ∞ Vikings ∞ Jessica Jones ∞ The Walking Dead ∞ True Detective ∞ LOST ∞ Leyla ile Mecnun ∞ Fargo ∞ Mr. Robot ∞ Avrupa Yakasy ∞ Isler Gucler ∞ See ∞ Carnival Row ∞ Doctor Who ∞ 24 ∞ Spartacus ∞ Mad Men ∞ Fringe ∞ Salem ∞ Shameless ∞ OZ ∞ Babylon 5 ∞ Star Trek ∞ The Newsroom ∞ Stargate ∞ DEXTER ∞ Seinfeld ∞ The X Files ∞ Freaks and Geeks ∞ Firefly ∞ House M.D ∞ Sons of Anarchy ∞ The Shield ∞ Rome ∞ Six Feet Under ∞ The Wire ∞ The Sopranos ∞ Heroes ∞ Arrow ∞ Hannibal ∞ The Mentalist ∞ Band of Brothers ∞ House of Cards ∞ 24 ∞ Firefly ∞ Westworld ∞ Humans ∞ Banshee ∞ Stranger T. ∞ 11.22.63 ∞ Orange is the New Black ∞ Silicon Valley ∞ The Mandalorian ∞
    ∞ GÜNCEL IMDB Listesi

• Yüzbaşı
    772 Mesaj

Gendry jona cekicini indirene kadar ghost gendryinin bir yerini koparir

|
    |
    King Stannis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beyler size soyle soyleyeyim is sizdirilan 8 .sezon senaryosuna digru gidiyor dogru olma ihtimali yok degil ne kadar sacma yazilsada

Sonucta bu sezonda cok iyi gecmedi 8.sezon 1 bolumde anlasilir eger dogruysa yemin ediyorum izlemem

|
    |
    Andres Escobar 2 Temmuz 1994 tarihinde 1994 FIFA Dünya Kupası'nda ABD'ye karşı kendi kalesine gol attığı için Medellin şehrinde bir barda silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir.Efsane'nin cenazesine yaklaşık 120 bin kişi katılmıştır. Her yıl insanlar Escobar anısına fotoğraflarını getirmiş ve Temmuz 2002 tarihinde Medellin şehrinde Escobar anısına heykel yapılmıştır

"El Caballero del Futbol"
  • Emekli Yönetici
    11345 Mesaj

Teşekkürler
    |
    |
    Bahsedilenler: Ölüyen Yürüler , coderspero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: adolf1

7/7 ile ilgili:

Bealish'in gebermesini izlemek, joffrey'inkinden daha çok haz verdi

Cercie, tahmin ettiğim gibi, kalleşlik yapacak, düşmanları savaşırken o arkadan işi bitirecek.

-Night King'in, Wights'lerin gözünden güneyi görebileceği, konuşulanları dinleyeceği teorisi çöktü.

-Bran'ın, geleceği görebildiği teorisi çöktü.

Azor Ahai ile ilgili uç bir teori:

Azor Ahai ile ilgili anlatılarlara göre, elinde Valeria çeliği kılıç olacak, kral kanı (targeryan) taşıyacak ve kılıcını sevdiği kişiyi öldürerek lightbringer(ışıkgetiren) e dönüştürecek.
    buradan bakınca, jon, Jaime, Sam, Jorah olabileği yönünde teoriler üretildi.
    ama ben en uç teorimi yazayım: Azor Ahai - Brienne Tarth :)
    elinde, Jaime'nin hediye ettiği Outhkeepar (yemintutan-yeminkar) isimli Valeria çeliği kılıç var. Jaime'ye aşık, onu öldürebilir, özellikle de Stark kızlarını korumak için yemin ettiği ve Jaime'nin onlara zarar verebileceği bir ortam oluşursa, Brienne hiç çekinmeden Jaime'yi öldürebilir.
    Kral kanına gelince de, Tarth ailesi zümrüt adalarında yaşıyor, zümrüt adaları kings landing ve dragonstone'a baya yakın. üstelik Brienne'nin saçları da beyaz, yani kanında bir Targeryan bulaşıklığı olması mümkün.

Akgezenler ve Ormanın çocukları ile ilgili:

bildiğimiz gibi, ormanın çocukları, insanlarla olan savaşta, insanları zayıflatmak için büyü kullanarak WW'leri yarattı.

Ormanın çocukları, ejderha camından yapılma savaş aletleri kullanıyorlardı ama insanlar bronz, demir, çelik savaş aletleri ve zırhlar kullanıyordu. dolayısıyla ormanın çocukları insanlara zarar veremiyorlardı. bu yüzden ilk önce, westerostaki hayvanları yardıma çağırdılar, daha sonra dorn köprüsünü yokettiler, daha sonra da boğazı suya batırıp bataklık haline getirdiler ama insanları durduramadılar. en son olarak WW'leri yarattılar. Muhtemelen WW'leri yaratırken kendi kullandıkları ejderha camıyla ölecek şekilde yarattılar. insanlar demir-çelik silahlarıyla onları öldüremeyecekler, ama ormanın çocukları ejderha camı silahlarıyla WW'leri yokedebileceklerdi...
    Fakat hesapladıkları gibi olmadı...

ww leri su an durdurmalari cok zor gibi, hele ki duvari astilar.. dragonlardan biri onlardan oldu ve tam powerful konumdalar. gercekten su an night king o ejderhayida bu kadar aktif kullanirken onlari ne durdurabilir ki? dragon glass dan ozel bir ok yapip arbaletle mi atarlar orasi mechul.. ama dedikleri gibi they are fucked
    |
    |

• Yarbay
    4986 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjkliburak92

quote:

Adam başka birşey için gelmiştir konuya. Spoiler butonu boşuna mı koyuldu ? Ben izledim bölümü sizin yaptığınız boş iş. 1-2 tane spoiler yedim.

@alprklt

Afiyet olsun gözüm reklam yapmayın buralarda fark etmiyoruz tiksiniyoruz

|
    |

• Yüzbaşı
    872 Mesaj

|
    |
    RevivaL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ∞ Battlestar Galactica ∞ Prison Break ∞ Friends ∞ How I Met Your Mother ∞ Supernatural ∞ The Big Bang Theory ∞ Breaking Bad ∞ Sherlock ∞ Da Vinci's Demons ∞ Game of Thrones ∞ American Gods ∞Watchmen ∞ Rick and Morty ∞ Limitless ∞ Gotham ∞ Wayward Pines ∞ Better Call Saul ∞ The Blacklist ∞ Sleepy Hollow ∞ The Messengers ∞ The Flash ∞ Daredevil ∞ South Park ∞ Suits ∞ Vikings ∞ Jessica Jones ∞ The Walking Dead ∞ True Detective ∞ LOST ∞ Leyla ile Mecnun ∞ Fargo ∞ Mr. Robot ∞ Avrupa Yakasy ∞ Isler Gucler ∞ See ∞ Carnival Row ∞ Doctor Who ∞ 24 ∞ Spartacus ∞ Mad Men ∞ Fringe ∞ Salem ∞ Shameless ∞ OZ ∞ Babylon 5 ∞ Star Trek ∞ The Newsroom ∞ Stargate ∞ DEXTER ∞ Seinfeld ∞ The X Files ∞ Freaks and Geeks ∞ Firefly ∞ House M.D ∞ Sons of Anarchy ∞ The Shield ∞ Rome ∞ Six Feet Under ∞ The Wire ∞ The Sopranos ∞ Heroes ∞ Arrow ∞ Hannibal ∞ The Mentalist ∞ Band of Brothers ∞ House of Cards ∞ 24 ∞ Firefly ∞ Westworld ∞ Humans ∞ Banshee ∞ Stranger T. ∞ 11.22.63 ∞ Orange is the New Black ∞ Silicon Valley ∞ The Mandalorian ∞
    ∞ GÜNCEL IMDB Listesi

• Yarbay
    3949 Mesaj

hardhome da ölmüyorlar ama öyle mal gibi yatıyorlar sanırım yürüyemedikleri için
    , ama ejderha camıyla öldürdüklerine dair bir ibarede geçmedi hiç. dizi wight ve white walker kavramını karıştırmaya devam ediyor
    |
    |
    KOEMAN32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Brienne Tarth detayını iyi yakalamışsınız. İlk defa bir karakterin Azor Ahai ihtimalini yüksek buldum. Her açıdan mantıklı. Şuanda dizi de pek fazla bir anlam ifade etmediği halde karakter için bir çok sahne kullanıldı bu sezon içerisinde. İlla ki o karakter doldurulacaktır. Ve evet sanırım dediğiniz gibi çıkacak.

Yazınızı okumadan önce hiç düşünmemiştim bunu.
    |
    |
    adolf1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ∞ GÜNCEL IMDB Listesi

• Binbaşı
    1068 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyinkrali

8.sezon senaryosunu okuyorum.4. bölümdeyim.bence 1 sene beklemek yerine okuyun gitsin.

Bence de okuyun ki aptal finali gördüğünüz zaman üzülmeyin , şimdiden hazır olun. 7.sezon senaryosunu okudum böylece izlerken hiç bir beklenti içinde olmadan sadece güldüm :) 8.sezonu da okudum artık umurumda değil.

Sevgili kraliçemiz diyarı korumayı yine başaramadı. Hatta bu kez binlerce insanın ölümüne sebep oldu.

Ama tabi cok tatlı o.

|
    |

Orijinalden alıntı: Neo_123

quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyinkrali

8.sezon senaryosunu okuyorum.4. bölümdeyim.bence 1 sene beklemek yerine okuyun gitsin.

Bence de okuyun ki aptal finali gördüğünüz zaman üzülmeyin , şimdiden hazır olun. 7.sezon senaryosunu okudum böylece izlerken hiç bir beklenti içinde olmadan sadece güldüm :) 8.sezonu da okudum artık umurumda değil.

7.sezonu okumadım ve her sahnede kafamdaki teorilerden hangisi gerçekleşecek diye merak ettim ve zevk aldım.O yüzden 8.sezonuda okumayı düşünmüyorum

192.168.1.1
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.