Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Galiba batıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
417
Cevap
30
Favori
67.690
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Galiba batıyorum..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      79 Mesaj
      13 Nisan 2019 09:56:52 Konu Sahibi
      Herkese merhaba,

Bunları buraya yazma sebebim kimseye söyleyememem.
      Öğretmenlik mezunuyum, tabi ki işsiz kaldım.
      2 yıl çok büyük sıkıntılar yaşadım, hiç bir iş başvurum kabul görmedi. Yeri geldi babamdan aç olduğum halde para isteyemedim utancımdan. En sonunda dayanamayıp kendi işimi kurmaya karar verdim.
      Mutfakla aram çok iyidir, ezelden beri yapar yerim, yediririm. En büyük yeteneğim mutfak olduğu için bir cheesecake/tatlı dükkanı açtım. Ailem sağolsun hep destek oldu.
      menüyü genişlettim, insanların sevebileceği börektir, kahvaltıdır vs de ekledim ama nafile. Olumsuz dönüş almamama rağmen müşterim oturmuyor. Daha çok yeni bir işletmeyim ayım yeni doldu ama personelim yok, ek giderim yok ona rağmen olmuyor.

Oturup ağlasam mı, ne yapsam bilmiyorum.
      Öğretmenlik okudum boşa gitti, girişimcilik yapayım dedim param yanıyor.
      Kaldı ki ürünlerim gerçekten güzel.. Öğretmenim ben ama pazarlamayı bilmem ki.

Bu ülkeden kurtulamazsam galiba intihar edeceğim, bıktım artık. Cennet vatanı bitirdiler, gençlerin cehennemine çevirdiler.

Buradan benim gibi gençlere tek tavsiyem, girişimcilikte bulunacaksanız lütfen 100 değil 1000 kere düşünün. İşinizde iyi olabilirsiniz ama bu toplum sizin 2 tlye verdiğiniz güzel malı yemeyip gider yine 5 tlye kansolejen dolu lezzetsiz aynı ürünü tercih eder.

Herkese sevgiler..

Edit: yarın maç günü olduğu için 23:00 a kadar ürün hazırladım. Dhye hiç bakamamistim. İyi dilekler gönderen bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bende hepiniz için aynı iyi dilekleri diliyorum. Aslında kimsenin görüp umursayacağini düşünüyordum, en azından birilerinin benim hakkımda iyi şeyler dilemesi gerçekten iyi geldi. Herkese çok teşekkür ederim, varolun.

Edit2: Destek olan, olmayan herkese teşekkürler. Bir sürü güzel destek verici, fikir verici mesaj aldım. Abilerim, arkadaşlarım hepsi güzel şeyler söyledi. Sipariş verip destek olan bile oldu. Böyle dönütler beklemiyordum, herkese çok teşekkür ederim.
      Bir kaç arkadaşımız geldi bugün, umuyorum hepsi memnun ayrılmıştır. Ben ne desem nafile önemli olan sizlerin görüşü. İyi insanlar varmış demekten alamadım kendimi, sadece mesajlar bile benim için umut oldu. Artık daha kararlı ve istikrarlı yürütmeye çalışacağım. Bütün kardeşlerime abilerime, ablalarıma sevgiler saygılar.
      Bugün gelen bir arkadaşımızın gözünden; kendisine çok teşekkür ederim https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137904724

Mesajı paylaştığımdan bu güne bir sürü mesaj, ziyaret ve iyi niyetli söylemler aldım.
      Maalesef foruma bakamıyorum, tek çalışıyorum ve boş vakitlerimde elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum, dönemediğim arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.

Edit3: aslında konuya resim vs eklemek istemiyordum ama insanlarda güven problemi hat safhada olduğu için ki haklılar , kimsenin de aklında şüphe bırakmamak için ekliyorum.

[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunahan1071 -- 16 Nisan 2019; 13:0:37 >

• Yüzbaşı
      307 Mesaj
      13 Nisan 2019 10:23:43
      2 yıl işsizlik, istediklerinin olmaması vs. üst üste gelmesiyle biraz duygu patlaması yasıyorsun gibi. Dükkânın yeri, içeriğin kalitesi vs. herhangi bir bilgim olmasa da 1 ay işletmenin kar etmeye başlayabilmesi için çok kısa bir süre. Çok ekstra zarar etmiyorsan bir süre daha beklemende fayda var.

Dükkan yeri ve çevresiyle ilgili biraz daha detay verebilirsen belki tavsiye verebiliriz. Atıyorum işçilerin yoğun olduğu bir bölgeyse sabahları çorba,börek,hamur işi ile birlikte cay satışı işletmen oturana kadar zararını azaltır. Liselerin yoğun olduğu bölgeyse fast food satışı yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1339 Mesaj
      13 Nisan 2019 10:32:54
      Yeni işletmeler 6 ay kadar cepten yer diye söyleniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      427 Mesaj
      13 Nisan 2019 10:36:39
      Dostum zaten ilk 3 4 ay kar etmeyi kafandan çıkar 6. ayda gelirin giderini aşmaya başlar. Tabi ekonomik durumunu bilmiyorum ama belirli süre zararla ilerlemen lazım herkes için geçerli bu
      |
      |

• Yarbay
      2706 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Torbjorn

13 Nisan 2019 10:40:57
      hocam restoranı yemeksepetine aç kart bastır arabalara yapıştır evlere servis yap. ilk 6 ay para kazanmayı unut. tabelayı isimi değiştir akılda kalıcı isim düzgün renkler kullan.

özellikle yemeksepetine ağırlık ver. çoğu restoranın internet bilgisi yok default resim kullanıyorlar. güzel bir resim koy. kendi restoranından fake siparişler verip 9 üstü puan yap restoranını.

• Binbaşı
      1169 Mesaj
      13 Nisan 2019 10:42:42
      1 ay süre, İşletmenin Oturması için yetecek zaman değil. En az 6 ay kadar kendi cebinizden harcama olacaktır. Çevre faktör sizi tanıyacak esnaflar ile aranız da bağ olacak sonrasın da ise işiniz de artışı bekleyeceksiniz.

İntihar çözüm değil. Hayatın ne getireceğini bilemezsiniz. Seni seven ve destekleyen bir Ailen var ki bu bile seni mutlu etmeye yeter.

Her gün haberlere bakıp piyasa takibi yaparsanız şu aralar çok canınız sıkılır.

Sizi sitrerse sokacak haberlerden uzak durun. Çevrenize dükkanını tanıtacak buroşur vs asın.

|
      |

Siyah Sancaklılar.
    • Çavuş
      79 Mesaj
      13 Nisan 2019 10:57:59 Konu Sahibi

yerim kadıköy'de cadde üstü. Ben inanın kar beklemiyorum zaten. Büyükleri dinleyerek ilerledim, herkes 6 ay bir şey bekleme dedi ama 3000 tl kira çıkmayınca insan gerçekten üzülüyor. ürünlerimin hepsini kendim hazırlıyorum, kendim servis ediyorum. Gelen herkes çok hoş mekan vs diyor. En azından kirasını çıkarsaydı ben gerekirse evden çıkar dükkanda yatardım..

İnsanları mutlu göndermek için elimden geleni yapıyorum, galiba olmuyor. Bende bilmiyorum.. Bıktım, tükendim.

Yarın maç var, dukkanım stad yolunda köfte, hamburger, mantı vs bile hazırladım yarın belki satabilirim diye.
      Taarin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8549 Mesaj
      13 Nisan 2019 11:02:26
      Keske o parayla yurtdisina falan gitseydin.ulke bitti kaynaklar bitti.yakinda turkiye batmasında

• Yüzbaşı
      720 Mesaj
      13 Nisan 2019 11:18:35
      Hocam adres söyle, tüm DH ailesi olarak seni ziyaret edelim, kasanı dolduralım

Edit: arkadaşın Instagram hesabı:https://www.instagram.com/mrcheesecakee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 16 Nisan 2019; 10:20:47 >

Fotoğrafa veya yazılara tıklayarak Steam profilime gidebilirsiniz
    • Yüzbaşı
      348 Mesaj
      13 Nisan 2019 11:57:29
      6 ay kâr bekleme. Sonrası gelir.
      |
      |

• Yarbay
      3265 Mesaj
      [22 Nisan 2019 08:44:23 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      13 Nisan 2019 11:58:46
      Hocam neden Kadıköy kirası baya varmış

|
      |

ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) 2018 Kullanıcı Kulübü
      64 GB || Geceyarısı Mavi
    • Çavuş
      79 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:01:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY Hocam adres söyle, tüm DH ailesi olarak seni ziyaret edelim, kasanı dolduralım

Edit: arkadaşın Instagram hesabı:https://www.instagram.com/mrcheesecakee
      Amacım aslında bu değil, yani duygu sömürüsü gibi algılanmasını istemiyorum yazdıklarımın. Sadece bunları konuşabileceğim, meramımı anlatabileceğim kimsem yok. Biraz üzgünüm, biraz mutsuzum o kadar..
      Tabi yine bütün dh ailesinin başımın üstünde yeri var, kadıköye, kuşdili caddesine gelen, yolu düşen arkadaşlar uğrarlarsa ve dhden geldiğini belirtirlerse mutlaka ikramım olur. İşyerimin adı Mr. Cheesecake

• Binbaşı
      1905 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:07:45
      quote:

Orijinalden alıntı: bekle yan çarı getiriyom hocam restoranı yemeksepetine aç kart bastır arabalara yapıştır evlere servis yap. ilk 6 ay para kazanmayı unut. tabelayı isimi değiştir akılda kalıcı isim düzgün renkler kullan.

özellikle yemeksepetine ağırlık ver. çoğu restoranın internet bilgisi yok default resim kullanıyorlar. güzel bir resim koy. kendi restoranından fake siparişler verip 9 üstü puan yap restoranını.
      Adam tek başıma çalışıyorum diyor hem kuryelik yapıp hem dükkanda mı duracak?

• Yüzbaşı
      788 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:27:55
      Adres alalım.Ankaradaysan tükanına destek olmak içün gelebiliriz

• XBOX ONE GT:TjComboTR
    • PSN:TjComboTR
    • Binbaşı
      1714 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:51:46
      Kadikoye geliyoruz . Dukkanin ismi neyse senin oraya geliriz yemeye . Genelde orda meshur bu yemek ci var oraya gidiyoruz

|
      |

Hanginiz beni yargılayacak kadar masumsunuz ki

Xbox id classlord14
    • Binbaşı
      1714 Mesaj
      13 Nisan 2019 12:53:47
      Bide tavsiyem cok cesit yapma en iyi ne yapiyorsan o agirlikli olsun . Baskalarinin dediginide cok dikkate alma basarili olsalardi kendileri olurdu .

Hanginiz beni yargılayacak kadar masumsunuz ki

Xbox id classlord14
    • Çavuş
      79 Mesaj
      13 Nisan 2019 13:16:55 Konu Sahibi

Evet çok haklısınız ama maalesef türkiyede o işlemiyor. Keske sadece cheesecakeye yoğunlaşabilsem ama olmuyor. Getirisi çok düşüyor. Bende sadece en iyi bildiğim ürün üzerinden gitmek isterdim. Kadıköyde stada giden yolda işyerim, ismi Mr. Cheesecake. Dh ailesinden olduğunuzu belirtirseniz daha iyi yardımcı olmaya çalışırım.
      |
      |
      classlord kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 13 Nisan 2019 13:42:22
      hocam fiyatlar nasıl gelmeyi düşünüyorum ama korkuyorum kadıköy dükkanlarına girmeye fiyatları asıyormusunuz cama falan ben olsam girmeye korkarım fiyat belli değilse

• Çavuş
      79 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:02:31 Konu Sahibi

ürünlerimin hepsini kendim yaptığım için fiyatlarım kadıköye göre uygun,
      örnek vermek gerekirse
      Bardakta magnolya, tiramisu vs 10 tl
      cheesecake 12
      cay 2.5
      kahve 5
      Dilim pasta 8
      kahvaltı sıcak dahil ilk çay dahil 15 mesela

kadıköyü biliyorum az çok fiyatlarım makul diye düşünüyorum.
      Kaldı ki hiç bir üründe vita yağ gibi yada margarin gibi zararlı yağlar kullanmıyorum. Hepsi kalitesi malzemelerle yapılıyor.
      HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      13 Nisan 2019 14:08:45
      kadıköy' fiyatlandırma normal. branşınız nedir öğretmenlikte? (söylemek isterseniz tabi)
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Paykasa
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.