Şimdi Ara

GALERİ AÇMAK İSTİYORUM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
95.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gözlerim yaşardı ya o kadar dürüst bi arkadaşki bu benim 100 liralık üyeliği aldıktan sonra sırra kadem bastı çevrimdışı oldu şimdide dürüst galericilik yapacakmış nedense komik geldi

http://forum.donanimhaber.com/m_48091016/tm.htm
  • madem hic tecrüben yok galeri açmadan evvel dışarıda elden bi kaç zaman araba alıp sat hem ilk başta fazla para bağlamamış olursun hem de tecrübe olur
  • lüks arabada daha çok kar edersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenxx

gözlerim yaşardı ya o kadar dürüst bi arkadaşki bu benim 100 liralık üyeliği aldıktan sonra sırra kadem bastı çevrimdışı oldu şimdide dürüst galericilik yapacakmış nedense komik geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: AIDS

siz gözünüzde çok büyütmüşsünüz bu mesleği bence dürüst bi şekilde adam gibi yapıldığı sürece bi sorun olacağını sanmıyorm

demek ki iş yapmayacaksın, çünkü bu işin adam gibi yapıldığını ben hiç görmedim;

AIDS kardeşim galerici adam nasıl para kazanır, önce araçları ederinden ucuz alman gerekecek, bunun için yollar şu şekilde;

• ya piyasanın kurdu olacaksın, nerede dara düşmüş, acil paraya sıkışmış, hastası, ödenmesi gereken çeki senedi borcu olan adam kucağına düşecek, ölü fiyat verip alacaksın,
    • ya hacizli rehinli araçları icradan alacaksın ki bu işin içinde mafya var,
    • ya sana müşteri geldiğinde araçları saçma sebeplerle kötüleyip ederinin altında almaya kalkışacaksın
    • ya sigorta şirketlerinin perte çıkardığı araçları alıp toplayacaksın
    • ...

Sonra satarken de araçlar ederinden pahalıya satman gerekecek, bunun için de yollar şu şekilde;

• ya araçların km'lerini düşüreceksin;
    • ya araçların kusurlarını söylemeyeceksin, komple boyalı arabaya 2 parça çizikten dolayı boyalı diyeceksin,
    • ya pislikten geçilmeyen hor kullanılmış araçları 100~150 liraya detaylı temizlikle sigara içilmemiş tertemiz öğretmenden servis bakımlı diye yutturacaksın,
    • ya pertten topladığın araçları "ben size araba vermiyorum ben size gelinlik kız veriyorum" diye satacaksın,
    • ya da normal araçları ederinden yüksek göstermek için allayıp pullayacaksın ama aynı araç sana geldiğinde elinden geldiğince kötüleyecksin
    • ...

Galericiliğin mantığı, "ederinden aşağıya al, ederinden yukarıya sat, bu yolda herşey mûbah"tır... Malesef, ne yazık ki ülkemizde bu şekilde.

Uzak akrabamız var galerici, geçen yaz amca oğluna araba bakmaya gittik, aradığımız modelden kendinde vardı, 2006 model bomboş dizel 125.000 km'de abs'siz 1 airbag'li opak beyaz fiesta'ya "walla yeğenim bana gelişi 18.000" diyerek mantaliteyi bozmadı, hayırlı işler deyip çıktık.

adam tamamen doğruları yazmış bi tanıdık ist da 2005 megane sattı 20500 e araba 195000 km deydi aynı arabayı galeride arabaları gezerken 24500 e 115000 km olarak gördük yada bu işe çok parayla girecen namuslu yapmak istiyorsan ama yinede batırma ihtimalin var haram yemeyeceğim diyorsan galericlik zor iş

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

gözlerim yaşardı ya o kadar dürüst bi arkadaşki bu benim 100 liralık üyeliği aldıktan sonra sırra kadem bastı çevrimdışı oldu şimdide dürüst galericilik yapacakmış nedense komik geldi

Bu olay doğruysa sen galericilik yapma arkadaşım, bak şimdi şöyle yapcaksın, derin bi nefes al, sonra tut tut, 5 dakka filan tuttuktan sonra galeriler ağzına kadar sana açılır......

• Bilakis,yukarıdaki arkadaşın dediği doğruysa, bu arkadaş cin olmadan adam çarpmaya kalkmış,bi de bunun cin olduğunu düşün, arkadaş galericiler kralı olur vallaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

quote:

Bu olay doğruysa sen galericilik yapma arkadaşım, bak şimdi şöyle yapcaksın, derin bi nefes al, sonra tut tut, 5 dakka filan tuttuktan sonra galeriler ağzına kadar sana açılır......

vay ş...

• Yazılan yorumları görünce Türkiye'de OTO ALIM - SATIM işlerinde ne büyük üçkağıtçıların olduğunu ve bu devirde galericilerin %80'inin çok tehlikeli adamlar olduğunu yeniden anlamış oldum. Öte yandan arkadaşımızında hevesini kırmadan konu hakkındaki görüşlerimi açıklamak istiyorum :

1-) 2-3 yıldır bu işler hakkında muhakkak bir fikir edinmişinizdir. Kilometre düşüren , 2 parça boyası var diterek komple boyalı araç satan , hafif pert (!) kayıtlı araç satan vb. bir çok ahlaksızlığa başvuran galericiler yüzünden , yapmış olduğunuz ya da yapacağınız işten dolayı (galericilik) insanların size %80 SAHTEKAR gözüyle bakmasını biraz olsun doğal karşılayın. (Kurunun yanında yaşda yanıyor.)

2-) Ucuza temiz araç bulmanın piyasadaki zorluğunun bilincinde olduğunuzu tahmin etmekte , Sahibinden.com'da 2010 model aracın bile açıklama kısmında '' çiziklerden dolayı 2 parça boya vardır '' ibaresinin bulunduğunu hatırlatmak isterim.

3-) Maaşı sabit , kazancı garantili ve sigortalı bir işyerinde çalışmanızın varsa çocuğunuza ve eşinize yoksa aileniz ve kendiniz için daha sağlıklı olduğunu düşünerek bu işe girmemenizi tavsiye ederim.

• Yazılan yorumları görünce Türkiye'de OTO ALIM - SATIM işlerinde ne büyük üçkağıtçıların olduğunu ve bu devirde galericilerin %80'inin çok tehlikeli adamlar olduğunu yeniden anlamış oldum. Öte yandan arkadaşımızında hevesini kırmadan konu hakkındaki görüşlerimi açıklamak istiyorum :

1-) 2-3 yıldır bu işler hakkında muhakkak bir fikir edinmişinizdir. Kilometre düşüren , 2 parça boyası var diterek komple boyalı araç satan , hafif pert (!) kayıtlı araç satan vb. bir çok ahlaksızlığa başvuran galericiler yüzünden , yapmış olduğunuz ya da yapacağınız işten dolayı (galericilik) insanların size %80 SAHTEKAR gözüyle bakmasını biraz olsun doğal karşılayın. (Kurunun yanında yaşda yanıyor.)

2-) Ucuza temiz araç bulmanın piyasadaki zorluğunun bilincinde olduğunuzu tahmin etmekte , Sahibinden.com'da 2010 model aracın bile açıklama kısmında '' çiziklerden dolayı 2 parça boya vardır '' ibaresinin bulunduğunu hatırlatmak isterim.

3-) Maaşı sabit , kazancı garantili ve sigortalı bir işyerinde çalışmanızın varsa çocuğunuza ve eşinize yoksa aileniz ve kendiniz için daha sağlıklı olduğunu düşünerek bu işe girmemenizi tavsiye ederim.

NOT: Ticarette %100 güven veren , dürüst olan , ahlaklı davranan insanların kazançlı çıktığını görmedim. '' mehmet0761 '' adlı arkadaşımıznda dediği gibi , '' Cin olmadan adam çarpılmaz. '' Cin olucaksınız , adam çarpıcaksınız ve para kazanacaksınız.

• quote:

bu olay gerçekse şerefsizin daniskasısın, sen para mara kazanamasın , keser döner,sap döner gün gelir hesap döner, aklını başına al.

• olay doğru arkadaşlar yoksa ben niye durduk yere kimseyi karalamaya çalışıyım ama arkadaş yüzsüzlüğünde bukadarı pes ya ayrıca msn kayıtlarıda duruyor onlarıda koyabilirim zor değil yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

olay doğru arkadaşlar yoksa ben niye durduk yere kimseyi karalamaya çalışıyım ama arkadaş yüzsüzlüğünde bukadarı pes ya ayrıca msn kayıtlarıda duruyor onlarıda koyabilirim zor değil yani

hakkını helal etme bu ite

etmedim zaten de pek idrak edecek yaşta olduğunu sanmıyorum max 15 yaşında
  • arazi olmuş tosbağa....
  • niye cevap veremedin lan adi hırsız an itibari ile çaldığı üyeliğimi geri aldım arkadaşlar hemde içine fazladan bişiler koymuş tosbaa
    http://forum.donanimhaber.com/m_48648539/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48648539
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIDS

ayrıca amaç nedir demişsin ? galeri açmaktaki amaç ne olabilir zevk aldığın mesleği yaparak para kazanmak tabiki. bi şirkette çalşmaktaki amaç nedir peki ? ondada para kazanmak. ayrıca ben sana hangi mesleği yapmalıyım diye bi soru da sormadım ki öyle bi sorunum olsa bu forumda soracağm son kişi olurdun. 40 senelik galericiler gibi konuşmuşsn 2 araba satmakla olmazmş o işler ? neden olmasn ? bunu bana açıklarmsn ? vergisi var demişsin her dükkanın her kurumun vergisi vardır sonuçta bu vergiler 5-10milyarlık bişey değilki verilmesin. elektirk su demişsin ben burda galericilikten bahsediyorm oto yıkamadan değil aylık 150-200tl su faturası gelsin. ve son olarak çalıntı araçtan bahsetmişsin. aracı almadan önce zaten az bi araştırsan aracın çalıntı olup olmadığını anlarsın.çünkü aracı çalınan kişi zaten aynı anda emniyete falan başvurmş olur yani aracın hakknda arama emri çıkmış olur. bu kadar basit ve hakkında hiçbi bilgiye sahip olmadığın konuları bahane ederek çıkma karşıma lütfen. yazıcaksan galericilik hakkında bana faydalı olabilecek bilgileri yaz. boş beleş laflar yazma. şimdi sanada hayırlı işler bakalım...

yazık yaa

• Çoluk çocukla uğraşıyoruz yeminlen.

Böyle hırsızlık yapan adam bir de dürüst olacağım ben diye ötüyor burada.
  • işe çocuk yaşta başladım denir ya , bu da oyunlarda (ne çaldığını anlamadım ya) karakter filan gibi birşey çalarak ufak ufak başlamış, ileride çok iyi bir galerici olur bu eleman demedi demeyin...
  • quote:

quote:

Haha dk1 adam dolandırıcı çıktı.

• Hocam EsnafLıkta Sadece Galericilermi sahtekarlık yapıyor herkes yapıyor marketide kasabıda manavıda Benim babamda o iş ile uğraşıyor allah korkusu olacakkk
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.