Şimdi Ara

GALERİ AÇMAK İSTİYORUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
95.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım eğer para kazanmak istiyorsan filo araçlarını alacaksın km'lerini düşüreceksin sonra çicek gibi sıfırdan farksız otomobilleri satacaksın+olarak beddua,haram para yemiş olacaksın yada dürüst satıcı olup piyasada araç kovalayacaksın zaten piyasasından aldığın araca minimal derecede kar koyup satacaksın ama bu seferde giderleri bile zar zor çıkaracaksın 2-3 akrabam galericilik işiyle uğraşıyorda ordan biliyorum.
  • sınırsız yalan yeteneğin varsa ve bunu midenle vicdanın kaldırabilecekse çok iyi işler yapabilirsin
  • eğer dediğin gibi çevren tarafından tanınıyor ve iyi olarak biliniyorsan şansın var demektir. ama bu zorlu bir iş altından kalkabilir misin bunu kendine sor
  • siz gözünüzde çok büyütmüşsünüz bu mesleği bence dürüst bi şekilde adam gibi yapıldığı sürece bi sorun olacağını sanmıyorm
  • ölücü olmada

benim son aracı aldığım galerici abimiz var genelde ticari araç alıp satar. her zaman temiz araç alır. taklalı büyük kazalı pert falan araç almaz.isterse piyasa fiyatının yarısı olsun.temiz araçları hem satması kolay olur hemde yalan dolanla uğraşmazsın .2 kazanacağına 1 kazanırsın ve daha çabuk döndürürsün parayı.bu işler nasip kısmet işleri bi bakarsın 1 ay satış yapamazsın bi bakarsın 10 araç satmışsın.

ama her zaman dürüst ilkeli ve tutarlı olursan uzun vadede çok karlı bi iş.ama mutlaka 2kişi olmak lazım yada eleman çalıştırmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIDS

siz gözünüzde çok büyütmüşsünüz bu mesleği bence dürüst bi şekilde adam gibi yapıldığı sürece bi sorun olacağını sanmıyorm

demek ki iş yapmayacaksın, çünkü bu işin adam gibi yapıldığını ben hiç görmedim;

AIDS kardeşim galerici adam nasıl para kazanır, önce araçları ederinden ucuz alman gerekecek, bunun için yollar şu şekilde;

• ya piyasanın kurdu olacaksın, nerede dara düşmüş, acil paraya sıkışmış, hastası, ödenmesi gereken çeki senedi borcu olan adam kucağına düşecek, ölü fiyat verip alacaksın,
    • ya hacizli rehinli araçları icradan alacaksın ki bu işin içinde mafya var,
    • ya sana müşteri geldiğinde araçları saçma sebeplerle kötüleyip ederinin altında almaya kalkışacaksın
    • ya sigorta şirketlerinin perte çıkardığı araçları alıp toplayacaksın
    • ...

Sonra satarken de araçlar ederinden pahalıya satman gerekecek, bunun için de yollar şu şekilde;

• ya araçların km'lerini düşüreceksin;
    • ya araçların kusurlarını söylemeyeceksin, komple boyalı arabaya 2 parça çizikten dolayı boyalı diyeceksin,
    • ya pislikten geçilmeyen hor kullanılmış araçları 100~150 liraya detaylı temizlikle sigara içilmemiş tertemiz öğretmenden servis bakımlı diye yutturacaksın,
    • ya pertten topladığın araçları "ben size araba vermiyorum ben size gelinlik kız veriyorum" diye satacaksın,
    • ya da normal araçları ederinden yüksek göstermek için allayıp pullayacaksın ama aynı araç sana geldiğinde elinden geldiğince kötüleyecksin
    • ...

Galericiliğin mantığı, "ederinden aşağıya al, ederinden yukarıya sat, bu yolda herşey mûbah"tır... Malesef, ne yazık ki ülkemizde bu şekilde.

Uzak akrabamız var galerici, geçen yaz amca oğluna araba bakmaya gittik, aradığımız modelden kendinde vardı, 2006 model bomboş dizel 125.000 km'de abs'siz 1 airbag'li opak beyaz fiesta'ya "walla yeğenim bana gelişi 18.000" diyerek mantaliteyi bozmadı, hayırlı işler deyip çıktık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 20 Nisan 2011; 1:37:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

siz gözünüzde çok büyütmüşsünüz bu mesleği bence dürüst bi şekilde adam gibi yapıldığı sürece bi sorun olacağını sanmıyorm

demek ki iş yapmayacaksın, çünkü bu işin adam gibi yapıldığını ben hiç görmedim;

AIDS kardeşim galerici adam nasıl para kazanır, önce araçları ederinden ucuz alman gerekecek, bunun için yollar şu şekilde;

• ya piyasanın kurdu olacaksın, nerede dara düşmüş, acil paraya sıkışmış, hastası, ödenmesi gereken çeki senedi borcu olan adam kucağına düşecek, ölü fiyat verip alacaksın,
    • ya hacizli rehinli araçları icradan alacaksın ki bu işin içinde mafya var,
    • ya sana müşteri geldiğinde araçları saçma sebeplerle kötüleyip ederinin altında almaya kalkışacaksın
    • ya sigorta şirketlerinin perte çıkardığı araçları alıp toplayacaksın
    • ...

Sonra satarken de araçlar ederinden pahalıya satman gerekecek, bunun için de yollar şu şekilde;

• ya araçların km'lerini düşüreceksin;
    • ya araçların kusurlarını söylemeyeceksin, komple boyalı arabaya 2 parça çizikten dolayı boyalı diyeceksin,
    • ya pislikten geçilmeyen hor kullanılmış araçları 100~150 liraya detaylı temizlikle sigara içilmemiş tertemiz öğretmenden servis bakımlı diye yutturacaksın,
    • ya pertten topladığın araçları "ben size araba vermiyorum ben size gelinlik kız veriyorum" diye satacaksın,
    • ya da normal araçları ederinden yüksek göstermek için allayıp pullayacaksın ama aynı araç sana geldiğinde elinden geldiğince kötüleyecksin
    • ...

Galericiliğin mantığı, "ederinden aşağıya al, ederinden yukarıya sat, bu yolda herşey mûbah"tır... Malesef, ne yazık ki ülkemizde bu şekilde.

Uzak akrabamız var galerici, geçen yaz amca oğluna araba bakmaya gittik, aradığımız modelden kendinde vardı, 2006 model bomboş dizel 125.000 km'de abs'siz 1 airbag'li opak beyaz fiesta'ya "walla yeğenim bana gelişi 18.000" diyerek mantaliteyi bozmadı, hayırlı işler deyip çıktık.

allah razı olsun dostum. bilmem gereken herşeyi anlatmışsın. bu tür cevaplar bekliyodum zaten çok teşekkür ederim....

• Ankarada bulunanlar bilirler sitelerde ve aydınlıkta baytar oto var.Adamlar dürüst insanlar güvenilir insanlar.Ayrıca bu şekilde para da kazanıyolar.Dürüstlük kazanmıyo diye bişey yok.3-5 az kazanırsın o olur.Ayrıca vurugu kırıgı olmayan araçlar satıyolar her türlü güvenilirler.Çevreni oluşturabilirsen böyle iyi sıfatlarla yapabilirsin bu işi neden olmasın.Zaten içinden gelen meslek buysa bunu yapmalısın.Mutsuz olduktan sonra para ne işe yararki.

Sonuç olarak dürüst çalışacaksan çevren olucak.Devamlı müşterileri de kazandıgın zaman işi yürütürsün.Çevre problem degil dersen girebilirsin bu işe.
  • galericilikte 1 numara olmak istiyorsan yapman gerek 6 şey var

1. yer mekan herkesin seni rahatlıkla bulabileceği bir yer seçmelisin
    2. kesinlikle ama kesinlikle türk tabiriyle A dan Z ye orjinal araç satacaksın ( niye bunu dedim biliyormusun ahmet araban hayırlı olsun sahibindenmi aldın. Yok mehmet galeriden arabaların hepsi çiçek gibi ahmet hangi galeriymiş o yav. bitti olay niye biliyomusun al sana reklamın hemde bedava
    3. ucuz araba olcak müşteri senin galeriyi görmezden gelemeyecek
    4. arabaların hor kullanılmamış az km yapmış yaşına göre e normaldir denilecek araçlar olcak
    5. piyasada kolay alınıp kolay satılabilecek araçlar olcak bmw yi koyup müşteri beklemiyeceksin ha paran çoktur her çeşit koyarsın o ayrı konu
    6. en önemlilerinden biri bu abim dürüst olacaksın valla gelişi şu valla araba şöle araba böyle demiyeceksin abi ben yalanı sevmem başkaları gibide aracı laf süslemeleriyle süslemem araç budur kasası şudur motoru şudur km si şudur fiyatıda budur fiyatta yaparsan pazarlık sünnettir lafından esinlenerek cüzzi bir indirim yapabilirsin aracada atıyorum 20 milyar ya 20.250 deme bu zaten senin indireceğin olarak görünür 19 dan tırpanlarlar 20 veya 20.500 budur zaten aracına ve fiyatında hem cinslerine göre güveniyorsan o araç satılır müşteriyle kesinlikle inatlaşma buda bi kural güler yüzlü tatlı dil satılmıyacak aracıda sattırır bunuda bil bunları başarırsan büyür ve meşur bir galerici olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extreme_oki -- 20 Nisan 2011; 3:28:59 >

• Çok önceden bir arkadaşıma tanıdık galericiden araç bakmıştık. 180 bin km'de idi eski kasa megan. Yani bu işi düzgün yapanlarda var bence. Tabi yerin olması önemli ama bu işi bireysel olarak yada 2-3 kişi şeklinde yapanlar yine 2-3 araç alarak bu işe girmişler.

Öncelikle kesinlikle kazası olan araç almayın derim ben. Boya, sürtünme olayı vs olur ama kazalıya yaklaşmayın derim. Kimileri de bu işi profesyonel olarak yapar. Yani tabiri caizse 40-50 bin liralık dışında araç almazlar. Mesela sahibinden sitesinde dikkat ediyorum, pars oto var mesela. Sürekli pahalı araçların alım satımını yapıyorlar. Sizde ufaktan başlayıp ilerde böyle bir mantalite ile devam edebilirsiniz.
  • Galerilerin bolca bulunduğu bir semtte oturuyorum muhabetim de var bir çoğu ile öncelikle gözünüzde cok büyütmeyin hem olayı hem sermayeyi 15 bin tl ile başlayıp suan kapısında 5 tane aracı olan kisiler tanıyorum ki arabalardanda pek anladığı söylenemez bahsettiğim kişiler ek iş olarak yapıyor bir coğu , cafe sahibi sigorta isi fln yapan kişiler . Etrafımdan gördüğüm ve gözlemlediğim kadarı ile yardımcı olayım ,
    50 bin km civarında aracları almak
    C ve D segmenti aracları tercih etmek
    1799 silindire kadar olan araçlara öncelik
    1 Parca boya kadarını kabul etmek
    5 ve daha yaşlı araçlar içinde wv grubuna öncelik
    Piyasa değerlerini iyi takip etmek ve niyet ettiğiniz araca telefonda değil yüzyüze teklif vermek
  • dükkanı kiraya ver elindeki nakit paranla piyasadan ucuza araç al üstüne satılık yaz aracı şehrin merkezinde bir yere park et aynı zamanda nettede ilan ver bu şekilde ayak üstü araç al sat boşuna dükkan masraflarıyla uğraşma zaten eşin dostun çokmuş çevrende varmış tanıyorlar seni araç alacak yada satacak olan sana zaten ulaşır hem dükkandan gelir sağlarsın hemde araçlarını satar bu işten de para kazanırsın hem böylece şehir dışındaki araçları gidip almak daha rahat olur aklın dükkandaki elemanda kalmaz üstüne birde eleman parasından sigortasından kar edersin sonuçta günümüzde artık araç satmak için galerici olmana gerek yok biniciler bile kendi araçlarını artık kendi satıyor ben bile kendi işyerimin önünde araç alıp satıyorum senede 3-4 araç satmam ek gelir bu esnada araçsız kalmıyorum
  • türkiyede satışı olmayan ne bileyim ford f150'ydi , crown victoria'ydı falan bunları amerikadan getirmeyi başaracaksın . bunlar çok talep görüyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

gidip galeri açacağına otomobil şirketlerine başvursana galeri açıp ne yapıcan?? amaç nedir??

gir bir şirkete çalış, dükkanını kiraya ver ek gelir olur, paşa paşa takıl... öyle çat diye dükkana 2 tane araba alıp satmakla olmaz o işler.. vergin var, stopajın var, elektriğin var, suyun var, artı o piyasanın içinde iti var çakalı var.. alacağın ya da alıp sattığın araçların çalıntı çıkma ihtimali var.. bunları düşündün mü??

düşüncelermz farklı dostum sen o şekil bi yaşam sürdürmekten hoşlanırsın ben ise bu şekil...

Aynen dostum. başkalarının ağız kokusunu çekmektense kendi işinin sahibi olmak iyidir. Tabi artiyi eksiyı iyi tarttiktan sonra.

• Adını ingilizce hatta flemenkçe koy
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dominic-
    Galeri sahibi bir tanıdık bul öğrenebildiğin kadar şey öğren.

Arkadaşın dediği doğru ama bu zamanda ben hiç kimsenin kendi işini övdüğünü görmedim. Kim ne iş yapıyorsa hiç kazanmıyordur, yok eskidendir der bu işler vs.
  • ben geleceği olmayan bir iş diye düşünüyorum gelericiliği zira internetten ilan vererek bu işi herkes yapıyor.
    birde galerici diyince insanların aklına pek olumlu şeyler gelmiyor.
    ancak tek tavsiyem dürüstlük
  • Ben 7-8 yaşlarından beri bu ortamı bilirim (Dedemin galeri dükkanı vardı) sana tek söylemek istediğim, galericilikte pek sağlam dostların olmaz %90ı çıkar için yanında takılırlar, aldığın arabayı iyi araştır, nakit sat ve son olarakta satışsız araba verme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoSt3am

türkiyede satışı olmayan ne bileyim ford f150'ydi , crown victoria'ydı falan bunları amerikadan getirmeyi başaracaksın . bunlar çok talep görüyor

aynen amerikan ford denildiği zaman akan sular durur
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

Orijinalden alıntı: NoSt3am

türkiyede satışı olmayan ne bileyim ford f150'ydi , crown victoria'ydı falan bunları amerikadan getirmeyi başaracaksın . bunlar çok talep görüyor

aynen amerikan ford denildiği zaman akan sular durur

o bizi aşar ya çünkü yurtdışndan araba getirtip satmak bayaa bi sermaya ve nakit para gerektirir başlangç için çok zor yani..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.