Şimdi Ara

Galaxy Tab 7' P1000 / P1010 3G, USB, Wi-Fi, Bluetooth, KIES ile ilgili paylaşım ve sorunlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
16.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • p1010 ile kiese bağlanamıyorum.. çözümü nedir üstad??
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh

p1010 ile kiese bağlanamıyorum.. çözümü nedir üstad??

Benim bir laptop bağlanıyor birisi bağlamıyor.
    Ne ettiysem cozemedim.
    Kies i kaldırıp yeniden kurmayı dene.
    Birkaç kez yapınca çözüldüğünü okudum ama ben uğrasmadım o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazekici

Selam arkadaşlar...

Tabletin kendi harddiskine ve/veya takılı olan micro sd karta,
    tableti USB kablo ile laptopa bağlayıp dosya atmak istedim. (bir video dosyası)

Ancak, Bilgisayarım'da 2 adet yeni hdd listelendi ama içine girmeme izin vermedi...

Ayarlar / Uygulamalar / Gelişim / USB hata ayıklama
    seçili mi olacak, yoksa seçmemek mi lazım?

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

önce USB takılı değilken,
    P1000 üzerinde,
    Settings / Ayarlar
    Wireless and Network /Kablosuz ve Ağ
    USB Settings / USB Ayarları
    menülerini takip edip
    Ask on Connection / Bağlanınca Sor

'u seçeceksin.

Sonra PC'ne bağladığında, P1000 ekranında seçenekler çıkacak.

Eğer USB Disk gibi kullanmak istiyorsan
    Mass Storage/ Yığın Depolama

Eğer Kies bağlantısı üzerinden kullanmak istiyorsan
    Samsung Kıes / Samsung Kıes

seçeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

quote:

Orijinalden alıntı: asparuh

p1010 ile kiese bağlanamıyorum.. çözümü nedir üstad??

Benim bir laptop bağlanıyor birisi bağlamıyor.
    Ne ettiysem cozemedim.
    Kies i kaldırıp yeniden kurmayı dene.
    Birkaç kez yapınca çözüldüğünü okudum ama ben uğrasmadım o kadar.

USB ayarlarından kies modunu seçince bağlandım.. teşekkürler..
  • Selamlar

P1010 ile VPN bağlantısı yapabilen var mı hiç? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.narin

Selamlar

P1010 ile VPN bağlantısı yapabilen var mı hiç? :)

Settings menusunde
    Wireless and network altında
    VPN settings
    diye bir kısım var.
    Ama ben VPN hiç kullanmadığım için açıkçası bilmiyorum.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoTurk -- 27 Ekim 2011; 12:59:50 >
  • Selam

VPN ayarları var ama sorun şu ki P1010'da VPN sorunu var. Sanırım Android'le ilgili bir sıkıntı olabilir.
    P1000 ile gayet güzel bağlanıyor VPN'e. Ancak ne kadar P1010'da denediysem olmadı, hata verip bağlanmıyor.

Henüz 1 haftalık Cihazı servise verdim bende. 3 hafta boyunca servisle 5-6 telefon ve 4-5 kere girerek konuyu konuştuk.
    Sorunu izah ettim, P1000 ve P1010 karşılaştırması yaparak video çekimi yaptık.

"Samsung Türkiye"'nin çeşitli bahaneleri oluyor tabi ama yemedim tabi :)

Neyse sonunda sorunu çözemediler tabi :) Ürünü iade edip para iadesi aldım.

Aslında cihaz fiyat/performans olarak iyi bir ürün. Ben 578 TL'ye almıştım. Şimdi ÖTV zammı yüzünden 660 TL olmuş Teknosa'da.

Birde satın alırken sorun yaşamıştım 5 kutu P1010 açtırdım hepside birer tane ölü pixel vardı. Başka bir yerden tesadüfen sanırım ölü pixel olmayan bulup aldım :)

Böyle bir sorunu paylaşmak istedim.

Hani belki P1010 ile VPN yapabilen olmuştur belki diye sormak istemiştim.

Neyse şu 8.9'u bekliyorum biraz inceliycem biraz. Belki 8.9 belkide 10.1'den alırım bir tane.

İyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir.narin

Selam

VPN ayarları var ama sorun şu ki P1010'da VPN sorunu var. Sanırım Android'le ilgili bir sıkıntı olabilir.
    P1000 ile gayet güzel bağlanıyor VPN'e. Ancak ne kadar P1010'da denediysem olmadı, hata verip bağlanmıyor.

Henüz 1 haftalık Cihazı servise verdim bende. 3 hafta boyunca servisle 5-6 telefon ve 4-5 kere girerek konuyu konuştuk.
    Sorunu izah ettim, P1000 ve P1010 karşılaştırması yaparak video çekimi yaptık.

"Samsung Türkiye"'nin çeşitli bahaneleri oluyor tabi ama yemedim tabi :)

Neyse sonunda sorunu çözemediler tabi :) Ürünü iade edip para iadesi aldım.

Aslında cihaz fiyat/performans olarak iyi bir ürün. Ben 578 TL'ye almıştım. Şimdi ÖTV zammı yüzünden 660 TL olmuş Teknosa'da.

Birde satın alırken sorun yaşamıştım 5 kutu P1010 açtırdım hepside birer tane ölü pixel vardı. Başka bir yerden tesadüfen sanırım ölü pixel olmayan bulup aldım :)

Böyle bir sorunu paylaşmak istedim.

Hani belki P1010 ile VPN yapabilen olmuştur belki diye sormak istemiştim.

Neyse şu 8.9'u bekliyorum biraz inceliycem biraz. Belki 8.9 belkide 10.1'den alırım bir tane.

İyi günler

http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-1035544.html

burada da problemin P1010 FW ve ROM'undan kaynakladığı yazıyor.
    P1000 tavsiye ederim.
    8.9 telefon görüşmesi imkanı vermiyor.
    10.1 ise tablet için bence büyük bir boyut.

haa bir de 7+ gelicekmiş.
    O da alınabilir.

• Orijinalden alıntı: M@ni@C

Orijinalden alıntı: adaltu

arkadaşlar geçen gün galaxy tab 1010 aldım ve malum 3g si yok..elimde nokia 5800 var ayrıca vodafone sınırsız internet paketine üyeyim..iki cihazı eşleştirme olayını bir arkadaş ayrıntılı bir biçimde anlatırsa çok sevinirim ya da bu iki cihaz arasında böyle birşey mümkün mü..

@by_gvz'nin anlatımı kullanılarak tarafımdan detaylandırılmıştır.

1- p1010 'un ROOT edilmiş olması gerekiyor. (Nasıl root'lanacağını kendin araştırmalısın)
    2- p1010 da zt-180 adhoc switcher programını yükle
    3- 5800'e joikuspot programını yükle.
    4- 5800 joikuspot programında yayın adını, (türkçe karakter kullanmadan) yaz.
    5- Ağa herhangi bir şifre verme.
    6- p1010'da zt-180 programını aç.
    7- Settings butonuna tıkla.
    8- çıkan menüde ssid for AD-HOC MODE yazan yere tıklayıp 5800 da verdiğin ağ adını aynen yaz.
    9- Geri tuşuna bastıktan sonra switch to adhoc mode tuşuna bas.
    10- Geçiş işlemi tamamlandıktan sonra bağlantı sağlanacaktır.
    11- Daha sonra eğer istersen bağlantıyı kesip, 5800'deki program üzerinden az önce ayarladığın bağlantının ayarlarına tekrar girip bir şifre atayabilirsin. (Bu şifrede kesinlikle türkçe karakter kullanmamalısın, en az 1 adet büyük harf ve en az bir adet rakam bulunmalı)
    12- P1010'la tekrar bu ağa bağlanmaya çalıştığında şifre soracak, az önce oluşturduğun şifreyi girerek kullanmaya devam edebilirsin.

iyi eğlenceler.

Merhaba

P1010 ve N95 ile söylediklerinizi yaptım ve bağlantı kurdum.
    Fakat bir türlü internete giremedim.
    Birçok yere baktım bulamadım.
    fakat şöyle bir açıklama da yapmalıyım:
    N95'e Joikuspot lite'ı kurdum (premium bulamadım), bu yüzden ağa herhangi bir şifre veremedim, sebebi bu olabilir mi?

Teşekkürler...

• Orijinalden alıntı: sygn

Orijinalden alıntı: adaltu

arkadaşlar geçen gün galaxy tab 1010 aldım ve malum 3g si yok..elimde nokia 5800 var ayrıca vodafone sınırsız internet paketine üyeyim..iki cihazı eşleştirme olayını bir arkadaş ayrıntılı bir biçimde anlatırsa çok sevinirim ya da bu iki cihaz arasında böyle birşey mümkün mü..

@by_gvz'nin anlatımı kullanılarak tarafımdan detaylandırılmıştır.

1- p1010 'un ROOT edilmiş olması gerekiyor. (Nasıl root'lanacağını kendin araştırmalısın)
    2- p1010 da zt-180 adhoc switcher programını yükle
    3- 5800'e joikuspot programını yükle.
    4- 5800 joikuspot programında yayın adını, (türkçe karakter kullanmadan) yaz.
    5- Ağa herhangi bir şifre verme.
    6- p1010'da zt-180 programını aç.
    7- Settings butonuna tıkla.
    8- çıkan menüde ssid for AD-HOC MODE yazan yere tıklayıp 5800 da verdiğin ağ adını aynen yaz.
    9- Geri tuşuna bastıktan sonra switch to adhoc mode tuşuna bas.
    10- Geçiş işlemi tamamlandıktan sonra bağlantı sağlanacaktır.
    11- Daha sonra eğer istersen bağlantıyı kesip, 5800'deki program üzerinden az önce ayarladığın bağlantının ayarlarına tekrar girip bir şifre atayabilirsin. (Bu şifrede kesinlikle türkçe karakter kullanmamalısın, en az 1 adet büyük harf ve en az bir adet rakam bulunmalı)
    12- P1010'la tekrar bu ağa bağlanmaya çalıştığında şifre soracak, az önce oluşturduğun şifreyi girerek kullanmaya devam edebilirsin.

iyi eğlenceler.

Merhaba

P1010 ve N95 ile söylediklerinizi yaptım ve bağlantı kurdum.
    Fakat bir türlü internete giremedim.
    Birçok yere baktım bulamadım.
    fakat şöyle bir açıklama da yapmalıyım:
    N95'e Joikuspot lite'ı kurdum (premium bulamadım), bu yüzden ağa herhangi bir şifre veremedim, sebebi bu olabilir mi?

Teşekkürler...

Symbian'lı bir telfonum yok.
    Ayrıca P1010'um değil p1000'im var.
    O yüzden deneme şansım yok.
    Ama bence önce "premium"u bulup deneyin.
    google'de "ipmart forum" diye aratırsanız. O foruma üye olduktan sonra symbian bölümünde aradığınızı bulma ihtimaliniz yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevidaL

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba

samsung galaxy tab ile wifi ağına bağlanamıyorum. sebebi nedir bir türlü bulamadım.

wifi ağını görüyor, bağlandı gözüküyor; ancak internet tarayıcısına girince internete bağlanamıyorum.

Keşke soru sormadan forumda biraz arama yapsanız

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&m=54142570

haklısınız ancak benim sorunum farklı. şöyle ki: önceden sorunsuz bir şekilde internete bağlanabiliyordum ancak şu an hiç bir şekilde bağlanamıyorum. 3g + wifi

Cihazi kapatıp açmayı denedin mi? Bazen bende de oluyor kapatıp açınca düzeliyor.

hayır hocam, hiç bir yol fayda etmedi. sim kart olmadığından dolayı çalışmıyor diye düşündüm, sim kart takıp denedim yine olmadı. ağı unuttum, tekrar bağlandım yine olmadı. hala çözemedim bu sorunu.

ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum.

Dostum wifi şifreni yukardaki mesajlarda anlattığım kurallara dikkat ederek tekrar değiştirip dener misin ?

• arkadaşlar p 1010a XWKC1 firmware yükledim ama kies'e bağlayınca eskiden ülke olarak TUR yazardı şimdi ATO yazıyor ve güncelleme var yazısı geliyor ekrana,güncelleye tıklayıncada kies kitlenip kalıyor,benim tab şuan hangi ülkede olarak görünüyor? birde bu güncelleme neyin nesi? bildiğim kadarıyla son firmware yi yükledim(avrupa için)
  • s.a. arkadaşlar. tab a yazılım güncelledim wifi ye bağlı görünüyo ama bağlanmıyor. lütfen yardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janoramaster

s.a. arkadaşlar. tab a yazılım güncelledim wifi ye bağlı görünüyo ama bağlanmıyor. lütfen yardım.

problemini daha düzgün ifade eder misin ?
    ne yazılımı güncelledin?
    wi-fi'deki şifrelemen nasıl ? WEP mi WPS2/PSK'mı?
  • dns değiştirecek bir uygulama yüklediysen buna bağlı olarak da internete bağlanamayabilirsin.. Bunlarıda kontrol et derim..
  • bende samsung p1000 var. flash bellek takma yeri yok biliyorsunuz. peki usb yi erkek dişi aparatı ile bağlayabilirmiyiz.
  • selamlar herkese. benim sorunum ttnet wifi noktasındayken web sayfası açtığımda internete baglanamıyorum. ttnet wifi giriş sayfası ile henuz karşılaşamadım. mobil internet baglantısında sıkıntı yok wifi ile ttnet'e bağlantı sağlayamıyorum
    cihaz p1000.

cevaplar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brigade34

bende samsung p1000 var. flash bellek takma yeri yok biliyorsunuz. peki usb yi erkek dişi aparatı ile bağlayabilirmiyiz.

p1000de USB host ozelliği yok. bu yüzden yapılabileceğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: durukarnas

selamlar herkese. benim sorunum ttnet wifi noktasındayken web sayfası açtığımda internete baglanamıyorum. ttnet wifi giriş sayfası ile henuz karşılaşamadım. mobil internet baglantısında sıkıntı yok wifi ile ttnet'e bağlantı sağlayamıyorum
    cihaz p1000.

cevaplar için şimdiden teşekkürler

Dolphin Browser HD kur.
    Önce wifi yi açıp, ttnet wifi'ye bağlan.
    sınra dolphin browser'ı çalıştır ve adres çubuğuna "google.com" yaz "go" de.
    Certifica ile ilgili birşeyler soracak. "continue"yi seç.
    TTNET'in wifi giriş sayfası gelecek.
    Gerekli bilgileri girdikten sonra çalışır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.