Şimdi Ara

Galaxy Tab 7' P1000 / P1010 3G, USB, Wi-Fi, Bluetooth, KIES ile ilgili paylaşım ve sorunlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
16.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M@ni@C

quote:

Orijinalden alıntı: durukarnas

selamlar herkese. benim sorunum ttnet wifi noktasındayken web sayfası açtığımda internete baglanamıyorum. ttnet wifi giriş sayfası ile henuz karşılaşamadım. mobil internet baglantısında sıkıntı yok wifi ile ttnet'e bağlantı sağlayamıyorum
    cihaz p1000.

cevaplar için şimdiden teşekkürler

Dolphin Browser HD kur.
    Önce wifi yi açıp, ttnet wifi'ye bağlan.
    sınra dolphin browser'ı çalıştır ve adres çubuğuna "google.com" yaz "go" de.
    Certifica ile ilgili birşeyler soracak. "continue"yi seç.
    TTNET'in wifi giriş sayfası gelecek.
    Gerekli bilgileri girdikten sonra çalışır.

cevap için teşekkürler. ilk fırsata deneyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmazekici

Selam arkadaşlar...

Tabletin kendi harddiskine ve/veya takılı olan micro sd karta,
    tableti USB kablo ile laptopa bağlayıp dosya atmak istedim. (bir video dosyası)

Ancak, Bilgisayarım'da 2 adet yeni hdd listelendi ama içine girmeme izin vermedi...

Ayarlar / Uygulamalar / Gelişim / USB hata ayıklama
    seçili mi olacak, yoksa seçmemek mi lazım?

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

önce USB takılı değilken,
    P1000 üzerinde,
    Settings / Ayarlar
    Wireless and Network /Kablosuz ve Ağ
    USB Settings / USB Ayarları
    menülerini takip edip
    Ask on Connection / Bağlanınca Sor

'u seçeceksin.

Sonra PC'ne bağladığında, P1000 ekranında seçenekler çıkacak.

Eğer USB Disk gibi kullanmak istiyorsan
    Mass Storage/ Yığın Depolama

Eğer Kies bağlantısı üzerinden kullanmak istiyorsan
    Samsung Kıes / Samsung Kıes

seçeceksin.

selamlar 2.2 kurulu iken bağlanınca sor seçeneği vardı cihazımda. ancak 2.3.3 e geçrim usb ayarlarında kies medya oynatıcı ve yığın bellek dışında bi seçenek göremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: soldier.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmazekici

Selam arkadaşlar...

Tabletin kendi harddiskine ve/veya takılı olan micro sd karta,
    tableti USB kablo ile laptopa bağlayıp dosya atmak istedim. (bir video dosyası)

Ancak, Bilgisayarım'da 2 adet yeni hdd listelendi ama içine girmeme izin vermedi...

Ayarlar / Uygulamalar / Gelişim / USB hata ayıklama
    seçili mi olacak, yoksa seçmemek mi lazım?

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

önce USB takılı değilken,
    P1000 üzerinde,
    Settings / Ayarlar
    Wireless and Network /Kablosuz ve Ağ
    USB Settings / USB Ayarları
    menülerini takip edip
    Ask on Connection / Bağlanınca Sor

'u seçeceksin.

Sonra PC'ne bağladığında, P1000 ekranında seçenekler çıkacak.

Eğer USB Disk gibi kullanmak istiyorsan
    Mass Storage/ Yığın Depolama

Eğer Kies bağlantısı üzerinden kullanmak istiyorsan
    Samsung Kıes / Samsung Kıes

seçeceksin.

selamlar 2.2 kurulu iken bağlanınca sor seçeneği vardı cihazımda. ancak 2.3.3 e geçrim usb ayarlarında kies medya oynatıcı ve yığın bellek dışında bi seçenek göremiyorum.

bilemiyorum ben 2.2 olarak kullanıyorum. türkiye için resmi bir güncelleme gelmeden güncellemeyi düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kupe

quote:

IP conflict oluşuyor olabilir.
    Evde internete giren bütün cihazları kapatın.
    Modem'inizi kapatın biraz bekleyip açın.
    TAB'inizde bağlantıyı "unut" yapıp sonra tekrar bağlantı yapın.
    PRoblem devam etmiyorsa o zaman laptop ve evdeki diğer internet kullanan cihazlarınızda ip'yi otomatik alma özelliğini iptal edip, kendiniz bir ip tanımlamanız gerekiyor demektir.

Eğer bütün cihazlar kapalı iken de giremiyorsanız.
    O zaman bir de wireless şifrenizi değiştirerek denemenizi tavsiye edeceğim.

yukarda yazdığım kurallar dahilinde yeni bir şifre belirlemeniz problemi düzeltebilir.

bunlar dışında uzaktan yapabileceğim önerim yok.
    Başka arkadaşların başka fikirleri olabilir.

hocam hallettim cok tesekkurler ederim sayende nete girebiliyorum. evdeki bütün cihazları kapatıp dediğiniz işlemleri yapınca sorun ortadan kalktı cok tesekkur ederim tekrar tekrar saol

Alıntıları Göster
    Değerli arkadaşlar kıymetli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Cihaz P1000
    Modem Airties RT-204
    Problem Wi-fi bağlantı sorunu.
    Şifre değiştirme işlemlerini yaptım, açma kapama işlemlerini yaptım olmadı. Modem kablosuz ayarlarından WPA/WPA2 şifrelemeyi WPA ya da WEP e çevirince bağlandığını gördüm. Dolayısıyla bağlantı anlamında sorun çözülmüş gibi olsa da güvenlik anlamında bir sorun olur mu yardımlarını rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: osugur

Cihaz P1000
    Modem Airties RT-204
    Şifre değiştirme işlemlerini yaptım, açma kapama işlemlerini yaptım olmadı. Modem kablosuz ayarlarından WPA/WPA2 şifrelemeyi WPA ya da WEP e çevirince bağlandığını gördüm. Dolayısıyla bağlantı anlamında sorun çözülmüş gibi olsa da güvenlik anlamında bir sorun olur mu yardımlarını rica ediyorum.

WPA yeterince güvenilir sayılır. Türkiye'de WEP'i çözmeye çalışan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
    Rahat olun.
    Ama çok tırsıyorsanız, modeminizde MAC filtreleme'yi etkinleştirin.
    Sadece kendi PC, Laptop, Telefon, Tablet gibi cihazlarınızın MAC adreslerini tanımlayın olsun bitsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osugur

Cihaz P1000
    Modem Airties RT-204

WPA yeterince güvenilir sayılır. Türkiye'de WEP'i çözmeye çalışan adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
    Rahat olun.
    Ama çok tırsıyorsanız, modeminizde MAC filtreleme'yi etkinleştirin.
    Sadece kendi PC, Laptop, Telefon, Tablet gibi cihazlarınızın MAC adreslerini tanımlayın olsun bitsin.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yukarda belirttiğim gibi 2.3.3e geçmiştim. acaba türkiye için eski jm6 romuna dönem imkanım hala varmı. birde linkler varsa memnun olurum çünkü ben jm5 olanı buldum oda turkcell romdu sanırım

• quote:

arkadaşlar yukarda belirttiğim gibi 2.3.3e geçmiştim. acaba türkiye için eski jm6 romuna dönem imkanım hala varmı. birde linkler varsa memnun olurum çünkü ben jm5 olanı buldum oda turkcell romdu sanırım

Burası ROM konusu değil arkadaşım.
    ROM ile ilgili konuyu imzamdan bulabilirsin.
    ORada paylaş derdini birisi çözüm önerene kadar bekle.
    her konuda aynı mesajı atmana ve sormana gerek yok.
  • quote:

quote:

Burası ROM konusu değil arkadaşım.
    ROM ile ilgili konuyu imzamdan bulabilirsin.
    ORada paylaş derdini birisi çözüm önerene kadar bekle.
    her konuda aynı mesajı atmana ve sormana gerek yok.

Alıntıları Göster
    herkese iyi forumlar arkadaslar ,, bundan yaklaşık 3-4 ay önce gt-p1010 sadece wireless olan tableti aldım ilk defa tablet sahibi oldum ama bi sorunu varki delirtmek üzere kablosuz modem sadece 30cm uzakta olmasına ragmen 15 20 saniyede 1 tabletin internet baglantısında kopma yaşuorum hemen yanında laptopum ve samsung marka telimde var onlarlada nete giriyorum bi sorunyok tablet devamlı netden düşüyor bu sorun sadece evde olmuyor bütün heryerde aynı , şimdi yardımlarınızı bekltyorum bu soun önceden ilk aldıgında varmı derseniz onuda bilmiyorum çünkü aldım v e sehir dışına çıktım evde kutusunda kaldı. sorunu nasıl çözebilirim .. şimdiden tesekkürler (fabrika ayarlarıda yaptım düzelmedi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reptile_34 -- 9 Aralık 2011; 22:43:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reptile_34

herkese iyi forumlar arkadaslar ,, bundan yaklaşık 3-4 ay önce gt-p1010 sadece wireless olan tableti aldım ilk defa tablet sahibi oldum ama bi sorunu varki delirtmek üzere kablosuz modem sadece 30cm uzakta olmasına ragmen 15 20 saniyede 1 tabletin internet baglantısında kopma yaşuorum hemen yanında laptopum ve samsung marka telimde var onlarlada nete giriyorum bi sorunyok tablet devamlı netden düşüyor bu sorun sadece evde olmuyor bütün heryerde aynı , şimdi yardımlarınızı bekltyorum bu soun önceden ilk aldıgında varmı derseniz onuda bilmiyorum çünkü aldım v e sehir dışına çıktım evde kutusunda kaldı. sorunu nasıl çözebilirim .. şimdiden tesekkürler (fabrika ayarlarıda yaptım düzelmedi)

Konu icinde yazdığım noktalara dikkat ederek networkunuzu yeniden yapilandirin.

• quote:

quote:

kardeş bakıyorum ama karışık geliyo tam olarak ne yapmam gerek tigini söyleye bilirmsin,, hazırcı biri degilim ama anlamıyorum acıkcası

• quote:

quote:

quote:

kardeş bakıyorum ama karışık geliyo tam olarak ne yapmam gerek tigini söyleye bilirmsin,, hazırcı biri degilim ama anlamıyorum acıkcası

Mesajları okusanız göreceksiniz ama!! Yine de copy paste edeyim

Öncelikle modeminizde şifre varken, evdeki diğer internete bağlı cihazlardan bağlantının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Tüm cihazlarda bağlantı problemi varsa, bu modemle ilgili bir problemi işaret eder. Onu burada ben çözemem. Servise götürmeniz gerekir. yok eğer sadece tablet bağlanamıyor ama diğer cihazlar bağlanabiliyorsa aşağıdakileri deneyin. Tabletinizde ev bağlantınızı "unut" yapın. Modem'inizi kapatın ve açın Bilgisayarınızda modem yönetim programını kullanarak şifrelemeyi WPA2/PSK olarak seçin Şifre olarak en az 1 tane büyük harf en az 1 tane rakam olacak şekilde bir şifre seçin. ve bu şifrede kesinlikle Türkçe karakter kullanmayın. Şifre ayarlamasını yaptıktan sonra modeminizi tekrar kapatın, açın. Tabletten tekrar bağlanmaya çalışın. Bağlanması lazım. Bağlanmazsa, Tablette ev bağlantınıza yine "unut" yapın. Tabletinizi kapatın. Modeminizi yine kapatın. AÇMAYIN. Evdeki internete bağlı bütün cihazları kapatın. AÇMAYIN. Modeminizi açın. Tabletinizi açın. Bağlanmaya çalışın. Bu kez kesin bağlanması lazım. Eğer bağlanırsa, diğer cihazlarınızla, tabletinizi arasında IP çakışması var demektir. Tabletinizin IP'sini okuyun ve evdeki diğer cihazlarınıza bu IP'den FARKLI ve sabit IP'ler atayın. Olur da bu kez de bağlanmazsa, o zaman tabletinizi alın ve başka bir arkadaşınızda şifreli internete girip giremediğini kontrol edin. (Şifresi WPA2/PSK" olmalı) Eğer diğer WPA2/PSK şifreli internete de giremezse Tabletinizi servise götürün. Eğer diğer WPA2/PSK şifreli internete girebilirse, o zaman Modem'inizi alın ve servise gidin.

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    tesekkür ederim ,, hemen deniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reptile_34 -- 11 Aralık 2011; 20:40:36 >

• quote:

Alıntıları Göster
    selamlar bende şubat ayından beri P1000 kullanıyorum
    2.3.3 güncellemesini de uzun süre önce yapmıştım.
    8 aydır Taşınabilir Wi-Fi özelliğini kullanarak TAB'ın internetini bilgisayarıma paylaştırıyorum
    1 hafta öncesine kadar problem yoktu ancak,
    son 1 haftadır telefona çağrı geldiğince 3G yi paket iletişimi duruyor. yani HSPA işareti görünmesine rağmen giden gelen paket olmuyor. önceden görüşme yaparken dahil hem TAB dan hemde wifi paylaştırdığım bilgisayardan nete rahatlıkla girebiliyordum. bu sorun ile daha önce karşılaşan arkadaşımız varmı diye merak ettim.

teşekkürler.

• Merhabalar,

Benim elimde de HTC Tattoo var ancak işletim sistemi Cyanogenmod.

Bu cihazın üzerinde Barnacle kurdum, ZT-180 üzerinde SSID'yi değiştiremediğim için, Barnacle'ın SSDI'sini AndroidTether olarak değiştirdim.

Galaxy P1010'u da yukarıda belirtilen programlarla (root etme ve zt180) ile bağlamaya çalıştım.
    Wifi ayarlarında statik IP kullanarak Barnacle ayarlarındaki DHCP networkünden bir IP adresini verdim. DNS olarak da 8.8.8.8 verdim.

Bu şekilde internete bağlandım.

Ancak Barnacle software dağıldı. Arada bir hata verip tekrar çalışmaz hale geliyor.
    Programı silip tekrar yüklüyorum marketten, o zaman yeniden çalışmaya başlıyor. Tabi, WEP encription yapamadığımı da belirteyim.

Android telefon üzerinde önerebileceğiniz başka bir yazılım var mı acaba?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgurcan70 -- 16 Ocak 2012; 23:43:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikmemil

selamlar bende şubat ayından beri P1000 kullanıyorum
    2.3.3 güncellemesini de uzun süre önce yapmıştım.
    8 aydır Taşınabilir Wi-Fi özelliğini kullanarak TAB'ın internetini bilgisayarıma paylaştırıyorum
    1 hafta öncesine kadar problem yoktu ancak,
    son 1 haftadır telefona çağrı geldiğince 3G yi paket iletişimi duruyor. yani HSPA işareti görünmesine rağmen giden gelen paket olmuyor. önceden görüşme yaparken dahil hem TAB dan hemde wifi paylaştırdığım bilgisayardan nete rahatlıkla girebiliyordum. bu sorun ile daha önce karşılaşan arkadaşımız varmı diye merak ettim.

teşekkürler.

Bu türden problemler GPRS ve EDGE bağlantının problemleridir genelde.
    Bulunduğunuz alanda 3G çekimi düşükse (ya da son dönemde 3G kullanımı arttığı için kapasite problemi yaşanıyorsa); bağlantınız 3G gibi görünse bile EDGE sınırına çok yakın hale gelebilir, EDGE ile bağlanıyormuş gibi davranabilir.

Bu durumun bulunduğunuz yerle alakalı olup olmadığını farklı yerlerde deneme yaparak anlayabilirsiniz.

Ayrıca, Wi-Fi hotspot ayarlarınızı değiştirerek, (hotspot adı ve şifresi) özellliğin kendisini resetlemesini sağlayabilirsiniz.

Aklıma gelen yöntemler bunlar.
    Deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim.

• quote:

probleminiz çözüldü mü? bilgi verir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgurcan70

Merhabalar,

Bu cihazın üzerinde Barnacle kurdum, ZT-180 üzerinde SSID'yi değiştiremediğim için, Barnacle'ın SSDI'sini AndroidTether olarak değiştirdim.

Galaxy P1010'u da yukarıda belirtilen programlarla (root etme ve zt180) ile bağlamaya çalıştım.
    Wifi ayarlarında statik IP kullanarak Barnacle ayarlarındaki DHCP networkünden bir IP adresini verdim. DNS olarak da 8.8.8.8 verdim.

Ancak Barnacle software dağıldı. Arada bir hata verip tekrar çalışmaz hale geliyor.
    Programı silip tekrar yüklüyorum marketten, o zaman yeniden çalışmaya başlıyor. Tabi, WEP encription yapamadığımı da belirteyim.

Teşekkürler.

internette araştırabildiğim kadarı ile, Barnacle üzerinden wifi tetherin değil de Bluetooth tethering yaparak problemini çözenler var.
    Benim deneme şansım yok, bahsi geçen programları da açıkçası bilmiyorum ama, siz de BT tetherin yeteneği ile bu problemi çözebilirsiniz gibi geldi bana.
    deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim.

Ben de öte yandan daha detaylı bir araştırma yapabilirim sizin için.

• quote:

Orijinalden alıntı: sgurcan70

Merhabalar,

Teşekkürler.

Cyanogenmod yüklü bir HTC Tatto'yu wifi hotspot olarak kullanabilmek için tavsiye edilen programlardan birisi.
    http://code.google.com/p/android-wifi-tether/downloads/detail?name=wireless_tether_2_0_2-pre9.apk&can=2&q=HTC+Donut
    deneyebilirsin diye düşünüyorum ama açıkçası ben çok ümitli değilim.

ayrıca, eminim gözüne çarpmıştır ama şu konuları okursan birşeyler çıkar düşüncesindeyim
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1029513&page=6

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7711198&postcount=6

Bu arada hemen hemen heryerde ZT-180'in düzgün çalıştığı rapor edilmiş.
    Acaba Tattoo üzerindeki wifi tetherin yazılımını değiştirmen işe yarayabilir mi ?
    http://code.google.com/p/android-wifi-tether/downloads/detail?name=wireless_tether_2_0_2-pre9.apk&can=2&q=HTC+Donut

Dener misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@ni@C -- 18 Ocak 2012; 10:21:28 >

• Arkadaslar herkese selam P1010 galaxy tab kullanicisiyim. Gecenlerde samsung shop bayisinden masaustu kit aldim ve lcd televizyonuma goruntuyu aktarmak icin orjinal masaustu kit aldim ancak bir turlu goruntu aktarma islemini gerceklestiremedim sanirim P1000 lerde gerceklesiyor. P1010 sadece all share ile samsung lcd tv lerde oluyor resim video aktarimi komple ekran yansimasi olmuyor bana bu konu hakkinda bilgi verirseniz birde usb data kablosu ile pc de samsung kies uygulamasini kulanamiyorum her iki konuda bilgilendirme yapan arkadaslara simdiden tesekkurler.
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi GTAB'imi sattım.
    Ama elimde aksesuarları kaldı.

1- Orjinal Deri Kılıf - 25 TL
    2- RCA (TV'ye bağlamak için ) Kablo - 20TL
    3- Data/Şarj Kablosu - 10 TL
    4- PC'den "hızlı" şarj edebilmeyi sağlayan ara kablo. (Bir ucunu PC'ye USB'ye takıp diğer ucunu da GTAB'in data kablosuna bağladığınızda şarj cihazına bağlı gibi şarj ediyor) - 25TL
    5- Bir ucu "mini USB dişi" diğer ucu GTAB ile uyumlu Data/Şarj adaptörü. (herhangi bir taşınabilir HDD kablosu kullanarak , PC üzerinden hem şarj hem de data alışverişi yapabiliyorsunuz) - 20 TL

ANKARA içi ELDEN satabilirim.
    İsteyenler PM'den ulaşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.