Şimdi Ara

Galaxy SII uçuş modu sorunu (Çözebilen olmadı henüz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
13.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba sayın forum üyeleri...

15 gün kadar evvel Türkiye'den GSII mi satın aldım. Düne kadar da herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamıştım. Yurtdışı uçuşum için iç hatlar aktarması sırasında telefonumu uçuş moduna aldım. İstanbulda diğer uçuştan evvel telefon görüşmesi için modu kapatmak istediğimde moddan çıkmadığını, wifi ve gps in çalışırken bluetooth ve mobil ağların çalışmadığını gördüm.

ilk aşamada pili çıkarttım bekledim denedim, ardından simkart değiştirdim fakat değişiklik olmadı. bugün ise fabrika ayarlarına döndürdüm ancak değişen bir sonuç yok!

fabrika ayarlarına döndükten sonra telefon ilk açılışta sanki uçuş modunda olduğunun farkında değilmiş gibi davranmaya başladı, aslında mobil ağ yok, ve yukarda uçak simgesi bulunuyor ama güç düğmesi menüsünde uçuş moduna almak için sekme aktif durumda. tıkladıktan sonra ise uçuş modu kapama düğmesi inaktif oluyor. sonuçta ise bir değişiklik yok.

şu an yurtdışında şantiyede ve saniyede 7kb lık maksimum hıza sahip bir net kullanmaktayım. rom yada root hiç yapmadım ama yapamam da demem. fakat şu anda sürücü indirecek internete sahip değilim. yabancı sitelerde bu durumu yaşamış birkaç kişinin yazısına rastladım ama cevaplarda aradığımı bulamadım. bu konuda bana yardımcı olabilene şükranlarımı şimdiden sunarım...

kolay gelsin.

biraz uzun sürdü ama resim ekleyebildim sanırım, eğer sırası karışmadıysa ilk resimde görüldüğü gibi BT ve mobil ağlar hariç herşey çalışıyor

güç butonu menüsünde sanki uçuş modu hiç açık değilmiş gibi gösteriyor. açmak için tıklayınca da diğer resimdeki gibi inaktif duruma dönüşüyor.

Kablosuz ağ kısmından da uçuş modu kapalı gibi gözüküyor tıklayınca da resimdeki gibi bir süre çabalıyor ama ardından yine eski haline dönüveriyor o kısım

BT ve Mobil ağlar sekmesi inaktif...

Mobil ağlar sekmesine tıklayınca uyarı geliyor

Telefon hakkında bilgi veren ayarlar sekmesinin içeriği

Durum kısmındaki bilgiler, en tuhaf geleni ise IMEI nin bile görünmemesi, hatta *#06# kombinasyonunda bile IMEI yazısının altı boş olarak gözüküyor

Kies ile bağlanmaya çalıştığımda wifi alanı oluşturma sekmesi de inaktif. ayrıca kablo üzerinden de kies e bağlanamadım. dakikalarca bağlanıyor dedi durdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspolat -- 16 Kasım 2011; 14:25:08 >

• Biraz evvel odin ile 2.3.3 olan sürümü 2.3.5 e yükselttim, ancak yine de durum düzelmedi. Ne yapacağımı şaşırdım resmen
  • Onlarca yere sordum soruşturdum bir benzerine daha rastlayan olmamış, çöldeki bedeviden beter oldum...

ürün parelel ithalat ürünü olunca imei sorgulattım...

IMEI SORGULAMA

IMEI : 3..................6
    Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Üretici : Üretici: Samsung Korea Pazar Adı: Samsung GT-I9100 Model Bilgileri: Samsung GT-I9100
    Sorgulama Tarihi 16.11.11

sanırım bu konuda sıkıntı yok. telefonda *#06# gibi bir çok kodda imei ya boş ya bilinmiyor yazıyor. mobil ağa erişilemiyor uyarısı alıyorum bazılarında da. ne yapacağımı şaşırdım resmen. yurtdışında olmasam ithalatçı firmaya göndereceğim ama burdan o da çok zor. hala bir delikanlı çıkacak pat diye çözecek problemi diye umudu taşıyorum.
  • ustam kargola veya getir hallederiz... Telefonun EFS dosyaları yani taban sistem hasar görmüş pendikdeyim..
  • Öncelikle çok geçmiş olsun. Bizde de bir arkadaş aynı telefonu eşine aldı ve aldıktan 1 gün sonra yani bugün bu problemi yaşadık. Acaba siz ne yaptınız diye merak ettik bir soralım dedik. Bu problemi yaşayan sadece bizler değil, yabancı memleketlerde de yaşayanlar var epeyce. Sizin telefonun sürümü 2.3.3 galiba idi ve 2.3.5 e mi yükseltmiştiniz. Bizim de aldığımız telefon 2.3.5 versiyona sahip. Şu an 2.3.6 var ve zannedersem bu çözebilir diye düşünüyorum.

http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/4955-Samsung-Galaxy-S-II-stuck-in-flight-mode-...-unable-to-connect-to-SIM-card

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 17 Şubat 2012; 19:08:15 >

• Sorun IMEI'de sanırım box imei atılması gerekiyor olabilir.
  • satın aldıkları yerden aradı arkadaş şimdi. satıcı dediki bu telefonlardan bazıları uçuş moduna alıp döndükten sonra şebeke modunu "Sadece WCDMA" ya alıyormuş. Tamamen bir yazılım hatası. Arkadaşın da telefon hattı 3G ye henüz açılmadığı için telefon hat bulamamış. Otomatik moda alınca düzeldi. Umarım bu basit çözüm yararlı olur. Android 2.3.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikomik -- 17 Şubat 2012; 19:42:21 >
  • Paralel ithalatta kullanılan yazılım TR yazılımı değil ayrıca uhtemelen 3gpp hatası da vardır.
  • Exet Box'Dan Repair İmei Yapıp EFS Klasörünü Düzeltilmesi Lazım Bende Yaparım Yardımcı OLuruz....
  • Arkadaslar lütfen yardim edin bendede bu sorun var ucus madu kapali oldugu halde acik diyor internete falan giriyom ama arama yapamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni konu açmayayım bende de aynı sorun var. Telefona format attığımda düzeldi fakat çok çabuk şarjı biter oldu. Emin değilim ama güncelleme yapmaya uğraştığı için olabilir. Ayrıca formattan sonra uçuş moduna tekrar geçtiğimde yine sorun aynı oldu. Tamire verdim orada da yapamadılar başka yere götürecem heralde.
  • Selam. Konuyu okudumda ayni sorunlar bendede mevcut. Ve imei kismi bos gorunuyor.
    Hatta rehber bile gorunmuyor.
    Telefon kendini adeta tablet zannediyor.
    Aslinda imeisini kendimde atabiliyordum ama bu problemde yapamiyorum. Bir gun telefonum kendine durup dururken reset atti ve bu duruma geldi anlayamadim. Sizdeki durum nedir. Halledebildinizmi. Telefonum lenovo s650.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 7 Ağustos 2015; 0:48:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar;

uzun süre çözüm bulamayınca ürünü garantiye verip değiştirdim. yani çözüm var mı? varsa nedir halen bilemiyorum. Geçmiş olsun size de
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.